» »

Pošiljanje telefona na Kitajsko

Pošiljanje telefona na Kitajsko

aiko ::

Zanima me , če kdo ve kako ugodno poslati telefon na kitajsko. Na pošti pravijo, da zaradi integrirane baterije se ga ne da poslat preko njih. Z DHL pa pride 80€. Kaka druga opcija?

V neki stari temi so se baje eni "zmotili" z opisom kaj je v paketu. Je bilo zavrnjeno (itak vse pakete skenirajo preden gre na letalo).?

DeeCoy ::

Če pošiljaš na reklamacijo, potem jih vprašaj, kaj je za njih sprejemljivo, ker morajo itak oni vrnit poštnino. Če ne, potem vprašaj druge providerje, ki delajo v sloveniji (UPS, DPD, ...)

treker ::

rešujem reklamacijo z Gearbest-om. Telefon naj bi poslal v Španijo, kar tudi naredim in pošljem v nevtralni embalaži. Čez dva dni imam telefon nazaj. Zavrnjeno zaradi baterije...

Tudi mene zanimajo alternative.

Magic1 ::

treker je izjavil:

rešujem reklamacijo z Gearbest-om. Telefon naj bi poslal v Španijo, kar tudi naredim in pošljem v nevtralni embalaži. Čez dva dni imam telefon nazaj. Zavrnjeno zaradi baterije...

Tudi mene zanimajo alternative.

Še enkrat pojdi na pošto in pošlji telefon v Španijo po zemlji. Če se ne bi delal francoza in skrival, da pošiljaš telefon, bi bil verjetno že na destinaciji.
Danes gre zelo veliko pošiljk letalsko, seveda pa prej čez rentgen, kjer izločijo baterijske zadeve. Po Evropi res ne bi smel bit problem dobit kopensko pot, če seveda poveš kaj pošiljaš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

TehDucky ::

Jaz sem poslal telefon v garancijo v špansko skladišče gearbesta preko GLS. Sicer XS paket ampak vseeno 20 eur do Španije.
https://posljipaket.si/gls-cenik-posilj...

Rabil dober mesec od prvega maila da je telefon DOA pa do novega v rokah.

Edit:
Za drugi telefon so mi računali tudi carino, kar pa sem rekel, da ni v mojih rokah, prav tako ne poštnina do Španije in so mi nakazali tistih 104$ nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

fikus_ ::

"Za drugi telefon so mi računali tudi carino, . . ."

Moraš uredit papirje za "začasen izvoz". Je že bilo pisano o tem na forumu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mednarodno pošiljanje pametnih telefonov - "Dangerous goods"

Oddelek: Mobilne tehnologije
102464 (1213) Master_Yoda
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346797 (5732) St235
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610751 (10100) lexios
»

kaj lahko in kaj nesmeš nesti na letalo ?

Oddelek: Loža
309370 (6006) ShowDown
»

Kaj je GLS ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
215671 (4630) mat xxl

Več podobnih tem