» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
336 / 355
»»

vaščan ::

Tisti ki vas skrbi covid in se sami v avtih vozite z maskami naj vam mal olajšam življenje in preusmerim misli. Poglejte si film The Social Dilemma. Samo da neboste potem telefonov metali v kanto se bodo baterije užgale pa bomo moral spet maske nosit.

harvey ::

vaščan je izjavil:

Ne pa sej če hodiš na šiht veš da ni realno imet masko ves čas gor. Šihtarji nosimo maske res samo takrat ko šef prileze iz luknje ali ko srečaš kakšnega paničarja in težaka ali pa če delaš s strankami ko pride stranka takrat jo navlečeš gor. Drugač pa maske so totalno nerealna stvar to je delanje norca iz ljudi in to je dejstvo.

So pa neke osnove higiene ki so ok in se jih je treba držat sploh v bližini starejših občanov.
- če držiš varnostno distanco
- če ne čvekaš z vsakim neznancem v trgovini
- če se ne rokuješ z vsakim neznacem v trgovini
- če ne kihaš, ko so drugi v bližini oz. se odstraniš vsaj 3-4 metre, daš roko/komlec pred usta in kihneš v tisti predel
- če si redno roke umivaš, ko prideš domov, po opravljeni mali/veliki potrebi in preden greš jesti

Če vse to upoštevaš ne ogrožaš nobenega, prav tako pa noben ne ogroža tebe. Varnsotna distanca je torej najbolj pomembna.

Mal se ozri širše od šihta in preberi kak članek o maskah ali pa si poglej izjavo Tadeja Pogačarja na to temo in kako je bil speljan TDF, boš malo drugače gledal, da to ni tako slaba zadeva ob vsem naštetem.

Zakaj lahko kihaš, smrkaš, kašljas bolj svobodbo, če nisi v bližini starejših ljudi je pa zakon. Kaj pa v bližini kakšnega mladega bolnika z oslabljenim imunskim sistemom lahko neženirano to počnes, ker je mlad. Logika, da te prime nekam...

vaščan je izjavil:

Tisti ki vas skrbi covid in se sami v avtih vozite z maskami naj vam mal olajšam življenje in preusmerim misli. Poglejte si film The Social Dilemma. Samo da neboste potem telefonov metali v kanto se bodo baterije užgale pa bomo moral spet maske nosit.

Kdo pa to počne, rad bi ga srečal?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

BlaY0 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Cruz je izjavil:

Nič fantje, treba se bo pomeriti na vlečenju vrvi. Kdor zmaga, ima prav.

Dejasnko je vseeno kdo ima prav. Razlika je samo, da paničarji delajo paniko, ko vidijo tiste brez mask.

Ne drži. Ti si zagnal paniko, da gre za poskus nadvlade in podreditve ljudstva, ko si videl Pahorja, Tonina in Hojsa brez mask. Temu se reče panika.

vaščan je izjavil:

Tisti ki vas skrbi covid in se sami v avtih vozite z maskami naj vam mal olajšam življenje in preusmerim misli. Poglejte si film The Social Dilemma. Samo da neboste potem telefonov metali v kanto se bodo baterije užgale pa bomo moral spet maske nosit.

Pa saj social dilemam govori ravno o tem da folk danes govori kako razmišlja s svojo glavo, v bistvu mu pa Google/FB/Tweeter algoritmi servirajo tisto resnico, ki si jo sam želi. Resnica o hoax virusi je tudi servirana na ta način, enako kot resnica o flat earth, alien invasion in podobne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kamiKaZaA ::

BlaY0 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Cruz je izjavil:

Nič fantje, treba se bo pomeriti na vlečenju vrvi. Kdor zmaga, ima prav.

Dejasnko je vseeno kdo ima prav. Razlika je samo, da paničarji delajo paniko, ko vidijo tiste brez mask.

Ne drži. Ti si zagnal paniko, da gre za poskus nadvlade in podreditve ljudstva, ko si videl Pahorja, Tonina in Hojsa brez mask. Temu se reče panika.

Spet se motiš. Kot že ničkolikokrat v tej temi.

3p je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Razlika je samo, da paničarji delajo paniko, ko vidijo tiste brez mask. Medtem, ko je nam brez mask vseeno za tiste, če nosijo maske.


1) Drugi del je jasen. Saj vi ste brez mask lepo varni pred nami.
2) V prvem delu pa se motiš. Osebno ne zganjam nobene panike. Se mi pa zdi absolutno napačno tako razkazovanje ego-kurcev. Iz razloga, da se pri nas (na balkanu, ne pozabimo) slabe navade razpasejo s turbo hitrostjo. En antimaskar tu in tam ni resen problem. Gremo se pač igro s statistiko. Problem pa je, da potem tisti, ki z nejevoljo natikajo maske, vidijo antimaskarja z napihnjenim egom, in se odločijo, da če onemu ni treba nositi maske, zakaj pa bi jo sami?! Skratka. Slabi zgledi zelo zelo vlečejo. Ko maske nosijo samo še stare mame, potem pa zadeva več praktično nima smisla.

Preberi ta moj vpis 100x, ker očitno po 1x branju nisi dojel zakaj jaz ne nosim maske:

Še enkrat za vse paničarje. Bolni ne hodimo okoli, ampak ležimo doma in se zdravimo. Prav tako v trgovino ne pridemo do najbližje osebe in jih kihnemo v obraz. Z virusi smo normalno živeli do leta 2020. Brez mask. Sedaj pa naenkrat se mora vse za 180° obrnit in več ne gre normalno živeti kot prej? Ne kupim te zgodbe. Maske ni potrebno nositi:

- če držiš varnostno distanco
- če ne čvekaš z vsakim neznancem v trgovini
- če se ne rokuješ z vsakim neznacem v trgovini
- če ne kihaš, ko so drugi v bližini oz. se odstraniš vsaj 3-4 metre, daš roko/komolec pred usta in kihneš v tisti predel
- če si redno roke umivaš, ko prideš domov, po opravljeni mali/veliki potrebi in preden greš jesti

Če vse to upoštevaš ne ogrožaš nobenega, prav tako pa noben ne ogroža tebe. Varnostnna distanca je torej najbolj pomembna.

vaščan ::

Ok ampak dejmo jit po vrsti, če je problem resnično tako resen dejmo lepo strokovnjake ter novinarje na kup skafandre gor naj gredo lepo v eno bolnico posnamejo stanje povprašajo mal paciente kaj in kako. Naj povejo realno stanje in folku konkretno razložijo zadevo ne pa nabijanje folka in novinarjev vsepovprek, da noben ne ve več kaj je res. Problem je ker je vse skupaj tako zameštrano da nobenmu bi več jasno za kaj se gre. Po eni strani zakone pišejo za maske in nevem še kaj po drugi strani pa v čateških toplicah v treh kolonah stojijo za tobogan. Ko greš iz kolone na skret piše maska je obvezna pa s kerga se mi norca delamo. Problem so informacije zadevo je treba konkretno nazorno strokovno a za laike razumljivo pokazat in razložit. Potem se pa lahko začne debatirat dokler pa en kvazi novinar nabija o nekih številkah in okužbah je pa vse skup brez veze.

StFrRo ::

;-) je izjavil:


Nrkako ne vrjamem da je lahko šla kamorkoli na obisk ker sem imel še par dni dedka v bolnišnici, zaradi raka in obisk ni bil možen. Niti ne morem z mojo partnerko na ultrazvok ko je noseča.

Sem imel tudi jaz (manjšo) operacijo :)) in vem, kako se je težko prebiti v take ustanove! ;)

No, morda je pa samo PATOLOŠKA Lažnivka, kar tudi morda ne bi bilo preveč začudujoče za frkljo! :)) Je bila pa še ena druga študentska kolegica tudi zraven!

Jo bom naslednjič bolje in temeljiteje zaslišal!! 8-)

;-) ::

Ja pa ja ona pa še kolegica sta šle na obisk okuženi materi, medtem ko v bolnico sploh nemoreš :)

IL_DIAVOLO ::

Odebeljen tekst panicarja to be continued...

3p ::

vaščan je izjavil:

Ok ampak dejmo jit po vrsti, če je problem resnično tako resen dejmo lepo strokovnjake ter novinarje na kup skafandre gor naj gredo lepo v eno bolnico posnamejo stanje povprašajo mal paciente kaj in kako. Naj povejo realno stanje in folku konkretno razložijo zadevo ne pa nabijanje folka in novinarjev vsepovprek, da noben ne ve več kaj je res. Problem je ker je vse skupaj tako zameštrano da nobenmu bi več jasno za kaj se gre. Po eni strani zakone pišejo za maske in nevem še kaj po drugi strani pa v čateških toplicah v treh kolonah stojijo za tobogan. Ko greš iz kolone na skret piše maska je obvezna pa s kerga se mi norca delamo. Problem so informacije zadevo je treba konkretno nazorno strokovno a za laike razumljivo pokazat in razložit. Potem se pa lahko začne debatirat dokler pa en kvazi novinar nabija o nekih številkah in okužbah je pa vse skup brez veze.


Vsekakor. Ukrepi, kot da jih je spisala koklja, prispevajo k temu, da se narodu še bolj blede in ne verjame ničemur več.
Pa to, da imajo države (že v EU) vsaka drugačne ukrepe.
Pa, da lahko gremo v Francijo ali na Češko, še vedno pa ne na Hrvaško.
Pa da je WHO najprej odsvetoval maske, zdaj pa jih priporoča.

Corona je čisti PR fail na vseh nivojih.

kamiKaZaA je izjavil:


Še enkrat za vse paničarje. Bolni ne hodimo okoli, ampak ležimo doma in se zdravimo. Prav tako v trgovino ne pridemo do najbližje osebe in jih kihnemo v obraz. Z virusi smo normalno živeli do leta 2020. Brez mask. Sedaj pa naenkrat se mora vse za 180° obrnit in več ne gre normalno živeti kot prej? Ne kupim te zgodbe. Maske ni potrebno nositi:

- če držiš varnostno distanco
- če ne čvekaš z vsakim neznancem v trgovini
- če se ne rokuješ z vsakim neznacem v trgovini
- če ne kihaš, ko so drugi v bližini oz. se odstraniš vsaj 3-4 metre, daš roko/komolec pred usta in kihneš v tisti predel
- če si redno roke umivaš, ko prideš domov, po opravljeni mali/veliki potrebi in preden greš jesti

Če vse to upoštevaš ne ogrožaš nobenega, prav tako pa noben ne ogroža tebe. Varnostnna distanca je torej najbolj pomembna.


Ja, pa vseeno je en tak "zdravko", glede na to, kar so včeraj povedali pri dnevniku, na praznovanju rojstnega dne, spravil na urgenco kolega, še ne prav v "srebrnih" letih. Brez pridruženih bolezni.

Tako za ilustracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

kamiKaZaA ::

3p je izjavil:


kamiKaZaA je izjavil:


Še enkrat za vse paničarje. Bolni ne hodimo okoli, ampak ležimo doma in se zdravimo. Prav tako v trgovino ne pridemo do najbližje osebe in jih kihnemo v obraz. Z virusi smo normalno živeli do leta 2020. Brez mask. Sedaj pa naenkrat se mora vse za 180° obrnit in več ne gre normalno živeti kot prej? Ne kupim te zgodbe. Maske ni potrebno nositi:

- če držiš varnostno distanco
- če ne čvekaš z vsakim neznancem v trgovini
- če se ne rokuješ z vsakim neznacem v trgovini
- če ne kihaš, ko so drugi v bližini oz. se odstraniš vsaj 3-4 metre, daš roko/komolec pred usta in kihneš v tisti predel
- če si redno roke umivaš, ko prideš domov, po opravljeni mali/veliki potrebi in preden greš jesti

Če vse to upoštevaš ne ogrožaš nobenega, prav tako pa noben ne ogroža tebe. Varnostnna distanca je torej najbolj pomembna.


Ja, pa vseeno je en tak "zdravko", glede na to, kar so včeraj povedali pri dnevniku, na praznovanju rojstnega dne, spravil na urgenco kolega, še ne prav v "srebrnih" letih. Brez pridruženih bolezni.

Tako za ilustracijo.

- je držal varnostno distanco
- se ni rokoval
- si je umil roke, preden je jedel

Tako za ilustracijo, da to kar ti pišeš je čisto nekaj drugega, kot pa ko družina gre v trgovino,... In maske niso potrebne, če se držiš tiste točke, katere sem napisal.

StFrRo ::

;-) je izjavil:

Ja pa ja ona pa še kolegica sta šle na obisk okuženi materi, medtem ko v bolnico sploh nemoreš :)

NE!

Šla je sama, samo to je govorila pred eno svojo sodelavko, tudi študentko, tako da je naplahtala tudi njo, če je že mene....

Se lahko pozanimam, ob času, kako je s tem....

Ločiti morate, kaj so to bele cone, sive cone, kjer se lahko pojavi okužba in pač oddelki s kovid bolniki ..... Kar se zdravstvenih ustanov tiče....

In to nima veze s tiso paniko in preplahom, ki ga zganjajo. Utemeljeno ali ne! So hodili kar po trije skupaj, pa eno uro prej, pa ne vem kaj še..... Folk je res TRAPAST in ni čudno, da so prestrašeni ko prestrašeni cucki .... :O

BlaY0 ::

kamiKaZaA je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Cruz je izjavil:

Nič fantje, treba se bo pomeriti na vlečenju vrvi. Kdor zmaga, ima prav.

Dejasnko je vseeno kdo ima prav. Razlika je samo, da paničarji delajo paniko, ko vidijo tiste brez mask.

Ne drži. Ti si zagnal paniko, da gre za poskus nadvlade in podreditve ljudstva, ko si videl Pahorja, Tonina in Hojsa brez mask. Temu se reče panika.

Spet se motiš. Kot že ničkolikokrat v tej temi.

Hmm, tole si napisal na strani 328:

+1

Bravo!!! Sedaj sem se tudi jaz spomnil, da je neki odvetnik(mislim da iz Celja) podal prijavo in je bila kasneje zavržena s strani sodišča. Dopovej to bedakom, kateri živijo v mehurčku in mislijo, da smo pred zakoni vsi enaki. Zakoni so žal za navadne ljudi pisani, eliti in ostali smetani, pa se jih ni treba držati in tudi niso kaznovai.

...to je samo eden od tvojih komentarjev ki govorijo o gospodarjih, eliti, in njihovih rabotah, kako si podrediti plebejce. Na strani 330 večrat sekundiraš DexterBoy-u ki ima enake blodnje, da je vse zrežirano z namenom nadvlade in podobno, poleg tega pa še žali, kar pa meni itak ne pride do živega.

Ne vem no, mogoče si pa na teh parih straneh res preveč čustveno impulzivno reagiral, ker na zadnjih si se malo umiril. Ne vem, težko rečem kaj vse se ti mota po glavi ;)

BlaY0 ::

kamiKaZaA je izjavil:


Tako za ilustracijo, da to kar ti pišeš je čisto nekaj drugega, kot pa ko družina gre v trgovino,... In maske niso potrebne, če se držiš tiste točke, katere sem napisal.

Lej, meni se ne zdi tako neumno da imam v štacuni masko na gofli. Ta maska mi poleg tega, da zmanjšuje potencialen prenos z mene na druge (če sem slučajno okužen pa tega še ne vem), omogoča tudi da se non-stop ne šlatam po obrazu. V bistvu me vsakič znova spomni na to. Folk se povprečno dotakne svoje face od 15 do 25x na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Lonsarg ::

No, mene sicer maska dovolj moti da se ravno zaradi nje še pogosteje praskam po nosu, v večini primerov mi sicer rata čez masko. Ni pa to razlog da je pa zdaj ne bi nosil, še vedno so plusi.

BlaY0 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

UganiKdo ::

BlaY0 je izjavil:

A tole je že kdo repostal?

Na OKS potrdili okužbo z virusom, Kustečeva v samoizolaciji


Ne, senzacionalističnih zavajajočih click bait naslovov se izogibam kadar se le da. To je domena našif FB fanatikov.

darkolord ::

kamiKaZaA je izjavil:

Z virusi smo normalno živeli do leta 2020. Brez mask. Sedaj pa naenkrat se mora vse za 180° obrnit in več ne gre normalno živeti kot prej? Ne kupim te zgodbe.
Zakaj ti pa ni jasno, da se stvari lahko spreminjajo?

V Indoneziji so tudi do leta 2004 normalno živeli s tsunamiji. Pa je prišel večji in pobil 200k ljudi.
Na Japonskem so tudi do leta 2011 normalno živeli s potresi. Pa je prišel večji in poznamo rezultat.
itd. itd.

;-) ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/b...

Grozno kaj nam je delala gripa. Samo da jeseni ne vdari gripa. Covid je pljunek v morje proti temu.

Če jeseni vdari gripa bomo letos nastradali iz več razlogov:
-več smo se zadrževali noter zato smo bili deležni manj zdravega življenja sploh vitamina D-vitamina sonca.
-nezdrav način prehranjevanja zaradi ukrepov (koliko konzerv in ostalih stvari se je pojedlo ker so jih paničarji kupovali v enormnih količinah)
-manj smo se gibali zunaj, več časa preživeli za ekrani
-zdravstvo je sproščeno
-butalci nebodo znali ločit med gripo in kongfuu virusem in nas bojo spet zaprli.

Naenkrat se mi zdi res bolje da ko vdari sezona gripe vse pišejo pod covid19, lažje bo logistično in lažje za organizacijo našega butalskega zdravstvenega sistema.

BlaY0 ::

Protikoronski ukrepi bodo vplivali tudi na prenašanje gripe, saj gre za isti vektor prenosa.

-pa koliko sekretov se je zamašilo z vsem tistim nakupljenim skret papirjem...

UganiKdo je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

A tole je že kdo repostal?

Na OKS potrdili okužbo z virusom, Kustečeva v samoizolaciji


Ne, senzacionalističnih zavajajočih click bait naslovov se izogibam kadar se le da. To je domena našif FB fanatikov.

Zakaj? Moraš prebrat, da vidiš kako nekateri razmišljajo. To je pomembno pri analitičnem pristopu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jernejl ::

;-) je izjavil:

-več smo se zadrževali noter zato smo bili deležni manj zdravega življenja sploh vitamina D-vitamina sonca.
-manj smo se gibali zunaj, več časa preživeli za ekrani

Sam se redno rekreiram zunaj in moram priznati, da toliko sprehajalcev in rekreativcev, kot sem jih videl v "lockdownu" spomladi, še nikdar nisem srečal - niti približno. Kakor hitro pa so se odprli kafiči in nakupovalni centri, so vsi nekam poniknili in gneča je izginila.

harvey ::

jernejl je izjavil:


Sam se redno rekreiram zunaj in moram priznati, da toliko sprehajalcev in rekreativcev, kot sem jih videl v "lockdownu" spomladi, še nikdar nisem srečal - niti približno. Kakor hitro pa so se odprli kafiči in nakupovalni centri, so vsi nekam poniknili in gneča je izginila.

Točno, vse je kar gomazelo po vseh gmajnah, kolegica iz Škofje Loke, mi je rekla, da je polno ljudi zašlo kar na njhovo dvorišče ter potacali vse travnike, ko so zašli s ture. Zaradi teh aktivnost v naravi je letos tudi porast bolezni, ki ji prenašajo klopi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

StFrRo ::

vaščan je izjavil:

Zanimiv, da se nekateri potem tko vneto razburjajo saj se samo pogovarjamo. Jaz nočem nobenga prepričat naj vsak dela kot misli da je prav. Povem pa svoje mnenje. Priznam bi se mi pa blazno smešno zdelo recimo da čez par let ugotovijo da je bil covid največji nateg človeštva kakšnega ai programčka. Je pa realen problem ko se tako masovno začne neka svar resnična ali ne je težko ustavit potem. A kdo pozna tisto zgodbo cesarjeva nova oblačila? Mene sicer bolj kot covid skrbijo google facebook in twiter samo to je bolj za v kakšno drugo temo socialna dilema.

NI nobena natega!! ;(

Ko ti zboli sodelavec te pokliče in ti pove, da je pozitiven in ti pravi, da bodi pozoren, potem niso to več heci! Ima lažjo obliko, povišano temperaturi in malo slabše se počuti, dva šoloobvezna otroka in enega v vrtcu, živi celo v isti hiši kot štarši, samo vhod je drug.... v službi do sedaj ni še nihče zbolel ali kazal znakov okužbe. Ne ve, kje je dobil virus in je bil eden bolj zagrizenih in doslednih, kar se tiče higijene in razkuževanja... Prenos je podoben kakor pri gripi, se pravi kapljično... kar pomeni, da ni nujno, da ga dobiš avtomatično od cimra... so primeri, ko eden zboli, drugi pa ne, pa lahko živita v istem gospodinjstvu...

Kako bo pa to izgledalo za nazaj, s prepovedjo potovanja izven lastne občine, razkuževanjem večstanovanjskih stavb 2 X na dan, in vsemi drugimi debakli in vladnimi kravjimi kupčijami... bo pa vprašanje ;)

BlaY0 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Tako za ilustracijo, da to kar ti pišeš je čisto nekaj drugega, kot pa ko družina gre v trgovino,... In maske niso potrebne, če se držiš tiste točke, katere sem napisal.

Lej, meni se ne zdi tako neumno da imam v štacuni masko na gofli. Ta maska mi poleg tega, da zmanjšuje potencialen prenos z mene na druge (če sem slučajno okužen pa tega še ne vem), omogoča tudi da se non-stop ne šlatam po obrazu. V bistvu me vsakič znova spomni na to. Folk se povprečno dotakne svoje face od 15 do 25x na uro.

Ne gre za to, da varuje druge, ampak VARUJE tudi tebe pred drugimi, vdihuješ veliko manj tujih aetosolov. Maska jih zaustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StFrRo ()

darkolord ::

Oboje. Maska varuje oba.

zasekamroz ::

Ko ti zboli sodelavec te pokliče in ti pove, da je pozitiven in ti pravi, da bodi pozoren, potem niso to več heci!

Bodi vesel da te niso zaprli

vaščan ::

A to pa nobeden noče slišat, da tam kjer se dnar obrača je pa corona prosta cona. Kako so to neka dvojna merila. Veste to meni ne gre v račun če so pravila potem so za vse. Poglejte si najdene okužbe v nekih zabačenih krajih v turističnih je pa vse mirno a ni to malo sumljivo.
Nekako se ta virus zna prilagajat kraju in denarju. Zanimivo kolk so se ti virusi razvil v zadnjih letih kmal bo znal internet uporabljat potem smo ga pa nasankal.To kar pri nas mediji in vlada počnejo je res kar nekaj. Kar berem po svetu stvar analizirajo in predvidevajo to in ono nič pa nobeden konkretno ne ve. Pravijo pa da je virus precej mutiral in da kakor se hitro širi so te mutacije bojda manj nevarne in ga ljudje občutijo samo kot prehlad. Nekateri predvidevajo da je covid19 že celo reč cajta prisoten ampak ga nismo opazil zaradi lažje oblike šele mutacija ki je naredila štalo na kitajskem so začel zadevo potem raziskovat. Ubistvu problem je da nobeden ne upa rečt nič točno ker ga bo potem cel svet za jajca vlekel. En tak grd začaran krog ki se bo pomoje brez potrebe kar vlekel in vlekel. Če pa jim rata naredit cepivo nekateri pravijo da smo ga pa res lahko na j. Zato ker se bo moral virus prilagodit konkretno razvit kar bo tudi probal ker bo hotu preživet premagat zadevo in stvar lahko postane res nevarna. Dejmo rečt kej na to temo da nebomo samo pametovali a je pametno pod masko cel dan dihat al ne.

harvey ::

vaščan je izjavil:

A to pa nobeden noče slišat, da tam kjer se dnar obrača je pa corona prosta cona. Kako so to neka dvojna merila. Veste to meni ne gre v račun če so pravila potem so za vse. Poglejte si najdene okužbe v nekih zabačenih krajih v turističnih je pa vse mirno a ni to malo sumljivo.

Ishgl je kaj po tvoje? Zabačena luknja.8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kamiKaZaA ::

Kot smo že ugotovili, da je vseeno če nosiš masko ali pa je ne nosiš in se držiš tistih ukrepov, katere sem boldal v enem svojih prejšnjih komentarjev. Drugače pa tudi, če si masko daješ dnevno gor in dol, je večja verjetnost, da se boš okužil, kot če se kontroliraš in si z mislimi pri stvari, da nas je napadel zelo nevaren virus, katerega uničiš takoj ko si roke umiješ in ne nosiš maske, ter se ne dotikaš obraza.

Za še boljšo zaščito bi si doma moral najprej roke umit, si dat masko gor, obrazni pleksi vizir, spet roke umit in si še dat na roke gumijaste rokavice in šele nato zapustiš dom in si vse to daš dol, ko se vrneš domov. Tako, da če tega ne narediš, s samo masko nisi nič kaj bolj zaščiten od tistih, ki ne nosimo mask in se držimo ostalih priporočljivih ukrepov, katere sem boldal v enem od prejšnjih komentarjev.

dexterboy ::

tezos_bot je izjavil:

Vidim, da nekateri tu niste zmozni narest tega miselnega preskoka, pa ga se enkrat omenim, da mogoce vsaj kateremu izmed vas kapne. 160 jih je umrlo neko leto zaradi gripe, zivljenje je ta cas potekalo navadno. Folk je hodil v sluzbo/solo, hodil na tekme, v bare, zvecer v nocne klube itd. Zaradi covida jih je letos do sedaj umrlo 140 in to kljub temu, da smo bili 2 meseca zaprti v stanovanja, vsi mnozicni dogodki so odpovedani, poskusa se drzat varnostni razdaljo, veliko bolj se skrbi za higieno, razkuzevanje, nosenje mask itd. Torej naslednic ko butnete 2 taki stevilki skupaj, dajte se to pokapirat in se vprasat, kaksna bi bila situacija, ce bi imeli covid, obnasali pa bi se, kot da je vse navadno? V tem primeru bi bilo mrtvih zaradi covida najbrz nekaj 1000.

To, koliko jih je letos RES umrlo od Covida, ne bomo nikoli zvedeli, ker so spomladi vse metali v Covid krste. Saj veš tisto, ko je padalec skočil iz letala in pozabil na padalo. Vzrok smrti; Covid.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Fritz je izjavil:

Bosna in Hercegovina, cca. 4 mio. prebivalcev in nekaj slabši zdravstveni sistem kot ga ima Slovenija. Od 1. 8 2020 do danes imajo v povprečju 261,5 novih okužb dnevno in v povprečju 8,2 umrla dnevno, skupno približno 450 mrtvih samo v tem obdobju.

A drugih vzrokov smrti kot Covid ni? kaj pa tiste, ko pride Mujo domov iz 3. smene rudarjenja pa najde Fato sa Draganom iz komšiluka u krevetu pa fenta oba.. sej to je tut korona, a ne?

UganiKdo je izjavil:

Rodil sem se svoboden umrl bom svoboden, to bi moral biti slogan.
Tvoj slogan je predvsem če sem se neumen rodil, bom tak tudi umrl.

Za ene je škoda, da ste se sploh rodili... pa drugi trpimo zaradi vas.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

StFrRo je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Zanimivo je to, da se v tej temi javlja vedno več ljudi, kateri so proti nošenju mask. Počasi bomo preglasili paničarje in na koncu jim ne bo preostalo drugega kot da gredo živet v bunker ali zaklonišče ali klet, dokler virus ne izgine. Malo še potrpite paničarji kajti vedno več ljudi bo proti tem ukrepom.
NE! Nošenje mask ZELO zmanjša prenos virusa na bližino, samo to tebi in podobnim NI mogoče dopovedati! Za razumevanje tega potrebuješ neke možganske kapacitete, ki pa jih očitno NE premorejo vsi!
Tudi MINIMALNE MOŽGANSKE KAPACITETE so boljše kot pa SAMO HRBTENJAČA IN NJE ŽIVČEVJE :)) :)) :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

UganiKdo je izjavil:

no, ena stvar na katero vemo, da si negativen je IQ.

pravi nekdo, kjer bi potrebovali masne spektrometre, da bi lahko sploh našli kaj možganskih celic v glavi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Samuel ::

Ameriški CDC je dal nove podatke o smrtnosti v ZDA:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc...

Mortality rate (Scenario 5: Current Best Estimate):
0-19 years: 0.00003
20-49 years: 0.0002
50-69 years: 0.005
70+ years: 0.054

If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kamiKaZaA ::

Izjemno visoka možnost preživetja. Podobno kot pri gripi. Bi pa sedaj morali podeliti Nobelovo nagrado tistemu, ki je izumil milo. Če mila ne bi bilo, bi nas sedaj ta COVID dobesedno iztrebil. Največji izum vseh časov, kateri v parih sekundah uniči enega najbolj nalezljivih in smrtonostnih virusov vseh časov.

HappyPills ::

Zanimivo, da je še vedno večina podatkov baziranih na kitajskih študijah in to po vsem tem času. Nadalje v reportu piše da je problem predvsem v R0, ki še vedno ne vedo točno kolikšen je ter v re-infection rate.

Problem primerjanja z gripo tu je, da je asimptomatskih pri gripi precej precej manj kot pa pri koroni ter da se gripa ne prenaša še preden kažeš simptome za razliko od covida. Precej boljše bi bila primerjava z otroško paralizo, ki je covidu tu precej bolj podobna z 90% asimptomatskimi primeri ter s prenosom do 7 dni prej preden so se kazali prvi znak. Enako je če so se znaki razvili potrebno umetno predihavanje. Kot pravim več podobnosti. Zdaj otroška paraliza se ni prenašala po luftu v obliki kapljic ampak ja preko pač dreka. Tukaj je covid v prednosti glede prenosa.
Je pa zanimivo, da je bila otroška paraliza strah in trepet oz. ponekod še vedno je in še celo vsi antivexxerji so cepljeni pred njo plus nikoli se je ne omenja kot bolezen katero bi pa antivexxer prebolel herojsko ali se jo izpostavlja kot nekaj kar je fake itd. To ponavadi ošpice ven vlečejo, ki imajo pa še HUJŠI mortality in še hušji spread saj se po luftu v aerosolih prenašajo. No ima pa res otroška paraliza bolj sexy ime.
Res čudni tiči teli antivexxi.

Anyway mal sem zajadral. Mortality je bil že davno ocenjen da bo zelo podoben gripi glavna razlika je r0, ki je precej višja ter prenos preden kažeš simptome, posledice, ki jih pušča kljub prebolevanju ter izostanek cepiva. Predvsem zadnje bo pomoje korono eliminiralo, saj se virus vseeno ne razvija tako rapidno kot gripa. 2-3 odmerki bodo pomoje dovolj.

Kot sem rekel Antimaskerji si ne umivajo rok in to je kljub zanikanju Kamikazaa s svojim sarkastičnime zapisom zdaj lepo potrdil.
Told ya. Pujski.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

BlaY0 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Jaz pa hočem spet normalno živeti...
Kako misliš normalno? Ko so uvedli semaforje, so se nekateri tudi bunili, da hočejo še naprej normalno "živet" brez semaforjev.
Majke mi, ampak ti nisi gladek... Takšni, tvojega kova, si pa res zaslužijo lisičenje in koleno na vrat... sožalje tvojima staršema, ker sta te rodila in te morata trpeti, da si njun sin.

UganiKdo je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj so to zdej spet neki fake accounti. Kaj zdaj se ze ustvarjajo lažni anti maskarji?
Ti iz komentarja v komentar izpadeš večji bedak. Namesto, da bi vsaj to preveril: ... In ravno o tem sem pisal, da paničarje vedno bolj grabi panika, ko vedno več ljudi z različnimi računi piše, da so proti maskam. Ta komentar od @IL_DIAVOLO je samo panična potrditev.
Torej vas je sest. S tem da vecina izkazuje hude psihicne tezave in celo poziva k nasilju. ROFL
Saj veš, kako pravijo; ni me strah človeka s 100 granatami. Strah me je tistega, ki ima samo eno. Ti... solo alah akbar.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

HappyPills je izjavil:


Kot sem rekel Antimaskerji si ne umivajo rok in to je kljub zanikanju Kamikazaa s svojim sarkastičnime zapisom zdaj lepo potrdil.
Told ya. Pujski.

Pokaži mi kje v mojem vpisu si ti razbral, da si jaz ne umivam rok? Ker to kar pišeš ti so žaljivke zrele že za prijavo Slo-tech moderatorjem. Samo danes do tega trenutka, sem se že stuširal zjutraj in 3x umil roke. Zmes pa šel na 1 kavico.

UganiKdo ::

dexterboy je izjavil:

tezos_bot je izjavil:

Vidim, da nekateri tu niste zmozni narest tega miselnega preskoka, pa ga se enkrat omenim, da mogoce vsaj kateremu izmed vas kapne. 160 jih je umrlo neko leto zaradi gripe, zivljenje je ta cas potekalo navadno. Folk je hodil v sluzbo/solo, hodil na tekme, v bare, zvecer v nocne klube itd. Zaradi covida jih je letos do sedaj umrlo 140 in to kljub temu, da smo bili 2 meseca zaprti v stanovanja, vsi mnozicni dogodki so odpovedani, poskusa se drzat varnostni razdaljo, veliko bolj se skrbi za higieno, razkuzevanje, nosenje mask itd. Torej naslednic ko butnete 2 taki stevilki skupaj, dajte se to pokapirat in se vprasat, kaksna bi bila situacija, ce bi imeli covid, obnasali pa bi se, kot da je vse navadno? V tem primeru bi bilo mrtvih zaradi covida najbrz nekaj 1000.

To, koliko jih je letos RES umrlo od Covida, ne bomo nikoli zvedeli, ker so spomladi vse metali v Covid krste. Saj veš tisto, ko je padalec skočil iz letala in pozabil na padalo. Vzrok smrti; Covid.

Naj uganem: to si prebral na FB?

IL_DIAVOLO ::

kamiKaZaA je izjavil:

HappyPills je izjavil:


Kot sem rekel Antimaskerji si ne umivajo rok in to je kljub zanikanju Kamikazaa s svojim sarkastičnime zapisom zdaj lepo potrdil.
Told ya. Pujski.

Pokaži mi kje v mojem vpisu si ti razbral, da si jaz ne umivam rok? Ker to kar pišeš ti so žaljivke zrele že za prijavo Slo-tech moderatorjem. Samo danes do tega trenutka, sem se že stuširal zjutraj in 3x umil roke. Zmes pa šel na 1 kavico.


Da ne bomo prijavili tvojo zmerjanje folka z bucami in nasploh poniževalni odnos. Da niti ne omenjam spama z limanjem odebeljenega teksta.

"Inženir" v temi z EV-ji je bil odstranjen iz teme zaradi takega pocetja.

Umiri se malo.

dexterboy ::

BlaY0 je izjavil:

A tole je že kdo repostal? Na OKS potrdili okužbo z virusom, Kustečeva v samoizolaciji
Vklopiti ščepec zdrave kmečke pameti in dojeti, da so to naredili zaradi tega, da "sami sebe kaznujejo", folk brez možganov pa to kupi in verjame, češ, glej jih prav jim je, oni se bodo pokesali, karavana bo pa šla dalje...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

3p ::

Samuel je izjavil:

Ameriški CDC je dal nove podatke o smrtnosti v ZDA:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc...

Mortality rate (Scenario 5: Current Best Estimate):
0-19 years: 0.00003
20-49 years: 0.0002
50-69 years: 0.005
70+ years: 0.054



To pa si prevedel, da bo bralcem še manj jasno. A ostanemo pri procentih, da ne bo nesporazumov?

0-19 years: 0,003%
20-49 years: 0,02%
50-69 years: 0,5%
70+ years: 5,4%

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

HappyPills je izjavil:


Kot sem rekel Antimaskerji si ne umivajo rok in to je kljub zanikanju Kamikazaa s svojim sarkastičnime zapisom zdaj lepo potrdil.
Told ya. Pujski.

Pokaži mi kje v mojem vpisu si ti razbral, da si jaz ne umivam rok? Ker to kar pišeš ti so žaljivke zrele že za prijavo Slo-tech moderatorjem. Samo danes do tega trenutka, sem se že stuširal zjutraj in 3x umil roke. Zmes pa šel na 1 kavico.


Da ne bomo prijavili tvojo zmerjanje folka z bucami in nasploh poniževalni odnos. Da niti ne omenjam spama z limanjem odebeljenega teksta.

"Inženir" v temi z EV-ji je bil odstranjen iz teme zaradi takega pocetja.

Umiri se malo.

Jaz vsaj z argumenti obrazložim vse to. Torej nekdo napiše neumnost in jaz dokažem to neumnost. In to potem ni isto, ko jaz napišem, da je potrebno skrbeti za osebno higieno in da je potrebno držati osebno distanco, pa me potem uporabnik @jureflux zmerja, da sem pujsek, kateri si ne umiva rok. Naj da dokaze, da je temu tako. Drugače pa sem pravkar napisal Pritožbo. Link:
https://slo-tech.com/forum/t530830/p684...

UganiKdo ::

dexterboy je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

A tole je že kdo repostal? Na OKS potrdili okužbo z virusom, Kustečeva v samoizolaciji
Vklopiti ščepec zdrave kmečke pameti in dojeti, da so to naredili zaradi tega, da "sami sebe kaznujejo", folk brez možganov pa to kupi in verjame, češ, glej jih prav jim je, oni se bodo pokesali, karavana bo pa šla dalje...

Lej, ko jo nas FB ekspert spet padel na click bait naslov.

dexterboy ::

Sploh nisem odpiral linka. Če se greš teste click bait naslovov, greš lahko pomagat v DSO, ker imaš zgleda preveč free time.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

;-) je izjavil:

Zdravstvo je v prvi rundi vzelo vse skupaj resno ker so bile špekulacije da gre letos 90.000 Slovencev na hladno. Sedaj jih je šlo 0.158% napovedanega in so se sprostili. Mogoče preveč-za dobro letino gripe so sedaj sigurno preveč sproščeni ;) Ostali so nam debilni ukrepi s katerimi nas posiljujejo in 6 milijard dolga, zarad bedastih projekcij, ki so temeljile na Tom and Jerry-ju ali Tačkah na patrulji. Bile pa so 99.84% zgrešene. To si dovolimo v državi katera ima 350 samomorov letno-delati probleme s prehlada.

Samomori nas nič ne koštajo, celo zaželjeni so! Sploh pri populaciji, ki se imenuje upokojenci. Kot prvo lajša pokojninsko blagajno kot drugo pa ''šibi'' volilno maso DESUS in omogoča drugim strankam, da se prebijejo v ospredje.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

UganiKdo ::

Ravno tako so zaželjeni pri FB fanatikih, ki prodajajo pravljice, ki za razliko od penzionistov še niste prispevali niti centa v proračun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

gozdar1 ::

Samomori predvsem ne bolijo politkov, za razloko od kovida jih tu nihče ne more poklicat na odgovornost.

Machete ::

hahahha odgovornost.. ahahha PV ex zapornik, svetovalci in sekretarji največje mafijske gnide itd..
Še Planico prenos vam bo Vučić sedaj kasiral..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Fritz ::

3p je izjavil:



To pa si prevedel, da bo bralcem še manj jasno. A ostanemo pri procentih, da ne bo nesporazumov?

0-19 years: 0,003%
20-49 years: 0,02%
50-69 years: 0,5%
70+ years: 5,4%


Za nekatere je to treba prevesti v številke. Statistično bo pri 10.000 okužbah umrlo:

0-19 years: 0,3 osebe oz. 1 na 30.000+ okužb
20-49 years: 2 osebi
50-69 years: 50 ljudi
70+ years: 540 ljudi

Zato je cilj ukrepov omejevanje števila okužb. Več kot je okužb, večja je verjetnost da bo nekdo umrl. Seveda pa je ta verjetnost višja pri starejših.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Samuel ::

HappyPills je izjavil:

Zanimivo, da je še vedno večina podatkov baziranih na kitajskih študijah in to po vsem tem času. Nadalje v reportu piše da je problem predvsem v R0, ki še vedno ne vedo točno kolikšen je ter v re-infection rate.


Te številke smrtnosti so delane za R2.5, kot piše na linku. Kar je lahko zelo veliko, glede na to, da imamo nešteto primerov, ko se ljudje znotraj gospodinjstev sploh niso okužili, čeprav so živeli z osebo s Covidom.

3p je izjavil:

To pa si prevedel, da bo bralcem še manj jasno. A ostanemo pri procentih, da ne bo nesporazumov?

0-19 years: 0,003%
20-49 years: 0,02%
50-69 years: 0,5%
70+ years: 5,4%


A bejž no. ;((

Skratka, do 49 let spada smrtnost med statistično napako, 50-69 se že lahko zazna v kakšni statistiki, nad 70 let je pa treba razdelit še na cca 2% smrtnost med 70-80 ter 10%+ med 80 let in več.

PS: Na podlagi tega, se bomo šli kakšne ukrepe???
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

UganiKdo ::

ja, če je zate do 50 mrtvih na 10k okušenih statistična napaka. Ampak potem imaš večje težave kot nošenje maske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()
««
336 / 355
»»