» »

Izkušnje z estonskim e-residency

Izkušnje z estonskim e-residency

solaris ::

Pozdravljeni, zanima me konkretno, če ima kdo izkušnje z estonskim e-residency oziroma ima kdo odprto online podjetje v Estoniji? Kako to poteka, moraš potem imeti tudi računovodjo? In kako se potem ta denar obdavči? V Estoniji ali v Sloveniji? Kako je z davki in dohodnino? Je potrebno javljati vsako leto Sloveniji oz. fursu dobiček? Kolikor vem, dvojnega obdavčevanja sicer ni. Nimam nobenih "čudnih" namenov, ampak se zelo zanimam za online podjetje in Estonija mi nudi to priložnost, prav tako pa nočem nobenih problemov v Estoniji ali Sloveniji. Vsaka informacija bi mi prišla prav. Hvala.

Dag ::

Če si na Twitterju, kontaktiraj https://twitter.com/marinmedak Ima izkušnje iz prve roke, je odprl gor podjetje.

sandmat ::

solaris je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me konkretno, če ima kdo izkušnje z estonskim e-residency oziroma ima kdo odprto online podjetje v Estoniji? Kako to poteka, moraš potem imeti tudi računovodjo? In kako se potem ta denar obdavči? V Estoniji ali v Sloveniji? Kako je z davki in dohodnino? Je potrebno javljati vsako leto Sloveniji oz. fursu dobiček? Kolikor vem, dvojnega obdavčevanja sicer ni. Nimam nobenih "čudnih" namenov, ampak se zelo zanimam za online podjetje in Estonija mi nudi to priložnost, prav tako pa nočem nobenih problemov v Estoniji ali Sloveniji. Vsaka informacija bi mi prišla prav. Hvala.

Ni nujno, da ni dvojne obdavčitve. Odvisno je kje firma dejansko posluje. Če boš delal v Sloveniji, izdajal račune slovenskim firmam in to delal preko estonske firme katere lastnik si ti, davčni rezident Slovenije, bo seveda zadeva hitro obdavčena v Sloveniji. Več o tem kako odpreti firmo, imaš tudi na FB e-residency skupinah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[android]market prodaja aplikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6624328 (10146) Nefreteta
»

Odprtje podjetja s tajskim državljanom

Oddelek: Loža
82023 (1294) sandmat
»

Estonske težave z e-osebnimi izkaznicami

Oddelek: Novice / Varnost
116609 (4610) MrStein
»

Več kot šestina Estoncev voli prek interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9836346 (31794) SkipEU
»

Idealni volilni sistem

Oddelek: Loža
131921 (1660) IceIceBaby

Več podobnih tem