» »

Pomoč pri montiranju grafične kartice

Pomoč pri montiranju grafične kartice

nazri ::

Pozdravljeni,

prosil bi vam za pomoč in sicer kot je (upam) razvidno iz spodnjih slik mi ne uspe pritrditi grafične kartice z vijaki na ohišje. Ima kdo kakšen predlog, kako bi rešil to težavo?

 1

1



 2

2

DarwiN ::

Dve besedi: vezice 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nazri ::

Oj zanimiva ideja hvala ampak mi je nekako ratal sem malo na silo potisnil nosilce od ohišja da mi je ratalo dobiti skozi :D

Imam pa drugo težavo z mojim 6+2 pin priklopom. Če pogledamo proklipe so kvadratki in polkrogrci. Na sliki lahko vidimo da je priklop na grafični zgoraj kvadratni spodaj polkrog. Na mojem +2 pinu pa sta obadva polkrogca. Mi lahko kdo prosim pove ali imam napačen 6+2 priklop?

 1

1



 2

2



 3

3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

lonewolf_ ::

Ne vem če to drži, ampak lahko da je napajalnik toliko prešvoh za takšno kartico in tudi nima ustreznih priklopov.

Za katero kartico in napajalnik pa gre?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Baja ::

to maš z napajalnika kabel ali kakšen adapter?

ker kakorkoli obrneš ne zgleda kot pcie (in tudi ne cpu) priklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

dxx ::

Če bi 6 pin obrnil za 180 stopinj, pa bo konektor kar naenkrat pravi.

dxx ::

 6+2 pinout

6+2 pinout



Tvojo sliko sem obrnil in ti zraven dal pin-out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

nazri ::

@lonewolf_ Gre za kartico rtx 2060 napajlnik je pa res da starejši ampak je 600W in tudi piše da ima 6+2 pin priklop.

@baja kabel je direktno iz napajalnika ja...

@ddx ja ampak kakorkoli bi obrnil +2 se nebi ujemalo ker sta oba priklopa polkrožna, moral bi pa biti pri +2 en kvadratni in en polkrožni, če prav razumem...

dxx ::

Jao
Obrnil sem tvojo sliko, prestavi 2 pina na drugo stran, obrni prav in vse bo klapalo. Ali jaz kaj narobe vidim?

nazri je izjavil:

moral bi pa biti pri +2 en kvadratni in en polkrožni, če prav razumem...


Jaz na sliki ne vidim kvadradtnih +2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

nazri ::

Tudi če prestavim pina na drugo stran bo isto, ker če pogledaš priklop na grafični vids da je na obeh straneh zgoraj kvadratni spodaj polkrožni oz. ravno obratno na drugi strani... Se pravi nima veze kako bi obrnil +2 pina bi bilo vedno spodaj in zgoraj polkrožni ker sta na +2 oba polkrožna

dxx ::

Aha. sem še enkrat pregledal. Ti vklopi kot kaže slika, tako je prav. Polkrožni gre kamot v kvadratnega. Itak sta GND, tako da nima veze kako obrneš. važno je da 6pin prav zasukaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Baja ::

ce pogledas konektor na graficni, ma tam ko pride +2pin polkrog in kvadrat, na kablu pa sta dva polkroga.

tako da, kot praviš, naj prav obrne in bi moglo biti ok, ker polkrog gre v kvadrat ;)

nazri ::

Si prepričan? Res nebi rad poškodoval kartic, nebi mi bil problem počakat do jutri in kupit adapter.

Napajlnik je pa tale

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

dxx ::

100%

DarwiN ::

Zanimiv primer.. Tukaj je imel en tip enak primer. Enostavno priklopil in je vse špilalo.. Res pa je, da mu je pol ure kasneje računalnik crknil. ;(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nazri ::

@DarwiN hvala ampak tukaj kolikor vidim naprej njegove poste je bil pri njemu kriv monitor. Malo me pri meni skrbi ker je ze res star napajalnik, kupil sem ga 2010, model je LC6600GP2 V2.3, škatlo imam še vedno in na strani kaže "PCI-Express 1x6+2 PCI-e" Tako da kompatibilen je gotovo kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

BorutK-73 ::

+2 pin mora biti na drugi strani tako da je potem zgornji zaklep na sredini.

dxx ::

Svetujem da OP kupi nov napajalnik in hkrati da vgraditi zadevo na strokoven servis. Tole bluzenje okrog osmih žic dveh različnih barv, kjer so vse napetosti znane je pač pod nivojem tehnološkega foruma.
Zgoraj so sheme in skice, pa še kar bluzimo kaj je prav in kaj ne.

nazri je izjavil:

@DarwiN hvala ampak tukaj kolikor vidim naprej njegove poste je bil pri njemu kriv monitor. Malo me pri meni skrbi ker je ze res star napajalnik, kupil sem ga 2010, model je LC6600GP2 V2.3, škatlo imam še vedno in na strani kaže "PCI-Express 1x6+2 PCI-e" Tako da kompatibilen je gotovo kajne?

Če te skrbi star napajalni ga zamenjaj. Jaz bi vseeno priklopil, ali se ti grafična ne bo prižgala, ali pa bo ob vklopu napajalnik pregorel in se bo samodejno za večno ugasnil. Druge ni. Priklopit ne moreš narobe, razen na silo. Rumene žice so +12V, črne so GND. Lahko imaš konektor z trikotnimi PIN-i, pa se da še vedno prav priklopit. :D
Sam sem že večkrat delal direktno vezavo- kabel olupil in žice pricinil direkt na pine....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Reycis ::

Saj se na sliki lepo vidi, da je zaklep čisto pri strani, ker je model na napačno stran sestavil +2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

nazri ::

Hvala vsem za pomoč. Sem priklopil in dela brez problema :) Sem pa sestavil cel sistem po delih iz nule in mi je zmankalo denarja za napajalnik in sem raje preveč previden, kot da bi bil premalo in naredil kakšno napako. Hvala :)

dxx ::

nazri je izjavil:

Hvala vsem za pomoč. Sem priklopil in dela brez problema :) Sem pa sestavil cel sistem po delih iz nule in mi je zmankalo denarja za napajalnik in sem raje preveč previden, kot da bi bil premalo in naredil kakšno napako. Hvala :)

Me veseli da si zbral pogum in priklopil. Ni tak bavbav. Je pa laiku res sitno ker niso čisto identični priklopi. +2 sta zato zaobljena ker je vseeno kako jih vklopiš, oba sta GND.
Vseeno, v kratkem razmisli o kakem novem napajalcu, ranga xfx 550, tvoj je že kar star(za LC-ja pa sploh). Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214614 (4365) acookook
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474118 (3066) Jst
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713227 (12616) pol3ni
»

1x2 pin internal power connector

Oddelek: Strojna oprema
5746 (687) SplitCookie
»

Računalnik se ne vžge pravilno

Oddelek: Strojna oprema
462169 (1824) Robi :P

Več podobnih tem