» »

Koliko cca zapravite za spletne nakupe

Koliko cca zapravite za spletne nakupe

«
1
2

ajfon ::

Lep pozdrav,

zanima me koliko približno zapravite za spletne nakupe vsak mesec oz. leto (če ni skrivnost :D )

Lep dan še naprej!

DrDre95 ::

Nič ker na sociali ne smem imeti kreditne ;((

Enakopravnost je še daleč.

abazuu ::

preveč, haha. Aliexpress je preveč mamljiv. vse je tok pocen, da se kr meče v košarico :D

starfotr ::

DrDre95 je izjavil:

Nič ker na sociali ne smem imeti kreditne ;((

Enakopravnost je še daleč.


Saj lahko plačuješ tudi z debetno.

Delat se spravi.

m0LN4r ::

Prevec nasplosno vprasanje, so mesci ko nic in so mesci, ko si privoscim nekaj za jurja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Seštevek vseh nakupov čez leto / 12 da dobiš povpreček pa ne bo šlo?

IL_DIAVOLO ::

Takole od oka cca 500 evrov, letno seveda.

forplan ::

Kaj pa če recimo naročim pralni prašek na spletu namesto da ga kupim v trgovini

Čisto preveč na splošno vprašanje. Moralo bi biti koliko zapravite za nespametne spletne nakupe :)
da se strinjam

2dark ::

ajfon je izjavil:

Lep pozdrav,

zanima me koliko približno zapravite za spletne nakupe vsak mesec oz. leto (če ni skrivnost :D )

Lep dan še naprej!


Približno 50EUR. Načeloma ne naročam, ker želim zadevo videt, preizkusit v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

jakan123 ::

Par k€ letno, ker če se le da vse naročim s spleta. Tudi fasngo večkrat naročim preko spleta in grem prevzeti na prevzemno mesto.

Killermode ::

99% nakupov, tudi hrano in ostale sprotne potrebščine (fasngo), ki jo zastonj prinesejo domov.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Par jurjev letno. Vsa tehnična roba, vse vstopnice, vsa potovanja in nastanitve... Da o robi za razne drage hobije ne govorim. Kar se pa raznih drobnarij za v delavnico tiče se poskušam pa malo nazaj držat, je čisto preveč mamljivo to, da je kar vse relativno poceni, a se potem kar sešteva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

111111111111 ::

Cca. 800€ letno (igrače, pralni prašek, zobna pasta, gadgeti iz kitajske, itd...)

_Denny_ ::

Klikov Moj proračun za 2019 pravi 3052,67€.

Kupujem vse online, razen hrane in pijače (v mojo luknjo nobena trgovina ne vozi) ter oblačil (treba prej probat).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

issak ::

Čisto preveč, od oka par stotakov na mesec. Telefoni, elektronika (PC hardware, tipkovnice, zvočniki...), kuhinjska oprema, kava (v zrnju) in oprema za kavo, slušalke (aliexpress akcije so kr fino za to), rezervni deli za sesalec, plenice, hrano, naročnine, oprema za bicikel (luči, blatniki, torbe...), kozmetika...

V bistvu vse kar ni za oblečt naročim online, oblačila in čevlje moram pa najprej probat. Če pa že vem številko ki jo rabim, pa tudi do online naročim. V živo kupujem na tržnici, špecerijo, pa če so akcije (tisti vikendi ko so Lego 30% dol pa take fore). Še bicikel sem skor online naročil.

Tisti Spar online se mi pa ne dopade ker imajo veliko manj ponudbe kot v trgovini, pa vse ti zapakirajo v čisto preveč vrečk. Zadnjič sem dobil enih 12 papirnatih vrečk za kar bi sicer porabil dve veliki platneni.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Jerry000 ::

ne vem, po potrebi. Bom raje odgovoril, večina stvari ki jih kupujem je to preko spleta

Netrunner ::

Preko spleta se ne kupuje ravno vsaki mesec ali se motim? Jaz naročim ko kaj potrebujem, kar pa ni na mesečnem nivoju.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kixs ::

Od septembra 2018 vodim Excel evidenco, je bilo potrebno :lol: Od takrat do danes je povprecno na mesec cca 800eur :|

Kupujem samo preko eBaya in Aliexpressa. Vmes kdaj tudi kje drugje.

Utk ::

Mene bolj zanima kaj naredite z vso to šaro... Sej mi jasno za fasngo (tega sicer jaz ne, ampak ok če kdo), gume za avto, žarnice, to kar nekako redno rabiš. Zakaj bi rabil za jurja gadgetov na leto, in kaj narediš z njimi, mi pa ni jasno. Jaz sem včasih kje kaj kupil, potem ko sem videl, da se 90% teh stvari potem samo valja naokoli sem pa skoraj čisto nehal. Samo še tisto kar dejansko rabim. In ne, 5 različnih slušalk in 8 tipkovnic dejansko ne rabim.

Dag ::

V grobem je razmerje med online/offline nakupi pri meni že nekje 50%. Vsak dan se peljem mimo prevzemnega mesta od Mimovrste in mimo pošte, tako da mi je to hitreje in ceneje kot skakati okrog po navadnih trgovinah.

V navadnih trgovinah večinoma kupujem samo še: hrano/čistila/itd, oblačila/obutev in stvari, ki a) jih rabim takoj, b) ki jih ni smiselno naročati online, c) jih želim pred nakupom videti v živo, d) so v navadni trgovini cenejše (ja, tudi to sem že večkrat doživel).

Drugače pa ne kupujem krame in stvari na zalogo. Imam precej minimalističen pristop. Kupim samo tisto, kar res rabim (ali ko staro crkne), nobenih shopping spree-jev po Aliexpressu in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

issak ::

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj naredite z vso to šaro... Sej mi jasno za fasngo (tega sicer jaz ne, ampak ok če kdo), gume za avto, žarnice, to kar nekako redno rabiš. Zakaj bi rabil za jurja gadgetov na leto, in kaj narediš z njimi, mi pa ni jasno. Jaz sem včasih kje kaj kupil, potem ko sem videl, da se 90% teh stvari potem samo valja naokoli sem pa skoraj čisto nehal. Samo še tisto kar dejansko rabim. In ne, 5 različnih slušalk in 8 tipkovnic dejansko ne rabim.


Tipkovnice mam eno jaz, eno žena, eno v pisarni. Slušalk imam enih par, dvoje za čez glavo, ene brezžične za na bus in v pisarno, pa enepar IEMjev ki so skos v ruzaku če brezžičnim baterije zmanjka. Ostalo pa prodam čez čas al pa podarim komu. PC hardware najprej prodam star preden kupim kaj novega.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Machete ::

Povprečno 250 eur na mesec za gluposti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Netrunner je izjavil:

Preko spleta se ne kupuje ravno vsaki mesec ali se motim? Jaz naročim ko kaj potrebujem, kar pa ni na mesečnem nivoju.

Se motiš :D

IL_DIAVOLO ::

Znebite se kreditne kartice, ce nimate discipline.

Killermode ::

Ne uporabljam kreditnih kartic.

Machete ::

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj naredite z vso to šaro... Sej mi jasno za fasngo (tega sicer jaz ne, ampak ok če kdo), gume za avto, žarnice, to kar nekako redno rabiš. Zakaj bi rabil za jurja gadgetov na leto, in kaj narediš z njimi, mi pa ni jasno. Jaz sem včasih kje kaj kupil, potem ko sem videl, da se 90% teh stvari potem samo valja naokoli sem pa skoraj čisto nehal. Samo še tisto kar dejansko rabim. In ne, 5 različnih slušalk in 8 tipkovnic dejansko ne rabim.


Saj niso vse gadgeti? Kosi za stvri iz hobijev, oprema športna taka drugačna, orodja, kosi za stroje za urejanje okolice, igre na steamu, glasbeni prenosi, plošče, koncertne karte, kaka obutev, nekaj darilc za novoletni čas, rojstne dneve..
V bisstvu jurja ni nič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

jst morda zapravim jurja na mesec.

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj naredite z vso to šaro... Sej mi jasno za fasngo (tega sicer jaz ne, ampak ok če kdo), gume za avto, žarnice, to kar nekako redno rabiš. Zakaj bi rabil za jurja gadgetov na leto, in kaj narediš z njimi, mi pa ni jasno. Jaz sem včasih kje kaj kupil, potem ko sem videl, da se 90% teh stvari potem samo valja naokoli sem pa skoraj čisto nehal. Samo še tisto kar dejansko rabim. In ne, 5 različnih slušalk in 8 tipkovnic dejansko ne rabim.

po dvakratni uporabi (prvič za instant veselje ob nakupu, ter drugič ko folk končno ugotovi da je to poreveč komplicirano in dejansko neuporabno) konča na smetišču kot težava vseh. ko potegneš črto pa še vidiš da je takšen folk za povrh v povprečju reven in neumen...

Bwaze6 je izjavil:

Par jurjev letno. Vsa tehnična roba, vse vstopnice, vsa potovanja in nastanitve... Da o robi za razne drage hobije ne govorim...
ekzotični pa tudi bolj denarno požrešni hobiji so dejansko odvisni od spletne ponudbe...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

V bistvu je vprašanje malce preohlapno. Konec koncev se v živo, vsaj v mojem svetu, kupuje samo še živila, pa sem pa tja kašne stvari za hišo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

Pa to je super, da imamo tako veliko število ljudi, ki kupujejo stvari, ki jih ne rabijo, da zapolnjujejo eksistencialno stisko (bi rekel jype). Nekaj pač mora gnat gospodarstvo naprej.

Sam sem skopuh brez primere in me srce boli ob vsakem evru, ki zapusti mojo denarnico.

trenerkar ::

Problem je, da poganjajo predvsem kitajsko gospodarstvo.

Machete ::

Sheteentz je izjavil:

Pa to je super, da imamo tako veliko število ljudi, ki kupujejo stvari, ki jih ne rabijo, da zapolnjujejo eksistencialno stisko (bi rekel jype). Nekaj pač mora gnat gospodarstvo naprej.

Sam sem skopuh brez primere in me srce boli ob vsakem evru, ki zapusti mojo denarnico.


Pa nimaš nobenih hobijev in materialnih veselj? Kaj pa kultura, kot npr. knjige, glasba, film? NIČ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Netrunner ::

Jerry000 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Preko spleta se ne kupuje ravno vsaki mesec ali se motim? Jaz naročim ko kaj potrebujem, kar pa ni na mesečnem nivoju.

Se motiš :D


Kaj pa ?? Jaz vsak mesec kupujem samo hrano in bencin, oblačila 2-3x na leto in vse ostalo po potrebi. Nevem kaj vi potrebujete za življenje :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

JOKER ::

Sheteentz je izjavil:


Sam sem skopuh brez primere in me srce boli ob vsakem evru, ki zapusti mojo denarnico.


To je hudič, ko je človek sam sebi fauš!
Kaj pa, ko boš 1x moral vse pustit zgoraj, ti boš pa šel dol?

Samo na eni strani sem lani pustil skozi leto tam okrog 980€, na Aliju sem lansko prvo polovico leta bil zelo razispen ... kupoval sem pizdarije, ki sem jih rabil - ponavadi po dva kosa "za vsak slučaj", ker je poceni, pa še druge pizudarije, ki pa sem jih po koncu leta, ko sem delal čisto, mnetal v kanto. Tak da, na netu sem lani porabil tam nekje 1600-2000€.

P.S.
Letos sem že bil priden ... že 190€ , ampak ne za BV ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

shadeX ::

Netrunner je izjavil:

oblačila 2-3x na leto


Kaj pa potrebuješ toliko tekstila?

Sheteentz ::

Machete je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Pa to je super, da imamo tako veliko število ljudi, ki kupujejo stvari, ki jih ne rabijo, da zapolnjujejo eksistencialno stisko (bi rekel jype). Nekaj pač mora gnat gospodarstvo naprej.

Sam sem skopuh brez primere in me srce boli ob vsakem evru, ki zapusti mojo denarnico.


Pa nimaš nobenih hobijev in materialnih veselj? Kaj pa kultura, kot npr. knjige, glasba, film? NIČ?

Imam fetiš, da probam čim več materialnih dobrin dobit second-hand. Itak, da na ta način odpadejo razni kulturni dogodki, za take stvari se mi ni žal skeširat, ampak da bi pa materialne stvari kupoval nove, ko jih je toliko naokoli rabljenih in še delujočih, ojoj, ni šans :D

Moj zapis je letel bolj na tiste, ki stvari kupujejo iz čistega dolgčasa. V naši družbi jih je kar precej.

Jerry000 ::

Tudi jaz second hand čedalje več kupujem. Se splača in imam dobre izkušnje

IL_DIAVOLO ::

Rabljene bi kupil samo 2 stvari:

-nepremicnino
-avto

Ostalo je neka obsesija s sparanjem.

Glugy ::

DrDre95 je izjavil:

Nič ker na sociali ne smem imeti kreditne ;((

Enakopravnost je še daleč.

Jz sm zaposlen pa ne bi za nič na svetu vzel kreditne. Debetna je vse kar rabm za spletne nakupe. Kar bi z kreditno šel v minus bi sam dodatno plačeval bankam. Komu na čast?

Drgač pa ne opravljam spletnih nakupov razen če res ni kej posebnga. Npr računalnik po kosih sem si kupu pa pol sestavil par mesecev nazaj; drgač pa ne. Če bi imel kak tak brivnik da bi moral zamenjat "glavo" bi šel prek spletnih nakupov verjetno kupt. Če bi kkšne bolj ornk barvice kupoval bi šel tud prek spletnih nakupov. Ne rabm pa prčkarij kupovat. Kar gledam na Mimovrste; Conrad ipd stvari so same prčkarije k se zdijo zanimive ampak si ne predstavljam da bi ble vredne nakupa ker po parih dneh; v mesecu dni bi se verjetno naveličal. Kaj pa pol? Velik produktiv je sam en začasen potrošniški halo efekt. Pol pa če hočš spet ta adrenalin kupt morš pa spet nov izdelek kupt. Nevem no. Men ni do tega. Že v navadne trgovine grem bolj poredko pa v večini primerov kupim sam kar je nujno.

antrim ::

Glugy je izjavil:


... Kar bi z kreditno šel v minus bi sam dodatno plačeval bankam. Komu na čast?


To je izključno stvar samodiscipline. Res ni za vsakega.

OT - večino stvari nabavim preko spleta, ker prihranek časa. Mesečno je vsaj jurja.

Sheteentz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rabljene bi kupil samo 2 stvari:

-nepremicnino
-avto

Ostalo je neka obsesija s sparanjem.


Rabljeno kupujem:
računalniške komponente
telefone
avte itak
po novem tudi obleke, 2 evra za hlače na trubarjevi :D

Amdforce ::

Hrana, obleke, drobnarije sproti v stacunah, prek spleta komponente,hifi, aliexpress, vsa tehnika na splosno. Lani skupaj preko spleta cca 7k eur, letos 450 zaenkrat. Kreditnih se ne posluzujem ker nimam discipline oz porabim vedno vecino ostanka denarja za hobije in izlete.

Netrunner ::

shadeX je izjavil:

Netrunner je izjavil:

oblačila 2-3x na leto


Kaj pa potrebuješ toliko tekstila?

Jaz ga ne, moja boljša polovica pa.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

galu ::

ajfon je izjavil:

zanima me koliko približno zapravite za spletne nakupe vsak mesec oz. leto (če ni skrivnost :D )


Toliko, kolikor rabim. Praviloma. :>
Tako to gre.

Cruz ::

Jerry000 je izjavil:

Tudi jaz second hand čedalje več kupujem. Se splača in imam dobre izkušnje
Tudi jaz za moj hobi(glasba - glasbila ter pripomočki) kupujem in gledam zgolj rabljeno.

Riff ::

tm max 100E na leto, razni cd key za igre, pa kašna malenkost z ebaya razni kabli pretvorniki

Sparkxl ::

Kupujem preko spleta vedno več, več ali manj vse, razen špecarije. Lani smo prvič kupili vsa božična darila online, kar je bil balzam za dušo, ker že v osnovi sovražim šoping centre, decembra pa še bolj. Edino kar ne kupujem online so stvari, ki jih prodajajo mali trgovci v središču mesta. To je moj prispevek v lokalno okolje, da imajo ti ljudje od čega živet in da se trgovine ne zapirajo. Za velike multinacionalke pa me baš boli.

Koliko je to na mesec? Nimam pojma, nekaj stotakov sigurno. Veliki pospešek mojim nakupom je dal amazon prime. Imajo vse, đabe poštnina, pride v 2-3 dneh. Naročam na avstrijsko pošto.
Kar pa ne kupujem je kitajski šrot. Tega sem se odvadil že kar nekaj let nazaj.
Sicer pa je s tem 1.1.21 itak konec.

m0LN4r ::

shadeX je izjavil:

Seštevek vseh nakupov čez leto / 12 da dobiš povpreček pa ne bo šlo?
Ja pa kljub temu, 2019 sem sigurno zapravil 2x vec kot 2018, 2017 skoraj nic, letos spet bolj malo.
Ajd 2019 sem zapravil nekaj jurjev, 2018 pa manj kot jurja. Zakljucek?

Nevem ali obstajajo ljudje, ki konstantno narocajo nekaj tudi ce ne rabijo?

Utk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj naredite z vso to šaro... Sej mi jasno za fasngo (tega sicer jaz ne, ampak ok če kdo), gume za avto, žarnice, to kar nekako redno rabiš. Zakaj bi rabil za jurja gadgetov na leto, in kaj narediš z njimi, mi pa ni jasno. Jaz sem včasih kje kaj kupil, potem ko sem videl, da se 90% teh stvari potem samo valja naokoli sem pa skoraj čisto nehal. Samo še tisto kar dejansko rabim. In ne, 5 različnih slušalk in 8 tipkovnic dejansko ne rabim.
No ja cist odvisno, gume pa zarnice na 4-5 let, gadgetov nic, razen ce zvocnik za jurja spada med gadgete, ali graficna ali kaj drugega nad jurja od elektronike.
Jaz ce si nekaj kupim, si kupim eno stvar, malo boljso in jo imam par let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Kar pa ne kupujem je kitajski šrot. Tega sem se odvadil že kar nekaj let nazaj.
Jp tega tudi jaz ne narocam, brezvezen klump.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Heisenberg ::

V bistvu vse. Edini drug strošek je še Merkator in Hofer, ostalo vse online. Predvsem zato ker zivim dalec od vsega.

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

Kar pa ne kupujem je kitajski šrot. Tega sem se odvadil že kar nekaj let nazaj.
Jp tega tudi jaz ne narocam, brezvezen klump.
Zanimivo razmišljenje, glede na to, da je tričetrt stvari od tam. Popolnoma vseeno je, ali nekaj kupiš na aliju ali pa na mimovrste.
No, ni glih vseeno. Direkt pri Kitajcu je ceneje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z trgovino EnaA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5110970 (2046) Han
»

Se splača kupovati na črni petek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8420317 (15330) darkolord
»

Nkbm poslal Visa Kartico

Oddelek: Loža
407793 (6191) Dimnik
»

Iskanje številk kreditnih kartic z Googlom

Oddelek: Novice / Varnost
2912529 (7957) BlackMaX
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310453 (6259) ...:TOMI:...

Več podobnih tem