» »

WINDOWS: Varnostno kopiranje in obnavljanje

WINDOWS: Varnostno kopiranje in obnavljanje

JOKER ::

Torej, kot že sam naslov pove, me zanima nekaj stvari glede funkcije znotraj Windowsa in sicer:

Na novo sem si postavil kompleten sistem, naložil vse programe, katere večino uporabljam, gonilnike, instaliral vse naprave in zdaj je računalnik pripravljen, da naredim varnostno kopijo, saj je sistem "čist".
Ker ne rad nalagam na računalnik (oziroma sploh ne) nekih Trial programov, sem se odločil, da uporabim za varnostno kopiranje diska kar program oz. funkcijo v nadzorni plošči, to je Varnostno kopiranje in obnavljanje. Tukaj pa sedaj (kakopak), nastane problem ...

Na računalnik priklopim zunanji trdi disk, ter na njega naredim varnostno kopijo. Do tukaj vse OK.
Potem pa sem želel zgolj za foro izvest funkcijo obnavljanja in glej ga zlomka ... varnostne kopije računalnik ne zazna, čeprav je na zunanjem disku lepo posneta in vse, ampak, piše, da Windows ni našel varnostne kopije za ta računalnik.

Torej, kako to, da Windows ne zazna varnostne kopije, ki je bila ustvcarjena pred nekaj minutami?
A moram kje kaj druga kliknit? Vse lepo piše, tako, da dvomim, da delam kaj narobe, ali pač?
________________________________________________________
Ka te češ ....

opeter ::

To bi tudi mene zanimalo. Tudi jaz sem z vgrajenim orodjem za varnostno kopiranje naredil kopijo sistema Windows pa ista situacija kot tvoja.
Poskusil sem zagnati še iz DVD-ja in pozneje narejenega USB ključka, ki ima opcijo za ponastavitev, če izbereš meni za "popravilo računalnika" in je podobno, enostavno mi ne pokaže arhiva. Datoteka oz. več njih so vidne na zunanjem disku.

Jaz sem sicer sledil temu postopku:
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Clonezilla pa mi je do sedaj vedno delovala*. Potrkam na les.

* do sedaj sem napravil ene šest kopij štirih računalnikov in dve ponastavitvi
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

c3p0 ::

MS backup orodja so v praksi zelo leva. Primer: image strežnika se je na nemountan disk delal vsako noč, vse OK. Ko je bil potreben restore, pa se je Windows installer na vse pretege trudil prepričat, da je backup napačne verzije in ga ne more restorat. Na firmi kriza, on pa bi rad primerjal verzije, čeprav gre za block-by-block image diska, kaj ti bo verzija.

Acronis je naposled zadevo bp rešil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174812 (1251) markhenry
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678003 (6560) ngc2392
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514215 (11446) Dromar
»

Varnostna kopija podatkov

Oddelek: Programska oprema
81065 (923) opeter
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183647 (3232) SimplTech

Več podobnih tem