» »

Varnostna kopija podatkov

Varnostna kopija podatkov

vres.ales ::

Lp,
iščem program za varnostno kopiranje podatkov, pregledal sem nekaj tem vendar, če sem prav razumel ti programi obdelajo, stisnejo, predelajo podatke?

Imam en viška zunanji disk in bi ga rad samo 1x na mesec priklopil na računalnik in naredil varnostno kopijo map, kot so slike ipd. in ne celotnega sistema oz. diska.
res je, da bi lahko sam ročno skopiral celotne mape 1x na mesec, samo bi rad da mi tja skopira samo spremembe map. Tako da bi datoteke ostale v taki obliki kot so sedaj na računalniku kot v mapah :D

upam da je sploh kdo razumel kaj hočem :D

uporabljam win7

popster ::

temu se reče sinhronizacija.
Veliko programov to omogoča:
http://www.softpedia.com/dyn-search.php...

Med0 ::

meni to dela avtomatsko na d disk, mislim da bi lahko z lahkoto spremenil na drugi disk

Karen ::

Od free zadev poskusi Easysync (za preslikavo in sinhronizacijo po potrebi), sicer pa Cobian Backup.

vres.ales ::

hvala za odgovore, če bi vedel da je to sinhronizacija bi takoj našel kar iščem :D

nokaut240 ::

Mene pa zanima, ali se da s tem orodjem, ki je vgrajen v Windows 7, narediti posnetek inštaliranih programov in save game-ov, ker bi rad jutri inštaliral popolnoma svežo kopijo windowsov, potem pa iz tega backupa dobil nazaj tiste inštalirane programe (od Office, antivirus, programi za peko, photoshop...) in savegame, tako da bi bilo vse isto kot prej ?

Zgodovina sprememb…

Enterprise ::

ne. lahko narediš kopijo podatkov ali pa celotnega sistema (z vsemi programi, safegami itd itd) ... samo pol nima smisla formaterat, ker ko obnoviš sistem imaš spet use isto :)

nokaut240 ::

Jaz zdaj nisem delal nikoli nobene varnostne kopije, tako da moram windowse postavit na novo. Potem se res ne da naredit backup teh programov, da bodo uporabni potem, ko bom namestil sveže Windowse ?
Še to me zanima: kaj je razlika med posnetkom sistema ter diskom za popravilo sistema ? Se pravi, kaj naj jaz izberem, ko imam "zdrave" windowse ter nameščene vse programe, da bom, ko se bo sistem nekoč spet sesul, obnovil windows s temi programi ?

opeter ::

Da se naredit kopijo celega Windows in nameščenih programov, recimo s kakšnim Acronis Suite, O&O Diskimage itn. Na odprtokodni sceni glej CloneZillo.

Če (ko) imaš to kopijo, lahko računalnik zelo enostavno in hitro postaviš nazaj na izvirno stanje (seveda, če si zamenjal kakšne komponente, se zna zgodit, da bodo problemi).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup, sinhronizacija map, datotek na zunanjem disku

Oddelek: Programska oprema
141905 (1506) Manu
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678088 (6645) ngc2392
»

Kloniranje oz.BACKUP op.sistema IN INSTALIRANIH PROGRAMOV iz C:/Program Files-a

Oddelek: Operacijski sistemi
293868 (3058) hojnikb
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273626 (2721) axee
»

Najboljši backup program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123771 (3598) amigo_no1

Več podobnih tem