» »

iPhone nasveti

iPhone nasveti

1 2
3
4 5

MrStein ::

flameir je izjavil:


Če gledamo samo iPhone:
https://www.gsmarena.com/price_history_...

Zdaj pa upoštevaj normalne modele, kot že omenjeni iPhone 11, ki stane 800 EUR, in boš videl, da se je cena dvignila ravno toliko, ko je padla vrednost EUR (inflacija).

Zdaj pa če misliš, da ne smejo prodajati "luksuznih" modelov (ogromen ekran, z HDR, Dolby Vision, ogromen flash, vrhunska kamera, itd...), pa voli Levico, in bodo kmalu prepovedali...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flameir ::

Ni res. Recimo 6 Plus je bila odlična zadeva in se je prodajal za skoraj 400e manj od vstopnega modela Xa, ki je bil predstavljen 3 leta kasneje. Pa je bil prav tako nov "dizajn oz. model" telefona, kot X. Ja, če bi kupl navadno 6ko, bi bila pa seveda še precej ceneje, kot je tudi cenej bil takrat 8 ali pa sedaj navaden 11. Tako da, ali gremo v primerjavo low price modelov ali pa "pro" modelov, povsod so konkretno dvignili cene. Seveda končni izdelek za moje pojme presega vso konkurenco, ampak nekje pač moram bit meja. Ne morem delat samo za telefone in računalnike za celo familijo. Se mi zdi, da so še druge, bolj pomembne reči v življenju. Kdor pa ima dovolj, zakaj pa ne? :)
Sicer pa obljubljajo, da pride letos cenejši model, ki bo nasledil SE. V kolikor bo to res, jih bodo prodajali za med, če mene vprašaš.

kanarin ::

flameir je izjavil:

Avtor teme vas trolla že od začetke. Tako da admin, lahko mirno zakleneš temo.
Sicer pa uporabljam apple ekosistem in sem zelo zadovoljen. Edino, kar me bo očitno prisililo v menjavo, so cene, ki so šle v nebo. Tako da hvala bogu, da imamo še android in windows, ki se mi zdi, da sta iz polizdelkov zdej končno res zrela za uporabu.


Kako ste eni patetični... a te mogoče kdo sili da spremljaš to temo in se tudi vključuješ v debato? Kdo si pravzaprav ti, da boš določal zapiranje neke teme ?

gspotmajster ::

Kar zadeva izbiro formata slik v vgrajeni "Camera" iOS aplikaciji, je seveda možna izbira formatov (4:3, Square, 16:9), je pa res, da te opcije novi uporabnik ne najde zlahka. Ko odpreš aplikacijo "Camera", imaš meni za izbiro formatov "skrit" pod menijem "PHOTO", ki se nahaja takoj nad okroglim gumbom za proženje. S prstom "potegneš" meni "PHOTO" navzgor in pojavi se ti nova vrstica z dodatnimi opcijami, kjer je poleg ostalih tudi izbira formata.

louser ::

kanarin je izjavil:

MrStein je izjavil:

> ampak za nasvet IT profijev

Huh? In kaj potem iščeš na "forumu trolov" ?

Razumem tvojo frustracijo, ampak s "pljuvanjem" ne boš nič dosegel.
Sploh, če pričakuješ neke vrhunske "IT profije".

Kot sem rekel: prva točka je tvoj lasten IT oddelek (v podjetju).
Če tam ni "profijev", jih boš tule našel še manj. Mogoče se kaki javi. Mogoče pa ne.


"prva točka je tvoj lasten IT oddelek (v podjetju)" - in če ti rečem da je prva točka že obdelana ? Oz da pravzaprav sam delam v tem IT oddelku ? Oz še več - da sem sam celo (dolgoletni) Email administrator v našem podjetju ? Se je pa v zadnjem obdobju ogromno spremenilo na tem področju (ne samo kar se tiče striktno tehnike) - tako da smo zdaj postali bolj uporabniki nekih (zunanjih) rešitev, kot da jih (kot smo včasih) tudi sami upravljali. Pač iščem informacije, če jih tukaj ne bom dobil bom iskal drugje, ni panike.

Vaš It oddelek je pač zanič. Piši šefu naj ga zamenjajo.

kanarin ::

gspotmajster je izjavil:

Kar zadeva izbiro formata slik v vgrajeni "Camera" iOS aplikaciji, je seveda možna izbira formatov (4:3, Square, 16:9), je pa res, da te opcije novi uporabnik ne najde zlahka. Ko odpreš aplikacijo "Camera", imaš meni za izbiro formatov "skrit" pod menijem "PHOTO", ki se nahaja takoj nad okroglim gumbom za proženje. S prstom "potegneš" meni "PHOTO" navzgor in pojavi se ti nova vrstica z dodatnimi opcijami, kjer je poleg ostalih tudi izbira formata.


Jaz tega ne najdem na iPhone 6s iOS 13.3.1. Ne vem pa kje konkretno si ti videl to opcijo. Da ta opcija obstaja na iPhone 11 sicer vem (ampak menda samo tam).

louser je izjavil:


Vaš It oddelek je pač zanič. Piši šefu naj ga zamenjajo.


Ne, bom rajši predlagal, da kar tebe vzamejo, ker res nujno rabimo take "pametnjakoviče"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

louser ::

Poglej, če nadrejeni ne upošteva IT oddelka, ko se gre za IT zadeve, bo potrebno bodisi IT oddelek zamenjati bodisi nadrejenega.

kanarin ::

Poglej, pojma nimam o čem sploh ti pišeš oz o čem konkretno je zdaj sploh debata. Sicer pa ker sploh ne poznaš konkretne situacije in razmer ne razumem kako lahko nekaj kar pavšalno pametuješ in deliš nasvete na slepo. Veš , eni delamo v IT že 20 let in torej nismo ravno padli kar z neba. In eni imamo tudi izkušnje s prevzemi podjetij, novimi lastniki , novimi strategijami, po katerih notranji IT nima več ne prve in ne glavne besede pri končnih odločitvah. Pametovat od zunaj pa je zelo enostavno oz. se mnogi očitno kar nekako čutijo poklicane, da delijo "pametne" (beri nekoristne in nerelevantne) nasvete.

louser ::

Če ti klima znotraj podjetja po novem ni všeč in če ne najdeš rešitve, pa bi jo moral, ne rabiš stresa ti svojih frustracij po forumu.

kanarin ::

pirat je izjavil:

Obstaja. Imenuje se Lightroom.
Precej zmogljiva aplikacija za fotografije na iPhone-ih, brezplacna. Minus je hitra poraba baterije!


Sem končno uspel sprobati to aplikacijo, sicer preden sem se uspel prijaviti noter je bila cela procedura - Appled ID, zahtevalo je nastavitev 2 factor authentication..kar nekaj klikanja.

V glavnem, s to aplikacijo dejansko lahko nastaviš frame 16:9, res pa je da ko slikaš vidiš potret v manjšem pravokotniku (ne zooma na cel ekran - kar bi si večina želela oz pričakovala). Slika shranjuje v sami apliakciji, če si jih pošlješ recimo na mail (share) ti avtomatsko zmanjša iz originalne (12mp - 4032x3024) na "iPad resolucijo" (2048x1536). To govorim za največji oz originalni 4:3 frame. Nič ne najdem da bi lahko na to vplival. Če pa izbereš možnost "Export to camera roll" ti shrani oz naredi Lighroom album v Photos - tam pa imaš originalno velikost slike. Vedno ko želiš nekam izvozit sliko pa dela kar nekaj sekund nekakšen "rendering"...

Tako da ja, neka možnost to vsekakor je , čeprav žal spet ni tako elegantna (moraš najprej nekam exportirati, da imaš na voljo "polno" sliko).

flameir ::

Kolk ljudi ti bo mogl še povedat, da očitno iPhone ni zate?

Furbo ::

No ja, iphone ni neka svetinja, da nihče ne bi smel imeti pripomb čez njega. Sploh če so povsem upravičene.
Sem 95% zadovoljen uporabnik iphona xs, ampak par stvari je pač sfaljenih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

kanarin ::

flameir je izjavil:

Kolk ljudi ti bo mogl še povedat, da očitno iPhone ni zate?


Prav nobeden ne rabi to povedat...ker je to čisto nerelevantna zadeva v mojem primeru. Očitno je zelo težko iti ven iz standardnih kalupov, kjer se hoče vse popredalčkat oz se vidi samo "ćrno" in "belo".

Še zadnjič ponavljam - iPhone nisem ne sam kupil ne izbral za lastno uporabo, to je po novem (edini) predpisan standard po novem v našem podjetju (in tu ne mislim na goli telefonski del ,ampak za dostop do internih mailov in raznih internih aplikacij iz podatkov).

Samo eni ali nočete oz. ali enostavne ne zmorete tega razumeti in lapate v prazno eno in isto..

kanarin ::

Furbo je izjavil:

No ja, iphone ni neka svetinja, da nihče ne bi smel imeti pripomb čez njega. Sploh če so povsem upravičene.
Sem 95% zadovoljen uporabnik iphona xs, ampak par stvari je pač sfaljenih.


Me veseli, da obstajajo tudi taki uporabniki (realni in tudi kritični če je potrebno) iPhone-ov, ker s tipičnimi Apple fanatiki je skoraj nemogoče kaj pametnega pomenit. Mene prav nič ne moti če je nekdo 90%, 100% ali celo 120 % zadovoljen z iPhone-om oz z vsem kar pride po defaultu z njim. Samo pa ne bom nikoli razumel tega, zakaj se pa napada nekoga, ki ima mogoče neke spečifične (za nekoga celo čudaške) potrebe in želje in se zanima ali obstaja kakšna alternativa. In ko smo ugotovili v tej temi- alternative dejansko tudi obstajajo - ja tudi na iPhone-u!

In ja, celo tudi sam se lahko smatram ko "zadovoljnega" uporabnika Apple naprav (lasten iPad Mini 2 in celo službeni iPhone6s) - verjamem da taka izjava kar zmede Apple fanatike - saj slednji enostavno ne sprejemajo prav nobene kritike oz omembe kakšne pomankljivosti njihovi "idealnih" naprav (takoj se postavijo v bojni položaj). Moj nasvet takim je samo - dajte biti malo bolj odprte glave in sprejmite različna mnenja in potrebe.

louser ::

Ja ne, ni zate. Apple naprave delajo tako, kot si je Apple zamislil. Če ti hočeš neko funkcijo, ki Appla ne interesira, greš naprej.
Apple je odličen, če rabiš zgolj tisto, kar Apple ponuja.
Če ne..

kanarin ::

Ni zame...saj razlagam da sploh ni tako... da ni vse črno-belo. iPadu recimo težko kaj zmerim (vsaj za tisto kar ga sam uporabljam) - ne zamenjam ga (več) za nobeno Android tablico (pa naj specifikacije obljubljajo kar hočejo).

Kar se tiče iPhone-a pa..noter sploh nimam SIM kartice tako o telefonskem delu nimam pojma oz nimam nobenih izkušenj. Razne službenih zadev pa ga z veseljem uporabljam kot medijski predvajalnik (kot kakšen iPod) - je pač taka majhna, lahko in torej zelo priročna naprava, ki vsaj za kakšne podcaste in podobno dela perfektno.

Tako da... kaj točno ni zame ?

RejZoR ::

louser je izjavil:

Ja ne, ni zate. Apple naprave delajo tako, kot si je Apple zamislil. Če ti hočeš neko funkcijo, ki Appla ne interesira, greš naprej.
Apple je odličen, če rabiš zgolj tisto, kar Apple ponuja.
Če ne..


Sem mel Androide in njihovo neskončno customizacijo. Dokler se nisem skoraj vedno nakoncu vrnil na stock launcher od telefona. Imel prej Huawei, ki ima stock launcher dost podoben iOS-u. Enako pri Xiaomiju. Vedno sem nakoncu dol skidal vso navlako in enostavno fural stock skoraj vse. Zdej sem dobro leto na iPhonu in ne pogrešam prav ničesar konkretnega. Lahko bi omogočal edino BT prenose jebenih slik in pa da brezstično plačevanje ne bi bilo vezano samo na Apple Pay. Ampak oboje mi je bolj nevšečnost kot neki kar bi me res noro motilo. To da pa že eno leto dobivam updejte točno na moment, ko objavijo, da so zunaj, to pa mi je neprecenljivo. Dost sem imel jebanja in brskanja kdaj bo nek model mogoče dobil nek update in kdaj bo (največkrat po 2 letih) povsem izgubil updejte. Pa še takrat ko so bili kakšni planirani za model, ki sem ga imel je to pomenilo mesece čakanja. Največji kretenizem Androida. Močno dvomim, da se bom še kdaj vrnil nazaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kanarin ::

To z updejti na Androidih je žal dejstvo. Izjema je stock Android, ki pa mnogim ne ustreza oz. ga dejansko ima le malo modelov.

Recimo moj bivši Samsung A5 2016 je star 4 leta - in je obtičal na Android 7. Leto dni starejša Samsung tablica (s Pro v imenu) je obtičala celo na Android 4.4 !!!

iPhone6s je še par mesecev starejši kot omejeni A5 pa še vedno dobiva zadnji iOS !

No, moj aktualni Mi9t Pro je pa na Android 10. Upam, da bo dobival updejte še vsaj kakšni 2-3 leta, da bi prejemal po recimo 5 letih pa skoraj ni za pričakovat.

RejZoR ::

kanarin je izjavil:

To z updejti na Androidih je žal dejstvo. Izjema je stock Android, ki pa mnogim ne ustreza oz. ga dejansko ima le malo modelov.

Recimo moj bivši Samsung A5 2016 je star 4 leta - in je obtičal na Android 7. Leto dni starejša Samsung tablica (s Pro v imenu) je obtičala celo na Android 4.4 !!!

iPhone6s je še par mesecev starejši kot omejeni A5 pa še vedno dobiva zadnji iOS !

No, moj aktualni Mi9t Pro je pa na Android 10. Upam, da bo dobival updejte še vsaj kakšni 2-3 leta, da bi prejemal po recimo 5 letih pa skoraj ni za pričakovat.


Xiaomi ima še kar dober track record z updejti čeprav se je ravno z mojim Mi5 zgodilo, da so skenslal updejte ravno ko so releasal večji update za vse telefone. Kar suuuuucks. tega pri iPhonih ne doživiš oz se zgodi šele ko je telefon res tolk zastarel, da ti niti nova verzija OS-a ne koristi neki. Kar bi moralo bit tud pri Androidih. Ampak ob taki poplavi aparatov kot jih z Androidom mečejo ven vsi proizvajalci je pričakovat kaj takega precej nesmiselno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kanarin ::

Ja, tudi sam imam občutek da se Xiaomi še kar trudi s temi udpejti, dočim pa za Samsung to žal ne velja. Kar je dejansko sramota za največje proizvajalca telefonov na svetu in se mu tak odnos zna dolgoročno še pošteno maščevati. Sicer proizvajalcem načeloma niti ni poseben interes dolgoročna podpora, še posebej ob tako intezivnem izdajanju vedno novih in novih modelov in dokler kupci to veselo kupujejo oz zamenjujejo telefone na recimo 2 leti.

Kar se tiče "neskončne" customizacije na Androidih te povsem razumem, že stalno trdim da več kot je možnosti prilagajanja s tem še ni rečeno , da je to nujno (velika) prednost - predvsem če privzete nastavitve oz aplikacije niso na nivoju... Preveč možnosti po drugi strani veliko uporabnikov tudi zmede in živcira (veliko časa porabiš da si nekaj prilagodiš, pa še vedno nisi ravno zadovoljen). Pa to ne velja samo pri telefonih. Včasih spoznaš da marsikje res drži "manj je več". Recimo imam Android box z "miljon" gumbi na daljicu in kar nekaj priključkov - pa sem potem nabavil Xiaomijev Mi Box, ki ima samo par gumbov in le par osnovih priključkov - in kjub temu je na koncu user experience bistveno boljši.

louser ::

Galaxy S7 EDGE je še teden dni nazaj dobil posodobitev.
(Security patch date is 2020-01-01, with changelist 15877854.)
Gre za napravo izdano štiri (4) leta nazaj.

kanarin ::

Eno so security patchi drugo pa nadgradnje same verzije Androida.

TheBlueOne ::

Ampak nekih hudih featurjev pa verjetno ne dobis z novimi verzijami? Jaz imam sluzbenega Appla in nikoli ni neke revolucije. Kaksna bliznica drugace, ne vem no. Je res, da ne sledim promociji Appla, kjer vem, da dajejo neke malenskosti na velik zvon, ko sem se sledil, so bili recimo revolucija transparentni meniji, na Androidu takrat stalnica.

Meni se IOs zdi ze vsaj pet let outdated. :) Ce vzporedno uporabljas Androida podmeniji v Apple delujejo dosti retro, ne glede na posodobitve.

Tako, da kar se mene tice, so vazni ravno security patchi. Moj privat Android telefon je izsel z 8.0, sedaj je na 10.0. Kaj vec niti ne pricakujem, je pocasi tudi za casom s hardwarom in raje vidim, da nehajo, in samo se stimajo varnost.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Meni se IOs zdi ze vsaj pet let outdated.


Res je, kar je sicer velika prednost za določene ljudi. iOS uporabnik, si želi preprostosti in takojšnega dela z napravo. Ne da se uči navigirat še nekaj mesecev po tem ko je dobil nov telefon.

Ko sem očetu štimakl neke nastavitve (ko je dobil nov telefon se ni znajdel) sem vedno skladno s tem moral Googlat, kje se kaj dobi - na novem Androidu se tudi sam sploh ne znajdem. Da ne omenjam da ima vsak proizvajalec drugače postavljene zadeve.

Apple primeš v roke in ga uporabljaš, al si na stari al novi napravi.

Retro all the way!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Furbo ::

Jap. In kolikokrat moraš pri applu sploh iti kaj nastavljati?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Vse jasno, se strinjam.... Ampak zakaj se potem tako opevajo tile updati, glede na to, da so minimalne razlike. :D

Dober dan ::

TheBlueOne je izjavil:

Vse jasno, se strinjam.... Ampak zakaj se potem tako opevajo tile updati, glede na to, da so minimalne razlike. :D


Zakaj pa posodabljaš PC?:))

shadeX ::

Furbo je izjavil:

Jap. In kolikokrat moraš pri applu sploh iti kaj nastavljati?


Dobro vprašanje.

Ampak zakaj se potem tako opevajo tile updati, glede na to, da so minimalne razlike.


Ne vem kaj misliš s tem "opevajo". Moraš dat konkreten primer kaj imaš v mislih, ker iz glave nebi vedel kaj misliš.

Furbo ::

TheBlueOne je izjavil:

Vse jasno, se strinjam.... Ampak zakaj se potem tako opevajo tile updati, glede na to, da so minimalne razlike. :D

Gre se za varnost, nove funkcionalnosti itd, ne pa za to, da bi se z vsakim updejtom vse predrkalo in bilo vse drugače. Le kdo si želi tega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Vse jasno, se strinjam.... Ampak zakaj se potem tako opevajo tile updati, glede na to, da so minimalne razlike. :D

Gre se za varnost, nove funkcionalnosti itd, ne pa za to, da bi se z vsakim updejtom vse predrkalo in bilo vse drugače. Le kdo si želi tega?


Securitiy patche dosti dolgo delajo vsi, je bilo omenjeno malo prej, pa je Iphone uporabnil povedal, da patchi ne stejejo, samo updati OSja. Posem sem se pac kot uporabnik tudi iPhona vprasal, kaj je smisel.

Updati na Androidu so praviloma bolj opazni, ampak jih je manj. Posodobitve iOS skoraj ne opazis, ampak so dlje. Na drugi strani Androide tudi dolgo patchajo, samo nove verzije ne dobivajo tako dolgo.

Zgodovina sprememb…

louser ::

kanarin je izjavil:

Eno so security patchi drugo pa nadgradnje same verzije Androida.

Saj lahko dobiš pa na S7 EDGE leto dni star Android 10, na varnost pa ti lahko rečemo "Ko te jebe".
Xiaomi dela čisto isto.
Dokler imaš varnost, kar je prioriteta za uporabnike (razen za neumne kot izgleda) je to to. A nisi ti nek ITjevec?

TheBlueOne je izjavil:

Furbo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Vse jasno, se strinjam.... Ampak zakaj se potem tako opevajo tile updati, glede na to, da so minimalne razlike. :D

Gre se za varnost, nove funkcionalnosti itd, ne pa za to, da bi se z vsakim updejtom vse predrkalo in bilo vse drugače. Le kdo si želi tega?


Securitiy patche dosti dolgo delajo vsi, je bilo omenjeno malo prej, pa je Iphone uporabnil povedal, da patchi ne stejejo, samo updati OSja. Posem sem se pac kot uporabnik tudi iPhona vprasal, kaj je smisel.

Updati na Androidu so praviloma bolj opazni, ampak jih je manj. Posodobitve iOS skoraj ne opazis, ampak so dlje. Na drugi strani Androide tudi dolgo patchajo, samo nove verzije ne dobivajo tako dolgo.

Če se kdo spomni še Appla na starejših napravah ve, da tudi Appla ne da vseh novih funkcij čez vse telefone, ki jih podpirajo - a bi jih v nekaterih primerih lahko.
Bolje, da imaš tri leta staro obleko z vsemi varnostnimi posodobitvami, ki dela hitro in stabilno, kot pa neki napol alfa zmazek sedanjega trenda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

          ::

louser je izjavil:

Ja ne, ni zate. Apple naprave delajo tako, kot si je Apple zamislil. Če ti hočeš neko funkcijo, ki Appla ne interesira, greš naprej.
Apple je odličen, če rabiš zgolj tisto, kar Apple ponuja.
Če ne..


Kaj je pa pri ostalih proizvajalcih:
- ali imajo že v osnovi implementirano vse, kar bi si kdorkoli utegnil zaželeti?
- ali v primeru da neke funkcije ni, pokličeš, nato pa jo dobiš v naslednji nadgradnji?

louser ::

OP je recimo iskal aplikacijo za e-pošto.
Tista, na katero prisegajo zahtevnejši uporabniki je BlueMail.
Ampak jo vsake tolike iz namišljenih razlogov skensla iz trgovine.
Vsaj Google tega ne naredi. Pa tudi mimo Googla jo lahko naložiš.

          ::

if it ain't broke, don't fix it

Zakaj bi spreminjal, kar deluje? Avto tudi ima volan in pedala še vedno ista.

louser ::

Ampak na avtomobilu lahko menjaš odbijač z drugim/boljšim/lepšim.
Če nimaš potrebe po tem in si se pripravljen vezati na njihov ekosistem, je Apple bog i majka.
Če pa nisi pripravljen na to, a vseeno želiš imeti Appla, postaneš kanarin.
Kanarin bi rad imel Teslo, ampak bi najraje tisti zaslon ven vrgel in not dal en navaden avtoradio. Ne gre, a ne. Nikakor ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

          ::

Moj zapis se je bolj nanašal na to, da je GUI od iOSa zastarel. Ampak vsa poanta GUI-a ni v tem, da se ravna po zadnjih smernicah mode in je vsako sezono popolnoma drugačen, ampak v tem, da je pregleden in uporaben. In ko enkrat tak GUI imaš, rabiš prekleto dober razlog, da ga greš spreminjati.

MrStein ::

louser je izjavil:

Galaxy S7 EDGE je še teden dni nazaj dobil posodobitev.
(Security patch date is 2020-01-01, with changelist 15877854.)
Gre za napravo izdano štiri (4) leta nazaj.

Prav tako iphone 5s star šest in pol let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:


Meni se IOs zdi ze vsaj pet let outdated. :) Ce vzporedno uporabljas Androida podmeniji v Apple delujejo dosti retro, ne glede na posodobitve.

To je načeloma velik plus. Namreč da stvari, ki so bile že prej, so še vedno na istem mestu in enako izgledajo.

Zamisli si, da bi v kakem avtu zamenjali pedala za plin in zavoro. Ali pa da bi plin bil na roko.
(en tak "napad dizajnerskega genija" sem sicer videl sam pred tedni: kontrola za brisalce je bila na levem heblu, tistem za luči in utripalke)

Oziroma primer iz telefonov : znanec si kupi nov telefon (android). Ko dobi klic reče: uh, nekdo me kliče, samo ne znam dvigniti.
Rečem: kako ne???
On: pa vse je tak čudno... Glej
In mi pokaže. Na ekranu razni simboli, animirani krogci. Poskusim še sam... in ne gre.
Vmes nehalo zvoniti. Potem je znanec poklical nazaj tisto številko.
Čez čas je ugotovil, kako se sprejme klic, nakar čez nekaj mesecev pride update in je sprejem klicev spet na čisto drug način...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

louser je izjavil:

Ampak na avtomobilu lahko menjaš odbijač z drugim/boljšim/lepšim.
Če nimaš potrebe po tem in si se pripravljen vezati na njihov ekosistem, je Apple bog i majka.
Če pa nisi pripravljen na to, a vseeno želiš imeti Appla, postaneš kanarin.
Kanarin bi rad imel Teslo, ampak bi najraje tisti zaslon ven vrgel in not dal en navaden avtoradio. Ne gre, a ne. Nikakor ne gre.


Ko že omenjaš avtomobile pa bom še jaz ponazoril na podoben način. Dobil sem služben avto (recimo mu iCAR :D ), toda glej začuda - ima kvadratast volan ! Pa poprašam ostale uporabnike te znamke avta - "čujte, a se vam ne zdi malo nenavadno, da ima samo ta avto kvadratast volan- vsi ostali avti imajo namreč okroglega oz vsaj nekako ovalnega" ? Pa dobim odgovor (bolj napad) da kaj se grem , pa saj proizvajalec sam najboljše ve kaj je optimalno za svoje voznike , se pač moraš prilagodit, ker vsi ostali vozniki te znamke so srečni s kvardratastim volanom. Malo mi vse skupaj čudno pa vprašam "Pa se mogoče da zamenjat ta volan v bolj klasičnega oz normalnega ?" "Ej človek pa kaj je s tabo narobe, to je pač iCar, kaj sploh hočeš in sprašuješ neumnosti, vozi kar ti dajo in šuti" Potem sicer ugotovim, da se volan celo da zamenjati in to tudi naredim, ampak sem potem v očeh ostalih iCar voznikov še vedno čuden (oz. še bolj)….

shadeX ::

pa saj proizvajalec sam najboljše ve kaj je optimalno za svoje voznike


To ni laž. Kaj boš rekel na to da Rolls Royce v prihodnosti niti volana ne bo imel, ampak bo to povsem avtonomno vozilo, kakor rečeno brez volana:



Razlog je preprost: Njihova povprečna stranka je stara 45 let in zasluži 6 Milijonov na leto, vozijo ga pa NE oni ampak imajo za to svoje šoferje.

se pač moraš prilagodit, ker vsi ostali vozniki te znamke so srečni s kvardratastim volanom.


Sploh ne kupiš avta s kvadratastim volanom, če ti ni všeč. Ampak razumem tvoj unikaten problem, ko nesposobno vodstvo kupi avto, ki ga je potreba dodatno prilagajat potrebam svojega delavca.

Zato pač ni proizvajalec kriv, ampak tisti, ki je avto kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

          ::

kanarin je izjavil:

louser je izjavil:

Ampak na avtomobilu lahko menjaš odbijač z drugim/boljšim/lepšim.
Če nimaš potrebe po tem in si se pripravljen vezati na njihov ekosistem, je Apple bog i majka.
Če pa nisi pripravljen na to, a vseeno želiš imeti Appla, postaneš kanarin.
Kanarin bi rad imel Teslo, ampak bi najraje tisti zaslon ven vrgel in not dal en navaden avtoradio. Ne gre, a ne. Nikakor ne gre.


Ko že omenjaš avtomobile pa bom še jaz ponazoril na podoben način. Dobil sem služben avto (recimo mu iCAR :D ), toda glej začuda - ima kvadratast volan ! Pa poprašam ostale uporabnike te znamke avta - "čujte, a se vam ne zdi malo nenavadno, da ima samo ta avto kvadratast volan- vsi ostali avti imajo namreč okroglega oz vsaj nekako ovalnega" ? Pa dobim odgovor (bolj napad) da kaj se grem , pa saj proizvajalec sam najboljše ve kaj je optimalno za svoje voznike , se pač moraš prilagodit, ker vsi ostali vozniki te znamke so srečni s kvardratastim volanom. Malo mi vse skupaj čudno pa vprašam "Pa se mogoče da zamenjat ta volan v bolj klasičnega oz normalnega ?" "Ej človek pa kaj je s tabo narobe, to je pač iCar, kaj sploh hočeš in sprašuješ neumnosti, vozi kar ti dajo in šuti" Potem sicer ugotovim, da se volan celo da zamenjati in to tudi naredim, ampak sem potem v očeh ostalih iCar voznikov še vedno čuden (oz. še bolj)….


Če si eden izmed petih ljudi na svetu s tako zahtevo, potem ti ni kriv proizvajalec naprav. Katerikoli.

kanarin ::

A si ti mogoče delal kakšno statistiko za Apple, da "veš" da sem "eden od petih na svetu". Vsak dan me preseneča, kako je svet poln vsevednih ljudi...

          ::

Če bi vas bilo več, bi tak app že obstajal. Če meniš, da vas je s tako zahtevo ogromno, sam naredi app, boš obogatel.

kanarin ::

Hvala za nasvet, ampak bom rajši ohranil trenutno službo in ostal "revež". Sem pa dobro razmislil in prišel do ideje, da bi predlagal ukinitev vseh tem, ki si drznejo povedati tudi kakšno kritično besedo o iPhone-ih (ter na splošno o Apple produktih). Pametnejši uporabniki kot sem sam so me pač argumentirano podučili, da se kaj takega enostavno ne spodobi oz. da to enostavno ni sprejemljivo. Tako da se res opravičujem, če sem mogoče oskrunil dobro ime te idealne in vedno nezmotljive znamke.

pirat ::

Ah, nisi tako dobro razmislil. Samo nekoliko preveč občutljiv si. Slo-tech te bo utrdil.

          ::

kanarin je izjavil:

Pametnejši uporabniki kot sem sam ...


Kako pa veš, da smo pametnejši od tebe?

Wazzaa ::

Kateri program je najbolj zmogljiv in prilagojen za slikanje v raw na i11pro?

louser ::

Lightroom omogoča to.

mat xxl ::

Kako se na najmanj boleč način lotiti prenosa vseh podatkov iz Iphone 7 na 11 pro in pa še, ko to naredim, verjetno najbolje čez popoln backup na windovs in potem nazaj na nov gsm. Ali lahko , če mi ,kaj ne bo všeč še uporabljam staro 7 ko. ? Verjetno, da ....

Ko se pa odločim, da gre v prodajo, pa verjetno vse nazaj na fabriške nastavitve in odjava računa ali še kaj ???

Vsak pameten nasvet in opozorilo, koga, ki je to pred kratkim delal so dobrodošli......

MrStein ::

Backup starega, nato restore na novega.
Če kaj ne štima, pa itak lahko ponoviš, nič se ne izgubi.

Načeloma je dovolj tudi cloud backup, čeprav tam mogoče bi vsega.


Po factory reset je telefon "prazen" in nič dodatno ni potrebno. Ni nobenih sledi o starem računu in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iphone se 2020? ja/ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12715030 (9154) billy
»

Zevajoča luknja v Mail aplikaciji na iPhonih

Oddelek: Novice / Varnost
285492 (2714) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024189 (21004) Mavrik
»

Začetek prodaje iPhona 5 v Sloveniji, Apple se opravičuje zaradi slabih zemljevidov v (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5928687 (24218) bdoxx

Več podobnih tem