» »

iPhone nasveti

iPhone nasveti

1
2
3 4 5

Vazelin ::

Če najdeš kakšno takšno aplikacijo naredi še review tule. Mogoče bo še komu prav prišlo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

knesz ::

kanarin je izjavil:

Ja, res ne vem zakaj se sploh oglašaš v tej temi - če dejansko nimaš kaj pametnega za povedat. In ne vem čigav predstavnik si oz se za takega vsaj oglašaš ("MI" še toliko manj). Jaz če nimam kaj pametnega povedat o neki temi se pač enostavno ne bom oglasil.

Ja, sem IT-jevec, že 20 let, samo to še ne pomeni da poznam in obvladam vse. Z iPhone-i do pred kratkem sploh nisem imel opravka. In rešitev problema je samo ustrezna Email aplikacija za iPhone (in ne kakšna nastavitev oz modifikacija na naši email infrastrukturi), ki bo seveda najprej sploh delovala in bo imela tako elementarno in logično funkcionalnost ko jo imajo primerljive na Androidu (in nenazadnje Outlook na PC-jih). Ja, res zahtevam in pričakujem preveč.


V tej temi se oglašam, ker je tvoje pisanje še bolj neproduktivno od mojega. Če bi v prvem postu napisal tehnične zahteve, bi bilo te solate pol manj. Ne zastopam nikogar, pod "mi" smo pa mišljeni vsi, ki smo ti hoteli pomagati, pa ti naši odgovori ne ustrezajo in zato pljuvaš po vseh.

Napisal si:

To resda nisem dosedaj omenjal - je pa verjetno pomemben podatek (še posebej v tej točki debate) - mi imamo email v Office 365, do slednjega pa ne dostopamo direktno, ampak posredno preko določene on-premise email infrastrukture. iPhone-i pa so zaklenjeni z (custom) MDM (Mobile Device Management) - nastavite za Mail dobimo z Device Management profilom, prijava v Email je s certifikatom (in ne z uporabniškim računom/geslom). Običajni ActiveSync dostop dejansko sploh ni možen (zato tudi nimamo več dostopa iz Android naprav).

Če imate naprave zaklenjene s custom MDM, kot si napisal, potem res dvomim, da ti bo kdo na tem forumu znal pomagati.
Imaš dve možnosti (s katerima se očitno ne moreš sprijazniti) katere smo ti že napisali zgoraj, večkrat:
- uporabljaš to, kar imaš
- poiščeš rešitev v vašem IT, oziroma skrbniku MDM/email sistema

In rešitev problema je samo ustrezna Email aplikacija za iPhone (in ne kakšna nastavitev oz modifikacija na naši email infrastrukturi), ki bo seveda najprej sploh delovala na našem custom MDM sistemu in bo imela tako elementarno in logično funkcionalnost ko jo imajo primerljive na Androidu (in nenazadnje Outlook na PC-jih).

Takole, sem popravil :)

Dimnik ::

Nehaj tečnarit knesz....

Furbo ::

kanarin je izjavil:

Joj koliko besed v prazno oz v preusmerjanja fokusa povsem drugam...očitno eni ali ne razumete ali nočete razumeti. Navedel sem zelo konkretno in nazorno kaj pričakujem od Email aplikacije, prosil sem za KONKRETEN nasvet - torej če obstaja kakšna 3rd party aplikacija na iPhone, ki to omogoča. Samo to. Naveden je bil samo "Outlook" za katerega pa sem že povedal, da ga imam in da tudi to ni to (ker ima pri mapah podobno omejitev kot privzeta Email aplikacija).

https://preside.io/
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

Dimnik je izjavil:

Nehaj tečnarit knesz....

Velja.
Bolj razumljivo itak ne morem napisati in kdor razume pač razume, ostalim pa žal... :)

kanarin ::

Furbo je izjavil:

kanarin je izjavil:

Joj koliko besed v prazno oz v preusmerjanja fokusa povsem drugam...očitno eni ali ne razumete ali nočete razumeti. Navedel sem zelo konkretno in nazorno kaj pričakujem od Email aplikacije, prosil sem za KONKRETEN nasvet - torej če obstaja kakšna 3rd party aplikacija na iPhone, ki to omogoča. Samo to. Naveden je bil samo "Outlook" za katerega pa sem že povedal, da ga imam in da tudi to ni to (ker ima pri mapah podobno omejitev kot privzeta Email aplikacija).

https://preside.io/


Sem sprobal to zadevo - no to je že precej boljše oz. omogoča vsaj del tega kar sem si želel oz sem pričakoval, ej res hvala za ta namig :)

Torej kot sem na hitro preveril ta app dejansko omogoča vsaj "Collapse" mail map in podmap (kar privzeta Mail in Outlook ne omogočata) - torej da mi prikaže vse mape v predalu na prvem nivoju (torej da lahko dosežem isto oz pa podoben način kot na namizni verziji Outlooka). Sicer ko prvič klikneš na podmape prikaže po defaultu celo strukture podmap, amapak kot rečeno to se da urediti in še posebej je pomembno, da si aplikacijo potem to tudi zapomne.

Torej vsaj zame (imamo cca 3.000 map v poštnem predalu) je to precej uporabno in koristno - seveda ne vedno (v vsaj 90% primerih berem samo Inbox), ampak občasno ko kaj potrebujem zdaj s to aplikacijo lahko dokaj enostavno in pregledno pogledam v poljubno xy podmapo ;)

No, kaj pa zdaj poročeš dragi Knesz "potem res dvomim, da ti bo kdo na tem forumu znal pomagati." :P

shadeX ::

Sej drugače te razumem, ampak tvoj problem je "unikaten" - ker zahtevaš nekaj kar potrošniki na iPhonu ne zahtevajo. Ampak pod črto, če vztrajno iščeš nekaj (bilo kje) in tega ne dobiš oz. je robe zelo malo, potem je velika verjetnost, da tam za to ni povpraševanja.

Verjemi, da developerji teh E-mail clientov berejo revijuje in če bi bilo takih zahtevkov, več bi zagotovo nekdo spisal tak app oz funkcionalnost v samem appu.

Moraš razumeti, da kupci specifičnih znamk kakor so Apple, Blackberry in drugi "nišni", so drugačna skupina ljudi s svojimi potrebami oz. zahtevami. Razumem tvojo bolečino..res jo, ker sem imel sam podobne probleme. In res škoda ker si prisiljen uporabljati nekaj, na kar se težko ali pa ne moreš navaditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Vazelin ::

3000 map lol?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Furbo ::

Ko sem jaz malce poguglal za tem, kar dosti ljudi zahteva to funkcijo. Je res srednjeveško, da ne morejo take osnovne zadeve dodati. Pa sem sicer zadovoljni uporabnik iphona.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

Zato sem tudi sam skensal ajfona po 2 mescih. Pa ta stvar ima vec omejitev kot featurjev. Sicer sem zelo zadovoljen uporabnik macOS, ampak iOS je pa funkcionalno en drek napram androidu, zal.

shadeX ::

Ker so to produkti, na katere je navajena določena skupina ljudi, ki jim je vseeno kaj je in kaj ni. Na Androidu imaš popolno svobodo, ni da ni. iOS skupaj z appi je pa tako kot je. Kakor zadeva obstaja, ne kompliciraš in se navadiš.

Verjamem, da pridejo potem ljudje s problemi kot jih ima OP in so jim povsem trivialne zadeve na droidu tukaj onemogočene.

Dimnik ::

Koji izgovori.....tipična ovca. Drugim stvarem se tudi prilagodiß ali?

MrStein ::

O Bog, daj mi moč, da sprejmem tisto, česar ne morem spremeniti, daj mi pogum, da spremenim tisto, kar lahko spremenim in daj mi modrost, da razlikujem to dvoje!

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Dimnik je izjavil:

tipična ovca.


Ja sem slišal, da ljudje, ki se težko sprijaznite s tem da nekomu nekaj ustreza "out of the box", tako kličete te ljudi. Če me prepoznaš po tem, me lahko tudi tako kličeš, mene ne moti.

Drugim stvarem se tudi prilagodiß ali?


Drugim? Odvisno v kakšnem kontekstu misliš, ampak načeloma veljam za človeka, ki se težko prilagaja drugim stvarem, zato je fascinantno, da z Applovimi produkti še nisem imel problemov, kvaliteta mojega življenja pa se zaradi tega tudi še ni znižala.

kanarin ::

shadeX je izjavil:


Moraš razumeti, da kupci specifičnih znamk kakor so Apple, Blackberry in drugi "nišni", so drugačna skupina ljudi s svojimi potrebami oz. zahtevami.

Ker so to produkti, na katere je navajena določena skupina ljudi, ki jim je vseeno kaj je in kaj ni



Ne, takih stališč pa res ne sprejemam. Saj kupci Apple-ovih naprav niso samo t.i. Apple fani oz celo "ovce" kot jim pravijo nekateri. Ker obstaja tudi (ne ravno zanemarljiv) segment poslovnih uporabnikov, sklepam da zaradi višjega nivoja varnosti iOS v primerjavi z Androidom. In ne razumem stališča, da enostavno treba sprejeti to kar ti Apple ponudi privzeto v samem sistemu - zakaj za vraga potem obstaja Apple Store z milijoni aplikacij ?!?

Podal sem čisto konkretni primer in iskal rešitev in veliko ljudi me je takoj napadlo, kaj se pa grem, sprejmi tako kot je (sicer uporabljaj Android), iščeš nekaj kar ne obstaja oz si noben Apple uporabnik ne želi in ne rabi , na koncu pa se je ugotovilo, da se je vztrajnost vendarle izplačala in določene rešitve vseeno obstajajo -samo dovolj potrudit se je treba (@Furbo - še enkrat hvala).

Povsem mi je jasno,da je iOS namenoma poenostavljen sistem, kar je po eni strani njegova prednost, po drugi pa so njegove omejitve včasih nočna mora za (predvsem Androida navajenih) določene uporabnike. Povejte samo v čem je štos, da pri kameri ne moreš izbrati 16:9 frame (lahko pa tako slikaš med snemanjem videa ?!?) - pa kaj Apple misli, da v letu 2020 večina njegovih uporabnikov gleda slike še na 4:3 ekranih (TV, PC,..) ? V redu, razumem, tipalo je formata 4:3 in takoj zajame vse piksle - ampak saj ni treba 4:3 frame-a odstranit, se samo pač doda 16:9 opcijo. A je res tako težko to omogočit ? To je tak tipičen primer. A si tudi tega feature-ja ne želi oz ne pogreša noben Apple uporabnik ? Ker če je res tako potem res adijo pamet...

shadeX ::

po drugi pa so njegove omejitve včasih nočna mora za (predvsem Androida navajenih)


Tak uporabnik bo uporabljal Android, ker iOS ni za njega. Še enkrat, sočustvujem s tabo, ker si primoran uporabljat nekaj kar ti ne ugaja.

In ne razumem stališča, da enostavno treba sprejeti to kar ti Apple ponudi privzeto v samem sistemu


Mišljeno je bilo na same nastavitve, tematike, kaj bo na voljo v samem sistemu itd. Predvidevam, da Apple analizira kaj vse se uporablja in kakšne so potrebe potrošnikov in to implementira v sistem. Npr v iOS 13 je prišla črna tema (waw), ker je bilo za to že dost časa povpraševanje. V Android si lahko to vsaj s custom romi naredil že kdaj.

Npr to da so odstranili 3.5mm jack v iPhonu 7 je povsem racionalna poteza, če je žične slušalke uporabljalo samo še majhen delež ljudi in je večina uporabljala BT. Toliko je bilo pompa o tem (jaz sem uporabljal žične), na koncu sem ugotovil, da ima v bistvu Apple prav, ker so brezžične nepremerljivo boljše od žičnih.

Na Androidu to ni smiselno (vsaj v low-mid) segmentu, ker so načeloma brezžične slušalke dražje od žičnih in consumerji za tech zapravijo manj denarja.

Dimnik ::

Hahaha, pa ti si res opran v glavi....a če telefon ima jack za slušalke, potem brezžične slušalke ne delajo al kako? Ajajajjj, moj bog no

Vazelin ::

Dimnik je izjavil:

Hahaha, pa ti si res opran v glavi....a če telefon ima jack za slušalke, potem brezžične slušalke ne delajo al kako? Ajajajjj, moj bog no

Tisti plac, ki so ga prihranili z jackom (in kmalu tudi s priključnim kablom) se da uporabiti drugače. Kak koristnejši senzor ali malo večj baterije.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

shadeX ::

Hahaha, pa ti si res opran v glavi..


Res je.

bojsi ::

kanarin je izjavil:

Povejte samo v čem je štos, da pri kameri ne moreš izbrati 16:9 frame (lahko pa tako slikaš med snemanjem videa ?!?) - pa kaj Apple misli, da v letu 2020 večina njegovih uporabnikov gleda slike še na 4:3 ekranih (TV, PC,..) ? V redu, razumem, tipalo je formata 4:3 in takoj zajame vse piksle - ampak saj ni treba 4:3 frame-a odstranit, se samo pač doda 16:9 opcijo. A je res tako težko to omogočit ? To je tak tipičen primer. A si tudi tega feature-ja ne želi oz ne pogreša noben Apple uporabnik ?

Uporabi kakšen drug camera app, npr. Camera+ ima to opcijo. Sicer 11pro to nastavitev ima, tako da apple spet nekaj muti....

kanarin ::

Ne najdem nobene Camera+ v Apple Store. Na hitro najdem samo kakšne plačljive camere appe.

iPhone 11pro celo to ima? Jupii, bom torej takoj vplačal 1.500 € za ta neverjetno napreden 16:9 camera frame feature.

starboi ::

Seveda je in to prvi zadetek :

https://apps.apple.com/us/app/camera-2/...

Normalno, da je zadeva plačljiva, ker se vsi normalni smrtniki trudimo, podpreti razvijalce na takšen in podoben način. Si pa čudno bitje glede na večino prispevkov v tej temi. Lp

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

kanarin ::

shadeX je izjavil:



Npr to da so odstranili 3.5mm jack v iPhonu 7 je povsem racionalna poteza, če je žične slušalke uporabljalo samo še majhen delež ljudi in je večina uporabljala BT.


Zanimivo tega pa res nisem vedel, da so že leta 2016 praktično vsi iPhone uporabniki že prešaltali na AirPodse, čeprav so bili slednji prvič predstavljeni šele decembra istega leta.


Toliko je bilo pompa o tem (jaz sem uporabljal žične), na koncu sem ugotovil, da ima v bistvu Apple prav, ker so brezžične nepremerljivo boljše od žičnih.


Tudi meni se je vedno zdelo, da so nepremerljivo boljše. Zdaj razumem, zakaj preko žice tudi na nekaj 100 € profi slušalkah tako neznosno hrešči, preko BT pa je prava poezija poslušat najvišjo možno reprodukcijo posnetega zvoka.


Na Androidu to ni smiselno (vsaj v low-mid) segmentu, ker so načeloma brezžične slušalke dražje od žičnih in consumerji za tech zapravijo manj denarja.


Reveži na Androidih pa si še kar naprej veselo kvarite sluh z bednimi žičnimi slušalkami, sami s te si krivi če škrtarite in nočete vzeti potrošniškega kredita za prelepe bele palčke za ušesa.

Vazelin ::

Kruhoborci, sistem iOS-a je malce drugačen kot sistem Androida. Pri Androidu gredo featureji na kvantiteto, pri iOS na kvaliteto - primer tega je npr. FaceId, superiorna rešitev. To je standard na novih iPhonih. Medtem ko npr. Samsung v svojih paradnih modelih ponuja fingerprint, neko poor mans implementacijo face id in še neko slikanje očesa lol kot tretjo opcijo. Poleg seveda klasične - vzorci ali geslo.

Ko jaz kupim nov telefon (iPhone zadnje čase:D) ga preprosto užgem in uporabljam. Zelo zelo redko se zajebavam z nastavivami. Morda občasno zamenjam ozadje ali melodijo. To je v glavnem to. Dvomim, da sem se na enajstici že sprehodil čez vse menujske opcije v nastavitvah.

Vsakemu svoje. Meni se preprosto ne da zajebavat z nastavljanjem ali modanjem ampak imam rad "out of the box" stvari. Že od nekdaj nisem imel nekega tehničnega veselja nekaj šlatati naokoli.

Vsakemu svoje bi se reklo.:) Povsem pa razumem, da vam je nekaterim Android superioren OS.




Glede slušalk. Imo bo apple kot standardno v paket dal neke na pol brezžične slušalke - ne full wireless ampak tiste ki so med sabo povezane z žico. Airpodsi bodo še vedno bolj ali manj sladkih 100eur+. Bo pa neka cenejša različica namesto žičnatih.

Bo pa hecno videt leta 2030, ko bo žičnata prenosna slušalka redkost kot danes floppy drive;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kanarin ::

starboi je izjavil:

Seveda je in to prvi zadetek :

https://apps.apple.com/us/app/camera-2/...

Normalno, da je zadeva plačljiva, ker se vsi normalni smrtniki trudimo, podpreti razvijalce na takšen in podoben način. Si pa čudno bitje glede na večino prispevkov v tej temi. Lp


Camera+ dejansko ne najde, najde pa Camera+2. Recimo OpenCamera na Androidu je pač brezplačni app - a to pa uporabljamo samo nenormalni oz čudni smrtniki ?

Da bom v letu 2020 plačeval za app, samo zato da lahko delam fotografije v 16:9 formatu ? Že iz golega principa ne.

shadeX ::

Zanimivo tega pa res nisem vedel, da so že leta 2016 praktično vsi iPhone uporabniki že prešaltali na AirPodse


Kdo sploh govori o Airpodsih?

Tudi meni se je vedno zdelo, da so nepremerljivo boljše. Zdaj razumem, zakaj preko žice tudi na nekaj 100 EUR profi slušalkah tako neznosno hrešči, preko BT pa je prava poezija poslušat najvišjo možno reprodukcijo posnetega zvoka.


Ne vem ali si resen ali trolaš, ker na mobilni napravi načeloma ne delaš stvari, ki zahtevajo visoko kvaliteto zvoka. Za poslušat glasbo na vlaku, na sprehodu ali med tekom, so pa BT slušalke odlična izbira, ne potrebuješ pa zapravljat premoženja da si jih privoščiš. Nikoli pa nisem trdil da je kvaliteta zvoka BT slušalk boljša kot na žici. Če imaš kak primer uporabe slušalk, kjer je potrebna visoka kvaliteta zvoka na telefonu se ti globoko opravičujem.

Reveži na Androidih pa si še kar naprej veselo kvarite sluh z bednimi žičnimi slušalkami, sami s te si krivi če škrtarite in nočete vzeti potrošniškega kredita za prelepe bele palčke za ušesa


Na srečo iOS še ni toliko zaklenjen, da ne bi podpiral priklopa third party slušalk, pa tudi kredita ne potrebuješ vzet, kvaliteta zvoka je odlična, sploh za tek, baterija pa zdrži do 6ur redne uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kanarin ::

@Vazelin ok FaceId je superiorna tehnična rešitev - pa je res praktična - vedno in povsod ? Zakaj bi moral vedno buljiti v ekran telefona da ga odklenem ? Kaj pa manjka recimo fingerprint senzorju pod zaslonom ? Na mojem Xiaomi Mi9T Pro to dela perfektno. Pa prej sploh nikoli nisem uporabljal teh security opcij za lockanje ekrana - enostavno na živce mi je šlo, da moram nekaj 10x na dan kucati kakšne PIN-e, risati vzorce ali polagati prste na neko točko, da pridem do vsebine telefona. Rajši sem uporabljal kakšen AppLock za zaščito določenih appov oz aplikacij.

Kaj to, da na iOS ne morem preimenovati poljubne BT naprave je tudi "kvaliteta" ?

Drugače, da ne bo nesporazuma - po eni strani te popolnoma razumem, saj uporabljam tako iPad (že nekaj let) kot iPhone (manj časa). Glede delovanja tistih (malo) feature-jev kar premore iOS praktično nimam pripomb (dela vse tekoče), tudi sami app-i (vsaj tisti, ki jih sam najpogosteje uporabljam) so na krepko višji ravni (user experience) od istih na Androidu. Tudi že sam videz OS-je je tak...no spoliran in estetski, da na Androidu z nobeno možno prilagoditvijo ne prideš niti blizu. Ampak to je na koncu že stvar okusa oz subjektivne presoje.

Tako da mi je zelo žal, ne morete me kar popredalčkat med tipične Apple haterje. Priznam, da sem imel že od nekdaj nekakšen (še meni ne najbolj razumljiv) odpor do Apple-a, njihove filozofije, zaprtosti, itd.. dokler pač nisem dobil oz začel uporabljati njihove prve naprave. Ampak to pa zdaj ne pomeni, da sem postal Apple fan in bom od zdaj naprej kupoval samo še Apple izdelke. Nisem na nobeni strani, odpor pa je ostal predvsem proti pretiranim (da ne rečem celo oderuškim) cenam. Da bi recimo plačal 1.500 € za iPhone mi že vest ne bi dopustila in kolikor se poznam dejansko ne bi potem z veseljem uporabljal take naprave - pa če je še ne vem kako superiorna.

shadeX ::

Da bi recimo plačal 1.500 € za iPhone mi že vest ne bi dopustila in kolikor se poznam dejansko ne bi potem z veseljem uporabljal take naprave - pa če je še ne vem kako superiorna.


Isto bi jaz rekel za katerkoli avto nad 30 jurjev. V njem preprosto ne vidim dodane vrednosti, medtem ko to ne morem trditi za nekoga drugega.

Ljudje smo pač različni in tega ne moreš razumet.

Ampak to pa zdaj ne pomeni, da sem postal Apple fan


Zakaj bi? Kupiš produkt, ki ti izboljša kvaliteto življenja, ne pa zaradi tega ker nosi določen logo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kanarin ::


Kdo sploh govori o Airpodsih?


No, zglede na to kar vidim in spremljam imam občutek, da je veliki večini lastnikom iPhone-ov nekako izpod časti, če bi uporabljali kaj drugega (cenejšega, ne od Apple-a)



Na srečo iOS še ni toliko zaklenjen, da ne bi podpiral priklopa third party slušalk, pa tudi kredita ne potrebuješ vzet, kvaliteta zvoka je odlična, sploh za tek, baterija pa zdrži do 6ur redne uporabe.


Samo oprosti - kupiš iPhone za 1000 € in potem boš priklopil BT slušalke za 20 € ?? Saj ti ne oporekam, samo potem očitno pač nisi tipičen iPhone uporabnik.

Btw. sam uporabljam že kakšno leto večinoma BT slušalke (vse so TWS), dosedaj sem nabavil že 5 modelov (resda cenejših, pač imam firbec preizkušat), ampak uporabljam še vedno tudi žične (glasba, filmi, določene športne aktivnosti). Pri BT uporabljam skoraj izključno samo eno slušalko (za poslušanje radia, podcastov, tel. pogovor), ker to ponavadi počenjam v okoliščinah, ko rabim drugo prosto uho za spremljanje okolice.

Vazelin ::

Poor mans iPhone setup:
- telefon v ovitku
- žične slušalke

iPhone setup:
- telefon seveda ni v ovitku
- airpods pro

:P:))

@Vazelin ok FaceId je superiorna tehnična rešitev - pa je res praktična - vedno in povsod ? Zakaj bi moral vedno buljiti v ekran telefona da ga odklenem ? Kaj pa manjka recimo fingerprint senzorju pod zaslonom ? Na mojem Xiaomi Mi9T Pro to dela perfektno. Pa prej sploh nikoli nisem uporabljal teh security opcij za lockanje ekrana - enostavno na živce mi je šlo, da moram nekaj 10x na dan kucati kakšne PIN-e, risati vzorce ali polagati prste na neko točko, da pridem do vsebine telefona. Rajši sem uporabljal kakšen AppLock za zaščito določenih appov oz aplikacij.

Jaz sem tudi pizdil na začetku (še preden sem seveda probal), da bo pomanjkanje touch IDja fucked up situacija. Pa me je v bistvu že prvi dan faceId odplahnil vse dvome o tem katera rešitev je boljša. Sploh z novo verzijo iOS, ko so občutno pohitrili faceID. Ne tajim, ene parkrat sem bil v situaciji, ko bi prišel prav tudi touchID (lenobni trenutki v postelji, ko ti obraz prekriva pol blazine, ti bi pa rad pogledal nekaj na telefonu :D). Ampak overall niti malo ne pogrešam. Če bi imel bi res rabil like morda nekajkrat letno. Saj morda se celo vrača z eno od novih verzij iPhona. Ampak meni je face zakon
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

shadeX ::

kupiš iPhone za 1000 € i


Da, ker nisem tako bogat da bi kupoval poceni produkte, ki me na dolgi rok stanejo več.

in potem boš priklopil BT slušalke za 20 € ??


Da, ker so za ta denar presenetljivo kvalitetne, airpodsi pa niso toliko bolj kvalitetni kolikor so dražji od teh slušalk.

kanarin ::

In kaj te recimo stane na dolgi rok en Android za 150-200 €, ki vsaj 5 let perfektno deluje (uporabnik je z njim povsem zadovoljen) ?

Analogno - nisem tako bogat da bi kupoval poceni avta (Clio), ki me "na dolgi rok stane več" če lahko kupim Audija. Oba pa bom vozil pet let. Potem kupim spet novega Audija, pa ponovno prišparam.

Ironija je, ko to reče nekdo (pa ne govorim konkretno zate, saj te ne poznam) - ki potem ob predstavitvi novega iPhone takoj steče v vrsto pred Apple trgovino :))

"kupiš iphone za 2.000€" - DA seveda, ker nisem tako bogat da bi kupoval poceni produkt...
"kupiš iphone za 3.000€" - Še vedno DA, ker nisem tako bogat da bi kupoval poceni produkt...
"kupiš iphone za 5.000€" - to pa sploh DA, še posebej če mi nekako uspe dobiti nov kredit, s katerim izplačam kredit za nakup prejšnjega iPhone-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

shadeX ::

In kaj te recimo stane na dolgi rok en Android za 150-200 €, ki vsaj 5 let perfektno deluje?


Za moje potrebe in uporabo tak telefon že nov, ni dovolj zmogljiv in odziven.

(uporabnik je z njim povsem zadovoljen) ?


Ja, moja mama je, zato sem ji pa kupil telefon v takem cenovnem rangu in verjamem da za veliko ljudi tudi je. Lep primer uporabnika, ki je iz podpovrečno zahtevnega postal povprečno zahteven je moj oče, kjer je do sedaj vedno imel low-end telefone in si je zaželel nekaj kar bi delovalo bolj tekoče. Tako je iz cca 100-150€ povišal budget na okoli 300€ in je zaenkrat zelo zadovoljen (Samsung Galaxy A40).

ki potem ob predstavitvi novega iPhone takoj steče v vrsto pred Apple trgovino


Apple ima na milijone uporabnikov, ti vidiš samo tisti promil ljudi, ki so bolj "tech savy" in radi preizkušajo nove izdelke. So pač vezani na določen brand in jim ne gre zamerit. Apple je lifestyle brand, to je bila tudi Jobsova vizija, ko je iskal vrednote Appla in temeljito analiziral ta segment trga in želel rešit podjetje, ki je bilo tik pred propadom (in odločno zgubljalo bitko z Microsoftom). Več o tem si lahko pogledaš na videu "A Steve Jobs' Moment That Mattered Macworld, August 1997".

"kupiš iphone za 2.000€" - DA seveda, ker nisem tako bogat da bi kupoval poceni produkt...


Ko bo iPhone 2000€, bodo tudi primerljivi Androidovi telefoni tudi toliko. Ampak dokler bo na voljo novi iPhone (čeprav z manj prostora), za okoli 900€ mi na misel ne pride da bi za njega odštel 2k.

Vazelin ::

Ker imajo vsi iphoni močan hardware imajo tudi vsi cca 5 letno nadgradnjo os-a.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Ker imajo vsi iphoni močan hardware imajo tudi vsi cca 5 letno nadgradnjo os-a.


Ne se salit vazelinko no
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ker imajo vsi iphoni močan hardware imajo tudi vsi cca 5 letno nadgradnjo os-a.


Ne se salit vazelinko no

Običajno rabi android tabor eno leto da ujame njihove proce. 5 let nadgradnje kar drzi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ker imajo vsi iphoni močan hardware imajo tudi vsi cca 5 letno nadgradnjo os-a.


Ne se salit vazelinko no

Običajno rabi android tabor eno leto da ujame njihove proce. 5 let nadgradnje kar drzi


Ne bluzi no... Iphoni imajo slabsi hardware enako kot macbooki ampak boljso optimizacijo ker ne drkajo appi iz vseh vetrov gor in opucasnjujejo sistem simpl
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

iPhone 11 Pro Max Benchmarks
1330 Single-Core Score
3437 Multi-Core Score

Samsung Galaxy S10 Benchmarks
750 Single-Core Score
2060 Multi-Core Score

in še eno leto starejši iphone 10s
CPU Benchmark Scores
1109 Single-Core Score
2711 Multi-Core Score

in še dve leti starejši iphone 10
CPU Benchmark Scores
919 Single-Core Score
2373 Multi-Core Score
:D

Kar se silicija tiče so iPhoni dve leti pred vsemi. Leto pa pol novejši Galaxy S10 ni ujel niti iphonea 10. Niso to macbooki ampak furajo svoj razvoj teh čipov. Zato Apple BP fura 5 letne posodobitvene cikle na iPhoneu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

shadeX ::

Fino bi bilo, da bi tema ostala o iPhone nasvetih ne pa spet neko predrkavanje o obeh sistemih, ker to postane vsaka tema ali novica.

Ahim ::

shadeX je izjavil:

V Android si lahko to vsaj s custom romi naredil že kdaj.

V 4.4 (Kitkat) je bila to normalna funkcionalnost golega Androida, potem je pa Google sel full retard in to odstranil :)) Butli se najdejo pri obeh proizvajalcih.

kanarin ::

shadeX je izjavil:

Fino bi bilo, da bi tema ostala o iPhone nasvetih ne pa spet neko predrkavanje o obeh sistemih, ker to postane vsaka tema ali novica.


Se strinjam. No, če če vrnemo nazaj na temo, bi bilo naslednje vprašanje - brezplačni kamera app, ki omogoča 16:9 frame. Pa prosim ne spet pametovat, da tega noben Apple uporabnik ne potrebuje in pogreša ali pa "vpiši v Google best iphone camera app" - prosim za konkretne appe.

Furbo ::

Eni uporabljajo obvoz, vklopiš snemanje videa, pojavi se krogec na dnu ekrana in z njim lahko slikaš v 16:9 med snemanjem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

kanarin ::

To poznam, saj ravno to dejstvo naravnost smeši Apple...video namreč omogočajo v 16:9 (po defaultu), pri foto pa za ne obstaja niti opcija. Samo taki obvodi (kot tudi post-festum resize image) milo rečeni niso ravno prijazni za uporabnika.

Zanima me samo ali obstaja brezplačni app (podobno kot recimo Open Camera na androidu), ki doda vsaj to (ključno) možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

pirat ::

Obstaja. Imenuje se Lightroom.
Precej zmogljiva aplikacija za fotografije na iPhone-ih, brezplacna. Minus je hitra poraba baterije!

flameir ::

Avtor teme vas trolla že od začetke. Tako da admin, lahko mirno zakleneš temo.
Sicer pa uporabljam apple ekosistem in sem zelo zadovoljen. Edino, kar me bo očitno prisililo v menjavo, so cene, ki so šle v nebo. Tako da hvala bogu, da imamo še android in windows, ki se mi zdi, da sta iz polizdelkov zdej končno res zrela za uporabu.

shadeX ::

Edino, kar me bo očitno prisililo v menjavo, so cene, ki so šle v nebo.


Če pogledaš še enkrat dobro, boš ugotovil da cene NISO šle v nebo. Kar naredi razliko pri kateri misliš da so cene šle v nebo je to, da so poleg "navadnih" flagshipov (iPhone 11), ponudili še iPhone 11 PRO (kar naj bi bil abbreviation za PROfessional), kateri stane 2x cene navadnega iPhona - pač za tiste, ki imajo denar in želijo še "malo več".

iPhone 11 stane okoli 800EUR, kar je povsem primerljivo s cenami flagshipov 6,7,8 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

          ::

shadeX je izjavil:

Ampak pod črto, če vztrajno iščeš nekaj (bilo kje) in tega ne dobiš oz. je robe zelo malo, potem je velika verjetnost, da tam za to ni povpraševanja.


Ali je edini, ki to potrebuje ali pa ima idejo za milijon dolarjev.

flameir ::

shadeX je izjavil:

Edino, kar me bo očitno prisililo v menjavo, so cene, ki so šle v nebo.


Če pogledaš še enkrat dobro, boš ugotovil da cene NISO šle v nebo. Kar naredi razliko pri kateri misliš da so cene šle v nebo je to, da so poleg "navadnih" flagshipov (iPhone 11), ponudili še iPhone 11 PRO (kar naj bi bil abbreviation za PROfessional), kateri stane 2x cene navadnega iPhona - pač za tiste, ki imajo denar in želijo še "malo več".

iPhone 11 stane okoli 800EUR, kar je povsem primerljivo s cenami flagshipov 6,7,8 let nazaj.


Če gledamo samo iPhone:
https://www.gsmarena.com/price_history_...

Pri macih je podobno.

          ::

shadeX je izjavil:

kupiš iPhone za 1000 € i


Da, ker nisem tako bogat da bi kupoval poceni produkte, ki me na dolgi rok stanejo več.

in potem boš priklopil BT slušalke za 20 € ??


Da, ker so za ta denar presenetljivo kvalitetne, airpodsi pa niso toliko bolj kvalitetni kolikor so dražji od teh slušalk.


Povej mi za kakšne dobre BT slušalke v tem cenovnem rangu. Lahko so tudo 50€.

shadeX ::

Če se ne motim, sem jih že linkal jih pa lahko še enkrat.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iphone se 2020? ja/ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12715059 (9183) billy
»

Zevajoča luknja v Mail aplikaciji na iPhonih

Oddelek: Novice / Varnost
285493 (2715) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024228 (21043) Mavrik
»

Začetek prodaje iPhona 5 v Sloveniji, Apple se opravičuje zaradi slabih zemljevidov v (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5928690 (24221) bdoxx

Več podobnih tem