» »

Usoda programerjev razvijalcev

Usoda programerjev razvijalcev

Temo vidijo: vsi

Vazelin ::

Saj če pogledaš oglase se večinoma išče samo dobre programerje z obilico izkušenj
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

spam321 ::

Vazelin je izjavil:

Saj če pogledaš oglase se večinoma išče samo dobre programerje z obilico izkušenj


In v Ljubljani.

Looooooka je izjavil:

Povedano malce drugace:
Prepises iz StackExchange in naredis enak profi program ane?

Glede na to, da se večina genijalcev opira na komentarje o temah in wordpressu bi si upal trditi, da so očitno programiranje vrgli v isti koš z oblikovanjem tem in osnovnim znanjem uporabe POST/GET zadetkov in pisarna/branje teh iz baz...


POST/GET "ZADETEK" :)) Hvala ti za smeh :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

spam321 ::

Pa POST/GET "ZADETEK" se ne bere iz baze, ker... je zadetek, o fak ahahahha :)) Stručkoti pa takšni... ti nimaš blage veze o čistih osnovah. Mal si poglej http protokol, no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

PrimoZ_ ::

@spam321 Še vedno čakamo tole, da vidimo, če te je za jemat resno.

spam321 je 10. jan 2020 ob 19:51:36 izjavil:

Da programerjev, ITjevcev manjka lapajo v večini družboslovčeki, ki bi radi še več kadra, ki jim bo za minimalca štancal aplikacije. In dejansko jim to dobro uspeva. IT kadra je že zdaj preveč. Aja, pa da ne pozabim še na zblojena podjetja, ki bi rada zaposlovala 20-letnike s 30-letnimi izkušnjami. Jp, teh zblojencev je tudi kar nekaj. Seznam zahtevanih znanj se kr ne konča in ne konča, plača pa v večini tam okol 1600-1800bruto al pa še to ne. Ampak pazi, maš pa v pisarni kauč, pa gugalnico, pa mačke lahk prvlečeš s seboj uuuuuuuu, pa neomejeno količino kave oooooooooooo oooooooooooo takoo dobri ponudbi se še jaz ne more upreti, neomejena količina kave in sladkarij. Hvala ti IT družboslovni deolodajalec. Hvala ti, da se bom v službi počtil kot doma in ti delal 11h/dan od tega 3h pro bono, ker si mi omogočil, da imam v pisarni kauč in gugalnico. Hvala ti.



Daj že enkrat naštej firme kjer si delal. Da vidimo ali je v tvojem pisanju kaj substance al samo fovšljivo nabijanje.

Urbano#Desno ::

Vazelin je izjavil:

Saj če pogledaš oglase se večinoma išče samo dobre programerje z obilico izkušenj


Mah ni nujno. Evo na vrhu slo-tech oglasov https://slo-tech.com/delo/3238
V oglasu pravijo da vzamejo tudi začetnike.

Vazelin ::

Povsod drugje pa napredno znanje in ekspert:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

pegasus ::

https://slo-tech.com/delo/3212 luštno ... easy job za eno popoldne ... pravzaprav ti sestankovanje, da ugotoviš, kaj točno hočejo, vzame več časa kot tole postavit ;)

spam321 ::

PrimoZ_ je izjavil:

@spam321 Še vedno čakamo tole, da vidimo, če te je za jemat resno.

spam321 je 10. jan 2020 ob 19:51:36 izjavil:

Da programerjev, ITjevcev manjka lapajo v večini družboslovčeki, ki bi radi še več kadra, ki jim bo za minimalca štancal aplikacije. In dejansko jim to dobro uspeva. IT kadra je že zdaj preveč. Aja, pa da ne pozabim še na zblojena podjetja, ki bi rada zaposlovala 20-letnike s 30-letnimi izkušnjami. Jp, teh zblojencev je tudi kar nekaj. Seznam zahtevanih znanj se kr ne konča in ne konča, plača pa v večini tam okol 1600-1800bruto al pa še to ne. Ampak pazi, maš pa v pisarni kauč, pa gugalnico, pa mačke lahk prvlečeš s seboj uuuuuuuu, pa neomejeno količino kave oooooooooooo oooooooooooo takoo dobri ponudbi se še jaz ne more upreti, neomejena količina kave in sladkarij. Hvala ti IT družboslovni deolodajalec. Hvala ti, da se bom v službi počtil kot doma in ti delal 11h/dan od tega 3h pro bono, ker si mi omogočil, da imam v pisarni kauč in gugalnico. Hvala ti.



Daj že enkrat naštej firme kjer si delal. Da vidimo ali je v tvojem pisanju kaj substance al samo fovšljivo nabijanje.


Ne vem zate ampak kjerkoli sem delal so se praviloma podpisovale pogodbe v obliki romanov. V slednjih so bili tudi členi zaradi katerih bi lahko kazensko odgovarjal, če bi začel razkrivati podjetja do katerih sem kritičen. Ne mislim tvegati, ker nimam kaj komurkoli dokazovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

ejresnevem ::

Looooooka je izjavil:

POST/GET zadetkov in pisarna/branje teh iz baz.

Hmm, zdaj vidim... Tole se moras bolj precizno izraziti; HTTP POST/GET REST requesti velikokrat rezultirajo v zapisovanju v in branju iz baze, ni pa nujno.

rađo ::

pegasus je izjavil:

https://slo-tech.com/delo/3212 luštno ... easy job za eno popoldne ... pravzaprav ti sestankovanje, da ugotoviš, kaj točno hočejo, vzame več časa kot tole postavit ;)


Zaradi takih kot si ti, se verjetno v vseh programerskih projektih mudi in zamuja, stvari pa slabo narejene. na koncu pa še mi programerji slabo plačani. Ker je pa itak samo za eno popoldne dela :P.... 1 month later pa iskanje izgovorov zakaj stvari slabo delajo / ne delajo.

Urbano#Desno ::

spam321 je izjavil:



Ne vem zate ampak kjerkoli sem delal so se praviloma podpisovale pogodbe v obliki romanov. V slednjih so bili tudi členi zaradi katerih bi lahko kazensko odgovarjal, če bi začel razkrivati podjetja do katerih sem kritičen. Ne mislim tvegati, ker nimam kaj komurkoli dokazovati.



Trenutno si kje zaposlen? Ali si na prekvalifikacij v bolj perspektiven poklic/panogo?

spam321 ::

Urbano#Desno je izjavil:

spam321 je izjavil:



Ne vem zate ampak kjerkoli sem delal so se praviloma podpisovale pogodbe v obliki romanov. V slednjih so bili tudi členi zaradi katerih bi lahko kazensko odgovarjal, če bi začel razkrivati podjetja do katerih sem kritičen. Ne mislim tvegati, ker nimam kaj komurkoli dokazovati.



Trenutno si kje zaposlen? Ali si na prekvalifikacij v bolj perspektiven poklic/panogo?


Zaposlen sem kot programer. V bistvu imam še kar ok službo ampak jasno žal v Ljubljani. Iz izkušenj pa vem, da je stanje v IT vse prej kot rožnato, sploh če nisi iz Ljubljane.

pegasus ::

rađo je izjavil:

Zaradi takih kot si ti, se verjetno v vseh programerskih projektih mudi in zamuja, stvari pa slabo narejene.
Kako bi rekel jype ... ne sodi drugih po sebi ;)
Moj prvi job je bil v okolju, ki napak ni dopuščalo, še manj pa odpuščalo, tako da sem si upam trdit, da imam nek nivo zanesljivosti. Se pa tudi meni gravža, kakšno šalabajzrstvo se danes smatra kot normalno, posebej v nekih cloud okoljih ...

Robocop1 ::

spam321 je izjavil:

Iz izkušenj pa vem, da je stanje v IT vse prej kot rožnato, sploh če nisi iz Ljubljane.


Saj ravno to je problem. V Ljubljani imaš na vsakem vogalu neko kvazi agencijo, ki kao nekaj razvija. Če greš malenkost ven iz Ljubljane pa imaš občutek, da programerjev skoraj nihče več ne rabi. Sam stanujem dokaj blizu meje, a vseeno v bližini malo večjega mesta... resnih podjetij, ki se v moji regiji ukvarjajo s programiranjem je morda 5. Od teh 5-ih morda ustrezam (po znanju - profilu) samo za 1 firmo, vendar trenutno ne rabijo novih razvijalcev. Malo več (recimo 15) poznam takih, ki imajo s.p. in se primarno ukvarjajo z kakšnim servisom ali prodajo, tu in tam pa komu sklikajo kakšno spletno stran v wordpressu ali katerem drugem open source cms-ju. Takšno je življenje IT-jevcev izven Ljubljane.

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

@spam321 Še vedno čakamo tole, da vidimo, če te je za jemat resno.

spam321 je 10. jan 2020 ob 19:51:36 izjavil:

Da programerjev, ITjevcev manjka lapajo v večini družboslovčeki, ki bi radi še več kadra, ki jim bo za minimalca štancal aplikacije. In dejansko jim to dobro uspeva. IT kadra je že zdaj preveč. Aja, pa da ne pozabim še na zblojena podjetja, ki bi rada zaposlovala 20-letnike s 30-letnimi izkušnjami. Jp, teh zblojencev je tudi kar nekaj. Seznam zahtevanih znanj se kr ne konča in ne konča, plača pa v večini tam okol 1600-1800bruto al pa še to ne. Ampak pazi, maš pa v pisarni kauč, pa gugalnico, pa mačke lahk prvlečeš s seboj uuuuuuuu, pa neomejeno količino kave oooooooooooo oooooooooooo takoo dobri ponudbi se še jaz ne more upreti, neomejena količina kave in sladkarij. Hvala ti IT družboslovni deolodajalec. Hvala ti, da se bom v službi počtil kot doma in ti delal 11h/dan od tega 3h pro bono, ker si mi omogočil, da imam v pisarni kauč in gugalnico. Hvala ti.



Daj že enkrat naštej firme kjer si delal. Da vidimo ali je v tvojem pisanju kaj substance al samo fovšljivo nabijanje.


Ne vem zate ampak kjerkoli sem delal so se praviloma podpisovale pogodbe v obliki romanov. V slednjih so bili tudi členi zaradi katerih bi lahko kazensko odgovarjal, če bi začel razkrivati podjetja do katerih sem kritičen. Ne mislim tvegati, ker nimam kaj komurkoli dokazovati.


Dopuščam možnost, da drži, precej bolj verjetno pa se zdi, da je to samo prikledan izgovor.
Resno kdo pa bo preganjal nekoga, ki na enem forumu napiše: "vsa IT podjetja so bedna in družboslovci sux".

Robocop1 je izjavil:

spam321 je izjavil:

Iz izkušenj pa vem, da je stanje v IT vse prej kot rožnato, sploh če nisi iz Ljubljane.


Saj ravno to je problem. V Ljubljani imaš na vsakem vogalu neko kvazi agencijo, ki kao nekaj razvija. Če greš malenkost ven iz Ljubljane pa imaš občutek, da programerjev skoraj nihče več ne rabi. Sam stanujem dokaj blizu meje, a vseeno v bližini malo večjega mesta... resnih podjetij, ki se v moji regiji ukvarjajo s programiranjem je morda 5. Od teh 5-ih morda ustrezam (po znanju - profilu) samo za 1 firmo, vendar trenutno ne rabijo novih razvijalcev. Malo več (recimo 15) poznam takih, ki imajo s.p. in se primarno ukvarjajo z kakšnim servisom ali prodajo, tu in tam pa komu sklikajo kakšno spletno stran v wordpressu ali katerem drugem open source cms-ju. Takšno je življenje IT-jevcev izven Ljubljane.


Kako pa je to drugače z drugimi poklici ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Senior Dev ::

Ravno danes kolega podpisal pogodbo kot izkušeni programer (okoli 5 let) za neverjetnih 5000€ bruto in to v Sloveniji. Fantje splača se.

-valvoline- ::

Senior Dev je izjavil:

Ravno danes kolega podpisal pogodbo kot izkušeni programer (okoli 5 let) za neverjetnih 5000EUR bruto in to v Sloveniji. Fantje splača se.

Ne trdim da ni res, ampak zakaj je moj bratranec ce se res tako cedita med in mleko po skoraj 10l programiranja LJ,KR, vse zapustil in sel delat v at za 4000e bruto?

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Lohk da je tvoj bratranec povprečen programer da nima v sloveniji 3k plus
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrimoZ_ ::

-valvoline- je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Ravno danes kolega podpisal pogodbo kot izkušeni programer (okoli 5 let) za neverjetnih 5000EUR bruto in to v Sloveniji. Fantje splača se.

Ne trdim da ni res, ampak zakaj je moj bratranec ce se res tako cedita med in mleko po skoraj 10l programiranja LJ,KR, vse zapustil in sel delat v at za 4000e bruto?


Očitno je slab posiljevalec tipkovnice >:D

-valvoline- ::

Vazelin je izjavil:

Lohk da je tvoj bratranec povprečen programer da nima v sloveniji 3k plus

Ne drzim mu sveco pa da vidim ce obvlada ali ne, ampak je po mojem pri 10+l tipkanja ze pri tezkasih, ce so ga posiljal na sluzbena potovanja.

OrkAA ::

-valvoline- je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Lohk da je tvoj bratranec povprečen programer da nima v sloveniji 3k plus

Ne drzim mu sveco pa da vidim ce obvlada ali ne, ampak je po mojem pri 10+l tipkanja ze pri tezkasih, ce so ga posiljal na sluzbena potovanja.


Kdaj je pa nazadnje zamenjal sluzbo?

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Imam pa tudi 20 in več prijateljev, ki so programerji, sistemci ipd. in zaslužijo 4000-10000 bruto mesečno kot zaposleni programerji v Sloveniji.

Torej slovenska firma v Sloveniji plačuje programerja 10k mesečno?


Mene predvsem zanima če je LASTNIK podjetja slovenec bolj kot to če je firma slovenska =) Pa koliko je ljudi in koliko % je od tega IT kadra!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Lahko si mislim ja, koliko programerjev ima tako plačo v slo... da samo programira in nič drugega za tako plačo. Ene tolko kot igralcev v NK Maribor
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

AndrejO ::

pegasus je izjavil:

rađo je izjavil:

Zaradi takih kot si ti, se verjetno v vseh programerskih projektih mudi in zamuja, stvari pa slabo narejene.
Kako bi rekel jype ... ne sodi drugih po sebi ;)
Moj prvi job je bil v okolju, ki napak ni dopuščalo, še manj pa odpuščalo, tako da sem si upam trdit, da imam nek nivo zanesljivosti. Se pa tudi meni gravža, kakšno šalabajzrstvo se danes smatra kot normalno, posebej v nekih cloud okoljih ...

Naj ti bo v tolazbo, da bo taksnem salabajzrstvu v roku nekaj let dokoncno odklenkalo. Morda ga bo nadomestilo kaksno drugacno ampak vsaj tega bo konec.

Vazelin ::

kaj je v cloudu šalabajzersko?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

AndrejO ::

Vazelin je izjavil:

kaj je v cloudu šalabajzersko?

Iz moje perspektive so v oblaku tri kategorije salabajzerije:

Prva kategorija:
#1: Uporaba oblaka tam, kjer je po ustrezni poslovnih metriki slabsi od lokalne implementacije. T.i. "sindrom svetlecih uckov", ko pride naokoli neka nova tehnologija na katero tripajo tisti, ki si ne zaupajo ali pa se precenjujejo glede znanja.

Druga kategorija:
#2: Uporaba napacnega oblacnega orodja. Obicajno zato, ker "moramo tudi mi iti v oblak", osebe, ki so za to zadolzene pa nimajo casa ali volje, da bi razmislile o cemu je govora. To se tipicno vidi v mnozicnih nakupih VM-jev s katerimi se posnema obstojece "preverjene" lokalne resitve, namesto da se bi kupilo ali razvilo arhitekturo, ki izkorisca prednosti oblaka. PaaS namesto IaaS.

#3: Uporaba napacne sistemske arhitekture. Ce je #2 predvsem greh vodij IT-ja in sistemskih administratorjev, ki so "ugrabili" IT funkcijo znotraj podjetja, je to greh programerjev, ki se zaradi taksnih ali drugacnih razlogov drzijo "preverjenih" pristopov, ki pa v oblacnih resitvah niso optimalne in vodijo v potrato virov (kar je seveda potrata denarja in pogosto tudi casa).

Tretja kategorija:
#4: Nerazumevanje varnosti. Nuff said na to temo ... bodo novice v 2020 postregle z novimi in zanimivimi zlorabami zaradi amaterizma ljudi, ki varnost se vedno vidijo zgolj v obliki pozarnih zidov in podobne mentalne navlake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

pegasus ::

Odlično, to so teme, o katerih se moramo pogovarjati, ne pa jamranje o premajhnih plačah ... Kdor se želi zagristi v take reči, bo vedno in povsod dobro plačan.

kuall ::

ampak to kar je andrej naštel ni delo programerjev ampak sistemcev. offtopic.

PrimoZ_ ::

kuall je izjavil:

ampak to kar je andrej naštel ni delo programerjev ampak sistemcev. offtopic.


Ampak selling point clouda developerjem je, da ne rabijo več fehtat sistemca, da jim naredi VM(je), omogoči dostop do baze, odpre porte na mreži, ...
Ampak v oblaku vse to odpade oz. si uredijo sami z parimi kliki.

Ampak...
With great power comes great electricity bill :)

kuall ::

po moje so sistemci in programerji precej vsaksebi po razmišljanju. meni npr ne leži delo sistemca. kej že zrihtatm seveda, nisem pa siguren v sebe na tem področju. gre se za precej različni vrsti dela po moje. sistemci morajo biti bolj enciklopedija znanja, programerji pa ne toliko.

Vazelin ::

Torej če strnemo to temo.
Če si DEV z 10 letnimi izkušnjami in nimaš niti 3k bruto potem bolje, da se lotiš nekaj drugega delat, ker si totalen brezveznik?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

AndrejO ::

kuall je izjavil:

ampak to kar je andrej naštel ni delo programerjev ampak sistemcev. offtopic.


Ja in ne. V različnih okoljih imajo programerji oz. osebe, ki opravljajo delo programerja različne vplive in potem ven pridejo tudi zanimive posledice.

#1: Programer, ki se mu v učkah kar iskrice prižgejo, ko vidi najnovejšo tehnologijo. "Vse bomo portali na oblak!" Naj prvi dvigne roko tisti, ki v svoji nekajletni karieri (nekaj mesecev pač ne šteje), ni bil kriv tega, da ne bi vsaj poskusil vodjo obrniti naokoli. Jaaaa .... vse bomo dali na AppEngine ..... to bo totalno kulsko!!!!11!1! Ne, ne bo. Vsaj ne na ta način. To je šalabajzersko.

#2: Vodja pride do programerja z nalogo: vse moramo spraviti na oblak, ker si ne moremo privoščiti celega podatkovnega centra in, ker denar. Časa za učenje najnovejšega oblačne vendor-lockina pa ni (kaj šele kakšen budget za izobraževanje), bo potrebno najti izhod. Ker zna programer delati aplikacije samo za LAMP/WAMP/Linux/Windows/krneki, bomo na oblak šli tako, da bo njegova aplikacija delovala v VM-u, kar je praviloma čisto metanje denarja skozi okno. Ja, to je res problem podjetja in/ali vodje IT-ja, ki nima strokovnih kompetenc za svoje delo, vendar pa programer s svojim odzivom ni del rešitve, temveč postane del problema s tem, ko omogoči šalabajzersko oblačno rešitev.

#3: Je izvedenka #2 s to razliko, da je odločitev kaj in kako odpeljati na oblak prepuščena njemu, sam pa nima znanja ali pa poguma razširiti spekter svojih znanj, kar privede do identičnega rezultata kot #2. Če se lahko pri #2 še nekako s prstom kaže na vodjo (kdo je res pripravljen zgolj za tehnična načela na črto postaviti svojo zaposlitev?), pa se z odgovornostjo za odločitev na programerje prenese tudi odgovornost za posledice. Skratka, če je pod #2 programer sicer OK, vendar pa so ga okoliščine prisilile, da izroči šalabajzersko oblačno rešitev, je v tem primeru kar programer sam postal oblačni šalabajzer.

#4: Saj ne vem, kje bi začel. Po mojih izkušnjah pa je za varnost ustrezno poskrbljeno tam, kjer programerji vedo, kaj delajo in tam, kjer so že izgubili dovolj % letnega prometa, da so zaradi zlorab postali neprofitabilni. Če se lahko načeloma interne aplikacije v domačih omrežjih še nekako skrivajo za nekimi požarnimi pregradami, se na oblaku to ne obnese. Zakaj je to na plečih programerjev? Preprosto zato, ker bodo morali celotno arhitekturo aplikacije oziroma sistema in njeno integracijo v poslovne procese natuhtati z razumevanjem specifičnih tveganjem, ki pridejo v igro z lapanjem preko javnih omrežij. Nevedneži itak ne vedo, kaj delajo. Šalabajzerji problem preložijo na sistemce, ki poskušajo nekaj spacati z VPN-ji (pa smo znova na #2 ali pa #3). Profiji začno risati diagrame.

Itd ...

Oblak je nekako tako kot SAP. Načeloma ga podjetja implementirajo 3x, preden jim uspe. Prvič plačajo za to, da lahko ignorirajo zunanje svetovalce. Drugič plačajo zato, ker so poslušali samo zunanje svetovalce. V tretje gre rado, ker so v prvih dveh poskusih uspeli dokumentirati in začeti upravljati večino kritičnih poslovnih procesov ter dobili nekaj uporabnih izkušenj s SAP. Tako sedaj vedo kje se bo prilagajal SAP, kje pa procesi, še preden je podpisana prva naročilnica.

Z leti se bo tudi pri oblaku stvari prečistilo. V kristalni krogli vidim še eno čisto platform na nivoju .com balončka in ML pristope, ki bodo poskrbeli za to, da se programerjem več ne bo potrebno ukvarjati z mikrotesti performans, temveč se bodo lahko posvetili iskanju pravilnih arhitektur za posamične kategorije problemov.

FTad ::

-valvoline- je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Ravno danes kolega podpisal pogodbo kot izkušeni programer (okoli 5 let) za neverjetnih 5000EUR bruto in to v Sloveniji. Fantje splača se.

Ne trdim da ni res, ampak zakaj je moj bratranec ce se res tako cedita med in mleko po skoraj 10l programiranja LJ,KR, vse zapustil in sel delat v at za 4000e bruto?


Tukaj bi vprasal, kaj tocno je programiral. Kajti jaz sem se prodal za 4200e bruto v At trenutno, pa imam slabi dve leti izkusenj programiranja v SAP-u.

TheBlueOne ::

Je treba tudi omenit, da 4000€ bruto je dajansko ca. 4650, ker je 14 plac. To se kar pozna.

PrimoZ_ ::

Vazelin je izjavil:

Torej če strnemo to temo.
Če si DEV z 10 letnimi izkušnjami in nimaš niti 3k bruto potem bolje, da se lotiš nekaj drugega delat, ker si totalen brezveznik?:D


Ne.
Brezveznik si, če po 10ih letih še vedno nimaš toliko znanja/izkušenj/pameti... da bi si našel zaposlitev v stroki, kjer bi bil zadovoljen.

Namesto tega pa jamraš po forumu, da so kolone programerjev/IT-jevcev pred ZRSZ in da bolje zasluži vsak polagalec ploščic ali pa kar delavec v proizvodnji.
Seveda, pa kljub temu ni videti množičnih prekvalifikacij v obrtnike, čeprav vsak mastno zasluži pa nič mu ni treba razmišljat :)

link_up ::

kot ze receno v eni drugi temi, 4k je zacetna placa za nekoga, ki kaj zna pokazat. Se vedno se vam najbolj splaca furat embedded. Vsaj glede zanimivosti. :) 5k je pa lepa cifra in je do nje ze tezje priti. Seveda pri nas. :)
In and Out

TheBlueOne ::

link_up je izjavil:

kot ze receno v eni drugi temi, 4k je zacetna placa za nekoga, ki kaj zna pokazat. Se vedno se vam najbolj splaca furat embedded. Vsaj glede zanimivosti. :) 5k je pa lepa cifra in je do nje ze tezje priti. Seveda pri nas. :)


Bo tako, tudi v tujini ni kar tako priti na 5000EUR. Za Slovenijo ne morem zares ugovarjati, da imajo programerji 4kEUR+, za Avstrijo lahko trdim, da je vecina pod 4000EUR, ker sem imel pregled na dosti velikih podjetjih. Pa ne mi zaceti s kaksnimi SAP izjemami ali pa kako kdo koga pozna, ki ima vec. Govorim o veliki vecini.

Zgodovina sprememb…

misticnimrk ::

to govorimo o bruto al neto zneskih?

TheBlueOne ::

misticnimrk je izjavil:

to govorimo o bruto al neto zneskih?


Bruto

ejresnevem ::

Ja, ce gledas statistiko, je tako nekako.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

TheBlueOne je izjavil:

link_up je izjavil:

kot ze receno v eni drugi temi, 4k je zacetna placa za nekoga, ki kaj zna pokazat. Se vedno se vam najbolj splaca furat embedded. Vsaj glede zanimivosti. :) 5k je pa lepa cifra in je do nje ze tezje priti. Seveda pri nas. :)


Bo tako, tudi v tujini ni kar tako priti na 5000EUR. Za Slovenijo ne morem zares ugovarjati, da imajo programerji 4kEUR+, za Avstrijo lahko trdim, da je vecina pod 4000EUR, ker sem imel pregled na dosti velikih podjetjih. Pa ne mi zaceti s kaksnimi SAP izjemami ali pa kako kdo koga pozna, ki ima vec. Govorim o veliki vecini.


Res? V DACH res ne poznam razmer, mi je pa malo malo...
In and Out

misticnimrk ::

TheBlueOne je izjavil:

misticnimrk je izjavil:

to govorimo o bruto al neto zneskih?


Bruto

4k bruto v sloveniji, je ~2.5k neto + dodatki...?

Vazelin ::

2300
Za take zneske se odpre normiranca
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

link_up je izjavil:




Res? V DACH res ne poznam razmer, mi je pa malo malo...


Je seveda lahko vec ampak praviloma je manj. Sem na hitro vnesel podatke tukaj:

https://www.karriere.at/gehalt/

In stimajo z realnostjo. Izkusen programer pri 30ih pride v povprecju nekje ne bruto 3500€.

Ampak govorim o osnovni placi za 38,5h, marsikdo v Sloveniji mi natvezi pri svoji placi se nadure, dodatke za odsotnost itn.

T-h-o-r ::

v sloveniji kot "plačo" folk pove cel znesek nakazila na račun, s prevozom+malico+nadurami+nočne itd itd
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Smurf ::

T-h-o-r je izjavil:

v sloveniji kot "plačo" folk pove cel znesek nakazila na račun, s prevozom+malico+nadurami+nočne itd itd

Nisem opazil. Mogoce je to bolj pri tistih, ki so blizje minimalcu/manj financno ozavesceni.

Mato989 ::

T-h-o-r je izjavil:

v sloveniji kot "plačo" folk pove cel znesek nakazila na račun, s prevozom+malico+nadurami+nočne itd itd


Kar ni nič narobe, glede na to da v tujini malice in prevoza ne poznajo... je pa res da se ne šteje v penzijo, zato pa bi morali malico in prevoz ukinit in dvignit minimalca na 900-1.000€ neto =) pol se pa naj odločijo ali boš živel ceneje v rovtah in mel manj plače zaradi vožnje ali pa dražje v mestu in imel več od plače... kao oboje seveda. vsakemu svoje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MasterKiD ::

Robocop1 je izjavil:

spam321 je izjavil:

Iz izkušenj pa vem, da je stanje v IT vse prej kot rožnato, sploh če nisi iz Ljubljane.


Saj ravno to je problem. V Ljubljani imaš na vsakem vogalu neko kvazi agencijo, ki kao nekaj razvija. Če greš malenkost ven iz Ljubljane pa imaš občutek, da programerjev skoraj nihče več ne rabi. Sam stanujem dokaj blizu meje, a vseeno v bližini malo večjega mesta... resnih podjetij, ki se v moji regiji ukvarjajo s programiranjem je morda 5. Od teh 5-ih morda ustrezam (po znanju - profilu) samo za 1 firmo, vendar trenutno ne rabijo novih razvijalcev. Malo več (recimo 15) poznam takih, ki imajo s.p. in se primarno ukvarjajo z kakšnim servisom ali prodajo, tu in tam pa komu sklikajo kakšno spletno stran v wordpressu ali katerem drugem open source cms-ju. Takšno je življenje IT-jevcev izven Ljubljane.


Bolj stran greš od Ljubljane, manj je plačano delo programerja in (veliko) manj je zaposlitev na voljo.

Ti s.p.-ji, ki se ukvarjajo z prodajo in servisom pa kakšno spletno stran sklikajo pa večinoma poslujejo precej slabo. Na dolgi rok propadejo.

Če si v LJ se ti splača biti programer, če si v kakih rovtah se ti bolj splača bit kak keramicar.

mr_chai ::

jype je izjavil:

Kolega išče frontenderja za zelo dobro plačilo, delo je na lokaciji ali remote. Ne more ga dobiti, ker ste vsi loleki, ki si domišljate, da je dovolj, da sam sebi rečeš programer, da lahko opravljaš takšno delo.


Ja a res, vsi smo taki loleki, da nočmo pr tvojmu kolegu delat, k ponuja 2 jurčka na mesec in misl kaj je zdej bog in batina tle v Sloveniji, ko pa lahko za angleže delaš in dobiš 6x toliko.

WhiteAngel ::

kuall je izjavil:

ampak to kar je andrej naštel ni delo programerjev ampak sistemcev. offtopic.


Sistemc, ki ne zna programirat, je bolj mešetar. Ker potem tudi snovat ne zna sistemov in zdebugirat skripte, ko mu na nekem random mestu go/rust/node/ruby/python/driver v C-ju gauzne.

Po drugi strani so tudi programerji, ki niso sistemci zaen k*rac. Ker vsak programer se mora dobro zavedat stacka, na katerem bo aplikacija laufala in predvidevati reči, ki bodo verjetno šle narobe pri deployu in nekajletnem poganjanju.

Tudi postavitev development okolja (CI, benchmarki, deploy proces) je naporna - se pravi devops pozicija - potrebuje ravno oboje. Najbolj iskani so taki, ki nekaj časa programirajo, potem lahko preklopijo na infrastrukturo, potem se vrnejo, pač glede na trenutno potrebo v firmi.

Jaz najraje vidim, da imam nekega mladega hacker-linux guya (debian, gentoo, arch), ki v sublimeu kuca kodo v nekem C++, hasklu... za takega vem, da mu podtaknem kateri koli jezik in arhitekturo, in se bo zgrizel skozi. Tudi algoritmi mu bodo šli. Čez nekaj let bo postal proper senior in vodja, če bo imel še kaj socialnih veščin. Ampak s takim tehničnim zaledjem mladcev več ni,, ne vem zakaj. Mogoče, ker je folk navajen lagodja in že obstoječih receptov, kako narediti vsako stvar. Mogoče, ker FRI forsira 3-letni študij s kupom seminarskih, namesto da bi si študenti lahko dejansko vzeli čas za snov in počeli še kaj zraven faksa. Ne vem, a nikogar ne zanima, kako ext4 implementira b-drevo spodaj in kako sistemski klic za page-in/page-out pri swap fajlu na modernem linuxu. Jaz sem imel zmeraj nekaj takega za "ideal" enega IT-jevca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716438 (9804) kffa
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13625833 (23050) AndrejO

Več podobnih tem