» »

Proklik težava

Proklik težava

lolipop2 ::

Hej!

Eno težavo imam. Na prokliku sem želil sprintati sepa potrdilo PDF in mi napiše Runtime error 713. Ker ne vem, kaj bi bilo, sem želel nadgraditi verzijo Proklika in potem mi je napisalo tole:

https://ibb.co/PDW5XND

A mi lahko kdo pomaga, kje in kako to nastavim?

Hvala.

lolipop2 ::

Aja, drugače pa mi Proklik deluje normalno. Samo izvoz v printanje ne deluje, pa update programa ne morem narediti

ToniT ::

Pošlji napako na proklik@nlb.si in ti bodo pomagali. So zelo ustrežljivi....

lolipop2 ::

Evo, mi je uspelo. Nekaj čudnega je bilo, sploh nisem imel NLB ikone za vstop ampak neko Halcomovo. Sedaj mi je uspelo nadgraditi verzijo in se je pojavila, in je vse delovalo. Ajajaj

ToniT ::

Super. Program je Halcomov, tako da ikona ni presenečenje...

Dzhimen ::

Lep pozdrav.

Zanima me ali mi kdo zna dat kako koristno informacije glede ene težave s Proklikom?

Znancu sem formatiral računalnik (prej je mel Windows 8.1, kjer je uporabljal Proklik). Namestil sem mu Windows 10 iz uradne MS strani (creation tool), licenco za Win 8.1 je imel in sem jo pač nadgradil v windows 10. Zadeva deluje, windowsi so aktivirani, vse deluje bp.
Nato sem mu hotel namestiti še Proklik. Iz https://www.nlb.si/proklik-prevzem-najn... sem prenesel installer (prva namestitev), zadevo extractal na privzeto lokacijo in pognal čarovnika za namestitev. Izbral sem opcijo "Namestitev programa" in kasneje se v neki fazi pojavi napaka. Ne spomnim se točno, ampak nekaj v smilsu "Your OS is not configured correctly to run this software". In program se ne namesti.

Ker izkušenj z Proklikom nimam, nisem niti pri isti banki, ne vem kako to deluje, sva potem rekla da ta Proklik pustim, da bo on že klical na Proklik support in mu bojo že tam pomagali. Sem si mislil da mora bit kaka caka za namestit to reč. Ampak danes me kliče da so mu na supportu rekli da je problem v računalniku in da mu ne morejo pomagat.

Ali je imel kdo mogoče podobno težavo?
Jaz nisem nikoli uporabljal tega Proklika, on pa ni ravno vešč teh stvari in ni vedel točno kako je on to prvič namestil. Certifikat sem izvozil pred formatiranjem in ga uvozil po formatiranju. A mora bit čitalec kartic priključen pri nameščanju? A je potrebno namestit kake dodatne certifikate da se zadeva inštalira?

Ne morem razumet kako se lahko na frišnih, uradnih, licnečnih in popolnoma posodobljenih Windows 10 ne da namestit tega Proklika brez kake logične razlage... 8-O

Vsaka pomoč dobrodošla, hvala že naprej!
Lp.

Han ::

Navadi se, da v Win10 namestiš vsak program kot skrbnik. Desni klik na namestitveno datoteko - Zaženi kot skrbnik.

Za starejše verzije programov lahko omogočiš kompatibilnost s prejšnjimi različicami Polken (desni klik - Lastnosti - Združljivost...).

V kolikor je težava z zaznavanjem certifikata, ponavadi pomaga, da ga uvoziš tudi v načeloma odpisan Internet Explorer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Dzhimen ::

Hvala za odgovor.

Sem zagnal kot skrbnik, tako da to ni bil problem.
Compatibility mode nisem probal, nisem pomislil na to. :D
Certifikat pa sem probal uvozit tudi prek IE-ja.

Je pa danes ta znanec klical na Halcom podporo, ki ima v bistvu čez Proklik in se je tehnik povezal mu na računalnik in nekaj nastavljal in zdej dela. Opsal mi je nekako tako "datoteko je preimenoval v "Proklik (stara verzija)" in nato potegnil še eno verzijo čez in zdaj dela". Ne vem točno kaj je ta tehnik naredil, ampak glavno da dela.

Vseeno hvala za pomoč, Han! :)

lolipop2 ::

eh, napaka. Ni bill vžgan Nexus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Proklik

Oddelek: Pomoč in nasveti
183487 (3009) Machete
»

Format digitalnega potrdila za Proklik

Oddelek: Pomoč in nasveti
112493 (2290) branc
»

Proklik pomoc - pokvarjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
152540 (2210) MIHAc27
»

Dostop do Proklika oz. www.nlb.si

Oddelek: Omrežja in internet
111197 (980) mat xxl
»

Navodila za Proklik preko ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
163224 (2339) Duhec

Več podobnih tem