» »

Format digitalnega potrdila za Proklik

Format digitalnega potrdila za Proklik

SaXsIm ::

Pozdravljeni,

v enem društvu so me prosili za inštalacijo proklika ter certifikata, pa sem ugotovil sledeče. Pred kratkim so menjali zakonitega zastopnika, zato so staro potrdilo preklicali ter naročili novega. Staro potrdilo je bilo Ena za vse z USB ključkom. Novo potrdilo je kartica za navaden čitalec kartic. Na banki pri naročilu potrdila niso preverjali nič, v društvu pa tudi nimajo pojma, za kaj gre.

Sedaj je problem, ker za novo (veljavno) kartico, nimamo čitalca. Kartica za USB ključek je v velikosti mini SIM kartice. Razmišljal sem, da bi iz velike kartice enostavno izrezal čip, ker je enake velikosti. A mislite, da bi uničil zadevo?

Hvala za pomoč!
SaXsIm

Lonsarg ::

Ne vem če bi jaz za nekoga drugega to počel, mogoče zase:) Drugače pa saj ti čitalniki so poceni, mi imamo tega:
https://www.mimovrste.com/citalniki-pom...

SaXsIm ::

Mja, saj tudi meni ni najbolj všeč ideja, ampak glede na to da gre za društvo in se je na proklik šlo zaradi racionalizacije poslovanja, mi je neumno ne-uporabljati USB ključek, ki so ga plačali ter hkrati dati še cca 30 EUR za nov čitalec, samo zato, ker so na banki spregledali, kaj društvo že ima. Poleg tega je čitalec bolj nerodna stvar, zavzame več prostora, ...
SaXsIm

Lonsarg ::

Jah mogoče če ga tako lepo izrežeš, da ga v primeru nedelovanja lahko nazaj zlepiš ni kaj dosti tveganja. Za 100% ziher bi rabil preverit, če je res čip samo pod pini, da ni kje drugje oziroma večji.

Kar se pa racionalizacije tiče pa ne štekam zakaj proklik, ko pa ima konkurenca poslovne račune, ki jih lahko z navadnimi zastonj/poceni certifikati uporabljaš.

SaXsIm ::

Ma, je zdej padla odločitev, da je bila napaka na strani banke in da se bo zahtevalo novo kartico. Sam sem nekako izhajal iz rezanja micro SIM kartic iz mini, pa mislim, da bi moralo funkcionirati.

Verjamem, da imajo banke ugodnejše ponudbe, vendar odhod iz NLBja žal ni bil opcija.

Hvala za pomoč!
SaXsIm

GTX970 ::

Verjamem, da imajo banke ugodnejše ponudbe, vendar odhod iz NLBja žal ni bil opcija.

Zakaj ne ?
Ste pogodbo podpisali s krvjo in izklesali besedilo v kamen ?

rogi2010 ::

Banka nima kaj preverjati, ko se je zadeva naročala je imel tam na izbiro kartica ali sim. In pač ni pogledal (oz. mu ni bilo jasno, kaj sploh dela) in izbral kartico. Veliko sreče pri razlagi banki, da je bila njigova napaka. Prodaj ključ in kupi čitalec za kartico ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rogi2010 ()

šernk ::

ampak glede na to da gre za društvo in se je na proklik šlo zaradi racionalizacije poslovanja,


to in beseda NLB ne gresta skupaj :)

smo preklopili drugam iz NLB, pa lahko rečem da so prihranki na dobo 4 ali 5 let 70%.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SaXsIm ::

Poglej, te stvari so meni vse jasne, zakaj so se v tem društvu odločili tako, je njihova stvar. Mene so prosili, da naredim inštalacijo proklika in certifikata. Ob odprtju teme sem obkljukal "tehnična pomoč (rešljiv tehnični problem brez mnenjskih debat)." Se pravi, da če nihče ne ve, če kartico lahko obrežem in bo delovala v usb ključku, tudi ni treba razlagati o drugih stvareh, ki so povsem nepomembne.
SaXsIm

eVro ::

Poskusi kartico dat proti soncu, lahko se zgodi da boš videl obris čipa. Enako lahko poskusiš najti približno velikost čipa če imaš kakšen majhen močan magnet (tega pa ne poskušaj na navadni bančni kartici z magnetnim zapisom, ker se ga na žalost še kje rabi).

Jaz sem skratka za rezanje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

branc ::

SaXsIm je izjavil:

Pozdravljeni,

v enem društvu so me prosili za inštalacijo proklika ter certifikata, pa sem ugotovil sledeče. Pred kratkim so menjali zakonitega zastopnika, zato so staro potrdilo preklicali ter naročili novega. Staro potrdilo je bilo Ena za vse z USB ključkom. Novo potrdilo je kartica za navaden čitalec kartic. Na banki pri naročilu potrdila niso preverjali nič, v društvu pa tudi nimajo pojma, za kaj gre.

Sedaj je problem, ker za novo (veljavno) kartico, nimamo čitalca. Kartica za USB ključek je v velikosti mini SIM kartice. Razmišljal sem, da bi iz velike kartice enostavno izrezal čip, ker je enake velikosti. A mislite, da bi uničil zadevo?

Hvala za pomoč!



- Halcom kartica je izdana na FIZIČNO OSEBO, tako, da je bil preklic popolnoma normalen postopek. Saj uporabljaš kartice, ki je pisana na ime druge fizične osebe in opravljal transakcije v drugem imenu, right?
- Pri omenjeni banki ni opredeljeno, ali imaš ključek ali imaš kartico - je opredeljeno samo, da imaš certifikat.
- Cena čitalcev je 10 € +
- Ne rezat, lahko uničiš.

branc ::

GTX970 je izjavil:

Verjamem, da imajo banke ugodnejše ponudbe, vendar odhod iz NLBja žal ni bil opcija.

Zakaj ne ?
Ste pogodbo podpisali s krvjo in izklesali besedilo v kamen ?


Vprašanje je, če so druge banke bolj ugodne:

Spisek bank, ki uporablja Hal e-bank (Proklik):
Abanka Vipa (Abacom)
Banka Sparkasse
BKS Bank
Factor banka
Hypo Alpe-Adria-Bank
Nova Ljubljanska banka (NLB Proklik)
Poštna banka Slovenije
Probanka
Raiffeisen Banka
SBERBANK
SKB
UniCredit Banka Slovenija

rogi2010 je izjavil:

Banka nima kaj preverjati, ko se je zadeva naročala je imel tam na izbiro kartica ali sim. In pač ni pogledal (oz. mu ni bilo jasno, kaj sploh dela) in izbral kartico. Veliko sreče pri razlagi banki, da je bila njigova napaka. Prodaj ključ in kupi čitalec za kartico ...



Ključa nimaš kej prodajat....je cert gor zaklenjen....politika Halcoma.

SaXsIm je izjavil:

Poglej, te stvari so meni vse jasne, zakaj so se v tem društvu odločili tako, je njihova stvar. Mene so prosili, da naredim inštalacijo proklika in certifikata. Ob odprtju teme sem obkljukal "tehnična pomoč (rešljiv tehnični problem brez mnenjskih debat)." Se pravi, da če nihče ne ve, če kartico lahko obrežem in bo delovala v usb ključku, tudi ni treba razlagati o drugih stvareh, ki so povsem nepomembne.



Sorry, sem prepozno prebral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čitalec spominskih kartic - usb 3.0

Oddelek: Kaj kupiti
71854 (1651) knap
»

Spletno bančništvo in varčevalni računi.

Oddelek: Omrežja in internet
173414 (2964) branc
»

Proklik pomoc - pokvarjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
152601 (2271) MIHAc27
»

Programje za poslovno E-bančništvo (Halcom & stuff) - nejasnosti

Oddelek: Programska oprema
125026 (4359) aigmt
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419171 (14857) Tilen

Več podobnih tem