» »

Dostop do Proklika oz. www.nlb.si

Dostop do Proklika oz. www.nlb.si

Malcolm_Y ::

Pozdravljeni,

moja je po dopustu dobila nazaj računalnik in sedaj ne more na Proklik. Vse kar najdem na NLB o tem je, da so na požarnem zidu vrata zaprta. Poskusil sem jih odpreti, a (seveda) ni pomagalo, najbolj pa me bega, da ne more niti na stran www.nlb.si oz. tudi ne na www.banka-celje.si, sicer ji pa net dela brez težav.

Kot bi imela neko blokado za kompleten NLB (recimo www.abanka.si odpre).

Po drugi strani pa na mojem računalniku, v isti mreži, vse te strani delajo.

Ima kdo kako zamisel?

Hvala in lp.

amigo_no1 ::

Kdo je uporabljal računalnik v tem času ?

Bootaj v "safe mode with network support".

Malcolm_Y ::

Njen sodelavec. In kaj naredim po boot-u?

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Malcolm_Y ::

Mimogrede, bootal sem v Safe modu z networking in uporabil program checkEbankConn.exe.

Medtem ko ob običajnem zagonu zadnje štiri povezave ne delajo, je ob prvem zagonu programa bila rdeča samo proklik.nlb.si, ko sem pa čez nekaj trenutkov program spustil drugič, je bil rdeč prvi - Abanka, proklik pa je celo šel skozi.



(V hosts pa nič posebnega, oz. nič kar bi dišalo na NLB).

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Start meni, run, cmd
nslookup proklik.nlb.si

tracert proklik.nlb.si

Malcolm_Y ::

Tole je za nslookup:

C:\Documents and Settings\************>nslookup proklik.nlb.si
*** Can't find server name for address 192.168.2.1: Non-existent domain
*** Default servers are not available
Server: UnKnown
Address: 192.168.2.1

Non-authoritative answer:
Name: proklik.nlb.si
Address: 193.201.214.55

Za tracert pa da prvič interni IP - 192.168.2.1, potem Request timed out, tretji je IP od ponudnika (Elektro Turnšek), od 4. do 30. pa sami Request timed out.

Ej, hvala za pomoč, jutri vrnemo računalnik sodelavcu, pa naj pove, kaj je delal. Pa javim, če bo mogoče kdaj komu pomagalo. Lp.

amigo_no1 ::

Dns-ji ti ne "primejo" (router na 192.168.2.1), vpiši jih ročno v nastavitve mrežne kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

NeMeTko ::

Kok ne prime DNS, če dobi odgovor

Non-authoritative answer:
Name: proklik.nlb.si
Address: 193.201.214.55

V opisu problema samo piše 'ne more na proklik'. Dobro bi bilo vedeti, kako se ta 'ne more' v praksi demonstrira.

S klikom so lahko problemi, če nimaš certifikatov pošlihtanih, lahko maš problem s https, medtem ko http normalno dela. Tu je potem lahko tudi prišlo do kakšne spremembe na firewallu podjetja. Če npr. na firewall vklopijo inšpekcijo https prometa, potem e-bančništvo ponavadi ne deluje več in mora admin dodati izjeme, ki se jih spušča brez inšpekcije.

Možnih razlogov je cel kup, ampak 'na daleč' lahko le ugibamo, kaj bi lahko bilo.

Malcolm_Y ::

Saj če bi šlo samo za proklik, bi verjetno sumil certifikat.

Ampak problem je, da tudi na navadno stran od NLB (www.nlb.si) in navadno stran Banke Celje (www.banka-celje.si) ne morem. Ostale strani pa delajo normalno. Zato razmišljam v smeri, da je komplet (domena) NLB nekako blokirana. Ampak ne vem, na kak način.

NeMeTko ::

Se gre za računalnik v podjetju?
Se problem dostopa do teh strani pojavlja samo na temu računalniku, ali tudi na drugih?
Malo podjetje? Veliko podjetje? So zadnje čase uvajali kakšne nove varnostne rešitve na mreži?
Če je firma in imajo admina - si ga konzultiral?

Včasih se pri uvajanju novih varnostnih tehnologij kakšno reč spregleda in če ti nihče ne pride javiti problema, potem tudi najboljši admin ne more vedeti, da ima nekdo probleme.

Drugače pa veliko lahko v CMD oknu pregruntaš (zakaj vraga nekdo ne napiše en dober vodič "Basic network diagnostics for dummies"?). Začneš z preverjanjem DNS (nslookup), nato preveriš povezljivost (tracert), nazadnje pa še probaš telnet na port 80. Če vse to da neke rezultate, potem bi moralo dati tudi rezultate v web browserju.

Btw: a ste probal samo IE, ali tudi Firefox ali Chrome? Lahko se je tudi v browserju kaj 'zmešalo', pa pol reč ne dela....

mat xxl ::

Ali hodiš z 64 bitnimi Explorerjem na banko ??? Če, da poizkusi z 32 bitnim, Abanka recimo na 64 bitih sploh nikoli ne deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik - OpenVPN

Oddelek: Omrežja in internet
61570 (1218) mrsmoke
»

Določeno stran ne nalaga

Oddelek: Omrežja in internet
141321 (1030) -LyLy-
»

Intrnet povezava..PROBLEM!!

Oddelek: Omrežja in internet
17960 (758) gun2ter
»

Navodila za Proklik preko ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
163237 (2352) Duhec
»

nlb klik

Oddelek: Pomoč in nasveti
122266 (2030) ToniT

Več podobnih tem