» »

Skupne finance

Skupne finance

HappyPills ::

Zanima me kako imate to znotraj družine/partnerskega odnosa urejeno. Imate skupen račun, si pišete stroške, texas style vsak malo kokr je je?
Da vidim malo prakse pri ostalih, ker se mi zadnje čase poraja kar nekaj težav na to temo.

bobby ::

procentualno glede na prihodek.

primer:
ona prihodek 2k, jaz 1k torej ona plača 2/3 in jaz 1/3.
AMPAK, redni stroški (hrana, nujne položnice,..) se delijo 50/50
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zee ::

Skupni račun, na katerega pride plača in iz katerega se plačujejo voda, elektrika, internet, hipoteka. Iz tega računa se potem majhen znesek prenaša na najina ločena računa. Ni povsem optimalno, vendar dovolj dobro v danih okoliščinah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Badwolff ::

Midva mava bolj Texas, itak je vse od obeh. Večje stvari plačam jaz, ker imam večjo plačo, isto klasične položnice, žena plačuje vse za šolo in obšolske dejavnosti. Trgovina in ostale stvari kakor pade. Sva pa že dolgo skupaj.

pol3ni ::

Žena plača vse.Moja plača ostane, en del je gre za skupno varčevanje ostanek pa za mesečno porabo ne glede na to kaj kdo rabi

jype ::

Vsak ima svoje račune.

ziga1990 ::

Enostavno mesečne stroške kot so Internet,Komunala,voda,hrana,... se seštejejo in nato razdelijo po članu družine kaj pa potem drugi počne s svojim denarjem je pa njegova stvar
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

WhiteAngel ::

Jaz plačam vse položnice (vključno s šolo/vrtci) in kredit - večina plače. Žena poskrbi, da preživimo čez mesec, torej hrana in obleke (glavnina gre itak za froce). Če mi kaj zmanjka do konca meseca, plačam z njeno kartico.

PromeuZ ::

Ločena računa, vsak prispeva polovico.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Dag ::

Vsak svoj račun in ena Excel tabela za delitev večjih stroškov.

facepalm ::

Skupne finance. Ker sva oba dokaj racionalna potrosnika, to funkcionira in si privosciva vse kar rabiva.
Kar ne rabiva (od drazjih stvari), pa skupaj predebatirava, ce stvar kupiti ali ne.
Verjetno imava zato vec samodiscipline, saj se zavedava, da je vsak cent od obeh.
Ze 5 let pa si piseva kam gre denar. Tako imava vedno dostopno evidenco na cemu lahko prisparava, ce nastopijo tezki casi.

energetik ::

Točno taka tema je že pred kratkim bila.
Sicer pa, imava vsak svoj račun, plačujeva povsem random, oz. jaz imam vse trajnike, ker imam brez provizij.
Le hišo sva skeširala vsak pol. Zapravlja pa noben od naju ne.
Ko si enkrat toliko časa skupi in imaš otroke, ne greš ravno razdelat stroškov v Excelu...:|

shadeT ::

facepalm je izjavil:

Skupne finance. Ker sva oba dokaj racionalna potrosnika, to funkcionira in si privosciva vse kar rabiva.
Kar ne rabiva (od drazjih stvari), pa skupaj predebatirava, ce stvar kupiti ali ne.
Verjetno imava zato vec samodiscipline, saj se zavedava, da je vsak cent od obeh.
Ze 5 let pa si piseva kam gre denar. Tako imava vedno dostopno evidenco na cemu lahko prisparava, ce nastopijo tezki casi.


Točno isto tudi pri nama - en račun, dve kartici, vse je skupno, edino ne vodiva si stroškov :)

Jirzy ::

Skupni racun, vsak svojo kartico. Z njega se placuje trgovina, najemnina, poloznice ipd.
Ko na njem zmanjka denarja, nakazeva gor vsak X eur s svojega primarnega racuna, kamor dobivava placo.

holabaluza ::

Placo imava razlicono, vsak svoj bancni racun. Redne odhodke imava procentualno, se pravi vsak da 40% place na varcevalni racun, 15% vsak za najemnino. Hrana/stvari si nekako porazdelima na 50/50 od tistega kar vsakemu se ostane.

dragana ::

shadeT je izjavil:

facepalm je izjavil:

Skupne finance. Ker sva oba dokaj racionalna potrosnika, to funkcionira in si privosciva vse kar rabiva.
Kar ne rabiva (od drazjih stvari), pa skupaj predebatirava, ce stvar kupiti ali ne.
Verjetno imava zato vec samodiscipline, saj se zavedava, da je vsak cent od obeh.
Ze 5 let pa si piseva kam gre denar. Tako imava vedno dostopno evidenco na cemu lahko prisparava, ce nastopijo tezki casi.


Točno isto tudi pri nama - en račun, dve kartici, vse je skupno, edino ne vodiva si stroškov :)


Kako spravita 2 plači na en račun? Je to dodatni račun? Z ženo sva hotela imeti skupaj samo en račun, pa so na banki rekli, da ne gre.

Tilen ::

Vsak ima svoje račune. Kreditov ni. Najemnine ni. Kdor več zasluži, mu več ostane tudi za drugega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pika na i ::

HappyPills je izjavil:

ker se mi zadnje čase poraja kar nekaj težav na to temo.

A si ugotovil, da si molzna krava?
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

energetik ::

Jirzy je izjavil:

Skupni racun, vsak svojo kartico. Z njega se placuje trgovina, najemnina, poloznice ipd.
Ko na njem zmanjka denarja, nakazeva gor vsak X eur s svojega primarnega racuna, kamor dobivava placo.
Ne razumem, zakaj bi plačeval stroške še za dodatni bančni račun in se potem še ukvarjal z nakazovanjem. Vsak svojega pa je rešeno.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Pri nas doma je bilo tako, da je šel ves denar k matki, fotr je pa potem dobival mesečno "žepnino" za čike in pivo. Mt je bla financ minister, kar je blo dobr, ker je obvladala. Fotr bi zapravil vse za traparije.

zee ::

energetik je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Skupni racun, vsak svojo kartico. Z njega se placuje trgovina, najemnina, poloznice ipd.
Ko na njem zmanjka denarja, nakazeva gor vsak X eur s svojega primarnega racuna, kamor dobivava placo.
Ne razumem, zakaj bi plačeval stroške še za dodatni bančni račun in se potem še ukvarjal z nakazovanjem. Vsak svojega pa je rešeno.


Mi ne placujemo nic dodatno oz. sploh nic ne za bancni racun ne za kartico. Nakazovanje se pa na nasi banki da povsem avtomatizirati.

Phantomeye je izjavil:

Pri nas doma je bilo tako, da je šel ves denar k matki, fotr je pa potem dobival mesečno "žepnino" za čike in pivo. Mt je bla financ minister, kar je blo dobr, ker je obvladala. Fotr bi zapravil vse za traparije.


Dejansko odlicen argument.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Reycis ::

Moja je doma in imava skupno malho. Sam sem izjemno skromen in žena sledi zgledu.

starfotr ::

Jirzy ::

energetik je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Skupni racun, vsak svojo kartico. Z njega se placuje trgovina, najemnina, poloznice ipd.
Ko na njem zmanjka denarja, nakazeva gor vsak X eur s svojega primarnega racuna, kamor dobivava placo.
Ne razumem, zakaj bi plačeval stroške še za dodatni bančni račun in se potem še ukvarjal z nakazovanjem. Vsak svojega pa je rešeno.

Ker se potem vse 'avtomatsko' deli 50-50. Dodatni racun je zastonj (N26/Revolut), stroske nakazovanja se zmanjsa tako, da se naenkrat nakaze vecjo vsoto, recimo 1kE, lahko vec. Potem imava 2 meseca mir :)

Letalec ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Letalec ()

energetik ::

Jirzy je izjavil:

energetik je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Skupni racun, vsak svojo kartico. Z njega se placuje trgovina, najemnina, poloznice ipd.
Ko na njem zmanjka denarja, nakazeva gor vsak X eur s svojega primarnega racuna, kamor dobivava placo.
Ne razumem, zakaj bi plačeval stroške še za dodatni bančni račun in se potem še ukvarjal z nakazovanjem. Vsak svojega pa je rešeno.

Ker se potem vse 'avtomatsko' deli 50-50. Dodatni racun je zastonj (N26/Revolut), stroske nakazovanja se zmanjsa tako, da se naenkrat nakaze vecjo vsoto, recimo 1kE, lahko vec. Potem imava 2 meseca mir :)
Saj glih ta logika 50:50 mi ni blizu, sploh za skupne zadeve, kot so stroški, hrana, šola, vrtci, avto itd. V normalnem razmerju, kjer so tudi otroci, bo pač vsak prispeval kolikor lahko,če bo 1 brez službe bo jasno drugi pokril vse.

Seveda pa si vsak od naju sam plača kakše drage hobije, s katerimi se sam ukvarja.

Old Spice ::

Z mojo imava 50:50. Sva še v najemu in se točno ve, koliko je letno povprečje s stroški vred. Kar se tiče hrane, vsak pokriva 1 teden. Obleke in ostalo si kupi vsak sam. Imam sicer jaz kar krepko višjo plačo od nje, gre pa moj celoten presežek v fond za nepremičnino, ki jo bova pa tak delila 50:50.

tony1 ::

"Z ženo sva hotela imeti skupaj samo en račun, pa so na banki rekli, da ne gre."

Gre za še eno dediščino socializma, kar je seveda edina normalna ureditev.

S skupnim bančnim računom so vas zastrupili v Hollywoodu.

sajmon ::

Skupnega računa verjetno res naše banke ne poznajo. Imaš lahko en račun, drugi partner pa je pooblaščen na tem računu. S tem pooblaščenec dobi kartico na svoje ime. Po mojih izkušnjah prejemanje plače na tak račun ni težava (ne vem, če je to povsem legalno). Zaplete se pri morebitnem vračilu dohodnine, otroških dodatkih in drugih transakcijah javnih ustanov. Tam mora biti prejemnik tudi lastnik računa.

c3p0 ::

Jaz plačam vse položnice (ni še zahtevala enakopravnosti), hrana, potovanja ipd. gre vse na pol.

borut_p ::

Ona placuje vse v trgovini, jaz vse poloznice in dopuste. Ni cisto v razmerju place, vendar sparava se za hiso tako da je vseeno kdo zapravi vec/manj, ker bova oba na 0 ko bo hiska. Imava pa vsak svoj racun in nisva zapravljive sorte.

Jirzy ::

energetik je izjavil:

Saj glih ta logika 50:50 mi ni blizu, sploh za skupne zadeve, kot so stroški, hrana, šola, vrtci, avto itd. V normalnem razmerju, kjer so tudi otroci, bo pač vsak prispeval kolikor lahko,če bo 1 brez službe bo jasno drugi pokril vse.

Seveda pa si vsak od naju sam plača kakše drage hobije, s katerimi se sam ukvarja.

No, ziviva v istem stanovanju, jeva isto hrano in sva taka, da bi imela obcutek krivde, ce bi drugi prispeval vec. Zato 50-50. Sva vcasih furala to, da vsak 1x placa (npr v trgovini), pa je hitro prislo do 'Ti si nazadnje vec placal, bom zdaj jaz 2x'. Otrok se nimava.
Ce bi en izgubil sluzbo, se dinamika seveda spremeni :)

Hobije pa placuje vsak s svojim denarjem, ja.

issak ::

HappyPills je izjavil:

Zanima me kako imate to znotraj družine/partnerskega odnosa urejeno. Imate skupen račun, si pišete stroške, texas style vsak malo kokr je je?
Da vidim malo prakse pri ostalih, ker se mi zadnje čase poraja kar nekaj težav na to temo.


Jaz plačam vse ker žena nima dohodka, nimam nobenih težav s tem. Vsake toliko ji nafilam revolut da ni brez vsega. Njen oče nam je kupil stanovanje, tako da smatram to da sva brez najemnine in kredita kot njen delež.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

link_up ::

Skupne finance pravite? :) Hahaha, dobra...ne poznam. :) Placam vse kar je za placat, zena pa kupuje cunje za otroke, obutev, sebi torbico ali kaj druga in je to to. Razmerje v placi je 1:3 v moj prid. Se ve, da moski prevzame vecje breme, kar je v mojem primeru celo samoumevno!
In and Out

solatko ::

Malo več kot 40 let, sva imela denar skupaj, praktično vse finančne zadeve pa so bile moje opravilo. Ko je šla v penzijo, sem ji predlagal, da finance razdeliva, zato, da se nauči samostojno upravljat z denarjem.
Prve dva, tri mesece je imela težave, sedaj pa ji je zalaufal, tako, da se bom jaz verjetno od denarja popolnoma umaknu in mi bo lepo dajala žepnino, tako, kot sem ji jaz prej. Je bolj udobno, nič mislit okoli financ.
Večje nakupe sva se pa že prej dogovorila, tako, da nisva imela nikoli problemov, tako, kot pri drugih stvareh ne.
Delo krepa človeka

kixs ::

Vecje stroske pri obnovi hise deliva po delezu. Poloznice placujeva vsak en mesec. Hrana je bolj kot ne random. Dopusti 50:50. Druge stvari (avto...) vsak zase.

Vazelin ::

solatko je izjavil:

Malo več kot 40 let, sva imela denar skupaj, praktično vse finančne zadeve pa so bile moje opravilo. Ko je šla v penzijo, sem ji predlagal, da finance razdeliva, zato, da se nauči samostojno upravljat z denarjem.
Prve dva, tri mesece je imela težave, sedaj pa ji je zalaufal, tako, da se bom jaz verjetno od denarja popolnoma umaknu in mi bo lepo dajala žepnino, tako, kot sem ji jaz prej. Je bolj udobno, nič mislit okoli financ.
Večje nakupe sva se pa že prej dogovorila, tako, da nisva imela nikoli problemov, tako, kot pri drugih stvareh ne.

Vov v penziji si jo to učil?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

bobby ::

Vazelin je izjavil:

solatko je izjavil:

Malo več kot 40 let, sva imela denar skupaj, praktično vse finančne zadeve pa so bile moje opravilo. Ko je šla v penzijo, sem ji predlagal, da finance razdeliva, zato, da se nauči samostojno upravljat z denarjem.
Prve dva, tri mesece je imela težave, sedaj pa ji je zalaufal, tako, da se bom jaz verjetno od denarja popolnoma umaknu in mi bo lepo dajala žepnino, tako, kot sem ji jaz prej. Je bolj udobno, nič mislit okoli financ.
Večje nakupe sva se pa že prej dogovorila, tako, da nisva imela nikoli problemov, tako, kot pri drugih stvareh ne.

Vov v penziji si jo to učil?:))


Ja in??
Ce je v penziji se ne pomeni, da clovek samo caka na teto s koso. Takrat, ce telescek gre pa je glava se ok, se lahko marsikaj nauci.

Kera neumna logika.

Mojedva prebereta vex knjig, kot prej, fotr se je pri 74 naucil govort anglesko, pisat na pol, amoak lacen ne bo, ce gre kamorkol v tujino.
Mati je preplezala Triglav, e jebat ga, jaz ga nisem, naredila srednjo solo do konca in hodi na pilates, bere in je cela Slo njena - no tujine se boji, ker jeziki ji pac ne grejo.

Fote pri 74, mati pri 68, sele zdej sta zacela zivet. Ne pa vexina, ki se drzi okoli bajte, za katero so 40 let praskal in cakajo Matildo
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gruntfürmich ::

skupne-ločene finance so popolnoma brez pomena, če sta partnerja vzdržna pri zapravljanju ter soglasna pri večjih investicijah.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Steinkauz ::

Jst plačujem kredit za stanovanje, ona mesečne stroške.
Hrana/groceries 50:50
Potovanja proporcionalno dohodku 25:75.

Splitwise.com, predvsem zaradi vodenja stroškov, manj zaradi točne razporeditve.

jest10 ::

V enem predalu je kuverta z denarjem, kdor rabi vzame.
Kar je na računih je ločeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupno plačevanje stroškov na kartico

Oddelek: Loža
161986 (1157) Freezy
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9128999 (26280) OZZY
»

Pravni nasvet: plačevanje stroškov stanovanja solasntikov ( ogravanje, davki, štrom, (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7810656 (9504) Brane22
»

Vracilo vlozenega denarja ob razhodu

Oddelek: Loža
344600 (3001) Brane2

Več podobnih tem