» »

Pravni nasvet: plačevanje stroškov stanovanja solasntikov ( ogravanje, davki, štrom, plin itd)

Pravni nasvet: plačevanje stroškov stanovanja solasntikov ( ogravanje, davki, štrom, plin itd)

1
2
»

Vikking ::

SplitCookie je izjavil:

Garaže ne rabiš dajati v delitev, ker je tako ali tako ne boš koristil, če že, jo daš v -, ti njemu polovičko garaže, on tebi ekvivalent % stanovanja.


To ni možno. Pri razdružitvi solastnine, vsak pridobi 100% celote. Ne more pridobiti zaradi tega 60% stanovanja, brat pa dobi 100% garaže.

Naprimer: če je več parcel in se od teh ena razdeli (ker je pač naneslo da se v naravi deli, vendar je za poplačilo dovolj 60% ene parcele), se na novo odmer in ter nastane nova parcela ki preide v 100% last.

Enega stanovanja pa ni možno odmerit na dve zaokroženi celoti, katerih bi bila potem v lasti vsakega 100%.

Lažje je pri kakšnih kmetijah z hišo, gospodarskimi poslopji, travniki in gozdovi. Potem nekdo dobi v celoti hišo, nekdo v celoti gozd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

SplitCookie ::

Zakaj nebi bilo možno, da se tipu da 'v roke' garažo in klet, ti pa zaradi tega plačaš manjši delež za stanovanje (da je tvoje v celoti)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Vikking ::

SplitCookie je izjavil:

Zakaj nebi bilo možno, da se tipu da 'v roke' garažo in klet, ti pa zaradi tega plačaš manjši delež za stanovanje (da je tvoje v celoti)



Čudno si napisal. govorimo o tem ko si že dal predlog sodišču za razdružitev solastnine. Kar pa sem že v prejšnem primeru napisal kako bi približno potekalo, če bi dal garažo bi namesto 30k EUR doplačal še samo 25k EUR.

Seveda lahko ponudiš garažo kot delno poplačilo, ki si jo z bratom lastita. Ne moreš pa ponudit še svoj računalnik, pa svoje vozilo, ki bi ga sodišče upoštevalo in njegov brat moral sprejeti.
Razen če je takšen dogovor, da bo namesto denarja, brat vzel še kakšne izključno njeegove premičnine kot poplačilo (to je potem že stvar odvetnikov kako boš poplačal brata).

Govorimo samo o tem kar sodišče lahko sprejme in kar je zavezujoče za oba in dokončna rešitev.
Brat lahko reče nočem 100% garaže hočem 30k EUR. Sodišče pa reče da mora sprejeti garažo in dobi še samo 25k EUR.
Sodišče pa ne more reči, ker nima 25k EUR, boš pa dobil za to še njegov računalnik pa avto, pa pisalno mizo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

St235 ::

Vikking je izjavil:



Da se predlog sodišču za razdružitev solastnine. Sodišče pa potem reče: aha, oba sta 50% lastnika, vendar imaš prednost ker si vlagal v stanovanje imaš naprej živeti, drugi solastnik pa ga " uničuje" oz. mu je malo mar za stanovanje.


Tukaj zna bit problem, ker se kaj hitro lahko zgodi ravno obratno, glede na to, da brat dejansko biva tam, računi so na njegovo ime, on jih tudi plačuje. Ob enem kot razumem je on tisti, ki dejansko vlaga v stanovanje (nabavlja in plačuje.

Vikking ::

St235 je izjavil:



Tukaj zna bit problem, ker se kaj hitro lahko zgodi ravno obratno, glede na to, da brat dejansko biva tam, računi so na njegovo ime, on jih tudi plačuje. Ob enem kot razumem je on tisti, ki dejansko vlaga v stanovanje (nabavlja in plačuje.



Povsem drži. Če oba hočeta stanovanje potem sodišče upošteva kriterije:

Način delitve

70. člen SPZ

(1) Solastniki sporazumno določijo način delitve stvari. Za pridobitev lastninske pravice se smiselno uporabljajo določila, ki urejajo pridobitev lastninske pravice s pravnim poslom.
(2) Če se solastniki ne morejo sporazumeti, odloči o načinu delitve sodišče v nepravdnem postopku tako, da solastniki dobijo v naravi tisti del stvari, za katerega izkažejo upravičen interes.
(3) Sodišče lahko odloži delitev za največ tri leta, če kdo od solastnikov izkaže močnejši interes, da se stvar še nekaj časa ne razdeli, kot je interes solastnika, ki predlaga delitev.
(4) Če fizična delitev stvari v naravi ni mogoča niti z izplačilom razlike v vrednosti, ali je mogoča le ob znatnem zmanjšanju vrednosti stvari, sodišče odloči, naj se stvar proda in razdeli kupnina (civilna delitev).
(5) Na predlog solastnika lahko sodišče odloči, da namesto prodaje pripada stvar v celoti njemu, če izplača druge solastnike tako, da jim plača sorazmerni del prodajne cene, ki jo določi sodišče. Če to predlaga več solastnikov, ima prednost tisti solastnik, ki ga določi sodišče, upoštevaje velikost idealnih deležev, dosedanji način rabe stvari in potrebe solastnikov.
(6) Solastnik, ki je po prejšnjem odstavku dobil stvar, pridobi lastninsko pravico na stvari s pravnomočnostjo odločbe. Drugim solastnikom mora izplačati njihove deleže najkasneje v treh mesecih od pravnomočnosti odločbe skupaj z obrestmi, po katerih se v kraju, kjer leži nepremičnina obrestujejo bančni depoziti za dobo treh mesecev, od dneva pravnomočnosti odločbe do dneva plačila. Drugi solastniki imajo do celotnega poplačila na stvari zakonito zastavno pravico.

Brane22 ::

Tukaj zna bit problem, ker se kaj hitro lahko zgodi ravno obratno, glede na to, da brat dejansko biva tam, računi so na njegovo ime, on jih tudi plačuje. Ob enem kot razumem je on tisti, ki dejansko vlaga v stanovanje (nabavlja in plačuje.


On do fotrove smrti ni vložil NIČ. Po njej ( se pravi tekom 3 let) pa tudi NIČ.

Vse pipe v bajti sem zamenjal jaz. Se pravi, šel sem jo nabavit in montiral.

Pa še potem je sral, da njemu pa je dobra stara, čeprav je iz nje z vseh strani teklo toliko, da je bila že nevarna.

VSE v stanovanju sem prebarval, popravil, zamenjal jaz. Mikrovalvko, pralni stroj itd itd.

On je zamenjal eno kanto za umazano perilo v vrednosti mogoče €15 in še to si je prisvojil.

Kupil je TVje, ampak ZASE. Jaz TVja niti gledam niti rabim. Tudi naročnino plačuje zato, ker ga z matko ( vask svoj TV. matka svojega, on svoja dva.).

Aston_11 ::

Čimprej se loti, ker za delitev so potrebna leta. Odvisno, na katerem koncu si in katero okrajno ima to čez, vendar moraš računati na ene dve tri leta.

SplitCookie ::


On do fotrove smrti ni vložil NIČ. Po njej ( se pravi tekom 3 let) pa tudi NIČ.

S čim lahko to dokažeš ?


Vse pipe v bajti sem zamenjal jaz. Se pravi, šel sem jo nabavit in montiral.
VSE v stanovanju sem prebarval, popravil, zamenjal jaz. Mikrovalvko, pralni stroj itd itd.

Maš račune ?

Ker lahko ga tožiš za povrnitev stroškov nakupa opreme in vzdrževanja
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Vikking ::

Računi, dokumentacija, dokazi dokazi dokazi!

Če si vse račune zmetal v smeti ko si kupil jupol, pa čopiče, pa pipe, belo tehniko... Brat je pa spravil vsak računček in bo imel več dokazov da je skrbel, potem zna sodišče upoštevaje dokaze in zaslišanje solastnikov, njemu dati prednost da postane 100% lastnik.


Aston_11 je izjavil:

Čimprej se loti, ker za delitev so potrebna leta. Odvisno, na katerem koncu si in katero okrajno ima to čez, vendar moraš računati na ene dve tri leta.


Ni res. Sem trenutno sam v tem postopku (dedovanje, žahta pač jebigahočevsezasebe). Zadeve so vložene na sodišču, odvetnica je rekla da bomo prišli na vrsto po sodnih počitnicah, sama stvar pa ne bo trajala predolgo. Sicer pa ne upoštevam še pritožbo na višje sodišče.

SplitCookie je izjavil:


Maš račune ?

Ker lahko ga tožiš za povrnitev stroškov nakupa opreme in vzdrževanja



Tole je potem pravdni postopek, Razdružitev solastnine pa nepravdni postopek. Se pravi poplčailo stroškov nima veze z razdružitvijo solastnine ter sodišče solastnike napoti na pravdo.
Je pa tako da bodo stroški pravdanja stali več, kot pa bo kdorkoli dobil povrnjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Aston_11 ::

Torej si že dal čez cenilca, geodeta, vse naroke in pritožbo in se bo postopek končal čez 2 meseca. Bravo.

Vikking ::

1. gre za nepravdni postopek
2. zadeva je že ocenjena in z ocenitvijo se strinjajo vsi solastniki
3. septembra bomo na vrsti
4. pričakujem 1.leto max trajanje postopka
5. poslušam kaj pravi odvetnica, itak pa ne more vedeževati glede trajanja postpkov.

Brane22 ::

Mah ja, saj teh stroškov v treh letih ni toliko. Par pip, mikrovalovka, pralni stroj.

Če delaš sam, stroški niso problem.

Daleč večji problem je to konkstantno poniževanje, katerega niti ne razumem več.

Primer: Tip je ene sorte invalid ( 3 stopnja pa to) in ima konstanten nagon za tem, da se dela moškega, čeprav bi ga zložil, kdorkoli bi ga grdo pogledal, vključno s snažilko.

Gre torej scat, in ker je "pravi moški" s prstom udari tako močno po knofu za izpiranje na kotličku, da ga zlomi.

"Pravi moški" gre na šiht, pozneje pa dojame da je knof zlomljen. IN začne se dirka s časom, kdo bo dlje zdržal, da ne bi še srat, ker ta bo v njegovih očeh krivec, čeprav imam sobo zraven WCja in sem lahko lepo slišal pok plastike.

No, in potem imam na izbiro- ali se delam blesav, ali zahtevam menjavo kotlička ( in do prihoda mojstrov enkrat naslednji teden ščijem in serjem v banjo) in to seveda plačam, ali pa potegnem iz omare posebno lepilo, razstavim mehanizem in ga zalimam za manj ko €1.

Koliko je tako popravilo vredno ?

@Vikking:

Sliši se fajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

WarpedGone ::

1. Včasih se bol splača rečt "fuck it, moji živci so vredni več kot ta dnar/stanovanje/xyz".
2. Ko prideš do sodišča, je zelo malo važno kaj kdo ve, kaj je kdo naredu, kupu, skrbel. Važno je le kaj lahko dokažeš. Kot dokaz pa račun na tvoje ime in štempilko z datumom pomeni več kot 100 njegovih besed. In obratno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vikking ::

Takole ti bom rekel. Čeprav so vsi dokazi na moji strani, edini 100% izpolnjujem prav vse kriterije (ostali solastniki niti enega ne), po katerih sodišče določi prednost kdo ima večjo pravico do nepremičnine (pač vsi hočemo isto stvar). Poleg tega imam za več kot 20let računov vlagajn, skrbjo, dokazov, slik, pogodb, prič cele vasi...

Pa me je strah kako bo. Pač premlevaš situacije, hkrati pa se mi gabi da morem sodelovati v takšni stvari. Kjer je prej prijateljska žlahta postala sovražnik številka ena. Kjer so odnosi slabši, kot jih ima konjederec do potepuških psov. Vsa pomoč žlahti, ki smo jo nudili in jim reševali probleme niso vredni nič. Sam si želim le mir, mam dosti drugih stvar. Pa žlahta ne pusti :)

Brane22 ::

@Vikking:

Pa saj jaz ne iščem nujno nepremičnine. Kul mi je protivrednost moje polovice.

Če to ne gre, so mi srednjeročno kul tudi dorečeni odnosi in urejena plačila.

Magic1 ::

Jaz od takega človeka nebi pričakoval nobenega izplačila(če je človek na minimumu itak ne moreš nič izterjat). Po moje je edina možnost, da se proda in razdeli keš.
Magic

Brane22 ::

Evo ti še en primer, tale je od včeraj.

Pri nas je bila vedno higiena bolj tko ampak tip je pa šampion.

Njegova svinjanja so spektakl zase. Tip dela v čistilni službi ( pucanje pisarn ampak za "nadarjene" pucače - cela firma je bila ustvarjena s strani države za "posebne" ).

Ampak zato imamo dobesedno PET sesalnikov. Poleg fotrovega še enega ki ga je privlekel od kdovekje itd.

Ampak nobenega ne smem uporabiti. Če uporabim njegovega ali fotrovega in se zgodi karkoli ( odpoved motorja, crknil filter, KARKOLI) mi bo težil toliko časa da mi direkt v proizvodnji predsednik firme izdela nov del. KAr bi še bilo bolj znosno, če bi ga kdo videl kdaj počistiti kaj. Tekom treh let se tega ne spomnim. Zato imamo še peti sesalnik, po katerega sem moral sam.

Ko nivo (pretežno njegovega) dreka naraste toliko, da se mi mašijo ventilatorji na mašinah, temeljito posesam celo stanovanje.
Kar je nekako od enkrat tedensko do enkrat mesečno, ampak bližje tednu.

Sranja je še toliko več, ker je "pravemu moškemu" nekako naravno, da po stanovanju hodi tudi v čevljih itd. Ali da recimo dnevno skadi po dve škatlo dve čikov v dnevni in pričakuje, da se to ne bo poznalo nikjer in da nejmu pač ni treba čistiti NIKOLI. Dnevne, v kateri je praktično sam, saj nihče drugi ne gleda njegovega TVja. mene TV ne zanima, matka ma svojega.

Dokler mi se nazandje ni zamašil filter. Ker gre za sesalnik, nabavljen v Lidlu, sem za dobavo filtra moral klicati Birotehniko in čakati nekaj dni.

Ki sem jih težko vzdržal.
Ko so filtri prišli ( €50 za komplet zračnega, vodnih, vrečk itd BTW) sem se spravil pucat stanovanje medtem ko je bil on v "službi".

ker jh nisem imel kam dat,s em se odločil narediti plac v omari na hodniku. Katere zgornji del je bil zabasan s kramo, ki tam leži leta ( kosi starih pip, zapacani valarji za barvanje z jupolom, cevi od starega pralnega stroja, ki je že v smeteh itd).
Zato sem naredil red, posortiral zadeve v vrečke in kramo ( ker sem vedu da bo kompliciral, če jo stran vržem) dal matki, da jo med mojim delom odnese v klet.

Nakar tip pride domov in takoj začne s predstavo, kaj da si mislim, kako si upam itd itd.

To, da sem dve uri čistil po stanovanju njegov drek, to je njemu samoumevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Čisto tko da pojasnim, o katerem nivoju sranja govorim:

 CRAP1

CRAP1



Tole je sredi naše dnevne noga na mizici mogoče dva-tri tedno potem, ko sem jo nazadnje spucal.

Sedaj sem šel s sesalnikom po glavnih zadevah, tole mi je pa "ušlo".

Taka je bla prej cela soba.

Tepih raje ne kažem, ker je itison v lobiju še tako zanikrnega podjetja zagotovo boljši.

Tip hodi po dnevni v gojzarjih, če je treba in ponavadi je treba za "prave moške".

Zamenjam ga mogoče lahko, če ga plačam sam in če reskiram da mu barva nov4ega ne bo všeč ali pa se ne bo ujela z njegovimi gojzarji.

Brane22 ::

Pozabu sem dodat, če ni očitno- to sem poslikal danes.

Magic1 ::

Mogoče nebi bilo slabo dokumentirat vse te stvari, ker s takim odnosom se dela škoda na premoženju. Na koncu ko se bo na sodišču jajcal, boste vi imel dokaze o vzdrževanju, o njemu pa škodo, ki jo je povzročal. Vse to vpliva na delitev deležov.

Po drugi strani predvidevam, da on namerno počne svinjarije, da boste obupal in se vi odselil. A niso kako zakonsko določeni kakšni higienski minimumi v skupnjem gospodinjstvu? Ne more počet kar se mu zahoče v skupnih prostorih...
Magic

SplitCookie ::

Mja, slikaj kar se da. Pomagalo itak ne bo kaj veliko. Verjetno bi bilo že dosti da bi poslikal njegove sobe in lastnino, nato pa zadevo predstavil sodišču. Po tem kar bo folk videl nima kaj več jamrati.
V glavnem je treba nekaj narediti, ker je tako stanje nevzdržno.


Jaz od takega človeka nebi pričakoval nobenega izplačila(če je človek na minimumu itak ne moreš nič izterjat

Bi bil presnečen kako so taki tipi založeni
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Če jih ne moreš premagat se jim pridruži, sej bo, sem imel podobne probleme pa se je potem vse rešilo tako da še pol leta po tem nisem dojel kakšno srečo imam. Karma is a bitch pravijo, vse se reši prej ali slej, ti se pa ne sekiraj pa ne pospravljaj za njim.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Magic1 ::

Na karmo in lucky strike pa res nebi računal, na katero računa Assassin. Je imel pač srečo, dobitnik sedmice jo je tudi imel...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Brane22 ::

@magic1:

ne, tip je pač tak. Umsko mal nadarjen. Tak je vedno.

Brane22 ::

Recimo hec je v tem, da ma on SVOJ SEKRET PAPIR.

On je samostojen, jebiga. S tem, da pa vsa čistila za sekret pa kupujemo in UPORABLJAMO drugi.

NJegov drek diši. Kar se pozna pri dezodoransih itd. On ne kupuje NIČ.

Tudi WCja ni enkart spucal, ali vsaj tega nihče ne pomni.

Se je pa zgodilo, da je, ne tako davno imel neko nočno moro.

Polsedica je bila da je, ko je šel srat, falil školjko. Vsaj deloma.

oziroma sklepam tako, ker je za njim ostalo ene deset dek dreka na tleh, v katerega je stopil, ko se je vračal.

ker sem nekaj delal ponoči, sem opazil "nesrečo", ko sem hotel iti scat 10 minut za njim.

Namenoma sem pustil zadevo in žal mi je, da je nisem poslikal.

Njegova rešitev ? Ko je vstal, je hotel videt, če bom reagiral ( če sem stvar videl), nakar je šel po džoger, stvar na brzin zdrgnil in ga v 10 sekundah spral pod pipo.

S tem da je pobral večino z rjavih ploščic, ne pa tudi s školjke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

St235 ::

Lej, pravni nasvet si dobil. Razumen človek bi naredil vse da se iz takega okolja izseli. Če pa zdaj rabiš ti temo kjer boš sproščal svoje frustracije pa tako povej.

Utk ::

Ne vem kaj ti bi tu lahko sodišče pomagalo. A če dobi odločbo sodišča, da ne sme srat po tleh, bo to upošteval al kaj? Ali pa karkoli drugega. Ga boš dal zapret?

St235 ::

Sodišče lahko razmeji neremičnino, določi odkup z strani enega dediča, ali ko vse drugo odpove predpiše odprodajo nepremičnine.

Brane22 ::

St235 je izjavil:

Sodišče lahko razmeji neremičnino, določi odkup z strani enega dediča, ali ko vse drugo odpove predpiše odprodajo nepremičnine.


Saj v to se mislim spustit v _kratkem_.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravdno pravo

Oddelek: Loža
214121 (3139) Vikking
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152735 (2394) Invictus
»

Oporoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910702 (8077) Vikking

Prodaja stanovanja-2 solastnika

Oddelek: Loža
165921 (1665) Furbo
»

Dediščina in prodaja stanovanja. Kako in kaj brez nategov?

Oddelek: Loža
4914512 (12962) St235

Več podobnih tem