» »

Skupno plačevanje stroškov na kartico

Skupno plačevanje stroškov na kartico

Sheteentz ::

S partnerico imava v planu, da bi imela eno kartico, ki bi jo koristila za plačevanje vseh stroškov (hrana, gorivo, stroški hiše, itd...). Na to kartico bi pa oba nakazovala sredstva. S tem bi imela tudi boljši pregled nad tem, koliko keša gre za življenje na mesečni ravni.

Kaj menite da je v tem primeru najbolj praktična rešitev? Še en račun na mene ali njo na NLB-ju, še ena kartica znotraj že obstoješega računa (je to sploh možno?), kakšna tretja rešitev?

gooo ::

Revolut in dve kartici?

Trubar ::

ali pa N26
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Sheteentz ::

Revolut oz. N26, na kateri sta po dve kartici, da jih imava oba v denarnici. Nato vsak mesec nakazujeva sredstva na to reč. Recimo, da Revolut/N26 odprem jaz. Potem moram to sporočit še Fursu, a ne? A me misli Furs nato še dodatno obdavčevat?

A je možno na NLB-ju imet dva računa na eno fizično osebo? Ker razmišljam, da bi na NLB-ju naredil še en dodaten račun, po možnosti z dvema karticama, in bi se vsa sredstva petakala znotraj NLB-ja.

McClane ::

NLB to omogoča samo plačuješ dodatne stroške za nov račun..NLB, pač.

Midva imava kombinacijo račun na Revolutu, en od naju ima Revolutovo kartico, drugi pa Curve kartico povezano na Revoluta. Tako lahko oba plačujeva z enega računa.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Sheteentz ::

NLB ima tudi fajn urejeno, da lahko položnice plačaš tako, da jih enostavno slikaš. Imajo tudi Revolut/N26 podobno reč?

gooo ::

ne

blackbfm ::

A me misli Furs nato še dodatno obdavčevat?


Ce das denar iz ene svoje denarnice v drugo (v konkretnem primeru bancni racun), ni nobene podlage za obdavčitev a ne

Steinkauz ::

Sheteentz je izjavil:

NLB ima tudi fajn urejeno, da lahko položnice plačaš tako, da jih enostavno slikaš. Imajo tudi Revolut/N26 podobno reč?

Za to lahk maš pol mbills.

Karen ::

Če hočeš prišparat dvigneta keš in plačujeta s kešem... ko denar fizično polzi iz rok je drugačen občutek kot če plačuješ s kartico - ni občutka koliko porabiš (to je čisto jasna psihološka fora, zato so tudi izumili kreditne kartice, zato imajo v kazinojih žetone in ne denar ipd.). Torej: 2 meseca poskusita s skupno denarnico, v katero dajeta keš, pa bosta videla kako kopni... s kartico se lahko igrata kasneje, bo pa dražje:-).

blackbfm ::

Če hočeš prišparat dvigneta keš in plačujeta s kešem


Meni se to ne obnese ker se mi keš vedno porazgubi - ne uporabljam denarnice. Dvignes 20, 50 eur placas 1x 2x nekaj in izpuhti. No saj ucas najdem založen kasn bankovec, kovanec :)) sam ze iz tega razloga raje placujem s kartico

Mare2 ::

Sheteentz je izjavil:

Recimo, da Revolut/N26 odprem jaz. Potem moram to sporočit še Fursu, a ne? A me misli Furs nato še dodatno obdavčevat?


Tako je, TRR v tujini je treba prijavit na FURS, lahko kar preko e-davkov. Samo posedovanje tega računa ne pomeni dodatne obdavčitve. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OvCa77 ::

Monese ima joint račun
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Sheteentz ::

Sem malo guglal NLB, kjer že imam račun. Bom kar verjetno naredil še en račun, na katerega bova nakazovala denar. V kliku je to simpl ko pasulj, pa še brez provizij je, če se nakazuje na račune v okviru NLB-ja. Bom pač požrl tistih 15€ za sklenitev novega računa. Nato pa bom partnerko pooblastil za uporabo tega novega skupnega računa, s čimer bo ona dobila dodatno kartico.

Bom pa dodatni račun naredil na NLB-ju, ker ima Klikin fajn možnost plačevanja položnic s tem, da jih slikaš, kar se mi zdi zlata vredno.

Steinkauz je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

NLB ima tudi fajn urejeno, da lahko položnice plačaš tako, da jih enostavno slikaš. Imajo tudi Revolut/N26 podobno reč?

Za to lahk maš pol mbills.

Ampak mbills ne omogoča dveh kartic, kar avtomasko odpade. Telefoni so mi pa nerodni, kartico samo potegneš iz denarnice in voila. Pri telefonu pa odklepanje, odpiranje aplikacije, skratka no go.

blackbfm ::

pa še brez provizij je, če se nakazuje na račune v okviru NLB-ja


Brez provizij, saj je vse pol dražje kot pri drugih bankah:)) To interne prenose ima pomoje vsaka zastonj

perpetum ::

Sheteentz je izjavil:

Sem malo guglal NLB, kjer že imam račun. Bom kar verjetno naredil še en račun, na katerega bova nakazovala denar. V kliku je to simpl ko pasulj, pa še brez provizij je, če se nakazuje na račune v okviru NLB-ja. Bom pač požrl tistih 15€ za sklenitev novega računa. Nato pa bom partnerko pooblastil za uporabo tega novega skupnega računa, s čimer bo ona dobila dodatno kartico.

Bom pa dodatni račun naredil na NLB-ju, ker ima Klikin fajn možnost plačevanja položnic s tem, da jih slikaš, kar se mi zdi zlata vredno.

Steinkauz je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

NLB ima tudi fajn urejeno, da lahko položnice plačaš tako, da jih enostavno slikaš. Imajo tudi Revolut/N26 podobno reč?

Za to lahk maš pol mbills.

Ampak mbills ne omogoča dveh kartic, kar avtomasko odpade. Telefoni so mi pa nerodni, kartico samo potegneš iz denarnice in voila. Pri telefonu pa odklepanje, odpiranje aplikacije, skratka no go.
Ce bi poloznice placeval z Revolut bi lahko tak znesek prisparal v 3 mesecih.

Freezy ::

Nazadnje ko sem gledal N26 ni omogočal več kot ene kartice. Kako je sedaj s tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225510 (4281) tony1
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943982 (16554) Excavator
»

2.60 evra za vodenje računa NLB

Oddelek: Loža
277460 (6168) c0ck4m0u53

Več podobnih tem