» »

HP Pavilion - ventič

HP Pavilion - ventič

JOKER ::

Torej, najprej en lep pozdrav po dolgem času ....

Moj problem se vleče že mesec dni, sedaj pa sem se odločil, da povprašam vas poznavalce, kaj bi to lahko bilo, ter kako zadevo rešit, in sicer;
Pri omenjenem računalniku HP G7, mi non stop ventilator deluje v visokih obratih. Prej včasih se je ventilator tako zagnal samo pri bolj resnih zadevah, ko sem urejal kakšen video ali kaj podobnega, sedaj pa se ventilator zažene v visoke obrate takoj, ko ga prižgem.

Včasih, ampak res redko se zgodi, da ko nekaj delam in vtaknem v njega USB ključek, obavim stvar in odstranim USB ključek, se čez čas ventilator vrti normalno - neslišno, ampak čez kakšno minuto ali dve, se pa zadeva spet zažene in deluje na polno.

Naj omenim, da računalnik stoji na podstavku z ventilatorjem, tako, da hlajenje ima in ne vem, zakaj v mirovanju zadeva se vrti na polno, kot da bi bil ne vem kako obremenjen komp. Tudi, če imam računalnik vklopljen 4ure, bo ventič 4 ure laufal na polno! Kaj mi je storiti?
Ali se naj počasi pripravim na "smrt" računalnika, ki mi je 10 let deloval BP? Računalnik deluje drugače BP, nobenih napak, samo visoki vrtljaji ventilatorja so moteči .... pred mesecem dni tega ni bilo.

Torej, kaj lahko naredim?
Hvala vsem, ter Srečno v novem 2020!
________________________________________________________
Ka te češ ....

tony1 ::

Žal si kupil HP jajc od laptopa in če težav prej ni bilo, si lahko že strašno zadovoljen.

Poskusiš lahko s čiščenjem laptopa in menjavo termalen paste (ampak žal ne bo kaj dosti pomagalo), menjava ventilatorja (tudi ne bo pomagala) in hladilnika CPUja/GPUja/chipseta (morda bi bilo kaj učinka od tega, pa nisem nikoli preizkusil) pa se vsaj finančno že ne splača.

Na netu poišči mali programčič Notebook fan control, s katerim se da krmiljenje ventilatorja nafarbati, da je laptop bolj mrzel kot v resnici je, da se bo ventilator manj drl. Po mojih izkušnjah ne bo naredil posebne škode, če boš redno (recimo 1x letno) čistil notranjost laptopa.

Pa tudi če bo plata crknila ni posebne škode, saj komp ni več vreden nič, boš pa prišparal na ušesih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

JOKER ::

Načeloma se s teboj strinjam, da ta comp danes ni vreden nič, ampak meni je 10 let delal BP, še zdaj vse deluje, če odmislim pač te visoke obrate ventilatorja, ki pa postajajo moteči - pri normalnem delu - tipkanje in planiranje. Ko pa nanj priklopim DJ kontroler, potem se pa zarad muzike itak ne sliši ..... :) Za tiste čase, ko sem jaz kupoval prenosnik je bil ta moj eden boljših z i3 procesorjem. Zdaj za ceno ne vem točno, spomnim pa se, da je bil dražji od 750€ in kupljen v akciji.

Zdaj sem comp malo spihal, naložil sem omenjen program in sedaj zadeva deluje - zaenkrat (trkam na les)in se ventič lepo vrti, temperatura pa je lepo 46°c . Bom videl, kako bo naprej.
________________________________________________________
Ka te češ ....

tony1 ::

Super, držim pesti, da bo pomagalo na daljši čas.

Probaš lahko še tale tweaker hitrosti ventilatorja:
https://www.softpedia.com/get/Tweak/Reg...

§|\| /\ |<E ::

menjaj termalno pasto na CPU hladilniku

Ijus ::

najprej preveri če maš kak mining virus gor. or something?
men se je to dogajal kar nekaj časa dokler nisem znoru pa zagnal trakrat bitdefenderja in mi je pokazal za potencialno škodljiva dva fajla.
ko sem pogledal imena sem prec ugotovil da nekdo rudari z mojo grafo, ki je delala na polno.

pol se mi je to še pojavljal. dokler nisem enostavno kupil licenčno verzijo bitdefenderja in sedaj že eno leto nimam teh problemov.

vidim da maš ti tudi laptopa. preveri najprej za mining virus(e) če maš gor.

lp in srečnega.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

JOKER ::

Ijus je izjavil:

najprej preveri če maš kak mining virus gor. or something?
men se je to dogajal kar nekaj časa dokler nisem znoru pa zagnal trakrat bitdefenderja in mi je pokazal za potencialno škodljiva dva fajla.
ko sem pogledal imena sem prec ugotovil da nekdo rudari z mojo grafo, ki je delala na polno.

pol se mi je to še pojavljal. dokler nisem enostavno kupil licenčno verzijo bitdefenderja in sedaj že eno leto nimam teh problemov.

vidim da maš ti tudi laptopa. preveri najprej za mining virus(e) če maš gor.

lp in srečnega.


Pred nekaj dnevi sem preverjal zadevo z AVG-jem in ni zaznalo nobenih virusov.
Da, laptop imam, ampak ga ne nosim okrog, ampak ga uporabljam samo doma, namesto stacionarnega računalnika. Priklopljenega imam na monitor preko HDMI kabla in to je to. Kot sem rekel, to se je začelo dogajat pred dobrim mesecem, ampak ne občasno .... takoj, ko sem računalnik zagnal, pa če sem imel vklopljen WiFi ali ne, se je ventilator zagnal na polno in ni nehal, dokler nisem računalnika ugasnil.
Zakaj sem omenil WiFi? Čeprav računalnik uporabljam samo doma, ga na omrežje nimam priklopljenega z UTP kablom, temveč ko moram kaj najti na netu, potem vklopim WiFi in to je to. Naj omenim, da imam notesnik na podstavku z dodatnim hlajenjem ... namen pa imam kupit podstavek z 5imi ventilatorji, katere lahko poljubno vklopim, prav tako pa uravnavam hitrost.

Sedaj opažam, da se temperatura giblje med 46 do 50°C, ventilator deluje lepo, kot mora.
Opažam, da pri tipkovnici nad ventilatorjem (zgoraj levo pri power tipki) računalnik ni več vroč, kot je bil zadnji mesec dni ... predvidevam, da je bil topel zato, ker je ventilator letel na polno, sedaj, ko pa deluje na normalnih vrtljajih, pa zadeva ni vroča. Uporabljam program, katerega je svetoval @tony1 . Upam, da tako tudi ostane ....

MIMOGREDE: računalnik ima SATA II priključek oziroma disk, zanima me, kaj bi moral storiti, da bi lahko priklopil SATA III disk?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ijus ::

Glede diska. Nič. Kupiš SATA 3 (ali kot si ti napisal SATA III) in ga priklopiš, ker je downgradable. Torej je kompatibilen na SATA 2.
Edino pazi glede debeline diska ali SSDja. Ker če bo predebel ne bo šel noter. Samo to mislim, da se ti ne bo zgodilo.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Ijus ::

Ja, JOKER. Nisem čel brat cele teme. LAhko da je prah, ki ti je to delal. Ali pa kaj čisto drugega.
Čeprav jaz osebno se ne bi zaj* s tem, da bi prelisičil kompa z kakim takim programom kot ti ga je omenil tony1.
Ne vem, lej. Vent dela na polno z namenom oziroma iz nekega razloga. Ti si pa samo simptom odstranil. Ne pa vzroka.
Ne vem, lej, boš videl.

Meni tudi niso vsi AV kazali tista dva fajla. Mi je pa bitdefender pokazal. In ko sem ju ročno zbrisal se je vent v momentu ustavil.
Sej kaj pa veš, kako teli mining virus programi delajo. Lahko da med tem ko si ti off-line računa. Ko greš pa on-line pa sam pošlje rezultate.
In pač tam nekdo na uni drugi strani sveta služi na tvoj račun. Teb se pa lasje kravžljajo zaradi tega.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

JOKER ::

Ijus je izjavil:

Glede diska. Nič. Kupiš SATA 3 (ali kot si ti napisal SATA III) in ga priklopiš, ker je downgradable. Torej je kompatibilen na SATA 2.
Edino pazi glede debeline diska ali SSDja. Ker če bo predebel ne bo šel noter. Samo to mislim, da se ti ne bo zgodilo.


A tako enostavno je to?
Najbolje je, da vzamem zadevo zraven v trgovino, ko se bom odločal in to je to. Hvala za info.
So bila leta, ko sem se bolj podrobno ukvarjal z računalniki, sedaj pa že nekaj let več ne spremljam intenzivno razvoja, zato tudi takšna, morda čudna vprašanja morda za koga.

Zdaj pa, da ti kar tukaj odgovorim na tvoj drugi post in sicer:
Se strinjam, kar si napisal. Ko mi je uporabnik predlagal omenjen program, sem takoj pomislil na to, kar si napisal ... "pretental bom ventilator z softwerom", problema pa nisem rešil. Kaj če se bo stvar pregrela in ugasnila, po možnosti celo crknila.

In ravno to prvo se je zgodilo .... po namestitvi programa sem nastavil hitrost ventilatorja in zadeva je delovala morda kakšno uro. Pridem k računalniku in glej ga hudiča ... računalnik je ugašnjen.
Ga ponovno prižgem in mi napiše, da se je zaustavil zaradi prevelike temperature. Ponovno zaženem windowse in takoj deinštaliram omenjen program. Zdaj mi je brez programa lepo laufal sigurno ene tri ure, če ne več, tako, da programa več ne bom nalagal.

Kot sem že pisal, komp je star 10 let, vse deluje BP, razen ta ventilator je začel pred mesecem dni vrtet se na polno, vse ostalo deluje v nulo in škoda bi ga bilo, kar zavreči. Celo razmišljam, da bi mu malo ram-e povečal in vgradil kakšen večji sata3 disk.

Hvala ti za mnenje. Se strinjam.
________________________________________________________
Ka te češ ....

tony1 ::

Glede diska razmišljaš pravilno, enostavno ga zamenjaš z drugim.

Glede izklopa laptopa zaradi temperature: to absolutno ni normalno, in sam tega s tem orodjem na več laptopih še nisem doživel. V programu moraš nastaviti tip laptopa, se je dalo nastaviti vsaj približno soroden model tvojemu? Nastviš lahko tudi custom model in poskusiš pač malo povišati obrate glede na temperaturo.

Vsaj na krajši rok ne boš nič uničil, ker, kot vidiš zaščita pred pregretjem ugasne laptop. Če bi dretje venta postalo nevzdržno, lahko spet poskusiš...

JOKER ::

tony1 je izjavil:

Glede diska razmišljaš pravilno, enostavno ga zamenjaš z drugim.

Glede izklopa laptopa zaradi temperature: to absolutno ni normalno, in sam tega s tem orodjem na več laptopih še nisem doživel. V programu moraš nastaviti tip laptopa, se je dalo nastaviti vsaj približno soroden model tvojemu? Nastviš lahko tudi custom model in poskusiš pač malo povišati obrate glede na temperaturo.

Vsaj na krajši rok ne boš nič uničil, ker, kot vidiš zaščita pred pregretjem ugasne laptop. Če bi dretje venta postalo nevzdržno, lahko spet poskusiš...


Hvala za odgovor.
Najprej glede diska, malo me bega, ker ta zamenjava se sliši "zelo enostavno". V spec računalnika piše, da je Sata2, rami pa so DDR3, 2 so-dimm.
Če mimogrede omenim RAMe, torej na vodilu kjer so DDR3 ne morem vstavit DDR4 ali načeloma to ni problem. Kolk vem pri ramih, če je eden z taktom 1333 in drugi z 1600, bosta oba delala z 1333MHz .
Moram biti pri nakupu diska na kaj POSEBAJ pozoren, recimo obrati ali lahko na to vodilo oz. priklop priklopim tudi hitrejšega?

Sedaj pa glede ventiča ..... stvar zdaj že tri (3) ure deluje z normalnimi obrati ventilatorja.
Programa nimam nameščenega, tako, da zaenkrat je vse ok. Sem pa tako naredil, kot si opisal. Izbral sem svoj model in program je lepo kazal temperaturo CPU,ventilator je lepo mirno deloval (normalni delovni obrati), nakar po eni uri pridem k računalniku in je zadeva ugašnjena. Ko vklopim komp, pa se najprej pokaže opozorilo zakaj se je računalnik ugasnil (DOS okno), ter vpraša, če želim normalno zagnat Windowse.
No, potem pa sem se odločil zadevo deinštalirat z namenom, da naj pač ventilator opravlja svojo funkcijo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ijus ::

Glede formata ali revizije ramov je tako, da ne pašejo. Torej DDR4 ne bo pasal v režo DDR3.
Kar se pa tiče hitrosti je pa tako da delajo kot dela najpočasnejši. Torej če imaš recimo dva DDR3 pa je en 2000 drugi pa 1000 bosta oba delala na 1000.
Pa kot si napisal v laptopa gredo SO-DIMM izvedbe.

SATA 3 je downgradable na SATA 2 vendar bo delal SATA 3 z maks hitrostjo SATA 2 protokola (kot je teoretično maksimalna hitrost protokola SATA2).
Ni nič posebej za pazit pri SATA 3 diskih. KEr pa imaš laptopa ti toplo priporočam da kupiš SSD SATA 3 (pač; ker so itak poceni).
HDDji so mehanski med tme ko so SSDji na bazi čipov. Solid Stade Drives so to. In če je HHD 20EURdaj 40EUR za SSD. Sploh ni fore. Med tme ko so SSDji ene 10x hitrejši od HDDjev. Sicer maš ti SATA2 pa vseeno bo ene 5x hitrejši od HDDja.
V rubriki ali temi pogovora "SSD za sistemski disk" si poglej eno od zadnjih objav kjer je spisek SSDjev in M.2 modulov glede kvalitete (tier ranks).
Link do teme pogovora: SSD za sistemski disk.

ČE ne zameriš, prosim, daj za foro zaženi trial verzijo zadnjega bitdefenderja samo toliko če ti po pokazalo če imaš kak mining virus gor.
Lej, dej, za vska slučaj. Okey? Ker mi je bilo hudo hehe če tko rečem ko je men to delal in si te predstavljam kako ti gre na živce ćivce. hehe.
No pač, lej, če češ. Nič te ne stane.


PS: Če boš zagnal bitdefenderja ali katerega drugega poglej v rezultate opravljenega dela AVja ker to niso kako bi rekel pravi virusi in jih AV programi smatrajo samo za potencialno nevarne programe. Če bo AV kaj izpisal jih ročno pobriš. Pa moraš pred skeniranjem pogledat če je vklopljena opcija search for potential harmful software.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

JOKER ::

@Ijus , hvala za res izčrpen odgovor. Zdaj, ko imam neke smernice, se bom posvetil iskanju SSD pogona Sata3, ter RAMov.
Zdaj bom še nekaj dni spremljal računalnik, da vidim, ampak glede na to, da je danes prižgan že od 9.oo ure in do sedaj zadeva deluje kot prvi dan.
Ventilator deluje normalno, kot mora (ko sediš zraven se sliši zelo malo)
, nakar sem računalnik obremenil z dvema programoma in se je ventilator lepo zalaufal v obrate, ter čez nekaj minut spet delal, kot mora.

BTW: CPU sem obremenil z obdelovanjem FullHD video posnetkov in ponavadi se takrat, ko to počnem občasno ventilator zažene, predvsem, ko naenkrat naložim več video sekvenc.

Tako, da zaenkrat ne bom nalagal še Bitdefenderja, čeprav je včeraj malo manjkalo, da bi na njihovi strani kupil letno varjanto, ki jo ponujajo za 20€.
V kolikor se bo zadeva ponovila, bom ali primoran kupit omenjen program ali menjat comp. Ampak kot pravim, od prvega dne deluje še vedno vse BP.
Verjetno je res bil samo prah kriv .... bom jutri odprl zadevo in se bolj detaljno spravil spihat zadevo (z majhnim 5-literskim kompresorjem).

P.S.
Bom poslikal moj zdajšnji disk in priklop, pa prilepim sliko, da boš videl če je to to in ali bo stvar res tako enostavna za menjat.
Še 1x hvala!
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ijus ::

Okey. Ni problema. Poročaj.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

JOKER ::

Ijus je izjavil:

Okey. Ni problema. Poročaj.


Pozz, evo statistika včerajšnjega opazovanja;

Računalnik deloval od 9.oo do 22.3o, ves čas je bil tudi povezan z internetom. Naj omenim, da comp ni bil samo prižgan, temveč sem delal na njem.
Pri opazovanju oz. poslušanju ventilatorja ni bilo nič posebnega ; ventilator deluje BP, ko se računalnik obremeni se ventilator za par minut zažene obrate (da ohladi procesor), ter nato deluje v nižjih obratih, kot vedno. Mimogrede: pred izpihanjem računalnika je ventilator letel na pune od jutra ko sem ga vklopil, do izklopa zvečer - tudi takrat, ko na njega nisem nič delal in ni bil povezan na internet.

Z antivirusom sem preveril in prav tako nič ni našel (prilagam sliko), tako da ... danes, če bo čas, ga bolj podrobno spiham z majhnim kompresorčkom.

________________________________________________________
Ka te češ ....

hojnikb ::

Ce se tega lotevas, naredi prav in spucaj hladilni sistem od znotraj, zamenjaj pasto na procesorju in chipsetu. Tako bo sele mir za nekaj casa.

Also, kot omenjeno, dodaj SSD, ce ze ni in frisn install Winsov. Pa bo PC k nov.
Ce imas core2 duo, potem se ne ubadaj z nadgradnjo ramov, ce imas ddr3, ker bos tezko najdel kompatabilne module.
core2 platforma je zelo zelo picky okol ddr3 ramov.
#brezpodpisa

JOKER ::

hojnikb je izjavil:

Ce se tega lotevas, naredi prav in spucaj hladilni sistem od znotraj, zamenjaj pasto na procesorju in chipsetu. Tako bo sele mir za nekaj casa.

Also, kot omenjeno, dodaj SSD, ce ze ni in frisn install Winsov. Pa bo PC k nov.
Ce imas core2 duo, potem se ne ubadaj z nadgradnjo ramov, ce imas ddr3, ker bos tezko najdel kompatabilne module.
core2 platforma je zelo zelo picky okol ddr3 ramov.


Evo, pred cca. dvema urama sem spihal komplet računalnik. V delavnici imam tisti finomehanski kompresorček in moram reči, da je ooogromno praha še šlo ven. Čeprav sem pred včerajšnjim z pihanjem dosegel normalno delovanje, moram sedaj reči, da sedaj pa je zaenkrat stvar popolnoma drugačna.

Ventilator je komaj slišen, ampak res se komaj sliši. Pri režah okrog ventilatorja se zdaj na roki čuti, da res piha hladno, kar pred nekaj dnevi nisem opazil, ampak je pihal vroč zrak, saj verjetno se je oz. ne verjetno, ampak se je zadeva zaradi prahu pregrevala in da se comp ni ugasnil, je ventilator delal na polno. Tudi, ko sem roko položil na zgornji levi kot prenostnika (pri tipki za vklop), je bil računalnik kar konkretno vroč, sedaj je hladen in pri tipkovnici se malček čuti, da piha hladen zrak, kar pomeni, da zadeva končno deluje. Kot sem omenil, stvar zdaj neprekinjeno laufa 2 uri ... zaenkrat je vse ok.

Tako "globoko", da bi menjal pasto .. itd, se raje nebi spuščal. Tega nikoli nisem počel, tako, da raje to stvar preskočim, da ne naredim več škode kot koristi. Kot pravim, zadeva laufa že 10 let v nulo in nimam nikakršnih težav, bi pa zaradi video obdelovanja dron in ostalih družinskih posnetkov, namestil še kakšnih 4 ali 8GB Rama in sicer kot sem omenil DDR3. Tudi disk ne bi bilo slabo menjat, glede na to, da imam sedaj samo 5ooGB.

Imam, Intel Core i3-2330M z DDR3 4GB Rama in kaj meniš, da bi lahko nastal kakšen problem z nakupom dodatnega Ram-a?
Piše, da je spomin nadgradljiv največ na 6GB, tako, da še imam 2GB lufta.

Kaj se tiče diska ... zdaj sem gledal specifikacije in piše SATA priklop. Torej na ta konektor lahko torej priklopim tako SSD kot HDD, SATA3?
Spodaj prilagam slike mojega diska - kakšen ima priklop. Ko sem malo pogledal po netu sem opazil, da imajo ti SSD in normalni diski Sata3 iste priključke ali se morda motim?

Sem pa malo gledal cene in dobim Seagate FireCuda 2T za pol manj, kot recimo Kingston SSD z 980GB. Čeprav Seagate nič kaj dosti ne zaostaja v hitrosti od SSD-ja.

________________________________________________________
Ka te češ ....

hojnikb ::

>Imam, Intel Core i3-2330M z DDR3 4GB Rama in kaj meniš, da bi lahko nastal kakšen problem z nakupom dodatnega Ram-a?

na tej platformi nebo problema, dokler vzameš ddr3 in ne ddr3l ali 1,35V.

>Tako "globoko", da bi menjal pasto .. itd, se raje nebi spuščal. Tega nikoli nisem počel, tako, da raje to stvar preskočim, da ne naredim več škode kot koristi.

Ampak ravno to je najbolj bistvena stvar. Po tolkem času paste praktično ni več in se bo stvar še vedno en mal pregrevala.

>Kaj se tiče diska ... zdaj sem gledal specifikacije in piše SATA priklop. Torej na ta konektor lahko torej priklopim tako SSD kot HDD, SATA3?

jap, gre oboje, verzija sata nima veze.

>Sem pa malo gledal cene in dobim Seagate FireCuda 2T za pol manj, kot recimo Kingston SSD z 980GB. Čeprav Seagate nič kaj dosti ne zaostaja v hitrosti od SSD-ja.


Ne se hecat not. hibrid je totalna neumnost (sploh za takšno zasoljeno ceno). Kupiš ssd in je to to. hibrid niti približno ni tako hiter kot ssd.
#brezpodpisa

JOKER ::

hojnikb je izjavil:



Ne se hecat not. hibrid je totalna neumnost (sploh za takšno zasoljeno ceno). Kupiš ssd in je to to. hibrid niti približno ni tako hiter kot ssd.


No no, hotel sem reči, da dobim za pol manj cene 1x več, če bi vzel HDD namesto SSD, čeprav se strinjam, da na dolgi rok je boljša investicija v SSD, čeprav se tudi tukaj lahko kaj zalomi oziroma se pokvari. Dejansko tudi z zdajšnjim vgrajenim diskom nimam težav, ampak zmankuje prostora ...
Imam naložene kar nekaj glasbe (ljubiteljsko se ukvarjam z mixanjem), iz raznih potovanj prinesem nekaj dron posnetkov in to je treba vse spravit na disk ... no v glavnem, od viška glava ne boli.

Torej, če zdaj rečemo kakšno o SSDjih in nalaganju sistema.
Če prav razumem je postopek isti pri nalaganju Windowsov, kot pri HDDju?
V Biosu naredim na Boot pogon CDRom in potem Windowse inštaliram preko CDRoma, ko pa zadevo zaključim, pa v Biosu ponovno nastavim Boot pogon na nov SSD disk? Imam prav ali se motim?

Hvala!

P.S.
Ventilator deluje še vedno BP. Zgleda res, da je prah bil problem.
________________________________________________________
Ka te češ ....

wajdujc ::

Preveri malo če je res da imaš max RAM 6GB, ker Intelova stran o i3-2330M govori o 16GB

JOKER ::

wajdujc je izjavil:

Preveri malo če je res da imaš max RAM 6GB, ker Intelova stran o i3-2330M govori o 16GB


Samo to še ja ... jaz sem RAMe že naročil in sicer samo 2GB, saj na HPjevi strani, kjer pišejo specifikacije mojega računalnika, piše sledeče (prilagam sliko - 1)

Moj ppocesor pa je - prilagam prinscreen iz nadzorne plošče (slika2)





Saj, če dam roko na srce se meni je to takoj čudno zdelo, da ima comp 2 slota za Rame, a največ omogoča skupno 6GB. Interesantno!
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

wajdujc ::

Si sposodi iz kakega drugega računalnika 4gb palčko, ali pojdi v kak servis ali trgovino, lahko je zgolj tiskarski škrat ali pa je res HP pohabil tvoj stroj :)

JOKER ::

wajdujc je izjavil:

Si sposodi iz kakega drugega računalnika 4gb palčko, ali pojdi v kak servis ali trgovino, lahko je zgolj tiskarski škrat ali pa je res HP pohabil tvoj stroj :)


Hja, saj imam še en računalnik - notesnik, ampak tam sta noter 2x2GB. Sem takoj pomislil na "posojo", ampak sem se spomnil, ko sem včeraj spihal oba, da sem videl 2x2 ... hmm ...
________________________________________________________
Ka te češ ....

tony1 ::

JOKER je izjavil:

wajdujc je izjavil:

Preveri malo če je res da imaš max RAM 6GB, ker Intelova stran o i3-2330M govori o 16GB


Samo to še ja ... jaz sem RAMe že naročil in sicer samo 2GB, saj na HPjevi strani, kjer pišejo specifikacije mojega računalnika, piše sledeče (prilagam sliko - 1)

Moj ppocesor pa je - prilagam prinscreen iz nadzorne plošče (slika2)





Saj, če dam roko na srce se meni je to takoj čudno zdelo, da ima comp 2 slota za Rame, a največ omogoča skupno 6GB. Interesantno!


Ali lažejo ali pa je typo. Podobno sem sam v probooka spravil 16 GB, čeprav je HP obljubljal pol manjši maximum...

hojnikb ::

6GB je verjetno tovarniski maksimum (ie z kolk rama se je maks prodajal), ne kolk lahko dejansko das gor.

No no, hotel sem reči, da dobim za pol manj cene 1x več, če bi vzel HDD namesto SSD, čeprav se strinjam, da na dolgi rok je boljša investicija v SSD, čeprav se tudi tukaj lahko kaj zalomi oziroma se pokvari. Dejansko tudi z zdajšnjim vgrajenim diskom nimam težav, ampak zmankuje prostora ...

hibrid je bedna investicija, ker je za velikost absolutno predrag. ce hoces best of both worlds, vzames 2TB navadn hdd in 128-256gb ssd, kar bo cenovno zelo blizu temu, kot ce bi kupil samo hibrida, ampak bo precej precej hitrejse.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Core i3-2330M platforma podpira največ 16GB RAM.

JOKER ::

Hja, ni panike, bom pa vstavil zdaj zaenkrat 2GB, ki sem jih naročil.
Saj, gledal sem 2T disk, ki je pol cenejši za 1x več prostora od recimo SSDja. No, ampak sem naročil tudi že disk in sicer Samsung 1T V-NAND MLC Sata3.
Nekako od vseh primerjav se mi je ta zdel nekako najboljša izbira, glede na parametre in mnenja večine.
Polna kapa, glede na to, da imam sedaj 500HDD.

Kako je z inštalacijo na frišno?
Postopek ni nič drugačen kot na HDD ali je tak, kot sem zgoraj napisal?
________________________________________________________
Ka te češ ....

hojnikb ::

nic drugace.
#brezpodpisa

JOKER ::

Bom kar to temo uporabil za moje vprašanje in sicer:

Zakaj mi, ko boot-am iz DVDja pri takšni sliki ne ponudi tipke "možnosti pogona" ?
Sem zadevo Bootal iz DVDja in sem želel glavno particijo formatirat pred namestitvijo svežih Windowsev, ampak mi pri tej okni (slika), ne pokaže spodaj možnosti pogona, zato lahko samo izberem na katero particijo želim namestit sistem. Tudi, če bi želel naredit dodatno particijo, nimam te možnosti, saj ni teh gumbov, ko so na sliki - Formatiraj, Razdeli, Izbriši .... Kaj delam narobe?

________________________________________________________
Ka te češ ....

bobby ::

Izbriši obe particiji, da bo viden samo Drive 0 potem si pa definiraj dalje,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jackorsen88 ::

Pozdravljeni,

imam hp zbook fury, nov. 3,5 mesece je ventialtor delal normalno, sedaj pa je non stop na punih obratih, pa je to samo ko prižgem komp, noben poseben program ne laufa, če pa ga izklopim iz polnilca pa se vrne v normalno delovanje. V power managment imam izbran HP Optimized profil. Vklopljen imam dodaten monitor na dvi mini port. Če pa ga izklopim iz polnilca pa se vrne v normalno delovanje. Sumim, da je kak updaejt ali mi je povozilo kak driver...ne vem...

P.S. pa ne mi z forami stila: "kaj pa kupiješ HP" "to maš zdja HP-ja", sem imel v življenju že 3 hp workstation-e pa nobeden ni delal tega...
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

Han ::

Flešni BIOS na zadnjo verzijo in preveri nastavitve.

jackorsen88 ::

sem flešno zadnjo verzijo, nastavitev v BIOS-u glede venta ne najdem nič...
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Han ::

BIOS F10 Settings \ Advanced Tab \ Built In Devices Menu \ Fan Always on While on AC Power

jackorsen88 ::

sem prevero in ni bilo to vklopljeno. je možno da so se kaki driverji za plato updejtali al je kaj z grafično povezano?
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Han ::

Resetiraj BIOS, vklopi - shrani, izklopi - shrani. Možno je marsikaj...

jackorsen88 ::

isti šajs...kera nastavitev je različna, ko je komp na bateriji in ko na polnilcu,ki bi vplivala na to? govorim o power management-u
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Han ::

jackorsen88 ::

evo zaj sem skužo kaj je, proces "intelligent charging scheduler" ICS.exe...glede na forum je to sveži problem...:))

Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Han ::

Vedno več tega AI sranja nam podtikajo... ;((

jackorsen88 ::

Res je..kolko pa vse skup koristi, pa nebo nikol nihče vedo..:))
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497134 (5415) _Denny_
»

WD Elements disk - računalnik ga ne prebere!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5310762 (9615) LeXani
»

Internet: relacija modem - comp

Oddelek: Pomoč in nasveti
6779 (649) BorutK-73
»

1152: error exctracting to the temporary location

Oddelek: Pomoč in nasveti
292676 (2353) JOKER
»

Formatiranje in nameščanje .. na koncu se ne zažene!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122820 (2683) Mare2

Več podobnih tem