» »

Utripanje monitorja na prenosniku

Utripanje monitorja na prenosniku

dkulcar ::

Pozdravljeni,

Zadnjih nekaj dni se mi pojavlja bliskanje v monitorju. Kako to zgleda je videti na posnetku...



Kaj bi lahko bilo krivo?
Preko HDMI sem priklopil zunanji monitor, vendar le ta deluje vredu.

dkulcar ::

Trenutno ugotavljam sledeče. Ko dam svetlost na max, mi za nekaj 10s začne monitor utripati, ko zmanjšam svetlost monitorja, postane vredu.

hojnikb ::

dokler dela, uporabljaj, potem pa v smeti. Razn če je kaj eksotičnega/dragega, ni smiselno popravljat, ker tole glih ne zgleda kot tipična okvara osvetlitve.
#brezpodpisa

solatko ::

Priklopi na zunanji monitor ali pa reskiraj za nov ekran (na e-bay so od 15€ naprej).
Napiši kateri model je.
Delo krepa človeka

Vuli ::

se da dobit ja, neka trgovina iz UK je imela veliko ekranov za prenosnike, ko sem iskal za stranko.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

dkulcar ::

Računalnik je asus ux501 in ga še ne mislim sam tako menjat.
Novi ekran me stane 100-150EUR, kar mi ni problem. Tudi sam ga brez problema zamenjam samo, če sem 100%, da je kriv ekran.
Če ga ne bom mogel zrihtati, ga pošljem na servis, da mi naredijo analizo.
Kateri servis priporočate, kateri so res profiji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkulcar ()

solatko ::

dkulcar - Jaz bi poizkusil z menjavo priključnega kabla za display, če to ne bo pomagalo, boš moral menjat display.

https://www.laptopscreen.com/English/mo...

Poišči na e-bay-u, saj ni treba, da je original, važen je priklop 40pin, velikost 15,1 ali 15,6 in resolucijo, za zamenjat pa imaš tutoriale na youtubeu ali za 20-30EUR vsak serviser prenosnikov, izogibaj se poblaščenega servisa na Dolenjski cesti v LJ.

Če znaš sam, odpri pokrov, da prideš do povezovalnega kabla matična-display in s plastično paličico ali liziko, poizkusi kakšen so spremembe slike ob premikanju ali zapiranju in odpiranju ekrana (zapreš malo čez polovico in opazuješ, potem pa ga spet odpreš). Prenosnik je odličen in Hojnikov predlog pade.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Andrej51 ::

@dkulcar so kakšne spremembe če premikaš zaslon naprej nazaj (več/manj artefaktov)?

Technics111 ::

dkulcar je izjavil:

Pozdravljeni,

Zadnjih nekaj dni se mi pojavlja bliskanje v monitorju. Kako to zgleda je videti na posnetku...



Kaj bi lahko bilo krivo?
Preko HDMI sem priklopil zunanji monitor, vendar le ta deluje vredu.


Javi se zs. Kupim za rezervne dele. ;)

dkulcar ::

Prenosnika je škoda. Star cca 3-4 leta. Šiba ko strela, čeprav za CAD in Video obdelavo že kar šteka pri višjih resolucijah.

Takole.
Ravnokar iz delavnice. Kablovje je vredu. Odprl in razdrl sem LCD. Napaka je v nekje na vezju ali FCC kablu iz LCD na elektroniko. Ko s spodnje strani dvignem/obremenim ploščo z elektroniko, na mestu, kjer pride gor prilotan FCC kabel začne LCD utripat.


Ko sem vse skup zložil sploh ni bilo slike. Ponovno sem razdrl in elektroniko začasno podložil. Sedaj deluje.
Bom pa naročil novi LCD iz ALIEX ali ebay.
LCD je 4K+touch.

Če ima kdo kakšen dober link od LCD za tale prenosnik naj javi.

Oznaka LCD LP156UD1(SP)(B1).

Najdem tole:
https://www.laptopscreen.com/English/sc...

Sedaj imam svetlečega. Če imam možnost bom iskal mat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkulcar ()

dkulcar ::

solatko - Nisem videl prej tvojega linka. A je tole original LCD, na linku ki si ga podal (iz USA)?

Tale spodaj iz UK ja nadomestni?
https://www.ebay.com/itm/LP156UD1-SPB1-...

Aja pa še nekaj me zanima. Zakaj je mat LCD cenejši, kot svetleči? So mat slabši? Sedaj imam svetlečega in imam gor zalepljeno mat folijo.
Kaj predlagate, od kje vzeti in katerega, mat ali svetlečega?

solatko ::

dkulcar - Kvaliteta slike je različna in enim bolj odgovarja mat (za delo zunaj bolj uporaben), ker ne blešči na močnejši svetlobi, drugim bolj svetleči, ki nudi bolj žive barve.

Poišči po s/n in ne jemlji najcenejšega, glej tudi poštnino, saj zna bit display dražji pa veliko nižja poštnina.

Ta v linku ima kar v redu ceno, piše tudi da je 100% kompatabilen. Naroči, saj če ne bo v redu, ga še vedno lahko prodaš.
Delo krepa človeka

Ahim ::

dkulcar je izjavil:

Aja pa še nekaj me zanima. Zakaj je mat LCD cenejši, kot svetleči? So mat slabši? Sedaj imam svetlečega in imam gor zalepljeno mat folijo.
Kaj predlagate, od kje vzeti in katerega, mat ali svetlečega?

Najbrz zato, ker jih je vec na voljo (kdo pri zdravi pameti bi vzel glossy?).

Vzemi mat, ce uporabljas racunalnik za kakrsnokoli delo. Ce na njem samo gledas filme v cimbolj zatemnjenem prostoru, potem vzemi glossy, ker bodo "barve lepse" (slika bo videti nekoliko manj "izprana", bos pa v ekranu opazil vsako okno, lucko itd.).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaslon za prenosnik za Lenovo - nasvet za Spletni nakup

Oddelek: Kaj kupiti
221717 (1274) Manager
»

Popravilo prenosnika ACER

Oddelek: Pomoč in nasveti
302523 (1761) Fadil
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413370 (2483) tilenmpower
»

Prenosnik iz hoferja(MEDION) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811742 (7902) Cico
»

Mat ali glossy

Oddelek: Strojna oprema
354832 (3727) m4d_m4n

Več podobnih tem