» »

Kako odmašiti cev v kopalnici

Kako odmašiti cev v kopalnici

«
1
2 3

Scaramouche ::

Probal varikino,mešanico kisa in sode bikarbone(vedno doslej delovalo) in posebnega čistila za odmaševanje(DM trgovina).

Zdaj deluje da so se lasje ali cel kup bio materiala zarotili proti nam in zelo težko požira.

Našel sem ta video samo ne vem kje dobiti to plastično vrvico..


Imam kdo kak preizkušen sistem?

Machete ::

Ne. Moj postopek je: Odpret potegnit kar se da ven, malo s pinceto itd.. Našopat not kis sodo vrelo vodo , potem pa naklofat z odmaševalcem in pobirat kar se da hitro svinjarijo. Vedno rata. Zagusti pa ca 1x letno.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Scaramouche ::

Machete je izjavil:

Ne. Moj postopek je: Odpret potegnit kar se da ven, malo s pinceto itd.. Našopat not kis sodo vrelo vodo , potem pa naklofat z odmaševalcem in pobirat kar se da hitro svinjarijo. Vedno rata. Zagusti pa ca 1x letno.



Delal točno to cel dan in praktično nič! Nisem prej napisal samo sem zlil not cel lonc vrele vode in pumpal k prfunen pa nč!

donvito ::

Scaramouche ::

donvito je izjavil:

Lahko poskusiš s temle:
https://www.merkur.si/zica-za-ciscenje-...
ali še ceneje
http://www.top-nova.si/orodje/zica-za-c...


thnx

kacajdr ::

Coca Cola 1.5l. Na ta način je prejšnji teden problem rešil kolega.

tony1 ::

Takole: v posodi na štedilniku zavreš 2 dl tekočega pralnega praška in 4 dl vode, nato vrelo vliješ v odtok. To je vse.

lonewolf_ ::

30-50% NaOH, vliješ notri, pustiš dobrih 30min, spereš z vrelo vodo. Če ga seveda lahko kje dobiš.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Scaramouche ::

tony1 je izjavil:

Takole: v posodi na štedilniku zavreš 2 dl tekočega pralnega praška in 4 dl vode, nato vrelo vliješ v odtok. To je vse.


Kaj to pomeni, navaden prašek ne moreš zmešati z vodo?

lonewolf_ je izjavil:

30-50% NaOH, vliješ notri, pustiš dobrih 30min, spereš z vrelo vodo. Če ga seveda lahko kje dobiš.


on the bucket list ;)

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Pojma nimam, dobil sem recept s tekočim praškom.

Raptor F16 ::

Scaramouche je izjavil:

Probal varikino,mešanico kisa in sode bikarbone(vedno doslej delovalo) in posebnega čistila za odmaševanje(DM trgovina).

Zdaj deluje da so se lasje ali cel kup bio materiala zarotili proti nam in zelo težko požira.

Našel sem ta video samo ne vem kje dobiti to plastično vrvico..


Imam kdo kak preizkušen sistem?


Kis in soda bikarbona? Bravo, naredil si mehurčke CO2 in obenem dodatno zasvinjal odtok s pocasto kepo omočene nastale soli

Če hočeš razmastiti cev in se znebiti organskega materiala, moraš uporabiti močno bazo. In da ne bomo filozofirali o nekih laboratorijskih pripravkih, ti svetujem, da greš v najbližjo trgovino z gradbenim materialom in kupiš 2 flaši cevosana.

Vliješ vsebino v odtok. Počakaš par ur, nato v vedro natočiš vročo vodo in zliješ direktno v odtok, kamor si vlil cevosan.

Vsak mesec dodaš en zamašek cevosana in odtok bo požiral vodo kot sahara.

Malenkost.

kacajdr je izjavil:

Coca Cola 1.5l. Na ta način je prejšnji teden problem rešil kolega.


Ne brihtoliraj z izmišljenimi prijatelji. S tem ne koristiš nikomur.

lonewolf_ je izjavil:

30-50% NaOH, vliješ notri, pustiš dobrih 30min, spereš z vrelo vodo. Če ga seveda lahko kje dobiš.


Ali pa če kupi cevosan in se ne zajebava.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

Ne. Moj postopek je: Odpret potegnit kar se da ven, malo s pinceto itd.. Našopat not kis sodo vrelo vodo , potem pa naklofat z odmaševalcem in pobirat kar se da hitro svinjarijo. Vedno rata. Zagusti pa ca 1x letno.



Zakaj si izmišljujete?

Edino kar tu mogoče pomaga je vrela voda. Kis in soda bikarbona se nevtralizirata. Ne vem kako si predstavljaš, da bo kislina nevtralizirana s šibko bazo karkoli rešila.

Rešitev je uporaba koncentrirane alkalne snovi (baze), da saponificira trigliceride (telesne maščobe) in reagira z lasmi (kreatin) in ostanki kože.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

6151 ::

Odmaševamec z lidla/eurospina pol flaše in pa plunger, ni druge. Kasneje ob zmanjšanju pretoka 0.1L odmaševalca + plunger. Če je pa huda zamašitev pa še dodatno z žico razlahljati.

K0l1br1 ::

Razdret pa žico v cev, tole arcnije so bolj ali manj brez veze, če je zamašek prehud.

Raptor F16 ::

K0l1br1 je izjavil:

Razdret pa žico v cev, tole arcnije so bolj ali manj brez veze, če je zamašek prehud.


Če misliš po pol ure že spirat je res bedarija.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Anney ::

Lep božični običaj, nimaš kaj. :D

Torej vroča, vrela voda in en pripravek namenjen za odmaševanje, če tole ne zaleže še pa tista oranžna stvar, na flop. flop. Ni neke umetnosti.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

#000000 ::

Kamnektit, amonal ipd. ker je pač adventni čas, to porine garant, samo količine mej v normali.

floyd1 ::

Dvomim sicer, da tak nasvet kdo tu resno vzame (če ne drugega je malo predrago), ampak vseeno - NE TEGA DELAT z živim srebrom;((.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Zvezdica27 ::

kupi cevosan, probaj. Pusti pol ure, potem vrelo vodo. Ponovi (kupi dve flaši). Jaz se z bazami ne bi igral, četudi če si kemik, ima lahko večji efekt kot cevosan (ne vem kera baza bi najbolj požrla organske snovi).

Če to ne pomaga, bo treba fizično poriniti zadevo - z ono gibljivo zajlo (kupi v baumax ali bauhaus ali topdom). Fajn je da imaš kje dostop do kanalizacije (spodaj) da kepo ujameš - da ne zamaši kje drugej.

Ni druge, samo fizika.

Najverjetneje imaš kak legendarni kopalniški sifon, ki so ga sprojektirali, da je tanek in lep in ne vem kaj vse (ali pa kako vrhunsko 90st koleno) kjer se pač vse zabaše.

zz

matobeli ::

cocacola v resnici deluje, vzameš zero ker nočeš da cuker karkoli dodatno paca.

problem je da če imaš že čist zabasan je fajn kaj močnejšega vlit notr da sploh pride do materjala.

Cevosan je kar preverjena zadeva, lahko tud tisto svinjarijo za vodni kamen če je ta mogoče problematičen.

Pa upoštevat navodila na embalaži, sploh glede mešanja in materialov kjer se lahko uporablja.

#000000 ::

Če so odtoki še svinčeni, cevosana nikakor.

McHusch ::

Kot kemik vam svetujem - fiziko. Razni cevosani, NaOH-ji in podobne arcnije uporabne za manjše probleme, načeloma so pa brez veze. Lepo razšraufati, fizično ven pobrati lase in vodni kamen, in z zajlo razdrmati odtok v steni in potem direkt vrtno cev nabiti do kamor gre, potem pa poln curek. Fizika tu premaga kemijo.

Nagi Bator ::

Kot je rekel McHusch zgoraj. Razsraufat, pa lepo na roke spucat. Vlivanje raznih baz/kislin/razmascevalcev itd, bo resilo problem le zacasno.
V prihodnje pa kot preventiva tole:

 zascita odtoka

zascita odtoka

Okapi ::

Vodoinstalaterji se odtokov lotijo s "kobro". Edina zadeva, ki res zaleže.

radmannsdorf ::

Za vnaprej si kupi tole pištolo na zrak za odtoke. uporabljamo že leta.

Scaramouche ::

radmannsdorf je izjavil:

Za vnaprej si kupi tole pištolo na zrak za odtoke. uporabljamo že leta.


Slovenija?

Scaramouche ::

Okapi je izjavil:

Vodoinstalaterji se odtokov lotijo s "kobro". Edina zadeva, ki res zaleže.



kje se to pri nas kupi? imaš strokoven naziv?

radmannsdorf ::

Scaramouche je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Za vnaprej si kupi tole pištolo na zrak za odtoke. uporabljamo že leta.


Slovenija?

Vprašaj tukaj če je zaloga, drugače pa ebay, da je lokacija izdelka EU, da pride čimprej.
https://pleasant-webshop.com/izdelki/cl...

Reaper ::

Sesalec, ki lahko sesa vodo. Z duck tape zalepiš cev na odtok, prižgeš in če je velik štoplc v cevi bo zadevo posesalo vn. Na ta način sem potegnil kose siporeksa iz odtočne cevi, ki so zašli notri med renovacijo in popolnoma zamašili odtok.

Okapi ::

Scaramouche je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vodoinstalaterji se odtokov lotijo s "kobro". Edina zadeva, ki res zaleže.



kje se to pri nas kupi? imaš strokoven naziv?
Vsi mu rečejo kar kobra;) Drugače pa čistilec odtokov.

Niso ravno poceni, ampak če si podjeten, po blokih nalepiš listke, da čistiš odtoke s profi mašino, daš zraven še sliko in primerno ceno, pa lahko še služiš s tem. Ljudje na desetine evrov cevosana in podobnih zadev zlivajo v odtoke.

https://www.masinca.si/cistilec-odtokov...

https://www.prokraft.si/izdelek/milwauk...

SeMiNeSanja ::

Kaj je to zamašeno? Odtok od lijaka ali banje?

Pri lijaku za prvo stopnjo 'čiščenja' zgolj odvijem ročko od tuša in vtaknem cev v odtok, potem pa na polno odprem vročo vodo.

Če je stvar hujje zabita, razstaviš in očistiš sifon pod lijakom.
Če je zamašeno naprej od sifona, najprej vrtno cev za zalivanje v odtok. Če se ne sprosti, greš z vrtno cevjo z druge smeri (pri nas so vsi odtoki (lijak, banja, bide) speljani skozi talni sifon, tako da lahko preko tega čistiš v obratno smer).

Imamo doma tudi tiste žice "kobra" ali kaj vem, kako jih imenujejo, pa v kopalnici še nikoli ni bila potrebna.

Banja pa je malo druga zgodba. Tam ne moreš razstaviti odtoka ali sifona. Nikar odvijat mrežice na odtoku banje, ker se lahko zgodi, da odtok nikoli več ne bo tesnil!
Za banjo uporabljam navadno žico iz nerjavečeja materiala, dolgo cca. 20cm. Na eni strani je zakrivljena v kratko ozko kljuko s katero zatakneš in izvlečeš dlake, ki so se nabrale v odtoku. Doslej je to vedno zadoščalo.

V raznorazne kemikalije pa ne verjamem - vsaj ne v kopalnici, kjer niso problem maščobe.

Vsekakor je optimalno, če imaš možnost v kopalnici nekam priključiti čvrstejšo vrtno cev ne prevelikega premera (tiste stare gumijaste cevi so idealne).
In seveda če imaš odtoke speljane preko talnega sifona, ti to tudi bistveno olajša čiščenje.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

zmaugy ::

McHusch je izjavil:

Kot kemik vam svetujem - fiziko. Razni cevosani, NaOH-ji in podobne arcnije uporabne za manjše probleme, načeloma so pa brez veze. Lepo razšraufati, fizično ven pobrati lase in vodni kamen, in z zajlo razdrmati odtok v steni in potem direkt vrtno cev nabiti do kamor gre, potem pa poln curek. Fizika tu premaga kemijo.

Tole! Tista zajla iz začetka teme (10 m), porineš jo v talni sifon (lepo počasi in z občutkom), dokler se zamašek ne premakne naprej.
Cevosan deluje zgolj v primeru manj hudih zamašitev, ko gre zares, se ti lahko zgodi, da boš za zamaškom imel nato še en ali dva litra cevosana (včasih je bil cca 50 % NaOH, zdaj mislim da je zmes NaOH in hipoklorita - pa nižji procent), kar je sranje, ker je lužnato in je precej zajebano, če to dobiš na kožo ali oči, ko fizično čistiš.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

joze67 ::

Okapi je izjavil:

Niso ravno poceni, ampak če si podjeten, po blokih nalepiš listke, da čistiš odtoke s profi mašino, daš zraven še sliko in primerno ceno, pa lahko še služiš s tem.
Dokler te ne najame inšpektor (glede na število letakov ne bo težko) in izda 1.000 EUR globe. Vračunaj še to.

Okapi ::

Preden se inšpektorji aktivirajo, že vidiš, kakšno je v tvojem kraju povpraševanje, in če je primerno, odpreš "popoldanski" espe in delaš lepo vse po predpisih.;)

starfotr ::

Jaz poleg zajle iz prvih odgovorov v te temi, svetujem tudi podgano.

djabi ::

Meni je mojster rekel, da kemikalije se ne priporočajo, ker naredijo več škode kot haska, sploh na plastičnih ceveh.

Odsvetoval je tudi kis, sploh pri starejših kovinskih ceveh ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

Skylord ::

starfotr je izjavil:

Jaz poleg zajle iz prvih odgovorov v te temi, svetujem tudi podgano.


Te podgane in podobno omaševanje z raznoraznimi vrtnimi cevmi je zelo zanimivo, ko ti vse skupaj vrže nazaj v fris.
Zajle različnih dolžin in debelin na roke ali pa z vrtalko to je to, seveda je treba odstranit sifon, če gre za umivalnik, če ne gre z tistim ročnim vakumskim odmaščevalcem. Tej raznorazni cevosani so pa ok za manjše zadeve ali za redno čiščenje, to je bolj preventiva, ko pa se enkrat tolk zabaše da buta nazaj pa kot že rečeno naredi lahko samo še več škode, še večji štofelc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

zmaugy ::

starfotr je izjavil:

Jaz poleg zajle iz prvih odgovorov v te temi, svetujem tudi podgano.



Stran vržen denar. Sem kupil in poskusil in za odmašit cev tam na kolenu več kot 4 m stran je tole brez koristi in efekta.
Meni deluje edino zajla.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

korenje3 ::

Natočiš tekočino za odmaševanje odtokov in počakaš pol ure.
Zadeva stopi vse organske snovi v sifonu.
Je edina in najboljša rešitev, saj se površina cevi prav tako očisti.
(hipoklorit & natrijev hidroksid)

Okapi je izjavil:

Vodoinstalaterji se odtokov lotijo s "kobro". Edina zadeva, ki res zaleže.



Tako so delali včasih, ko ni bilo denarja. S tem se poškoduje cevi, ki postanejo hrapave, tako da se naslednjič še hitreje zamaši.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

Tole imajo v e-leclercu za 2,5€:
https://www.mimovrste.com/ciscenje-kopa...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Skylord ::

korenje3 je izjavil:

Natočiš tekočino za odmaševanje odtokov in počakaš pol ure.
Zadeva stopi vse organske snovi v sifonu.
Je edina in najboljša rešitev, saj se površina cevi prav tako očisti.
(hipoklorit & natrijev hidroksid)

Okapi je izjavil:

Vodoinstalaterji se odtokov lotijo s "kobro". Edina zadeva, ki res zaleže.



Tako so delali včasih, ko ni bilo denarja. S tem se poškoduje cevi, ki postanejo hrapave, tako da se naslednjič še hitreje zamaši.

A dej nehi no, kaj včasih. Zanimivo, da k nam v blok vsake par mesecev pride vodovodni inštalater ravno s tako zajlo, no mogoče je malo bolj profi in ima zraven še kamero, zadeva stane tam cca 2 jurja.
Seveda pa ne gre v cev skozi lijak kot kaže slika ampak se odstrani sifon.

korenje3 je izjavil:

Tole imajo v e-leclercu za 2,5€:
https://www.mimovrste.com/ciscenje-kopa...

Stran vržen denar. Bolje da greš na pir za ta denar. Tam pa najdeš vaškega vodovodarja in ga prosiš da ti odmaši luknjo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

korenje3 ::

ja ta zajla se uporablja za čiščenje drekovoda, ker ženske mečejo vložke in podobno sranje v wc.
Za sifone pa ne.
In to da vodovodar gleda v sifon s kamero je pač tvoj vključek v kontekst, ker poskušaš podkrepit svojo tezo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Okapi ::

:)) Za sifon odmašiti rabiš samo tole.



Problem so zamaški dlje po cevi. In ne organska roba, ampak kombinirana z vodnim kamnom.

korenje3 ::

Zakaj bi se mučil. 1 ura lastnega dela je 80EUR. 1L te tekočine je 2,5EUR. Porabiš jo pa samo 250ml.

Po moje bi že z 100L te tekočine spucal vse cevi po hiši. Pa še kakšen popust bi dobil na tako količino. Recimo 200EUR/100L. Vprašanje kolk ti vodovodar kasira za pucanje cevi...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

starfotr ::

zmaugy je izjavil:

starfotr je izjavil:

Jaz poleg zajle iz prvih odgovorov v te temi, svetujem tudi podgano.



Stran vržen denar. Sem kupil in poskusil in za odmašit cev tam na kolenu več kot 4 m stran je tole brez koristi in efekta.
Meni deluje edino zajla.


No ja, jaz sifon odvijačim in uredim zadeve naprej v cevovodu s podgano, če je potreba. Meni podgana krasno dela, zajle ne uporabljam več. Pa ne, da je zanič, enostavno nimam potrebe.

Imam tudi podgano za na štrajfix, s tistim se da rešit vse, sem enkrat pri kolegu rešil, ker je imel eno veliko sranje.

mikhaair ::

Ko vse odpove, se uporabi baromat z nastavkom, ki se poganja naprej. Seveda obstaja tudi tukaj vec vrst nastvakov. Enkrat videl katalog.
Meni je tko vodovodar odmasil v kuhinji, ko ni nic pomagalo.

Raptor F16 ::

djabi je izjavil:

Meni je mojster rekel, da kemikalije se ne priporočajo, ker naredijo več škode kot haska, sploh na plastičnih ceveh.


To s plastičnimi cevmi ni res.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

starfotr ::

To je pa fizika. Vsaka ne gladka površina, je lahko problem za svinjarijo da zastaja, kjer sicer ne bi. Ne glede na to ali gre za plastično cev ali kako drugo.

Torej če se le da, ne poškodujte cevi s kemičnimi pripravki ali mehanskimi pripomočki.

perci ::

Meni je kakšno leto nazaj profesionalec pucal kuhinjski odtok.

Uporabil je visokotlačno profi podgano, vodo je šopal direkt iz kombija.

Seveda je bypassal sifon, in vtaknil zadevo direkt v steno. Rezutat je bilo to, da je nazaj zmetalo cca 50 litrov vode in svinjarije, ki jo je vrgel v WC (upam, da se ne zamaši).

Potem je aktiviral kamero in ugotovil, da smo sicer delno sanirali problem ampak, da je problem v ceveh, ki grejo naprej po bloku. Potem smo poklicali še hišnika in odprli eno izmed cevi, ki je bila na 90% polna razne svinjarije. Kako so potem naprej reševali, ne vem, vem pa, da je blok plačal čiščenje. Zanimivo, da je blok letnik 2004, torej 15 let stara zadeva.

Skratka, če je zadeva orng zabasana, deluje samo bruta forca.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

To je pa fizika. Vsaka ne gladka površina, je lahko problem za svinjarijo da zastaja, kjer sicer ne bi. Ne glede na to ali gre za plastično cev ali kako drugo.

Torej če se le da, ne poškodujte cevi s kemičnimi pripravki ali mehanskimi pripomočki.


Prej boš kovinsko zjedkal kot plastično.

Plastično boš prej spraskal z raznimi podganami, krtačami itd. In kaj si naredil?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopalnica tus sestavljen iz stekla in brez banje samo odtok v tleh

Oddelek: Loža
167200 (2014) T-Mac
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
365422 (4555) Reaper
»

Kontaktne leče in druge stvari v odtoku

Oddelek: Loža
91233 (867) gruntfürmich
»

Premik pralnega stroja

Oddelek: Loža
122456 (1832) Badwolff
»

cudne muhe

Oddelek: Loža
207058 (5791) Arto

Več podobnih tem