» »

PC ne zazna novega SSD

PC ne zazna novega SSD

Mare3 ::

Torej priklopil sem dodatni ssd na računalnik vendar ga ta ne prepozna. Probal vse živo kar sem našel na google pa mi ne uspe. Probal drug slot, tudi drugi disk ker sem kupil dva pa ne prepozna nobenega. Je možno da je kakšna omejitev glede števila diskov priklopljenih in je potrebno kaj odkleniti oz. odpreti da bo zaznalo še tega dodatnega? Trenutno sta gor 2 SSD in en HDD. Prostora na matični je še za 2 zato sem jih tudi dokupil ker sta bila res poceni in mi prideta prav, vendar ne zazna. Morda kdo od vas pozna rešitev.

K0l1br1 ::

Kako veš, da ti ga ne zazna? Windows ne vidi? Bios ne vidi?

Mare3 ::

Windows ne vidi, v bios nisem pogledal. Pogledam in sporočim.

K0l1br1 ::

Windows ne vidi v explorerju, ali ne vidi tudi v device managerju ali kako se že reče disk toolu v windowsih?
Edit: Sem v linuxu, kjer bi pogledal z gparted npr., če ga vidi in potem kreiral disk ter nato particije. Enako/podobno je v winsih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Mare3 ::

V device managerju ga ne prepozna, niti pod system informations ga ne vidim, tudi pod disk management ga ni. V bios pa mi ne uspe priti očitno ga nekaj mede, črn zaslon potem pa na enkrat že prižgan računalnik :D

Mare3 ::

Prišel v BIOS tudi tam ni sreče. Morda je problem v kablu. Ko dobim drugega probam, pa da vidimo.

hojnikb ::

Če bi povedal katero plato in ssdje maš, bi pomagal...
#brezpodpisa

Mare3 ::

hojnikb ::

updejtaj bios na plati in ssdju. Tale ssd je sicer precej srot in je cist mozno, da je DOA
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z SSD-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
211903 (1302) Pentium
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454081 (3464) Mare3
»

BIOS nenadoma ne prepozna več SATA pogonov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191061 (645) Han
»

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
233470 (2882) Opkow
»

SSD in ACHI?

Oddelek: Strojna oprema
111463 (1195) DrSergioDJ

Več podobnih tem