» »

Problem z novim računalnikom

Problem z novim računalnikom

edi45 ::

Imam problem z novim pcjem.

Ko ga vžgem traja 10-15 sekund da prikaže sliko, medtem se vsi ventilatorji vrtijo na polno, potem se prikaže Asus ROG logo in gre v Windows. Skoz prihaja takšen zvok statike Oz cviljenje iz zvočnikov /slušalk. Sem probal vse odklopit in nazaj priklopit, kable od zunaj in kable od znotraj na matični (8pin cpu, 24pin atx, power, reset, audio od spredaj, usb itd). Imam najnovejše biose, posodobitve in gonilnike. Ko sem včeraj zvečer prižgal je prišel v Windows ampak ni nič naložilo na ozadju niti taskbara in nič, sem moral na silo restartat. Danes je računalnik v takšnem loopu kjer skoz piše da ni signala na monitorju in se ventilatorji začnejo na polno vrteti in pokaže eno belo črtico na črnem zaslonu takrat se ventilatorji umirijo in spet na novo z polno močjo in napiše da ni signala. Ali je možno da je matična? Sumim na matično gre pa za Asus B450 F Gaming z 3700x. Saj ko se enkrat zažene in pride v Windows deluje normalno razen tega nadležnega piskajočega zvoka iz zvočnikov ali slušalk, ki se odziva glede na miško.

Machete ::

Daj grafično v drugi slot za foro, pa še vse konektorje na matični in grafični, predvsem iz napajalnika preveri.
Preden to narediš še ugasni psu in odstrani baterijo za pol minute.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

edi45 ::

Žal ne morem grafične prestavit v drugi slot, HDD kletka ne dopušča. Je grafična prevelika, saj gre za Aorus RTX 2080 Super. Cmos baterijo sem dal ven in držal power button 1 minuto ni nič kaj razlike


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavil komp a ne dela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517112 (4906) barocco
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323578 (21902) mihibo5
»

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1408973 (7477) rzidar1
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292469 (2015) black soul
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410067 (7850) Tac20

Več podobnih tem