» »

Teorija spola

Teorija spola

Temo vidijo: vsi
««
9 / 56
»»

Vajenc ::

MIG-A51 je izjavil:

Vajenc je izjavil:


Izgled in navade posameznega spola je od nekdaj narekovala družba in to se je velikokrat diametralno spreminjalo.


Ja seveda.

V antiki je bilo za pomembne moške nujno, da so imeli poleg žene še mladoletnega ljubimca, v posameznih obdobjih so ženske lahko dedovale oblast, v posameznih nikakor, v srednjem veku so se pomembni moški šminkali toliko kot ženske, fantke so oblačili v ženska krila (breeching), škotska narodna noša se je obdržala do danes, roza barva je bila še pred časom pri nas rezervirana za punce in geje, drugje v svetu pač nikoli, v času Lorda Byrona je bilo moderno biti gey, v času Alana Turinga in med 2.SV smrtonosno...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nejclp ::

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Jaz se ne počutim ženska, jaz SEM ženska.

Misl, a zdej ti bomo pa na besedo verjeli? A lahko predložiš kromosomski test?

Lahko bi ga, čeprav bi v mojem primeru zadostoval že rojstni list.



Kaj pa če si se rodila s kromosomom y, pa tega ne veš?

FormerUser ::

tone31 je izjavil:

da ti nehas zmerjati punco da zgleda ko ded bi dober start

In kje sem kaj takšnega počela?

nejclp je izjavil:



Kaj pa če si se rodila s kromosomom y, pa tega ne veš?

Tudi če bi se, ostala dva faktorja kažeta ženski spol, zato so pa trije, da dva vedno prevladata.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

Tudi če bi se, ostala dva faktorja kažeta ženski spol, zato so pa trije, da dva vedno prevladata.

Katera dva faktorja pa?

FormerUser ::

Gamete in genitalije. Semenya je en tak primer, ima xy kromosome, testise, ne pa tudi penisa, zato so jo vzgajali kot deklico, čeprav je moški in zato tako dominira v ženskem športu. Izvirni greh so pa naredili v OK, ko so kot kriterij opustili kromosome, in gledajo samo nivoje testosterona, ki so ga z leti sicer nižali, ampak še vedno ne dovolj.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

FormerUser je izjavil:

Gamete in genitalije.

to maš lahko tudi ob prisotnosti y kromosoma.

FormerUser ::

Seveda, ampak moške.

nejclp ::

Ne, ženska ima lahko kromosom Y, pa je fertilna.

Mato989 ::

Kot pravim, mene sploh ne moti kako se pocuti nekdo naj to prakticira doma... V druzbi pa se je pac na zalost ali pac sreco podredit skupnim pravilom ki olajsajo obstoj druzbe..

Tako kot imamo pri zdravstvu ideal zdravega cloveka naj ostane tudi v spolih jasno in enostavno razclenjeno brez nekih obcutkov

Si predstavljatw da bi bekdo bil bolan ampak bo se pocutil zdrav in mu bi zdravnik skenslal diagnozo ker se on pocuti drugace kot krvni izvidi kazejo... To bi bla bulreska
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FormerUser ::

nejclp je izjavil:

Ne, ženska ima lahko kromosom Y, pa je fertilna.

Če ima oseba Y kromosom, obenem pa tvori jajčeca in ima ženske reproduktivne organe, potem je seveda ženska, saj ima 2 od 3 faktorjev, ki kažejo na ženski spol.

nejclp ::

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ne, ženska ima lahko kromosom Y, pa je fertilna.

Če ima oseba Y kromosom, obenem pa tvori jajčeca in ima ženske reproduktivne organe, potem je seveda ženska, saj ima 2 od 3 faktorjev, ki kažejo na ženski spol.

Do 55 leta, al kako?

Gagarin ::

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Jaz se ne počutim ženska, jaz SEM ženska.

Misl, a zdej ti bomo pa na besedo verjeli? A lahko predložiš kromosomski test?

Lahko bi ga, čeprav bi v mojem primeru zadostoval že rojstni list.

tone31 je izjavil:


p

I


Kje je zdaj ta rojstni list?

FormerUser ::

Mato989 je izjavil:


Si predstavljatw da bi bekdo bil bolan ampak bo se pocutil zdrav in mu bi zdravnik skenslal diagnozo ker se on pocuti drugace kot krvni izvidi kazejo... To bi bla bulreska

Burleska, ki se že dogaja, je pa ta, da se trans ženske vabi na preglede materničnega vratu, čeprav ga sploh nimajo, zato, da se jih na ta način afirmira v njihovem spolnem izrazu, da niso diskriminirane.

FireSnake ::

FormerUser je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Dokaze na mizo ali pa utihni.


Žal so bili pobrisani.
Pomembno je, da s(m)o te spregledali.


Nič hudega, če so bili pobrisani, lahko tukaj ali na zs pošlješ transkripte.

Aja, sej res, nihče jih v resnici ni videl, samo slišali ste zanje, od enega lažnivega osebka.


Tisti, ki je dal informacijo, da imaš jajca, ima 1000krat več kredibilnsoti, kot ti.
3x lahko ugibaš, komu bomo verjeli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FormerUser ::

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ne, ženska ima lahko kromosom Y, pa je fertilna.

Če ima oseba Y kromosom, obenem pa tvori jajčeca in ima ženske reproduktivne organe, potem je seveda ženska, saj ima 2 od 3 faktorjev, ki kažejo na ženski spol.

Do 55 leta, al kako?

Ženskam pri 55 odpadejo njihovi reproduktivni organi? Prvič slišim.

nejclp ::

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ne, ženska ima lahko kromosom Y, pa je fertilna.

Če ima oseba Y kromosom, obenem pa tvori jajčeca in ima ženske reproduktivne organe, potem je seveda ženska, saj ima 2 od 3 faktorjev, ki kažejo na ženski spol.

Do 55 leta, al kako?

Ženskam pri 55 odpadejo njihovi reproduktivni organi? Prvič slišim.

Ne, ostane ji zgolj en od naštetih faktorjev.

FormerUser ::

Gagarin je izjavil:



Kje je zdaj ta rojstni list?

V mapi v predalu, kjer bo tudi ostal.

FireSnake ::

FormerUser je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Videli, videli Hipa. Se lahko zdej izmotavaš s pomočjo moderatorjev kolkr hočeš. Dejstvo je pač dejstvo. Boš že preživel, sej si kar dolgo haral. Drug nick pa probaj ponovno, sam boš moral tudi mal stil sprement drgač te bodo hitr spet pogruntal.

Če si jih videl, potem jih ne boš imel problema povzeti na način, da je v skladu s pravili. Torej, čakam na dokaze or STFU.


Ne rabimo dokazov.
Informacijo je dal kredibilen človek, ki mu verjamemo.
Meni je samo žal, da sem zamudil.

Cruz je izjavil:

:)) Če si res tip imaš pivo v dobrem. :)


Pripravi denar.

FormerUser je izjavil:

Lej, jaz nisem moški, po nobeni definiciji, ti pa definitivno si lažnivec.


Uf, tale je pa debela.

Laž, namreč. Nič od napisanega namreč ne drži.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FormerUser ::

FireSnake je izjavil:


Ne rabimo dokazov.

Iz tebe bo enkrat še dober transaktivist, točno takšne rabijo, ki nimajo dokazov, so pa pripravljeni verjeti avtoritetam, tako kot vsi totalitarizmi.

FireSnake ::

FormerUser je izjavil:

Jaz se ne počutim ženska, jaz SEM ženska.


Če bi tole bilo res ne bi bilo treba tega govoriti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FormerUser ::

FireSnake je izjavil:


Uf, tale je pa debela.

Laž, namreč. Nič od napisanega namreč ne drži.

Lažeš se ti, ampak če te grem prijaviti modom, bodo zaklenili temo, tako da lajaj v prazno še naprej.

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

FormerUser je izjavil:

Gagarin je izjavil:



Kje je zdaj ta rojstni list?

V mapi v predalu, kjer bo tudi ostal.


te jebe križec pri spolu hehe

FireSnake ::

FormerUser je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Uf, tale je pa debela.

Laž, namreč. Nič od napisanega namreč ne drži.

Lažeš se ti, ampak če te grem prijaviti modom, bodo zaklenili temo, tako da lajaj v prazno še naprej.


Še enkrat: jaz verjamem človeku, ki je ugleden član skupnosti.
Tebi pač ne.
In zato mene zdaj označuješ za lažnivca?

Ne bo šlo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FormerUser ::

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ne, ženska ima lahko kromosom Y, pa je fertilna.

Če ima oseba Y kromosom, obenem pa tvori jajčeca in ima ženske reproduktivne organe, potem je seveda ženska, saj ima 2 od 3 faktorjev, ki kažejo na ženski spol.

Do 55 leta, al kako?

Ženskam pri 55 odpadejo njihovi reproduktivni organi? Prvič slišim.

Ne, ostane ji zgolj en od naštetih faktorjev.

Vredu, torej je 1:1 na 40+ podlage 2:1, kar še vedno ne pomeni, da gre za moškega. Oziroma kot smo povedali, spola se ne da spremeniti, če se rodiš kot ženska, tudi umreš kot ženska.

FireSnake je izjavil:


Še enkrat: jaz verjamem človeku, ki je ugleden član skupnosti.
Tebi pač ne.
In zato mene zdaj označuješ za lažnivca?

Ne bo šlo!

Lažnivec si zato, ker svojih trditev ne moreš podkrepiti z dokazi, ker brez dokazov verjameš avtoriteti, si pa tudi opranoglavi vernik.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

No, lahko se rodi s kromosomom Y in ne proizvaja jajčec, je brez rodil, ni fertilna etc..., ampak ok

FormerUser je izjavil:


Vredu, torej je 1:1 na 40+ podlage 2:1, kar še vedno ne pomeni, da gre za moškega. Oziroma kot smo povedali, spola se ne da spremeniti, če se rodiš kot ženska, tudi umreš kot ženska.



kaj če izgubi dokumente, ki to dokazujejo, test pokaže kromosom Y ona pa se deklarira kot ženska? Ima pa samo en, ponavljam, samo EN faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

FormerUser ::

nejclp je izjavil:

No, lahko se rodi s kromosomom Y in ne proizvaja jajčec, je brez rodil, ni fertilna etc...

Potem ne gre za žensko ampak moškega.

nejclp je izjavil:


kaj če izgubi dokumente, ki to dokazujejo, test pokaže kromosom Y ona pa se deklarira kot ženska? Ima pa samo en, ponavljam, samo EN faktor.

Dokumentu, ki to dokazuje, se reče rojstni list in ga hrani država, če ga izgubiš, lahko greš po nov izvod. Poleg enega faktorja, ki ga omenjaš, ima tudi dokaze o obstoju drugega faktorja, v obliki otrok ali ginekološke dokumentacije, poleg tega pa zelo verjetno še kup sekundarnih znakov.

MIG-A51 ::

FormerUser je izjavil:


Potem ne gre za žensko ampak moškega.


Ti nisi feministka, si samo polna sovraštva.

FormerUser ::

Ti si pa še en dolgocajten, clueless tip več.

Zgodovina sprememb…

zasekamroz ::

Aja, a trans ženske niso ženske? Hipatija?

FormerUser ::

Ne, zaseka, trans ženske so trans ženske.

esel ::

MIG-A51 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Potem ne gre za žensko ampak moškega.


Ti nisi feministka, si samo polna sovraštva.

Ali obstajajo moški feministi?

FireSnake ::

Ja.
Eden tukaj ima vzdevek Hipatija. In se pretvarja, da je ženska.
Eni smo nasedli. Čeprav smo dolgo dvomili.

Vir: član slo-techa, ki je spoštovanja vreden.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:


Vir: član slo-techa, ki je spoštovanja vreden.

Že ni spoštovanja vreden, če izdaja osebne podatke uporabnikov. Še vedno je to anonimen forum.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FormerUser ::

Še huje je, ne izdaja samo osebne podatke uporabnikov, ampak namerno širi lažnive podatke o uporabnikih.

FireSnake ::

Na eni strani imamo uporabnika, ki uživa ugled, na drugi pa tipa, ki je dolgo časa igral feministko in nas vlekel za nos. Pa še parkrat smo ga dobili na laži (je pa spreten, kot lisica, zato mu mnogi nasedejo).

Pa bom skrajšal: na eni strani je dolgoleten ugledni član, na drugi strani pa nekdo, ki smo ga že dobili na laži.

Zame je izbira trivialna.

Zdaj se me pa poskuša z grožnjami prepričati v nasprotno.

Zakaj že?

Trenutno sem jaz žrtev!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

111111111111 ::

Spet eden, ki ne razume. Če si admin foruma, nimaš kaj drugim izdajat osebnih podatkov o uporabnikih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FormerUser ::

FireSnake je izjavil:


Pa bom skrajšal: na eni strani je dolgoleten ugledni član, na drugi strani pa nekdo, ki smo ga že dobili na laži.


Kdaj na primer? Citat?

FireSnake ::

Uf, tole bo pa že doooolgo nazaj.
Za tole si pa moram vzeti čas.
Danes je prepozno.

111111111111 je izjavil:

Spet eden, ki ne razume. Če si admin foruma, nimaš kaj drugim izdajat osebnih podatkov o uporabnikih.


Sem že napisal, da so admini popucali in, da je to prav.
Ne vtikaj mi besed v usta.

Kar je meni všeč je samo stranski produkt tega.

Da se nas neha vleči za nos.
Nič več nič manj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FormerUser ::

Tisti, ki te v tem primeru vleče za nos, je Matthai, ampak ker gre za "uglednega" člana foruma, te to ne moti.

FireSnake ::

Lej, fant, bolj se trudiš, da bi me prepričal, bolj ti ne rata.
Sem razložil čemu je temu tako.

Pa poskus diskreditacije z narekovaji? Tole je pa še pod tvojim nivojem. To si slabo izpeljal.
Trdiš, da ni ugledni član?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FormerUser ::

Če so lažnivi provokatorji lahko ugledni člani slo-techa, potem morda je, sicer pač ne.

FireSnake ::

Joj, joj.
18 let sem registriran dlje od tebe.
In tvojim besedam se lahko samo na glas krohočem.

Ne samo ugleden in spoštovanja vreden: še strokovnjak na svojem področju je!
Ko ga primerjamo s tabo: kaj od tega lahko rečemo zate?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FormerUser ::

Za mene pa lahko rečemo, da se znam dovolj dobro obnašati, da mi ni treba pisati takšnih sporočil:

Pred časom se je v tej temi:
https://slo-tech.com/forum/t741710/1299
vnela malo bolj vroča debata.

Vse "strani" je malo zaneslo. Neprimerno sem odreagiral in napisal sem malo bolj neprimeren post (ali dva).
Z obljubo, da se to ne bo več ponovilo, bi se uporabnici Hipatija, ki sem jo, s svojim postom, užalil, opravičil.
Ker sem bil tudi sam moderator, bi se želel opravičiti tudi moderatorju. Vem namreč kako je, ko je treba "čistiti" za drugimi.

V prihodnje se bom podobnih tem raje izogibal (se bolj posvetil strojni opremi, kot je bilo do sedaj).

V upanju, da bo moje opravičilo sprejeto, vas vse prav lepo pozdravljam.

LP Snake


Opravičilo

FireSnake ::

Priznam, bil sem neumen.
Nisem vedel, da je dovolj, če se opravičiš moderatorju :))
Še več: dovolj je tudi splošno opravičilo.

Pa vendar: nisi mi odgovoril na (zelo preprosto) vprašanje.
Tokrat brez izmikanja. Bo šlo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Hypathia ::

Britanska vlada je danes dokončno zavrgla predlog zakona po katerem za pridobitev gender certifikata o "spremembi spola", ne bi bila več potrebna medicinska diagnoza ampak le izjava posameznika kako se sam identificira. https://www.independent.co.uk/news/uk/p...

Verjetno gre za unikaten primer, kjer se je vlada lotila takšne spremembe potem pa od nje odstopila, povsod drugod so rinili naprej s to agendo kot buldožer, ne oziraje se na opozorilne glasove. Tukaj pa se je neodvisna civilna družba, še posebej ženske organizacije, uspela dovolj dobro organizirati napram s strani države in korporacij financirani civilni družbi, večini medijem in političnemu establishmentu ter ostalim velikim lobistom, spomnimo, še Google se je vpletel in pritiskal na vlado, da zadeva ni šla skozi. Kljub temu, da ostaja na tem področju še veliko stvari odprtih in še vedno prevladuje ideologija nad znanostjo, gre za lepo zmago in dokaz, da grass root aktivizem še vedno lahko kdaj prevaga in zmaga v bitki Davida in Goljata.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Ales ::

Torej tam ne bo dovolj že, da bi nek tip trdil, da je ženska, da bi kar ženska postal?

Pravilno, a ni?

Hypathia ::

Seveda je pravilno, ampak zakon, ki je bil sedaj zavržen, je predvideval drugače. In podobne zakone so brez veliko hrupa sprejele že mnoge države, npr. Kanada, Irska... Tudi pri nas so se že organizirale okrogle mize in posveti o sprejetju "irskega koncepta".
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:

Seveda je pravilno, ampak zakon, ki je bil sedaj zavržen, je predvideval drugače. In podobne zakone so brez veliko hrupa sprejele že mnoge države, npr. Kanada, Irska... Tudi pri nas so se že organizirale okrogle mize in posveti o sprejetju "irskega koncepta".


Jaoooo ženoooo

Pa daj si ti zamisli kaos z osebnimi dokumenti.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

Seveda je pravilno, ampak zakon, ki je bil sedaj zavržen, je predvideval drugače. In podobne zakone so brez veliko hrupa sprejele že mnoge države, npr. Kanada, Irska... Tudi pri nas so se že organizirale okrogle mize in posveti o sprejetju "irskega koncepta".


Ne vem, ce je to tocno. Kakor sem jaz nasel povzetek je tako:

Sex and gender in the Government of Canada. An important principle of the policy direction is that sex and gender are separate personal characteristics: sex refers to biological characteristics, such as male, female or intersex. gender refers to a social identity, such as man, woman, non-binary or two-spirit.


Ne vem pa kako je pri nas s temi besedami. Spol je verjetno sex, gender pa bi bil usmerjenost?

gruntfürmich ::

že to je bolano da dajo na OD gender.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
9 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64071646 (62635) vostok_1
»

Dr. Phil: My African-American Daughter Believes She is Caucasian (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214501 (12761) KAVINSKY

Več podobnih tem