» »

Teorija spola

Teorija spola

Temo vidijo: vsi
««
8 / 56
»»

nejclp ::

Mato989 je izjavil:

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:



Zagovorniki transgenderizma seveda trdijo, da je biološki spol družbeni konstrukt in da je edino kar v resnici šteje, to, kako se človek počuti. Problem je v tem, da se občutkov ne da natančno in objektivno izmeriti, človeku lahko samo verjamemo ali pa ne, ko nam pove kako se počuti, s tem, da tudi sam tega ne more zanesljivo vedeti in se lahko moti. Kako lahko sploh kdo trdi, da se počuti kot določen spol, če to predpostavlja, da nikoli ni bil nasprotnega spola in torej ne more vedeti, kako se pa slednji počuti, morda se pa povsem enako, morda pa fora ni v spolu ampak osebnosti, ki lahko biva v moškem ali ženskem telesu.

Jaz, kot groucho marxist, seveda upoštevam družbene spole, predvsem v smislu družbenih odnosov zatiranja. Tole, kar trdiš, če sem malce vulgaren, je podobno, kot če bi rekel, da nekdo, ki je od rojstva bogat, potem pa recimo pri 40 letih obuboža in nima niti za kruh, ni pravi revež, ker ne more vedeti, kako se revež počuti, saj nikoli prej ni bil revež.


To sploh ni podobno, ker eno je objektivna IZMERLJIVA okoliščina, drugo pa subjektivno počutje ki ga je težko objektivno dokazat...

Revščina je subjektivno občutje?

Mato989 ::

nejclp je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:



Zagovorniki transgenderizma seveda trdijo, da je biološki spol družbeni konstrukt in da je edino kar v resnici šteje, to, kako se človek počuti. Problem je v tem, da se občutkov ne da natančno in objektivno izmeriti, človeku lahko samo verjamemo ali pa ne, ko nam pove kako se počuti, s tem, da tudi sam tega ne more zanesljivo vedeti in se lahko moti. Kako lahko sploh kdo trdi, da se počuti kot določen spol, če to predpostavlja, da nikoli ni bil nasprotnega spola in torej ne more vedeti, kako se pa slednji počuti, morda se pa povsem enako, morda pa fora ni v spolu ampak osebnosti, ki lahko biva v moškem ali ženskem telesu.

Jaz, kot groucho marxist, seveda upoštevam družbene spole, predvsem v smislu družbenih odnosov zatiranja. Tole, kar trdiš, če sem malce vulgaren, je podobno, kot če bi rekel, da nekdo, ki je od rojstva bogat, potem pa recimo pri 40 letih obuboža in nima niti za kruh, ni pravi revež, ker ne more vedeti, kako se revež počuti, saj nikoli prej ni bil revež.


To sploh ni podobno, ker eno je objektivna IZMERLJIVA okoliščina, drugo pa subjektivno počutje ki ga je težko objektivno dokazat...

Revščina je subjektivno občutje?


Ne, prag revščine je v Sloveniji OBJEKTIVNO izmerljiv... pojdi vprašat na SURS ali pa na splet ti bodo podali podatke kdaj tvegaš revščino v SLO in kdaj nisi revež po izmerljivih podatkih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejclp ::

No, torej če prav razumem, družbeni spol sploh ne obstaja, obstaja samo biološki spol?

nevone ::

Vam je lažje vse popredalčkat, kot se ukvarjat s človekom individualno.

Kje? Kot je Peterson dejal, njemu je vseeno če je tip oblečen v pičko, samo on noče predat svoje svobode da ga naziva z HE, ne pa tako kot on hoče, to je vse...

To samo kaže na njegovo zahojenost, ker človeku ne more ustreči v povsem nedolžni zadevi.

Po vaši logiki, se lahko jaz odločim da se počutim kot bejba, in grem prej v penzijo? Je kdo pomislil na ta vidik? To je propad vseh načel in zakonov držav!

Nekatere prisile so pač kontraproduktivne, kot je recimo gaje spreobračat v hetero, ker se potem zgodi samo to, da se oni nekaj časa prisiljujejo v odnose z ženskami in od tega tudi tiste ženske nimajo prav veliko, ker se slej ko prej izkaže, da se celo življenje ne bo mogel pretvarjati. In z vsemi vsiljevanji ljudem v nekaj kar niso je problem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FormerUser ::

@nejclp
Obstaja spol in osebnost. Prvega je mogoče zelo natančno določiti in izmeriti, drugo precej težje.

nevone je izjavil:

Vam je lažje vse popredalčkat, kot se ukvarjat s človekom individualno.

Ravno obratno, transgenderizem je tisti, ki promovira ozko predalčkanje, mi, ki se zavzemamo za abolicijo genderja, vidimo vsakega človeka kot samosvoj unikum.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

nejclp je izjavil:

No, torej če prav razumem, družbeni spol sploh ne obstaja, obstaja samo biološki spol?


Družben spol je nek made up sinonim za VLOGO v družbi ki jo NAVZEN kažeš...

Če jaz doma kuham vsak dan kosilo za svojo ženo nisem ženska... ampak je to samo moja VLOGA v najinem razmerju in sobivanju, eni bi pa iz tega radi, da jih kličemo ONA, ker delajo žensko vlogo... enako velja za to kam ga fašejo.

Problem je ker ti ljudje hočejo GRATIFIKACIJO okolice in zdaj posiljuje vse okrog s tem kako imajo oni neko vlogo, ampak nas to NE ZANIMA, meni je vseeno če je nekdo trans, nekdo gej, nekdo lezbijka, nekdo ima tako vlogo, drug drugačno... To kar on počne doma me ne zanima, enako me ne zanima če mimo mene skače v krilcu, samo ko pa pride do biološkega spola in pravic ter dolžnosti ki izhajajo iz njega, se pač pogleda NARAVNI SPOL in to je to.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejclp ::

No, ampak ti ne štekaš groucho marksistične teorije, bom citiral:

"If it walks like a duck, talks like a duck, it probably is a duck",

hudiča, saj to so osnove.

FormerUser ::

Če ima xy kromosome, če ima penis, če tvori spermije, ne more biti ženska, četudi nosi krilo in se šminka, TO so osnove.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

nejclp je izjavil:

No, ampak ti ne štekaš groucho marksistične teorije, bom citiral:

"If it walks like a duck, talks like a duck, it probably is a duck",

hudiča, saj to so osnove.


Ali pa je samo mentalno prizadet... če bo nek tip hodil po mestu po vseh štirih in lajal ter ovohaval in scal po ulici bom poklical policijo in psihiatrijo... ne bom se do njega obnašal in mu tiščal pasjo hrano iz žepa kajne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejclp ::

FormerUser je izjavil:

Če ima xy kromosome, če ima penis, če tvori spermije, ne more biti ženska, četudi nosi obleko in se šminka, TO so osnove.

Ne vem, ponavadi kromosomov ne gledam pri osebi, s katero komuniciram, pa pač ne vidim nobene težave s tem.

Se pa naciji in terfe s tem ubadajo, ja.

pirat ::

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:



Zagovorniki transgenderizma seveda trdijo, da je biološki spol družbeni konstrukt in da je edino kar v resnici šteje, to, kako se človek počuti. Problem je v tem, da se občutkov ne da natančno in objektivno izmeriti, človeku lahko samo verjamemo ali pa ne, ko nam pove kako se počuti, s tem, da tudi sam tega ne more zanesljivo vedeti in se lahko moti. Kako lahko sploh kdo trdi, da se počuti kot določen spol, če to predpostavlja, da nikoli ni bil nasprotnega spola in torej ne more vedeti, kako se pa slednji počuti, morda se pa povsem enako, morda pa fora ni v spolu ampak osebnosti, ki lahko biva v moškem ali ženskem telesu.

Jaz, kot groucho marxist, seveda upoštevam družbene spole, predvsem v smislu družbenih odnosov zatiranja. Tole, kar trdiš, če sem malce vulgaren, je podobno, kot če bi rekel, da nekdo, ki je od rojstva bogat, potem pa recimo pri 40 letih obuboža in nima niti za kruh, ni pravi revež, ker ne more vedeti, kako se revež počuti, saj nikoli prej ni bil revež.

Ne, tole niti približno ni podobno.
Podobno bi bilo, če bi človek v resnici ostal bogat (recimo, še vedno bi se uvrščal med 0,1% najbogatejših posameznikov), a bi se samo počutil revnega (ker, kaj pa vem, bi mu nekaj manjkalo, recimo 250m jahta). Boš rekel, da je tak posameznik res reven (ker se tako pač v svoji glavi sam prav zares počuti) ali boš pač rekel, da "ima vendarle težave v glavi", ker njegovo dojemanje pač ne ustreza realnosti zunaj.

nejclp ::

Mato989 je izjavil:

nejclp je izjavil:

No, ampak ti ne štekaš groucho marksistične teorije, bom citiral:

"If it walks like a duck, talks like a duck, it probably is a duck",

hudiča, saj to so osnove.


Ali pa je samo mentalno prizadet... če bo nek tip hodil po mestu po vseh štirih in lajal ter ovohaval in scal po ulici bom poklical policijo in psihiatrijo... ne bom se do njega obnašal in mu tiščal pasjo hrano iz žepa kajne =)


No, lahko naredimo v tem smislu nadgradnjo:

If it looks like a duck, walks like a duck, talks like a duck it probably is a duck.


plus, dolgočasni ste, tole jaz bistveno bolj cenim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Mato989 ::

nejclp je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nejclp je izjavil:

No, ampak ti ne štekaš groucho marksistične teorije, bom citiral:

"If it walks like a duck, talks like a duck, it probably is a duck",

hudiča, saj to so osnove.


Ali pa je samo mentalno prizadet... če bo nek tip hodil po mestu po vseh štirih in lajal ter ovohaval in scal po ulici bom poklical policijo in psihiatrijo... ne bom se do njega obnašal in mu tiščal pasjo hrano iz žepa kajne =)


No, lahko naredimo v tem smislu nadgradnjo:

If it looks like a duck, walks like a duck, talks like a duck it probably is a duck.


No ja... če bi to spet držalo, kako misliš bi se počutile ženske ki bi jih v družbi nazival kot tipe, ker meni zgledajo možače in ne ženstveno? Ker to kako nekdo izgleda je SPET subjektivno... in namesto tega imamo pač NARAVNI SPOL =)

Še huje za mene so vse ženske ki imajo pobrito glavo oz. frizuro krajšo od tega da lasje prekrivajo ušesa kot MOŠKI... jih bom zato lahko nazival kot da so tipi? A-a, one so ženske... enako kot je Conchita Wurst za mene tip, case closed.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejclp ::

Mato989 je izjavil:



Še huje za mene so vse ženske ki imajo pobrito glavo oz. frizuro krajšo od tega da lasje prekrivajo ušesa kot MOŠKI... jih bom zato lahko nazival kot da so tipi? A-a, one so ženske... enako kot je Conchita Wurst za mene tip, case closed.


pirat je izjavil:

saj ni treba reči: enako kot je Conchita Wurst za mene tip, case closed.
Conchita Wurst je tip, case closed.

Kako pa veš, kakšnega spola je, če pa nisi odsotnost kromosoma Y potrdil? Verjameš na besedo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

pirat ::

saj ni treba reči: enako kot je Conchita Wurst za mene tip, case closed.
Conchita Wurst je tip, case closed.

FormerUser ::

nejclp je izjavil:


Ne vem, ponavadi kromosomov ne gledam pri osebi, s katero komuniciram, pa pač ne vidim nobene težave s tem.

japajade, seveda, da jih gledaš, kromosomi so prisotni v vsaki človeški celici in določajo kako kdo izgleda, samo slepci, pravi in posiljeni, ne vidijo, da trans osebe večinoma niso prepričljive v spolu, ki ga želijo oponašati.

nejclp je izjavil:

Se pa naciji in terfe s tem ubadajo, ja.

Res je, šovijem se ni treba, saj zaradi tega ne bodo nič na slabšem, kvečjemu so s transgenderizmom dobili še eno orožje več za zatiranje žensk.

FireSnake ::

Kaj še vedno pustite, da vas ta tip, ki si je nadel vzdevek Hipatija, trola?
So ga pa je že razgalili tu na forumu.

Glede teh spolov: o tem imajo čas razmišljati tisti, ki nimajo dovolj drugega (beri pametnejšega) dela.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nevone ::

FormerUser je izjavil:

Če ima xy kromosome, če ima penis, če tvori spermije, ne more biti ženska, četudi nosi krilo in se šminka, TO so osnove.


To ni individualna obravnava človeka.

A ste prepričani, da so to edini atributi, ki določajo, kako se človek občuti?

Zaradi tega, ker nekateri potem to izkoriščajo, se pohodi vse normalne, ki samo želijo biti, kar občutiojo da so. Na ta način zloraba premaga nezlorabo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FormerUser ::

nejclp je izjavil:



No, lahko naredimo v tem smislu nadgradnjo:

If it looks like a duck, walks like a duck, talks like a duck it probably is a duck.


Ne, v resnici je tako, da "it looks like a duck, walks like a duck, talks like a duck" ampak ker pravi, da se počuti kot chicken, naj bi jo vsi tako obravnavali, čeprav nam oči in ušesa pravijo drugače. Ampak zanimivo, da to velja samo za nekatere, ko belka Rachel Dolezal reče, da je temnopolta, jo vsi označijo za rasistko in lažnivko, ko Bruce Jenner reče, da je ženska pa postane osebnost leta. Hipokrizija.

nejclp je izjavil:

plus, dolgočasni ste, tole jaz bistveno bolj cenim.

Lep primer kako pol ure govoriti in ničesar povedati, tudi Nicku se vidi, da ni ženska, pa naj se še tako trudi in spakuje.

FireSnake je izjavil:

Kaj še vedno pustite, da vas ta tip, ki si je nadel vzdevek Hipatija, trola?
So ga pa je že razgalili tu na forumu.

Dokaze na mizo ali pa utihni.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

nevone je izjavil:


A ste prepričani, da so to edini atributi, ki določajo, kako se človek občuti?

Ne, to so atributi, ki določajo njegov spol, kako se počuti je pa njegova osebna stvar. Če moški, ki se šminka in nosi krila, v očeh družbe ni moški, potem je treba razširiti definicijo moškega, ne pa ga proglasiti za žensko in ustvariti kup problemov, ki jih to potegne za sabo.

Gagarin ::

ok Hipa, torej si ti moški, kako se pa počutiš je pa tvoja osebna stvar. Kaj se pol tako buniš če smo te razkrinkali?

judoka ::

A ste prepričani, da so to edini atributi, ki določajo, kako se človek občuti?


Sam en intermezzo...

Zakaj bi bili obcutki nad bioloskimi dejstvi? Obcutki so iluzija, obcutki nam lazejo na dnevni bazi, vsak clovek z min. samo-refleksije bo to registriral.

tone31 ::

judoka je izjavil:

Zakaj bi bili obcutki nad bioloskimi dejstvi?
ker beli supremaciji to zahtevate

FireSnake ::

FormerUser je izjavil:


Dokaze na mizo ali pa utihni.


Žal so bili pobrisani.
Pomembno je, da s(m)o te spregledali.

Meni se je tako ali tako vseskozi zdelo, da tako zafurana osebnost, v resnici, ne more obstajati.
Si mi pa dal misliti, na momente. To je pa res.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DjJuvan ::

Sprememba spola bo raj za posiljevalce.... spremenijo spol in ga pošljejo v ženski zapor.

tone31 ::

posilstvo je za vas samo problem ce se dogaja tako kot vam ni v redu, ko se pa posili moske v zaporih pa to ni problem?

FormerUser ::

FireSnake je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Dokaze na mizo ali pa utihni.


Žal so bili pobrisani.
Pomembno je, da s(m)o te spregledali.


Nič hudega, če so bili pobrisani, lahko tukaj ali na zs pošlješ transkripte.

Aja, sej res, nihče jih v resnici ni videl, samo slišali ste zanje, od enega lažnivega osebka.

Gagarin ::

Videli, videli Hipa. Se lahko zdej izmotavaš s pomočjo moderatorjev kolkr hočeš. Dejstvo je pač dejstvo. Boš že preživel, sej si kar dolgo haral. Drug nick pa probaj ponovno, sam boš moral tudi mal stil sprement drgač te bodo hitr spet pogruntal.

FormerUser ::

tone31 je izjavil:

posilstvo je za vas samo problem ce se dogaja tako kot vam ni v redu, ko se pa posili moske v zaporih pa to ni problem?

Seveda je problem, ampak ta problem niso dolžne reševati ženske, in to na način, da se jih ponudi posiljevalcem na žrtvenem oltarju.

tone31 ::

kakem oltariju clovek ti sploh razumes kaj pises

problem je da posilstva sploh pride ne pa kdo je koga

FormerUser ::

Gagarin je izjavil:

Videli, videli Hipa. Se lahko zdej izmotavaš s pomočjo moderatorjev kolkr hočeš. Dejstvo je pač dejstvo. Boš že preživel, sej si kar dolgo haral. Drug nick pa probaj ponovno, sam boš moral tudi mal stil sprement drgač te bodo hitr spet pogruntal.

Če si jih videl, potem jih ne boš imel problema povzeti na način, da je v skladu s pravili. Torej, čakam na dokaze or STFU.

Cruz ::

:)) Če si res tip imaš pivo v dobrem. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Gagarin ::

FormerUser je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Videli, videli Hipa. Se lahko zdej izmotavaš s pomočjo moderatorjev kolkr hočeš. Dejstvo je pač dejstvo. Boš že preživel, sej si kar dolgo haral. Drug nick pa probaj ponovno, sam boš moral tudi mal stil sprement drgač te bodo hitr spet pogruntal.

Če si jih videl, potem jih ne boš imel problema povzeti na način, da je v skladu s pravili. Torej, čakam na dokaze or STFU.


Kakšne dokaze zdej ti hočeš? Vsi na forumu smo vidli in vemo da si moški, konc diskusije. Toži tistega, ki te je razkrinkal LOL. Mi vemo kaj smo vidl.

FormerUser ::

tone31 je izjavil:

kakem oltariju clovek ti sploh razumes kaj pises

problem je da posilstva sploh pride ne pa kdo je koga

V praksi to izgleda tako, da so child abuserji v moških zaporih deležni nasilja in nadlegovanja, zato se začnejo počutiti kot ženske, potem jih prestavijo v ženski zapor, kjer oni začnejo nadlegovati in zganjati nasilje nad ženskami in njihovimi otroki. A temu bi ti rekel dobra rešitev?

Gagarin je izjavil:


Kakšne dokaze zdej ti hočeš? Vsi na forumu smo vidli in vemo da si moški, konc diskusije. Toži tistega, ki te je razkrinkal LOL. Mi vemo kaj smo vidl.

Veš kaj si videl, ampak nočeš povedat kaj si videl, ker v resnici nisi nič videl, ane.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Zakaj bi bili obcutki nad bioloskimi dejstvi?


Ker so ubčutki delno odvisni tudi od ustroja telesa.

Obcutki so iluzija, obcutki nam lazejo na dnevni bazi, vsak clovek z min. samo-refleksije bo to registriral.

Če nekateri občutki lažejo, ne pomeni da vsi. Sicer pa, kaj pa si potem ti, če ne tisto za kar se občutiš. Brez občutkov ti niti ne veš, da obstajaš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vajenc ::

judoka je izjavil:

Zakaj bi bili obcutki nad bioloskimi dejstvi? Obcutki so iluzija, obcutki nam lazejo na dnevni bazi, vsak clovek z min. samo-refleksije bo to registriral.

Ženske so bile predvsem zaradi bioloških dejstev v družbi dolgo časa neenakopravno zastopana. Sedaj, ko naj bi imeli demokracijo, človekove pravice, liberalizem, izobrazbo in še kaj, se je to spremenilo. Verjetno je poleg medicinskih dognanj to en izmed glavnih razlogov, da se vse več bioloških moških (transpolnih) odloča za spremembo spola. Nekateri moški so po jemanju hormonov in kirurških posegih videti bolj žensko kot veliko bioloških žensk. Kje bo meja, ko bomo rekli, da je tak spremenjen moški ženska? Ko bo vizualno kot ženska, ko bo imel vonj po ženski, ko bo lahko rodil, ko bo...?

Izgled in navade posameznega spola je od nekdaj narekovala družba in to se je velikokrat diametralno spreminjalo. Z novimi medicinskimi dognanji smo očitno na poti k takemu preobratu. Spreminjati navade je vedno težko. Plus današnjega časa naj bi bilo to, da ni nujno, da takšne spremembe sprejmeš. Vsi drugačni, vsi enakopravni!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Gagarin ::

FormerUser je izjavil:

tone31 je izjavil:

kakem oltariju clovek ti sploh razumes kaj pises

problem je da posilstva sploh pride ne pa kdo je koga

V praksi to izgleda tako, da so child abuserji v moških zaporih deležni nasilja in nadlegovanja, zato se začnejo počutiti kot ženske, potem jih prestavijo v ženski zapor, kjer oni začnejo nadlegovati in zganjati nasilje nad ženskami in njihovimi otroki. A temu bi ti rekel dobra rešitev?

Gagarin je izjavil:


Kakšne dokaze zdej ti hočeš? Vsi na forumu smo vidli in vemo da si moški, konc diskusije. Toži tistega, ki te je razkrinkal LOL. Mi vemo kaj smo vidl.

Veš kaj si videl, ampak nočeš povedat kaj si videl, ker v resnici nisi nič videl, ane.


Lej, ne bom ponavljal in se izpostavljal srdu (tožbam?) moškega, ki se pretvarja da je ženska šovinistka...Zmen se z dotičnim.

FormerUser ::

Lej, jaz nisem moški, po nobeni definiciji, ti pa definitivno si lažnivec.

Gagarin ::

FormerUser je izjavil:

Lej, jaz nisem moški, po nobeni definiciji.


Sej je čist kul, če se sam počutiš ženska. Jebeš ti one med nogami.

FormerUser ::

Jaz se ne počutim ženska, jaz SEM ženska.

Cruz ::

@Hipatija veliko da na varnost in zaščito (žensk). Se razume, zakaj je proti trans osebam oz. ne priznava transženske kot ženske, ker prvič, deljeni prostori lahko ogrožajo (bio) ženske zaradi slabše fizične moči, drugič pa zato, ker se s tem lahko izgubijo pravice žensk in nekako delijo vse skupaj. In res je, za ženske bi se gotovo izgubile, oz. verjetno boljša beseda spremenile, pravice, kvalifikacije ipd.

Bolj "varno" in lažje je njena ideja, ne vem pa, če je dobra za kompleksen svet, v katerega prehajamo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Gagarin ::

FormerUser je izjavil:

Jaz se ne počutim ženska, jaz SEM ženska.


Jah sej, kar se počutiš to si. Bravo zate.

judoka ::

Če nekateri občutki lažejo, ne pomeni da vsi. Sicer pa, kaj pa si potem ti, če ne tisto za kar se občutiš. Brez občutkov ti niti ne veš, da obstajaš.


Napaka. Dokler ima clovek zavest, ve da obstaja. Pravzaprav je stanje brez misli in custev najbolj pure.

Ce nekateri (vecina) obcutki lazejo, zakaj bi jim potem v kateremkoli scenariju pripisal vecjo vrednost kot hard dejstvom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

MIG-A51 ::

Vajenc je izjavil:


Izgled in navade posameznega spola je od nekdaj narekovala družba in to se je velikokrat diametralno spreminjalo.


Ja seveda.

FormerUser ::

Vajenc je izjavil:

.. da se vse več bioloških moških (transpolnih) odloča za spremembo spola.

Ponovno, spola ni mogoče spremeniti, kot drugo pa je večina oseb, ki se odloči za "tranzicijo" ženskega spola, ki želi na ta način ubežati seksistični, mizogini družbi. Rešitev je v spremembi družbe, ki naj bo bolj prijazna do ljudi, ne pa v pohabljanju zdravih teles in delanju invalidov iz ljudi.

Vajenc je izjavil:

Nekateri moški so po jemanju hormonov in kirurških posegih videti bolj žensko kot veliko bioloških žensk. Kje bo meja, ko bomo rekli, da je tak spremenjen moški ženska? Ko bo vizualno kot ženska, ko bo imel vonj po ženski, ko bo lahko rodil, ko bo...?

Morda na sliki, v živo jih večina ne prepriča, se takoj vidi, da so moški.

nejclp ::

FormerUser je izjavil:

Jaz se ne počutim ženska, jaz SEM ženska.

Misl, a zdej ti bomo pa na besedo verjeli? A lahko predložiš kromosomski test?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

FormerUser ::

Cruz je izjavil:



Bolj "varno" in lažje je njena ideja, ne vem pa, če je dobra za kompleksen svet, v katerega prehajamo.

Jaz sem pa skoraj prepričana, da bo v prihodnje treba narediti kak korak nazaj, če bomo kot civilizacija želeli obstati in da je čedalje večje kompliciranje kontraproduktivno.

tone31 ::

FormerUser je izjavil:

Morda na sliki, v živo jih večina ne prepriča, se takoj vidi, da so moški.
taki kot ti vsi ste za na odpad zgodovine

potem pa punca da jo zmerjajo prijoka da je dedu podobna samo ker je s kmetije doma

FormerUser ::

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Jaz se ne počutim ženska, jaz SEM ženska.

Misl, a zdej ti bomo pa na besedo verjeli? A lahko predložiš kromosomski test?

Lahko bi ga, čeprav bi v mojem primeru zadostoval že rojstni list.

tone31 je izjavil:


potem pa punca da jo zmerjajo prijoka da je dedu podobna samo ker je s kmetije doma

In, kaj bi bila boljša rešitev? Da te idiote pošlje v k.... ali da se gre iznakazit, da bi ustregla družbenim normam?

Zgodovina sprememb…

tone31 ::

da ti nehas zmerjati punco da zgleda ko ded bi dober start
««
8 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64073364 (64353) vostok_1
»

Dr. Phil: My African-American Daughter Believes She is Caucasian (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214808 (13068) KAVINSKY

Več podobnih tem