» »

NAS za Small/Medium business uporabo

NAS za Small/Medium business uporabo

darkolord ::

Da se sosednja tema NAS za domačo uporabo ne zasmeti preveč, odpiram novo temo.

Razmišljam o naslednjem NAS-u za manjše/srednje firme brez IT departmenta z ločenim budgetom. To pomeni en nivo nad home NAS-i, še vedno pa v low end štirimestnih cifrah.

Glavni purpose general purpose virtualizacija.

Okvirni specsi:
- rackmount
- ECC
- 10 Gbit
- redundand PSU je good to have
- NAS pa iSCSI
- snapshoti so good to have

V tem rangu sta še vedno Synology pa QNAP (slednjega sicer ne maram več zaradi idiotsko implementiranega RAID-a).

Nekaj let nazaj smo nabavili enega Thecusa, ki ustreza zgornjim specifikacijam, je hiter in cenovno precej ugoden, je pa SW del malo zadaj. Novejše verzije sicer kot je videti imajo BTRFS in podporo snapshotom, kar je dandanes fino imeti.

Ena opcija je še DIY varjanta. Glede HW mislim da ni hud problem sestaviti kvalitetnega builda (lahko kakšen server prejšnjih generacij ali from scratch), glede SW pa nisem tako siguren.

Pred leti sem gledal FreeNAS, a je bil takrat preko networka velikorat izredno počasen. Je sedaj bolje?
unRAID nima iSCSI.
Nekaj časa sem imel postavljen OmniOS z ZFS pa en web interface čez, ampak je bil management tega obupen in je izgledalo vse zelo delikatno in na robu tega, da nepopravljivo crkne.

Kakšno mnenje na to temo?

matobeli ::

synology je super zadeva :)

ToniT ::

Synology - enostaven in dela...
Imel sem dva Thecusa in sta oba crknila - matična plošča.

mzakelj ::

Openmediavault

antrim ::

Keep it simple. Synology. All in one, zna vse, kar rabiš, z njim lahko dela kdorkoli, support je dober. Pa tole niti ne bodo tako low end štirimestne cifre.

darkolord ::

Synology RS2418+ je ranga ~1500 EUR z enim PSU-jem, kar je OK.

antrim ::

Ja, ampak ne podpira ECC, nima redundant PSU, rabiš kupiti še NIC, pa diski ... se nabere hitro.

darkolord ::

ECC podpira. No, ceno sem mislil itak brez diskov.

RS1619xs+ ima ECC, redundant PSU, NVMe, pa je slaba 2 jurja. Pa še kakih 100 eur za mrežno zraven. Ima sicer samo 4x 3.5" slote, ampak OK.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Freenas za tole, kar bi ti ravno ne bo. Bi pa bil TrueNas. Je pa res, da pojma nimam, kaksne so cene.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365566 (53997) levaky
»

Enterprise NAS

Oddelek: Kaj kupiti
283078 (2485) Mr.B
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515678 (12773) ta-mau
»

Kateri NAS / omrežni disk nabavit?

Oddelek: Strojna oprema
224276 (3629) bosmla

Več podobnih tem