» »

Ko se pojavi nek problem, se nihče ničesar ne spomni

Ko se pojavi nek problem, se nihče ničesar ne spomni

PreviousUser ::

V službi poveste nadrejenemu in sodelavcu, kako se bo naredila neka stvar, sta seznanjena in se strinjata. Mine leto in nadrejeni sprašuje, kako se je lahko to tako naredilo in da se on nič ne spomni, kljub temu da ima mejle o tem pri sebi.

Sprašujem se, ali bom moral hoditi z listi okrog in zahtevati pisno potrditev za vsako stvar? Ne razumem, ali ni šef tisti, ki bi moral imeti vseskozi pregled nad tem, kar se dogaja?

Imate tudi vi izkušnje s tem, da se kar "pozabi" nekaj in se potem dela iz tega paniko?

genesiss ::

Da, včasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Vazelin ::

Težak dan na jobu?
Ponovno??:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Težak dan na jobu?
Ponovno??:))


Ne, čisto običajen dan. :D

Zato pa se išče way out :D

Zgodovina sprememb…

T743 ::

Seveda nekaj najbolj normalnega, čudno bi bilo, če bi bilo drugače. Meni se zdi neverjetno, da se ob ponedeljkih in torkih sploh kaj naredi...tja do četrtka se stanje ponavadi normalizira nato pa pride petek in v ponedeljek jovo na novo...

ejresnevem ::

sklici sestanek, napravi zapisnik in razposlji vpletenim/odlocujocim...
ali pa vsaj napisi povzetek in poslji po mailu za dodatno mnenje in odobritev...

Cange ::

To je normlano da se najde krivca ki je dokonca odlomil kljuko vhodnih vrat za v firmo.

Vazelin ::

Zato pa se išče way out :D

Če sedaj ne boš najdel way outa ko je konjuktura ne boš nikol:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

To je povsod, kjer je malo vecje podjetje. Tudi pisna potrditev ne bi pomagala, ker je pozabil. Jaz sem ze veckrat posiljal isti mail, ker se sefom ni dalo iskati, ampak mi ni bil nikoli problem.

Dokler si placan na mesec in ne na efekt oz. tudi, ce si na uro, kaj te potem briga ce zadeve veckrat razlagas.

PreviousUser je izjavil:



Zato pa se išče way out :D


Iz cesa? Podobna situacija bo povsod in boljse je tako. Kdo pa hoce sefa, ki ima vse pod kontrolo. :) Edini nacin, da bos res resil ta problem je, da ti postanes sef. Potem bos ti pozabljal.... :) Moj trenuten nadrejeni je pol leta pred penzijo in pozabi kaj sva se pogovarjala nekaj dni nazaj, pa se imamo vseeno fino.

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Zato pa se išče way out :D

Če sedaj ne boš najdel way outa ko je konjuktura ne boš nikol:)


Ma niti ne v smislu nove službe, sit sem tega. Bolj se mi gre za to, da postavim nek pasivni dohodek za pokrivanje nujnih stroškov in se spravim delat druge stvari.

Machete ::

TheBlueOne je izjavil:

To je povsod, kjer je malo vecje podjetje. Tudi pisna potrditev ne bi pomagala, ker je pozabil. Jaz sem ze veckrat posiljal isti mail, ker se sefom ni dalo iskati, ampak mi ni bil nikoli problem.

Dokler si placan na mesec in ne na efekt oz. tudi, ce si na uro, kaj te potem briga ce zadeve veckrat razlagas.

PreviousUser je izjavil:



Zato pa se išče way out :D


Iz cesa? Podobna situacija bo povsod in boljse je tako. Kdo pa hoce sefa, ki ima vse pod kontrolo. :) Edini nacin, da bos res resil ta problem je, da ti postanes sef. Potem bos ti pozabljal.... :) Moj trenuten nadrejeni je pol leta pred penzijo in pozabi kaj sva se pogovarjala nekaj dni nazaj, pa se imamo vseeno fino.


On pa tudi :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PreviousUser ::

Ma bolj mi gre na živce, da zdaj to kar naenkrat ni več v redu, kar je bilo takrat dogovorjeno, da se naredi in me sprašuje, zakaj je to tako LOL. Kot da ne bi bil zraven in dobil vseh mejlov v vednost.

ejresnevem ::

PreviousUser je izjavil:

Ma bolj mi gre na živce, da zdaj to kar naenkrat ni več v redu, kar je bilo takrat dogovorjeno, da se naredi in me sprašuje, zakaj je to tako LOL. Kot da ne bi bil zraven in dobil vseh mejlov v vednost.

kot receno, neko 'visjo potrditev', bos pol manj kriv, ce bo zaj*...
odvisno od strogosti vase strukturiranosti...
izkusnja theblueone ni ravno referencna...

TheBlueOne ::

Ni prvi sef, ki pozablja, je se vsak. Se pac prilagodis in zadeve morda obrnes sebi v prid. Boljse, kot tarnati, ko je ranjen ego, ker sef ne sledi tvojem delu.

ejresnevem ::

ymmv... ni obicajno, vsaj ne v okoljih, kjer sem vkljucen jaz...

gruntfürmich ::

boli te kurac. če je pozabil potem zadeva ni resna. pa še ti 'pozabiš'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PreviousUser ::

TheBlueOne je izjavil:

Ni prvi sef, ki pozablja, je se vsak. Se pac prilagodis in zadeve morda obrnes sebi v prid. Boljse, kot tarnati, ko je ranjen ego, ker sef ne sledi tvojem delu.


Ne, saj OK, spomniš pa vse... Samo da potem ti nosiš odgovornost, ko pa si on zdaj več ne domišlja, da bi moralo biti tako in se ne spomni, kaj je počel zraven, pa pač ni OK.

jype ::

Those who do not understand unionization are condemned to reinvent it, poorly.

TheBlueOne ::

PreviousUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ni prvi sef, ki pozablja, je se vsak. Se pac prilagodis in zadeve morda obrnes sebi v prid. Boljse, kot tarnati, ko je ranjen ego, ker sef ne sledi tvojem delu.


Ne, saj OK, spomniš pa vse... Samo da potem ti nosiš odgovornost, ko pa si on zdaj več ne domišlja, da bi moralo biti tako in se ne spomni, kaj je počel zraven, pa pač ni OK.


On nosi odgovornost, ne ti, to je vloga sefa. Pac imej boljso dokumentacijo projekta, da mu lahko pokazes razvoj, spremembe itn. Potem bos ti delal profesionalno in sef bo zadovoljen. Samo na kratko, da se vidi kdaj je bilo kdaj odloceno, ker solate zopet na marajo. Fast food information....

Zgodovina sprememb…

otago ::

Ni tvoja obveznost vedeti kako in kaj za dogodek izpred enega leta, razlagati. Lahko probas pisno, ali pa ustno. Sem moral ze spomniti nadrejenega 3x, saj ni bilo ucinka. Pa bi lahko izgubili pogodbo. Iz tega se naucis, da naredis bare minimum, kar je potrebno. Ce obstaja pisna zgodovina, potem so nadrejeni krivi, oz. je nekje nekje zapisano kako in zakaj. Flegmatiki pridejo najboljse skozi.

Ko imas letni razgovor oz. tvoj zahtevek za povisanje in "pridejo" napake na plano, jim lahko serviras obrazlozitev na pladnju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13418280 (8564) MadMicka
»

Ravs na ljubljanski fakulteti za elektrotehniko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310132 (4687) vostok_1
»

Service Matrix

Oddelek: Loža
141481 (1162) Invictus
»

Dati odpoved?

Oddelek: Loža
246066 (3631) ZaphodBB

Več podobnih tem