» »

Service Matrix

Service Matrix

harmony ::

V nas oddelek je prisel nov vodja, ki zeli procentualno vedeti kdo koliko dela na dolocenih nalogah. Okej vse lepo in prav. Napisal je, da na koncu mora biti 100% pri vsakemu ali vec. Ne razumem tega "ali vec". Pri nekaterih sodelavcih sem videl 168%. Jaz sem tabelo tako izpolnil, da na koncu pridem na 100%, ker si ne predstavljam kako lahko nekdo dela 168%. Edino, ce dela istocasno vec nalog ali kako naj razumem teh vec procentov. Tudi sam vcasih delam 2-3 stvari naenkrat. Instaliram win updates, gledam traffic na firewallu, vmes me se nekdo poklice, da se mu je zaklenil account...ipd.

Invictus ::

Preprosto...

Ne zna oceniti dolžine trajanja taska. In ne zna vpisovati v app ;).

pač kreativno poročanje, ker šef nekaj teži, pa mu nekaj napiše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

No jaz sem edini, ki ima na koncu 100% in tega se bom drzal, edino ce me nekdo drugace preprica in razlozi, da je mozno imeti tudi vec %. Mogoce pa to bolj cool izgleda pri novem sefu lol

Mavrik ::

Zakaj pa ne vprašaš šefa, ki je uvedel tole? Kako ti naj mi povemo kaj on hoče?
The truth is rarely pure and never simple.

harmony ::

Mavrik je izjavil:

Zakaj pa ne vprašaš šefa, ki je uvedel tole? Kako ti naj mi povemo kaj on hoče?

Ni to vprasanje. Vprasanje je kako je mozno imeti sumo vec kot 100%.

technolog ::

ja, delo več kot 8 ur na dan. Torej 168% je 13.44 ure.

harmony ::

technolog je izjavil:

ja, delo več kot 8 ur na dan. Torej 168% je 13.44 ure.

No ta sodelavec ima vsak mesec 20h minusa. Ja 20 ne 2.
Pa ni fora v stevilu ur, temvec "koliko svojega casa neodvisno od ur" porabis za doloceno storitev. Gre se za za to, da se vidi na kateri storitvi procenti narascajo, ter kje padajo oziroma jih ni.

Tudi ce bi imel 200h mesecno, porabim 50% teh ur za vzdrevaznje streznikov, 20% gre za vzdrevanje endpointa, spam resitev, 20% za backup, ter 10% npr. exchange...nemorem pa imeti 50% server, 40% endpint, 40% backup, 20% exchange in 30% odklepanje accountov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

smacker ::

Odvisno kaj definiraš kot 100%. Če je to porabljene ure, pol ne more bit več kot 100%. Če ti 100% pomeni vse prejete zadolžitve, tebi pa je ostalo nekaj časa za extra samoiniciativno delo, potem lahko maš več. Govorit na pamet, brez poznavanja razmer nima smisla. So pa ta samoocenjevanja ponavadi total mimo, zato se ne sekiraj preveč. Daj si pri vsaki postavki x2, pa boš mel 200% + simple način za preračunat dejansko stanje :D

dronyx ::

Sliši se precej učeno "service matrix". Pri nas je nekoč nek šef uvedel aplikacijo, kamor je vsak moral pisati vse kar počne, ker...kot se je izrazil...ne ve kaj zaposleni delajo in bo tako najlažje dobil sliko. Samo čez nekaj časa se je izkazalo, da tisti, ki so najmanj obremenjeni pišejo pravljice (govoril po telefonu, pripravljal to in to, koordiniral, usklajeval...), medtem ko tisti, ki dejansko nekaj delajo sploh niso imeli časa tega pisat.

harmony ::

Slisi se cudno. Se zmeraj mi kolege ne znajo razloziti kako imas lahko 168%, obenem si pa konstantno v minusu, ce ze gledamo na ure. Ampak jbg mogoce sem pa jaz tisti trotl,ki zadevo drugave vidi. Kar pa ni niti narobe, bolje imeti svoje mnenje, kot biti konstantno ovcka in samo kimati.

borisk ::

dronyx je izjavil:

Pri nas je nekoč nek šef uvedel aplikacijo, .. ...ne ve kaj zaposleni delajo


kak šef pa je če ne ve kaj delajo njegovi zaposleni? kdo pa delegira kdo kaj dela ipd?

Invictus ::

harmony je izjavil:


Tudi ce bi imel 200h mesecno, porabim 50% teh ur za vzdrevaznje streznikov, 20% gre za vzdrevanje endpointa, spam resitev, 20% za backup, ter 10% npr. exchange...nemorem pa imeti 50% server, 40% endpint, 40% backup, 20% exchange in 30% odklepanje accountov.

Ah, doba naivnosti...

Seveda imaš lahko 200% utilizacije. Samo tako vpisuj, pa bo... ;)

Očitno je šef prebust da bi naredil korelacijo med nad 100% utilizacije in manjko ur ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Saul Goodman ::

ne razumeš. temu se reče "višja matematika". tako se svet vrti.

harmony ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


Tudi ce bi imel 200h mesecno, porabim 50% teh ur za vzdrevaznje streznikov, 20% gre za vzdrevanje endpointa, spam resitev, 20% za backup, ter 10% npr. exchange...nemorem pa imeti 50% server, 40% endpint, 40% backup, 20% exchange in 30% odklepanje accountov.

Ah, doba naivnosti...

Seveda imaš lahko 200% utilizacije. Samo tako vpisuj, pa bo... ;)

Sarkazem ali kako naj razumem tvoj komentar? Ma ko ga jebe. S to tabelo si lahko obrise rit. Namesto, da se je usedel z vsakim zaposlenim posebej in sam vpisal v to tabelo, ne pa da neke imaginarne procente pisemo.

No sem pa tudi ze dozivel v firmi, da sem moral planirati support za 1 teden vnaprej in pisati kaj bom pocel. To ti je sele butast sef. Za naslednji teden planiram izpad exchange serverja, kjer bom porabil 8h za popravilo, 10h planiram porabiti za restavriranje podatkov, ker bo en uporabnik izbrisal cel mapiran disk, pa ene 20h bom porabil, ker se bo masina sesula zaradi zadnjih instaliranih apdejtov...

Invictus ::

Ja, sarkazem detektor /on ;).

Evo, za plan podvoji število ur za 100%, pa bo 200% utilizacija :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722414 (8262) Daniel
»

izsiljevalski virus Locky (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
16940866 (31976) SeMiNeSanja
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515685 (12780) ta-mau
»

Selitev na nov PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
242440 (1768) solatko
»

koliko ur na dan, teden, mesec delate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589448 (7771) energetik

Več podobnih tem