» »

Galaxy S10 vs iPhone 11

Galaxy S10 vs iPhone 11

retard ::

Pozdravljeni, gledam za nov telefon. Sprva sem bil prepričan za Appla, potem sem pa začel tuhtat in primerjat omenjena flagshipa. Ios-a res da še nisem imel, endar je nekaj na njem kar me zelo privlači, bolj kot android... kar sem čekiral hardware je Samsung za nekaj pik boljši. Imam pa tudi Samsungovo pametno uro (gear S3 frontier) na katero sem se zelo navezal in jo ves čas aktivno uporabljam. Torej zanima me še kakšno vaše mnenje, zakaj en zakaj drug... Ima ios kakšno prednost pred androidom ki je ne poznam, ali se preprosto bolj splača Samsung glede na to da je cena skoraj identična in ponuja boljši hardware (+ povezljivost z uro)

Vesel bom usakega tehtnega mnenja.

LP!
Andrej

blink ::

retard je izjavil:

Pozdravljeni, gledam za nov telefon. Sprva sem bil prepričan za Appla, potem sem pa začel tuhtat in primerjat omenjena flagshipa. Ios-a res da še nisem imel, endar je nekaj na njem kar me zelo privlači, bolj kot android... kar sem čekiral hardware je Samsung za nekaj pik boljši. Imam pa tudi Samsungovo pametno uro (gear S3 frontier) na katero sem se zelo navezal in jo ves čas aktivno uporabljam. Torej zanima me še kakšno vaše mnenje, zakaj en zakaj drug... Ima ios kakšno prednost pred androidom ki je ne poznam, ali se preprosto bolj splača Samsung glede na to da je cena skoraj identična in ponuja boljši hardware (+ povezljivost z uro)

Vesel bom usakega tehtnega mnenja.

LP!
Andrej


Po 6 letih bo iphone softversko up to date, samsung bo ze tri leta zastarel. Zelo pomembno pri aplikacijah ki zahtevajo dolocen softverski minimum.

Rabljeni iphoni bolje drzijo ceno kot androidi.

Ce imas ipad ali macbook, je vse v istem ekosistemu.

Ios deluje smooth in je vizualno privlacnejsi, brez softverske navlake.

Takojsnje softverske nadgradnje, na androidu cakas mesece.

forplan ::

blink je izjavil:

Ios deluje smooth in je vizualno privlacnejsi, brez softverske navlake


:D:D:D
da se strinjam

retard ::

Aha no sej to mi je jasno ja... Drugače pa nimam nobenih applovih izdelkov, in me zato ni mogoče toliko prepričalo v nakup. Hvala za info @blink :D

Han ::

Prijatelj je šel lani po n-letih z Galaxy Note na iPhone XS Max, pa mu je bilo hitro žal. Razočara predvsem dosegljivost oziroma domet antene.

Ales ::

blink je izjavil:

Po 6 letih bo iphone softversko up to date, samsung bo ze tri leta zastarel. Zelo pomembno pri aplikacijah ki zahtevajo dolocen softverski minimum.

Rabljeni iphoni bolje drzijo ceno kot androidi.

Ce imas ipad ali macbook, je vse v istem ekosistemu.

Ios deluje smooth in je vizualno privlacnejsi, brez softverske navlake.

Takojsnje softverske nadgradnje, na androidu cakas mesece.

Kar se tiče nadgradenj govoriš kar nekaj na pamet.

Drži, da je Apple v preteklosti dlje časa nadgrajeval svoje telefone, kot večina proizvajalcev Android telefonov.

Konkretno Samsung Galaxy S10 bo imel 4 leta nadgradenj. Velik del tega časa bo nadgradnje dobival redno, vsak mesec.

Samsung je že nekaj let nazaj precej izboljšal podporo napravam. Samsung Note8 bo npr. imel 3 leta mesečnih varnostnih nadgradenj, po tem gre na četrtletne za še kako leto. Morda dlje, bomo videli. V tem času bo telefon prejel dve glavni nadgradnji OS-a, torej iz Android 7 na Android 8 in na Android 9. Nadgradnje na Android 10 ne bo prejel, varnostni popravki za Android 9 pa bodo prihajali še naprej in popravki za posamezne aplikacije tudi.

Kar se mene tiče je 4 leta premalo. 5 do 6 let, z možnostjo nadgradenj OS-a v lastni režiji tudi po tem času, brez iskanja obvozov, bi bilo OK. Slednjega tudi Apple ne omogoča, pravzaprav je sistem še daleč bolj zaprt kot Android, kar je ogromen minus.

hojnikb ::

2 mayor nadgradnji so sramota za highend telefon.
iphone 5s je dobil 5 mayor updejotv, pa se vedno dobiva security update.
#brezpodpisa

Skyman ::

Ce bos sel na iphone vzemi vsaj 11 PRO serijo bolsa zadeva kot navadna 11ka (bolsi zaslon kamera baterija) drugace mislim da tam meja 5 LET je max kar se podpira pri iOS-ju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

2dark ::

retard je izjavil:

Pozdravljeni, gledam za nov telefon. Sprva sem bil prepričan za Appla, potem sem pa začel tuhtat in primerjat omenjena flagshipa. Ios-a res da še nisem imel, endar je nekaj na njem kar me zelo privlači, bolj kot android... kar sem čekiral hardware je Samsung za nekaj pik boljši. Imam pa tudi Samsungovo pametno uro (gear S3 frontier) na katero sem se zelo navezal in jo ves čas aktivno uporabljam. Torej zanima me še kakšno vaše mnenje, zakaj en zakaj drug... Ima ios kakšno prednost pred androidom ki je ne poznam, ali se preprosto bolj splača Samsung glede na to da je cena skoraj identična in ponuja boljši hardware (+ povezljivost z uro)

Vesel bom usakega tehtnega mnenja.

LP!
Andrej


Če že gledaš, potem izbiraj iphone 11 PRO MAx ali pa samsung S10+. Iphone 11 je najslabši model oz vstopni model in se zelo pozna, da ima slabo kvaliteto zaslona, slaba kamera.. Pač vstopni model za reveže.

blink ::

Ales je izjavil:


Kar se tiče nadgradenj govoriš kar nekaj na pamet.

Drži, da je Apple v preteklosti dlje časa nadgrajeval svoje telefone, kot večina proizvajalcev Android telefonov.

Konkretno Samsung Galaxy S10 bo imel 4 leta nadgradenj. Velik del tega časa bo nadgradnje dobival redno, vsak mesec.


Apple je v preteklosti in sedanjosti odlično skrbel/skrbi za softversko plat. Kaj obljublja Samsung in kaj bo zares od tega držalo pa je že v kategoriji Dannyjevih Zvezd. Očitno Apple bolj ceni svoje uporabnike da jim ponuja 6 let nadgradenj.

Ales ::

Samsung se dejansko drži načrtov kar se nadgradenj tiče, ni to neka garažna firma. Nehaj trolat tja v tri dni.

retard ::

Hvala za odgovore! iPhone 11 pro al pa celo Max in pri samsungu + verzija zagotovo ne pride v poštev, ker ne marav velikih telefonov Pro je tud useeno dost dražji in ne mislim tolk plačevat. Trenutno mam Xiaomi redmi 5 plus in je obuno porevelik, in nadgradnja bo tako al tako očitna ne glede na kaj zberem. zdej da bi telefon uporabljal 6 let mi žal še ni uspelo... 2 do 3 leta ga mislim met in potem zamenjat u usakem primeru.

rabelj5 ::

nikoli apple

xgeorgex ::

rabelj5 je izjavil:

nikoli apple

+1

Skyman ::

Hejterji prisli iz jame.. vrjetno ga nikoli niso imel in berejo geek forume kjer pise nikoli apple in sirijo to vero dalje

Vzemi tisto kar ti budget dopusca vrjetno v tvojem primeru je res samsung s10 bolse kot navadna 11 ki je malo okrnjena verzija napram PRO.Kar se tice nadgraden bos miren tja do ene ios 16 ali 17 nekje odloci se sam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

2dark ::

retard je izjavil:

Hvala za odgovore! iPhone 11 pro al pa celo Max in pri samsungu + verzija zagotovo ne pride v poštev, ker ne marav velikih telefonov Pro je tud useeno dost dražji in ne mislim tolk plačevat. Trenutno mam Xiaomi redmi 5 plus in je obuno porevelik, in nadgradnja bo tako al tako očitna ne glede na kaj zberem. zdej da bi telefon uporabljal 6 let mi žal še ni uspelo... 2 do 3 leta ga mislim met in potem zamenjat u usakem primeru.


Potem pa izberi tisto, kar ti je najbolj všeč. Čeprav iphone 11 vstopni model in je najslabši med vsemi tremi 11-kami. Tudi zaslon je precej slab. Izbira je tvoja.

Scorpy84 ::

Jaz pa ne eno ne drugo, vzemi leto starejsi telefon npr. samsunga s9 ali pa ostani na xiaomi in njim podobnim, ki so vec kot pol manj denarja, kot te nove drage cigle, ki niso nic boljsi. Preostanek denarja si kupis letalsko s povratno npr. do NY, gres celo loh za nekaj dni, pa se tam si kupis kaksen telefon, ki je se cenejsi pa imas se dober izlet. Pa ko si ze tam, se kupis kako napravo, pa tukaj preprodas in si nekoliko povrnes stroske. Edino mores pot kaksne tri mesece prej nacrtovati pa iti z frankfurta, kjer te vozovnica pride 300eur s povratno.

retard ::

Za ny kupim ko bom 21 hahaha. Drugače kupujem na plan za 2 leti ker pride slabih 30 euru za telefon in mi ni tolk problem dat. Skeširal polno ceno za katergo od telefonou na ekrat res nimam namena

blackbfm ::


Apple je v preteklosti in sedanjosti odlično skrbel/skrbi za softversko plat. Kaj obljublja Samsung in kaj bo zares od tega držalo pa je že v kategoriji Dannyjevih Zvezd. Očitno Apple bolj ceni svoje uporabnike da jim ponuja 6 let nadgradenj.


Haha. Ios7 je iz 4ke naredil crknjega konja, pa je original delal ko šus. Ok to je zgodovina. Fast forward, Ios13 na SE izgleda ko kup krame v natrpani sobi. Da ne govorim da vsakic ko ga primem je na voljo neki novi 500mb+ updejt, kot da bi mel win10 na telefonu. Kako odlicn software to more bit da ga popravljajo vsak teden.

Apple ceni uporabnike.. A tako da jim s kriptografijo tehnično preprecuje downgrade naprave, ce si uporabnik pac premisli ker je mogoce stara verzija delovala bolje?

c3p0 ::

S10+, one word: baterija. Zdrži 2 dni intenzivnega dela. 4 leta nadgradenj so meni osebno dovolj, ker na 4 leta menjujem (S2, S6, S10+). Po garanciji večinoma dam na custom ROM in doživim več kot dva major updata.

blackbfm ::

S10+, one word: baterija. Zdrži 2 dni intenzivnega dela


Kaj je to intenzivno delo? Sem ziher ce ga das kaksnem otorku za v solo da ga bo skuru napol tekom pouka, ostalo pa do večera :))

Machete ::

Ma kašne 2 dni. Meni če zdrži 24h z nočjo v avionskem vmes, sem lahko vesel. Brez 'intenzivnega dela', whatever naj bi to bilo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

TheBlueOne ::

retard je izjavil:

Hvala za odgovore! iPhone 11 pro al pa celo Max in pri samsungu + verzija zagotovo ne pride v poštev, ker ne marav velikih telefonov Pro je tud useeno dost dražji in ne mislim tolk plačevat. Trenutno mam Xiaomi redmi 5 plus in je obuno porevelik, in nadgradnja bo tako al tako očitna ne glede na kaj zberem. zdej da bi telefon uporabljal 6 let mi žal še ni uspelo... 2 do 3 leta ga mislim met in potem zamenjat u usakem primeru.


S10e, ga ima moja, je zelo dober telefon, OK velikost. Sluzbeno imam Apple in mi se vedno ni jasno, zakaj bi kdo toliko placal za skupek omejitev, prastar UI in eno leto garancije. Takrat ko je moja kupovala, je imel Amazon v sodelovanju s Samsungom celo tri leta garancije (ne podaljsano jamstvo).

Kar se tice Appla in X let updatov, pa je zame inferiorno napram smesni garanciji, ki jo nudijo ostali. Samsung ima kakor pravijo sedaj ze kar OK update, tako, da ni sile. Sluzbeni Appli pa vsaj pri meni niso ravno najbolj zanesljive zadeve.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Machete je izjavil:

Ma kašne 2 dni. Meni če zdrži 24h z nočjo v avionskem vmes, sem lahko vesel. Brez 'intenzivnega dela', whatever naj bi to bilo.


Ti si tako imel hin baterijo že ob nakupu :D

Intenzivno delo je aktivna uporaba telefona recimo 3-4h na dan, brez igric.

louser ::

blink je izjavil:

Ales je izjavil:


Kar se tiče nadgradenj govoriš kar nekaj na pamet.

Drži, da je Apple v preteklosti dlje časa nadgrajeval svoje telefone, kot večina proizvajalcev Android telefonov.

Konkretno Samsung Galaxy S10 bo imel 4 leta nadgradenj. Velik del tega časa bo nadgradnje dobival redno, vsak mesec.


Apple je v preteklosti in sedanjosti odlično skrbel/skrbi za softversko plat. Kaj obljublja Samsung in kaj bo zares od tega držalo pa je že v kategoriji Dannyjevih Zvezd. Očitno Apple bolj ceni svoje uporabnike da jim ponuja 6 let nadgradenj.

Ne, ni. Ne mečimo si peska v oči. Je bila redna podpora v smislu nadgradenj, a kaj ko se te nadgradnje s časom bile tu in tam jalove.

Bantani ::

Odkar ni steve jobs-a iphone ni vec to to pa se lahko na trpalnice postavte:)...resuje ga samo se IOS...ampak tudi samsung se je popravil od s8 serije naprej,kar se androida tice...zdaj pri s10+ tece,ko putrcek...imam nalozeno 752Gb od 1TB in niti malo ne steka...kar pri s5,s6+,s7 mi je stalno stekalo...imel 30Gb nalozen pa skoz neki stekal...tako,da trenutno samsung kraljuje med telefoni in verjamem,da bo tudi naprej:)

Gejspodar ::

Če kupuješ top of the line flagship kupi Appla. Samsung še nobeden ni dobil več kot ene posodobitve (v verziji Androida, da se razume), cena jim pa tudi pade veliko hitreje kot Apple izdelkom.

Če ne kupuješ flagshipa kupi nekaj z Android One, kakšnega Xiaomija al pa Nokio, da si frej bloatwara in pa da dobiš posodobitve/3rd party ROM-e.

@Bantani - oglasi se čez pol leta, ko flash še malo dotraja. Zasedenost internega pomnilnika nima niti malo veze s hitrostjo delovanja naprave, NAND degradacija pa ima in je prisotna pri vseh telefonih, tudi Applovih.

Moj 5 let star Sony flagship, ki je prvi dve leti "tekel kot putrček" je sedaj že dve leti v uporabi kot budilka, saj je za karkoli drugega premalo odziven, istega ne morem reči za 4 let star iPhone 6s...

hojnikb ::

Bantani je izjavil:

Odkar ni steve jobs-a iphone ni vec to to pa se lahko na trpalnice postavte:)...resuje ga samo se IOS...ampak tudi samsung se je popravil od s8 serije naprej,kar se androida tice...zdaj pri s10+ tece,ko putrcek...imam nalozeno 752Gb od 1TB in niti malo ne steka...kar pri s5,s6+,s7 mi je stalno stekalo...imel 30Gb nalozen pa skoz neki stekal...tako,da trenutno samsung kraljuje med telefoni in verjamem,da bo tudi naprej:)

Glih obratno. Ravno od odhoda jobsa je postal iphone uporabna stvar. 3.5" display ? No thank you tudi v svojem času.

@Bantani - oglasi se čez pol leta, ko flash še malo dotraja. Zasedenost internega pomnilnika nima niti malo veze s hitrostjo delovanja naprave, NAND degradacija pa ima in je prisotna pri vseh telefonih, tudi Applovih.


O kaki degradaciji nanda ti to? Praktično vsi moderni telefoni imajo trim ukaz, ki rešuje ravno ta problem. NAND se pa tudi ne degradira s tako hitrostjo.
Problem hitrosti rata šele, ko je nand na koncu življenske dobe in je potrebno relocirat več blokov in bolj intenzivno uporabljat ecc (glej padanje read hitrosti TLC ssdjom).

Glede na workloade, ki jih delajo telefoni in tipično uporabno življensko dobo, je nand še tazadnji problem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Gejspodar je izjavil:

Samsung še nobeden ni dobil več kot ene posodobitve (v verziji Androida, da se razume)...
Motiš se. Večina dobi vsaj 2 posodobitvi. S7 je npr. štartal na 6.0 in je trenutno na 8.0, J7 2017 je na Androidu 9.0.

Ales ::

Gejspodar je izjavil:

Če kupuješ top of the line flagship kupi Appla. Samsung še nobeden ni dobil več kot ene posodobitve (v verziji Androida, da se razume) ...

Zakaj lažeš? Samsung Galaxy dobi po dve posodobitve glavne verzije OS-a, poleg tega tri leta dobiva mesečne varnostne posodobitve in še najmanj eno leto dobiva posodobitve na 3 mesece. Po štirih letih dobi posodobitve če se odkrije kaj velikega.

Za ilustracijo, Samsung Galaxy Note je decemberski update dobil okoli 3.12..

m0LN4r ::

Po 6 letih bo iphone softversko up to date, samsung bo ze tri leta zastarel. Zelo pomembno pri aplikacijah ki zahtevajo dolocen softverski minimum.

V svetu, kjer vsake 2 leti clovek vzame nov telefon z narocnino, nima nobene veze. Takih ki imajo telefon vec kot 3 leta lahko na roke prestejes oz. takim bi bil dovolj tudi telefon na tipke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sp3m ::

Ales je izjavil:

Gejspodar je izjavil:

Če kupuješ top of the line flagship kupi Appla. Samsung še nobeden ni dobil več kot ene posodobitve (v verziji Androida, da se razume) ...

Zakaj lažeš? Samsung Galaxy dobi po dve posodobitve glavne verzije OS-a, poleg tega tri leta dobiva mesečne varnostne posodobitve in še najmanj eno leto dobiva posodobitve na 3 mesece. Po štirih letih dobi posodobitve če se odkrije kaj velikega.

Za ilustracijo, Samsung Galaxy Note je decemberski update dobil okoli 3.12..


Kateri je zadnji Android na tem Galaxy S11?

Android 8,9,10?

shadeX ::

m0LN4r je izjavil:

Po 6 letih bo iphone softversko up to date, samsung bo ze tri leta zastarel. Zelo pomembno pri aplikacijah ki zahtevajo dolocen softverski minimum.

V svetu, kjer vsake 2 leti clovek vzame nov telefon z narocnino, nima nobene veze. Takih ki imajo telefon vec kot 3 leta lahko na roke prestejes oz. takim bi bil dovolj tudi telefon na tipke.


IPhone 7, bo tri leta star naslednji mesec. Niti približno ga ne mislim še menjat, dela top.

Menjal ga bom kadar ga bojo s posodobitvami tako pohabili da bo štekal ali pa v primeru da ga razbijem.

Partnerka na 6S ze 4 leto, ne misli menjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zmaugy ::

TheBlueOne je izjavil:

retard je izjavil:

Hvala za odgovore! iPhone 11 pro al pa celo Max in pri samsungu + verzija zagotovo ne pride v poštev, ker ne marav velikih telefonov Pro je tud useeno dost dražji in ne mislim tolk plačevat. Trenutno mam Xiaomi redmi 5 plus in je obuno porevelik, in nadgradnja bo tako al tako očitna ne glede na kaj zberem. zdej da bi telefon uporabljal 6 let mi žal še ni uspelo... 2 do 3 leta ga mislim met in potem zamenjat u usakem primeru.


S10e, ga ima moja, je zelo dober telefon, OK velikost. Sluzbeno imam Apple in mi se vedno ni jasno, zakaj bi kdo toliko placal za skupek omejitev, prastar UI in eno leto garancije. Takrat ko je moja kupovala, je imel Amazon v sodelovanju s Samsungom celo tri leta garancije (ne podaljsano jamstvo).

Kar se tice Appla in X let updatov, pa je zame inferiorno napram smesni garanciji, ki jo nudijo ostali. Samsung ima kakor pravijo sedaj ze kar OK update, tako, da ni sile. Sluzbeni Appli pa vsaj pri meni niso ravno najbolj zanesljive zadeve.


Pri moji boljši polovici, ki ima S10e telefon službeno, je zgodba obratna. Totalno sranje od telefona (konstantno ji prekinja med pogovori) in ima zdaj zraven še svoj iPhone XS (glasbe preko BT ne posluša, jaz sem pa zato prešaltal na 11Pro).

m0LN4r je izjavil:

Po 6 letih bo iphone softversko up to date, samsung bo ze tri leta zastarel. Zelo pomembno pri aplikacijah ki zahtevajo dolocen softverski minimum.

V svetu, kjer vsake 2 leti clovek vzame nov telefon z narocnino, nima nobene veze. Takih ki imajo telefon vec kot 3 leta lahko na roke prestejes oz. takim bi bil dovolj tudi telefon na tipke.


Neumnost prve klase.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

Vi se niste videli od blizu kaj je pravo "potrosnistvo" pri telefonih. Menjava flagshipa za nov flagship, takoj ko ven pride z novo narocnino oz. pac tisti, ki imajo te 24 mesecne in 1eur za telefon.
Zahodna moderna socialna twitter/instagram mularija, si ne kupi nov telefon, ker stari nebi delal, ampak ker je prisel nov telefon na trg, ker je bolj trendi in ker ima boljse kamere itn. visji statusni simbol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

Kljub vsemu pa trditi da tistim, ki imamo telefone več kot 3 leta, zadostuje tudi telefon na tipke, je BS.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

T-h-o-r ::

m0LN4r je izjavil:

Vi se niste videli od blizu kaj je pravo "potrosnistvo" pri telefonih. Menjava flagshipa za nov flagship, takoj ko ven pride z novo narocnino oz. pac tisti, ki imajo te 24 mesecne in 1eur za telefon.
Zahodna moderna socialna twitter/instagram mularija, si ne kupi nov telefon, ker stari nebi delal, ampak ker je prisel nov telefon na trg, ker je bolj trendi in ker ima boljse kamere itn. visji statusni simbol.

Planned obsolescence
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

c3p0 ::

zmaugy je izjavil:


Pri moji boljši polovici, ki ima S10e telefon službeno, je zgodba obratna. Totalno sranje od telefona (konstantno ji prekinja med pogovori) in ima zdaj zraven še svoj iPhone XS (glasbe preko BT ne posluša, jaz sem pa zato prešaltal na 11Pro).



Dvomim, da je to serijska napaka, anekdot glede iphone tudi ne manjka.

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

Kljub vsemu pa trditi da tistim, ki imamo telefone več kot 3 leta, zadostuje tudi telefon na tipke, je BS.
Zato pa sem rekel, da vas je takih v primerjavi z vecino, zelo malo. Kaj mislite kolko Flaghippov iz bilokaterega tabora se proda, preden pride naslednik in koliko se potem spet naslednika proda?
Zato pa tile argumenti z future updejti malokoga brigajo v resnici. Dokler se bodo novi telefoni dobro prodajali, bodo stari dobivali updejte, ko bo pa prodaja padla pod dolocen nivo, bo proizvajalec z "updejtom" poskrbel zato, da si bos kupil nov telefon.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

3-4 leta bi bilo v redu, toliko ponavadi obdržim flagship, preden ga menjam. Na koncu je že precej podhranjen.

feryz ::

Flagship telefon se menja vsako leto. Ker naslednje leto ni več flagship. Zato je brez veze razpravljati o updatih. Eden ali noben je popolnoma dovolj.
Zakaj bi se torej sploh podajal v nakup take zadeve, če ne razmišljaš tako?
Kupiš lanski flagship in prišparaš pol ali več.

m0LN4r ::

3-4 leta pomeni, da imas danes (samo za primer) Galaxy S7, zdaj pa ga vrzi ob bok S10, ce si malo bolj multi uporabnik... oz. bos kmalu videl S11
S7 ni za v smeti, ampak experiment je, da si samo za en teden najames npr. S10 in po tem enem tednu gres nazaj na svojga S7.

Enako velja za Iphone, naj zaj nekdo, ki je za teden dni sprobal Iphone 11 Pro po sirokem in pocez, da ko vzame nazaj svoj Iphone 7 v roke, da ne opazi razlike, ne glede na software update.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

feryz je izjavil:

Flagship telefon se menja vsako leto. Ker naslednje leto ni več flagship. Zato je brez veze razpravljati o updatih. Eden ali noben je popolnoma dovolj.
Zakaj bi se torej sploh podajal v nakup take zadeve, če ne razmišljaš tako?
Kupiš lanski flagship in prišparaš pol ali več.


To se mi zdi dober recept.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Machete ::

c3p0 je izjavil:

Machete je izjavil:

Ma kašne 2 dni. Meni če zdrži 24h z nočjo v avionskem vmes, sem lahko vesel. Brez 'intenzivnega dela', whatever naj bi to bilo.


Ti si tako imel hin baterijo že ob nakupu :D

Intenzivno delo je aktivna uporaba telefona recimo 3-4h na dan, brez igric.


Rad bi te videl intezinvo delat 4h na telefonu in da ti baterija zdrži 2 dni. Prosim ne nalagat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Nope, predlanskega kupis na Black Friday oz. "inventuri"

Machete je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Machete je izjavil:

Ma kašne 2 dni. Meni če zdrži 24h z nočjo v avionskem vmes, sem lahko vesel. Brez 'intenzivnega dela', whatever naj bi to bilo.


Ti si tako imel hin baterijo že ob nakupu :D

Intenzivno delo je aktivna uporaba telefona recimo 3-4h na dan, brez igric.


Rad bi te videl intezinvo delat 4h na telefonu in da ti baterija zdrži 2 dni. Prosim ne nalagat.
Za nekatere je 3-4 ure uizi gmailanja intenzivno delo.
Svetlost zaslona se najbolj vpliva na to ali bo zdrzal en dan ali tri. Ko ga uporabljam pretezno zunaj in je svetlost na 100% zdrzi 3x manj, ko ga uporabljam vecinoma indoor v temnejsem okolju. Seveda ne govorimo zdaj o igranju pokemonov pa take bedarije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20526860 (16592) buttcrack
»

Samsung s 7 ali Iphone 7 katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8011544 (9715) nokia6310
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037676 (32768) Furbo
»

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5321583 (17158) Doman

Več podobnih tem