» »

namesto mape v explorerju bi slikco

namesto mape v explorerju bi slikco

micka ::

Ok...upam da sem bila že v naslovu dovolj jasna.Rada bi paš da se v raziskovalcu namesto klasične mape pokaže slika ,ki jo seveda sama izberem.Metoda ki sem jo sporobala ,da v mapo vtaknem dotično sličico in nastavim možnosti mape na pogled-sličica ni preveč učinkovita.Slika se pokaže samo na 1/4 mape jaz bi pa rada da je slika večja.

uh....upam da nisem preveč zakomplicirala...??

CaqKa ::

/edit
aha.. tale postopek ki sem ga opisal velja za ikone kadar nimaš thumbnail pogleda...
za thumbnail pogled nerabiš delat tele procedure spodaj. ter enostavno desno klikneš na mapo, greš na zavihek customize, ter tam nastaviš 'choose picture' slikco ki jo potrebuješ


---tole spodaj sem napisal v originalu---

slikco bo treba prej preuredit.
predvidevam da imaš xpje

v enem progiju si pomanjšaš slikco na tako kot jo rabiš.. (v photoshopu ker ima verjetno boljši algoritem za interpoliranje pikic kot pa recimo 'Paint' (v njem se slikce manjšajo večajo preko stretch/skew komande))
mislim da je default če se nič ne spreminja, pa da je pogled nastavljen na thumbnail 64x64. naj me kdo popravi če sem narobe povedal... sam sem namreč svoje mape spremenil na nekaj čez 100x100 pixlov.(lastne potrebe) (btw zadeva (torej velikost teh map v thumbnail pogledu) se da štelat z powertoysi za xpje)

no ko imaš pač slikco ki bi jo rada imela za mapo v pravi velikosti in pač kvaliteti ki ti ustreza, greš v Paint, ter sliko shraniš kot "nekaj.bmp", nato greš v explorerja in to sliko preimenuješ v "nekaj.ico"
sedaj pa greš do mape za katero bi rada mela to sliko.
desni klik na mapo > propereties > zavihek 'customize' > na dnu imaš 'change icon', klikneš > sedaj klikneš na 'browse' ter poiščeš in mu pokažeš 'nekaj.ico' > ko potem dvakrat klikneš ok bi zadeva morala biti urejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 10 , ne razvršča datotek pravilno. Na kraju z potrpežljivostjo

Oddelek: Pomoč in nasveti
324708 (3954) Han
»

Nekaj smotanih problemčkov z firefoxom

Oddelek: Programska oprema
81126 (893) roli
»

workgroup noce in noce

Oddelek: Omrežja in internet
201990 (1783) Microsoft
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243187 (2609) Pyr0Beast
»

Pogled v windowsih-kako zamenjat

Oddelek: Pomoč in nasveti
9708 (577) miki16

Več podobnih tem