» »

Nekaj smotanih problemčkov z firefoxom

Nekaj smotanih problemčkov z firefoxom

roli ::

Torej sam sem uporabnik firefoxa že kar precej let in po nadgradnji na verzijo 3.5 večina zadev deluje tako kot mora. Vendar pa sem opazil nekaj problemov, ki mi gredo na živce. Prvi problem je pri prenosih. V prejšnji verziji je, ko si dal naj datoteko odpre le to datoteko shranil v mapo downloads v domači direktorij (sistem je Mac OS), če si dal naj datoteko shrani pa je le to lepo shranil v direktorij, ki je bil nastavljen (v mojem primeru namizje). Sedaj pa vse datoteke avtomatsko shranjuje na namizje. To mi gre na živce in bi rad stari način odpiranja datotek.

Potem je tu še en problemček med nalaganjem strani. Namreč včasih, ko si kliknil nek link je pač zadevo začelo nalagati in miškin kurzor je dobil obliko ure (torej si vedel da zadeva nalaga), sedaj pa te indikacije ni več in to pri straneh, ki se nalagajo dolgo včasih povzroča, da kliknem link še enkrat ker mislim, da sem ga iz nekega čudnega razloga zgrešil.
http://www.r00li.com

schtr4jh ::

Orodja -> Možnosti -> Splošno -> Prenosi ... nastavi kakor hočeš glede shranjevanja datotek
Orodja -> Možnosti -> Programi ... nastavi kakor hočeš glede odpiranja datotek

Ne vem, kako je na Mac OS, ampak na Windows 7 (ter vista in xp), se ob nalaganju Favicon (na zavihku levo od imena strani) spremeni v slikco, ki se rotira ter desno od gumba za osvežitev se pojavi križec, ki ga lahko klikneš (za prekinitev nalaganja)

celebro ::

Poleg tega, če ti stran nalaga, ti bo to pisalo v statusni vrstici na dnu okna (waiting for ali pa connecting to neka-stran.com). Lahko pa poskusiš v about:config dodati nov integer nglayout.initialpaint.delay z vrednostjo 0. Potem bi ti moralo ob kliku na link prej pokazati stran, ki jo nalaga, čeprav še ne bo do konca prenešena.

roli ::

Orodja -> Možnosti -> Splošno -> Prenosi ... nastavi kakor hočeš glede shranjevanja datotek
Orodja -> Možnosti -> Programi ... nastavi kakor hočeš glede odpiranja datotek

Ne vem, kako je na Mac OS, ampak na Windows 7 (ter vista in xp), se ob nalaganju Favicon (na zavihku levo od imena strani) spremeni v slikco, ki se rotira ter desno od gumba za osvežitev se pojavi križec, ki ga lahko klikneš (za prekinitev nalaganja)

Nop! Ni to to kar jaz želim! Želim popolnoma enako obnašanje kot na verziji 3.0. Saj datoteko, ki jo izberem naj jo odpre jo odpre v programu samo shrani pa jo na mesto, ki ga imam nastavljeno za prenose. Ampak tega nočem. Hočem torej, da gredo datoteke za odpiranje v downloads mapo in datoteke za shranjevanje na namizje. Tako kot je bilo do sedaj. In ja tista vrteča zadeva se že prikaže, tudi spodaj je tisti status bar. Ampak ni miškinega kurzorja, ki je najboljši indikator.

Lahko pa poskusiš v about:config dodati nov integer nglayout.initialpaint.delay z vrednostjo 0. Potem bi ti moralo ob kliku na link prej pokazati stran, ki jo nalaga, čeprav še ne bo do konca prenešena.

Nop tudi tega nočem! Vse kar hočem je dobri stari kurzor v obliki ure!
http://www.r00li.com

Invictus ::

Pol pa uporabljaj FF 3.0.

Ne bo več problemov ;).

LP I.

schtr4jh ::

@rolihandrej ... Si 100%, da nisi uporabljal kakšnega plugina? Ker med nastavitvami FF 3.0 in FF 3.5 ne najdem možnosti, ki bi omogočala različen direktorij shranjevanja pri akcijah "shrani" in "odpri". Ko ti izbereš "odpri", se ti datoteka shrani v temp folder od OS, ko pa izbereš "shrani", se pa shrani na mesto, ki ga izbereš ali na mesto, ki je prednastavljeno. Uporabljam Windows 7, FF 3.0)
Tudi miškinga kurzorja s peščeno uro na računalniku od staršev (Windows XP, FF 3.0) ni.

Je pa možno, da je na Mac OS drugače.

roli ::

Sem 100% da ni bilo nobenega plugina! Sicer tale z kurzorjem ni ravno tako problematična. Tale z prenosi mi gre pa malo na živce. Drugače so to bolj kot ne lepotne napake samo so pa neprijetne. Torej v FF 3.0 ni bilo nobene nastavitve kako naj dela z prenosi, ko daš odpri ali shrani. Je pa na 3.0 shranjeval datoteke z odpri v mapo downloads od OSa. Tukaj pa nažalost ne več.
http://www.r00li.com

Invictus ::

Še vedno po defaultu shranjuje v mapo Downloads pod userjem. Si moral že FF 3 kdaj nastavit da shranjuje drugam. Sicer pa zakaj si tega ne spremeniš?

Tools->Options->Main->Downloads->Save Files

LP I.

roli ::

Nenene! Ja shranjuje po defaultu v mapo downloads. Ampak jaz nočem tam. Zato sem pač spremenil naj shranjuje na namizje kar tudi dela. Samo včasih (v 3.0) je, ko si dal naj datoteko odpre le to shranil v mapo downloads, ko si rekel naj datoteko shrani pa jo je shranil na namizje. Sedaj pa ni važno dali daš odpri ali pa shrnai vedno je datoteka na namizju. Sedaj jasno?
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 10 , ne razvršča datotek pravilno. Na kraju z potrpežljivostjo

Oddelek: Pomoč in nasveti
324941 (4187) Han
»

Prenos Partis torrentov na drug računalnik

Oddelek: Omrežja in internet
193238 (2527) joker16_7
»

Težave s Firefox 3.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
362090 (1133) Thunder wave
»

Msn?

Oddelek: Omrežja in internet
71236 (1007) digital1
»

Kako do reda na diskih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
656279 (4841) Doman

Več podobnih tem