» »

Windows 10 Home nas sili v uporabo spletnega računa

1
2
3

MrStein ::

poweroff je izjavil:

Vsi ki pametujete kako bi se dalo vse narediti v Linuxu... koliko od vas Linux dejansko uporablja?

Baje vsi. Jype tako pravi.

darkolord je izjavil:


Linus je tukaj svetla izjema, ker ima (edini) dovolj avtoritete, da stera ljudi v 3pm, ko sproducirajo drek za end userja. Zato je Linux jedro ok, userland zadeve so pa v veliki meri "meh".

Quoted for truth.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jJack ::

Če želite preskočit ta korak registracije ali vpis z microsoftovim račun potem enostavno par korakov pred vpisom izberite opcijo Nimam interneta ali nekaj podobnega, ko vas vpraša za Wifi geslo oz. imejte izklopljen UTP kabel in bo ta korak za vpis z Microsoft računom preskočilo. Po prvem zagonu sistema in vklopu interneta vas bo Microsoft ponovno pozval za vpis oz. registracijo računa, ampak tam lahko enostavno ignorirate vpis in zaprete okno.

MIHAc27 ::

edi45 je izjavil:

Kaj ste res vsi taksni loleki? Ko ti to pokaze samo izklopis internetni kabel iz pcja, stisnes na puscico nazaj in te vrze na kdo bo uporabljal ta racunalnik in kaksno geslo zelite. Vcasih vrze to ven vcasih ne.

Problem je, ker to nikjer ne piše. Jaz sem tudi ugotavljal ene 5 minut, zakaj mi kar naenkrat noče naredit lokalnega računa, če je pa do sedaj to vedno delovalo.
Nekdo, ki to dela prvič, pa mogoče sploh ne bo ugotovil, kako mimo tega.

poweroff ::

imagodei je izjavil:

Jaz recimo, se že 10 let pripravljam, da bi uporabljal izključno linux. Ubuntu. Pa ne gre. Za večino potreb ja, za kakšne posebnosti sem pa še preveč komot.

Jaz sem si Linux prvič namestil pred mnogo leti, in sicer SUSE. Najprej sem imel nekaj težav z njegovo uporabo, ampak sem se odločil, da malo raziskujem. Potem mi je Primoz pomagal namestiti Debian. Treba je bilo še ročno compajlati driverje za ethernet, s tem, da je bilo treba source prenesti na računalnik preko diskete... :)

No, potem sem se nekega dne odločil, da bom od sedaj naprej uporabljal samo še (tedanji) OpenOffice, Firefox in Thunderbird. Ko sem začel pisati doktorat, sem rekel, da ga bom pisal izključno na OpenOffice. In je šlo. Najprej s težavo, potem pa čedalje lažje. Danes lažje pišem v LibreOffice Writerju. Je pa za zahtevno uporabo Excel boljši. Čeprav 90+% ljudi uporablja zgolj osnovne Excel funkcije.

Potem sem na eni točki nastavil dual boot sistem in kmalu mi je bilo delo v Linuxu bolj udobno kot v Windowsih. Težave sem reševal sproti, v tistem času me je v Windowsih zadrževal en specifičen program, ki pa so ga kasneje prenesli na Linux, malce kasneje je dobil tudi odprtokodno alternativo. V enem trenutku sem se zavedel, da se v Windowse sploh ne zbootam več.

Zdaj imam Windowse v virtualki, podpisovanje za eDavke je pač pain-in-the-ass, imam pa tudi virtualko z OSX, itd...

Morda nasvet... v virtualko si namesti Ubuntu in skušaj večino stvari opraviti v virtualki. Ko se boš navadil, pa preklopi. Tako ali tako pa vsi operacijski sistemi postajajo čedalje bolj podobni...
sudo poweroff

LeQuack ::

klinker je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

mi smo šli na ravni firme ta mesec na MS 365 okolje. vključno z vse compe na win10 (jaz iz linux). Katastrofa. Ok, dela vse - sistem, word, integracija... samo počasi... vse preko clouda. Vse naše podatke imajo... noro, da šefi to ne vidijo.

Sam sistem (sem linux-aš) pa me je pozitivno presenetil, splo ssistemski search v taskbaru in user-friendly experience. Vse to okoli clouda pa je grozljivvo.brez MS računa je cela firma mrzla... pa še plačamo za to.

zz


In lih zato nobena linux distribucija ne uspe. UX je uni, ki je na Winsih mocen, enako Office.
Z 10ko so sicer vse skupaj zajebali v jedru, ker tako bugastih winsew mislim da se ni blo, a UX in navezanost na MS iz preteklosti mu da enormno prednost.
Sej ce bi se kako resno produkcijsko podjetje spisalo svoj SW za linux bi tudi zelo pomagalo, a zgleda se dolgo ne bo nic niti tu.


Po moje če bi Apple svoj MacOS začel ponujat še za druge sisteme bi hitro postali vodilni dekstop OS, ker so dost bolj spolirani od Windows.
Quack !

Nikonja ::

LeQuack je izjavil:

klinker je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

mi smo šli na ravni firme ta mesec na MS 365 okolje. vključno z vse compe na win10 (jaz iz linux). Katastrofa. Ok, dela vse - sistem, word, integracija... samo počasi... vse preko clouda. Vse naše podatke imajo... noro, da šefi to ne vidijo.

Sam sistem (sem linux-aš) pa me je pozitivno presenetil, splo ssistemski search v taskbaru in user-friendly experience. Vse to okoli clouda pa je grozljivvo.brez MS računa je cela firma mrzla... pa še plačamo za to.

zz


In lih zato nobena linux distribucija ne uspe. UX je uni, ki je na Winsih mocen, enako Office.
Z 10ko so sicer vse skupaj zajebali v jedru, ker tako bugastih winsew mislim da se ni blo, a UX in navezanost na MS iz preteklosti mu da enormno prednost.
Sej ce bi se kako resno produkcijsko podjetje spisalo svoj SW za linux bi tudi zelo pomagalo, a zgleda se dolgo ne bo nic niti tu.


Po moje če bi Apple svoj MacOS začel ponujat še za druge sisteme bi hitro postali vodilni dekstop OS, ker so dost bolj spolirani od Windows.


dej dej, Jabolka je še večji drek in vohun kot MS
Sm kaj vam Linux pomaga če vam itak lahko vsi snifajo internet promet, ker še vedno 99% pojma nima kaj je tor, signal, enkripcija... V vsakem primeru en bo dobil vaše podatke, ali je to google, apple, MS, ena od distribucij Linuxa.... isti drek, zasebnost smo že zdavnaj zgubili.

blackbfm ::

Po moje če bi Apple svoj MacOS začel ponujat še za druge sisteme bi hitro postali vodilni dekstop OS, ker so dost bolj spolirani od Windows.


človek, oni na lastni platformi nimajo konkurence, poleg os-a ti prodajo računalnik za 2k+ euro in cel ekosistem naprav. Še kable so čipiral. Da ne govorim da jim ni treba nudit podpore za 10000 različnih modelov laptopov.. zakaj bi se šli streljat v koleno?

dexterboy ::

poweroff je izjavil:

imagodei je izjavil:

Jaz recimo, se že 10 let pripravljam, da bi uporabljal izključno linux. Ubuntu. Pa ne gre. Za večino potreb ja, za kakšne posebnosti sem pa še preveč komot.

Jaz sem si Linux prvič namestil pred mnogo leti, in sicer SUSE. Najprej sem imel nekaj težav z njegovo uporabo, ampak sem se odločil, da malo raziskujem. Potem mi je Primoz pomagal namestiti Debian. Treba je bilo še ročno compajlati driverje za ethernet, s tem, da je bilo treba source prenesti na računalnik preko diskete... :)
No, potem sem se nekega dne odločil, da bom od sedaj naprej uporabljal samo še (tedanji) OpenOffice, Firefox in Thunderbird. Ko sem začel pisati doktorat, sem rekel, da ga bom pisal izključno na OpenOffice. In je šlo. Najprej s težavo, potem pa čedalje lažje. Danes lažje pišem v LibreOffice Writerju. Je pa za zahtevno uporabo Excel boljši. Čeprav 90+% ljudi uporablja zgolj osnovne Excel funkcije.
Potem sem na eni točki nastavil dual boot sistem in kmalu mi je bilo delo v Linuxu bolj udobno kot v Windowsih. Težave sem reševal sproti, v tistem času me je v Windowsih zadrževal en specifičen program, ki pa so ga kasneje prenesli na Linux, malce kasneje je dobil tudi odprtokodno alternativo. V enem trenutku sem se zavedel, da se v Windowse sploh ne zbootam več.
Zdaj imam Windowse v virtualki, podpisovanje za eDavke je pač pain-in-the-ass, imam pa tudi virtualko z OSX, itd...
Morda nasvet... v virtualko si namesti Ubuntu in skušaj večino stvari opraviti v virtualki. Ko se boš navadil, pa preklopi. Tako ali tako pa vsi operacijski sistemi postajajo čedalje bolj podobni...

KAPO DOL!
To je pa eden najlepših postov ta mesec!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

filip007 ::

Da se več ali manj vse, jaz sem splošno uporabo preselil na Ubuntu LTS, že čakam naslednika v aprilu.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LeQuack ::

filip007 je izjavil:

Da se več ali manj vse, jaz sem splošno uporabo preselil na Ubuntu LTS, že čakam naslednika v aprilu.


A je Ubuntu šel nazaj na normalen UI ali še vedno hočejo kopirati MacOS?
Quack !

filip007 ::

Unity ni več, je zdaj prilagojen Gnome.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

K0l1br1 ::

poweroff je izjavil:

Vsi ki pametujete kako bi se dalo vse narediti v Linuxu... koliko od vas Linux dejansko uporablja? Za primarni sistem?

Jaz recimo ga uporabljam že več kot 10 let. Izključno.

Jaz. ubuntu od nevem katere verzije dalje. Cca 10+ let.

Netrunner ::

LeQuack je izjavil:


Po moje če bi Apple svoj MacOS začel ponujat še za druge sisteme bi hitro postali vodilni dekstop OS, ker so dost bolj spolirani od Windows.


Heh, ja seveda, MacOS bi gladko pogrnil. :) Lahko je narediti robusten sistem točno za določeno konfiguracijo, saj točno veš na čem bo tekel in z kakšnimi gonilniki, če pa bi ga porinil v neznano, bi se začel pošteno spotikat. Če bi ga odprli za vse sisteme bi videli da MacOs ni ravno stabilen.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

LeQuack ::

filip007 je izjavil:

Unity ni več, je zdaj prilagojen Gnome.


Ta razslojenost UI sistemov tudi ne pripomore k popularnosti Linux. Potem pa imaš še veliko programov, ki delajo samo na določenih UI.
Quack !

filip007 ::

Saj KDE programi delajo pod Gnome, samo kaj kot ti še pol sistema KDE gor naloži.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MrStein ::

Netrunner je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Po moje če bi Apple svoj MacOS začel ponujat še za druge sisteme bi hitro postali vodilni dekstop OS, ker so dost bolj spolirani od Windows.


Heh, ja seveda, MacOS bi gladko pogrnil. :) Lahko je narediti robusten sistem točno za določeno konfiguracijo, saj točno veš na čem bo tekel in z kakšnimi gonilniki, če pa bi ga porinil v neznano, bi se začel pošteno spotikat. Če bi ga odprli za vse sisteme bi videli da MacOs ni ravno stabilen.

Da je Windows "manj stabilen" zaradi več podprtega hardvera je zgolj le še en mit. (Linux podpira več, pa ni nič "nestabilen" zaradi tega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Netrunner ::

Ne pomnim kdaj mi je windows zmrznil oz. bil kakorkoli nestabilen. Nazadnje mi je friznil XP, Vista mogoče 1x, 7 in 10 mogoče 2x zaradi kakšnega driverja. Windows je za moje pojme dovolj stabilen tudi za zahtevne uporabnike. Kar se linuxa tiče sem le tega uporabljal kar nekaj časa in nimam pripomb glede delovanja vendar nekomaptibilnost raznih komponent in iskanje ustreznih driverjev mi je kar nekajkrat živce požrlo, kar takih težav na Windowsih od XP.ja naprej nisem več imel.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jukoz ::

poweroff je izjavil:

Vsi ki pametujete kako bi se dalo vse narediti v Linuxu... koliko od vas Linux dejansko uporablja? Za primarni sistem?

Jaz recimo ga uporabljam že več kot 10 let. Izključno.


Zdej bo ene 21 let ko sem na Linuxu (in Unixih) tako službeno (no, to ene 15) kot privat. Zadnjih 13 let sem službeno in privat na ubuntuju, prej službeno na Red Hat in SuSE, sedaj OpenBSD. Privat pa na slackware in FreeBSD. Sem se pa postaral in mi delovanje out-of-the-box ustreza. Službeno uporabljam tudi win (od XP do 10, spustili pa smo 8ko).
Zadnje čase mi na Ubuntuju sicer živce kravžlja systemd (konkretno ta trenutek delam čistko in pripravljam novo delovno mašino ter selim fajle in konfiguracije iz ubuntu 16.04 na ubuntu 18.04). Po ene 10 letih mi ne delata več bluetooth miš in slušalke. Že to da sta mi skupaj delovale je zahtevalo manjši hack, ki je pa deloval od 2008. Trenutno moram na začasnem thinkpadu izklopit BT ker drugače systemd kuri 100% CPUja.
Ker pač systemd.

Za pisarniško delo uporabljam LibreOffice, prej OpenOffice. Obe diplomi sem spisal oz bom spisal v LibreOffice, prav tako vse službene dokumente razen tehnično dokumentacijo, kar je spisano v LaTex.
Ko sem dnevno uporabljal OSX (ene 10 let nazaj), sem prav tako uporabljal LibreOffice, Firefox, Thunderbird itd.

Uporabljam in srečujem se tudi z vsemi vrstami Windowsev in MS Office. Sej Windowsi se izboljšujejo (redno sem uporabljal 95, 98 in 2k, XPjev ne več toliko in Vista mi je bila všeč...) ampak tale 10-ka in testiranje nadgradenj s strani MSja je porazno:
Mašina z Win7 in office 2016 dela normalno in stabilno, brez težav (namenjena za birokracijo in uporabljana s strani birokrata). Ker bo 2020 potekla podpora za win7, skloniramo disk in naredimo upgrade na 10. Mašina normalno dela do oktobra, ko se začne sesuvati office - outlook stalno kvari datoteke, Word crkne 10 minut po tem ko odpreš katerikoli file, pogosto pa zmrzne še kišta.
Med tem ko na drugem userju z istimi pravicami (nima admin pravic) dela mašina OK.

Ampak na koncu koncev računalnik uporabljam kot orodje in ga prilagodim svojim potrebam. Samo na enem šihtu sem moral uporabljati Windowse. Pa še tam sem si omejitvam na navkljub zinštaliral multiple desktops, kopiranje s tretjo miškino tipko itd, da sem lahko posnemal moj način dela.

Ne bom pa MSju plačeval ali pustil da vohuni za mano. Windows 10 kar imajte, hvala. Prav tako Office 365 ali pa navaden ter tudi Outlook for Android. To so sama vohunska oprema.

mtosev ::

Netrunner je izjavil:

Ne pomnim kdaj mi je windows zmrznil oz. bil kakorkoli nestabilen. Nazadnje mi je friznil XP, Vista mogoče 1x, 7 in 10 mogoče 2x zaradi kakšnega driverja. Windows je za moje pojme dovolj stabilen tudi za zahtevne uporabnike. Kar se linuxa tiče sem le tega uporabljal kar nekaj časa in nimam pripomb glede delovanja vendar nekomaptibilnost raznih komponent in iskanje ustreznih driverjev mi je kar nekajkrat živce požrlo, kar takih težav na Windowsih od XP.ja naprej nisem več imel.
imam enake izkušnje. windows 10 imam na laptopu v podpisu že 3leta in da bi reko, da kaj imam kakšne probleme bi reko, da skoraj nič. windowsi so stabilni, celo ko se je windows updatal je enkrat trajalo 45min+ pa sn mislo, da so winsi friznili pri updatu, hard power off naredim in me je bilo že strah, da se windowsi ne bodo pobrali, vkolpim nazaj in update je resumal in sn prišo bp v winse in je vse delalo. sn bil kr presenečen. še kakšen primer se spomnim: regedit ni delal, cmd.exe sfc scannow, malo počakal, je napisalo corrupt files found in je popravil bp. zaprem cmd, regedit dela.:D eni gospi menjal hardware iz phenom ii x830, na 2200g pa sn mel že pripravljen usb ključek z windowsom in na moje presenečenje se zboota, vse dela, nič rabil narediti, večino driverjev je sam namestil, še sem edino v device manager, dal show hidden devices in vse pobrisal kaj je bilo od prejšnjega hardwara not in končano.:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrNighthawk ::

mtosev je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Ne pomnim kdaj mi je windows zmrznil oz. bil kakorkoli nestabilen. Nazadnje mi je friznil XP, Vista mogoče 1x, 7 in 10 mogoče 2x zaradi kakšnega driverja. Windows je za moje pojme dovolj stabilen tudi za zahtevne uporabnike. Kar se linuxa tiče sem le tega uporabljal kar nekaj časa in nimam pripomb glede delovanja vendar nekomaptibilnost raznih komponent in iskanje ustreznih driverjev mi je kar nekajkrat živce požrlo, kar takih težav na Windowsih od XP.ja naprej nisem več imel.
imam enake izkušnje. windows 10 imam na laptopu v podpisu že 3leta in da bi reko, da kaj imam kakšne probleme bi reko, da skoraj nič. windowsi so stabilni, celo ko se je windows updatal je enkrat trajalo 45min+ pa sn mislo, da so winsi friznili pri updatu, hard power off naredim in me je bilo že strah, da se windowsi ne bodo pobrali, vkolpim nazaj in update je resumal in sn prišo bp v winse in je vse delalo. sn bil kr presenečen. še kakšen primer se spomnim: regedit ni delal, cmd.exe sfc scannow, malo počakal, je napisalo corrupt files found in je popravil bp. zaprem cmd, regedit dela.:D eni gospi menjal hardware iz phenom ii x830, na 2200g pa sn mel že pripravljen usb ključek z windowsom in na moje presenečenje se zboota, vse dela, nič rabil narediti, večino driverjev je sam namestil, še sem edino v device manager, dal show hidden devices in vse pobrisal kaj je bilo od prejšnjega hardwara not in končano.:))


Ja jaz res ne vem kaj ljudje počnejo, da so grdi Win10 tako "nestabilni". Jih imam v službu, office in outlook, brez problemov. Nameščeni na 9 let starega laptopa, vmes sem swapnil HD za SSD in HD dal namesto CDja. Dela vse. Dodal ram dela vse... nisem še srečal kompa, ki ne bi delal z Win10. Pebkac? Home made komp?

t0mekk ::

Uporabljam win10 lite verzijo (vse posodobitve) in dela 70% hitrejš in brez vse krame, ki jo dobiš poleg.

MrStein ::

MrNighthawk je izjavil:


Ja jaz res ne vem

Jaz tudi ne vem, kako folk raka dobi. Ali umre v prometni nesreči. Ali... Ma, sigurno so neumni. Jaz pa sem pameten. Jaz in MrNighthawk. Edina pametna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

LeQuack je izjavil:

Po moje če bi Apple svoj MacOS začel ponujat še za druge sisteme bi hitro postali vodilni dekstop OS, ker so dost bolj spolirani od Windows.

Good joke bro.

Sem za firmo par let vzdrževal večjo količino Macov (komplet support, vključno z user supportom). In sem videl, da ima ravno tako svoje hibe. In to takšne, da včasih kar verjeti ne moreš.

Je pa res, da je pod pokrovom to če vedno BSD...>:D
sudo poweroff

LeQuack ::

poweroff je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Po moje če bi Apple svoj MacOS začel ponujat še za druge sisteme bi hitro postali vodilni dekstop OS, ker so dost bolj spolirani od Windows.

Good joke bro.

Sem za firmo par let vzdrževal večjo količino Macov (komplet support, vključno z user supportom). In sem videl, da ima ravno tako svoje hibe. In to takšne, da včasih kar verjeti ne moreš.

Je pa res, da je pod pokrovom to če vedno BSD...>:D


Ja seveda under the hood mogoče ni najboljši, UI pa ima spoliran, sploh kar se tiče recimo 4K zaslonov in DPI in podobno.
Meni je najbolj smešna hiba, da ne moreš več instanc istega program pognat, razen da poženeš nek ukaz iz konzole. Ker fail.
Quack !

poweroff ::

UI ima za en drek spoliran. To, da podpira visoke resolucije, ne pomeni še nič. Z redno uporabo najdeš kar nekaj UX pomankljivosti.

Ne razumem pa, kako lahko trdiš, da pod havbo ni najboljši, hkrati pa Applove zaje** rešuješ ravno s konzolo?

Ravno BSD del je najboljši.
sudo poweroff

T-h-o-r ::

guise, meni pa gospod W10 že celo večnost sporoča, da naj ga aktiviram, pa ga ne poslušam; zaenkrat še ni obupal s tarnanjem :|
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

LeQuack ::

poweroff je izjavil:

UI ima za en drek spoliran. To, da podpira visoke resolucije, ne pomeni še nič. Z redno uporabo najdeš kar nekaj UX pomankljivosti.

Ne razumem pa, kako lahko trdiš, da pod havbo ni najboljši, hkrati pa Applove zaje** rešuješ ravno s konzolo?

Ravno BSD del je najboljši.


Vsekakor bolje kot Windows 10 z napol dokončanimi Metro appi. In settingsi razdeljenimi med starimi in novimi dialogi. Plus ene 3 strani je samo checkboxov za nastavljanje katere podatke ti lahko kradejo, ne moreš pa izbrati da ti nič ne kradejo.
Quack !

darkolord ::

Kje pa pri Applu ali Googlu izbereš "da ti nič ne kradejo"?

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

Kje pa pri Applu ali Googlu izbereš "da ti nič ne kradejo"?


Google ti itak vse ukrade, Apple pa je v privacy celo našel tržno nišo in jo sedaj s pridom uporablja.
Quack !

Utk ::

LeQuack je izjavil:

poweroff je izjavil:

UI ima za en drek spoliran. To, da podpira visoke resolucije, ne pomeni še nič. Z redno uporabo najdeš kar nekaj UX pomankljivosti.

Ne razumem pa, kako lahko trdiš, da pod havbo ni najboljši, hkrati pa Applove zaje** rešuješ ravno s konzolo?

Ravno BSD del je najboljši.


Vsekakor bolje kot Windows 10 z napol dokončanimi Metro appi. In settingsi razdeljenimi med starimi in novimi dialogi. Plus ene 3 strani je samo checkboxov za nastavljanje katere podatke ti lahko kradejo, ne moreš pa izbrati da ti nič ne kradejo.

Največji fail od teh treh je ubuntu. Naenkrat ti naloži nek globalbar, za katerga sploh ne veš kaj je, samo vsi meniji so na čudnem mestu. Ko ti dokurči, greš raziskat, izveš kako se temu sploh reče in skapiraš kako to odstranit, in potem je še nekak. Par verzij kasneje se da celo izklopit v nastavitvah. Fanti, take bedarije se dajo v nastavitve in privzeto izklopljeno. In tako iz verzije v verzijo, vsakič nova presenečenja.

poweroff ::

Utk je izjavil:

Največji fail od teh treh je ubuntu. Naenkrat ti naloži nek globalbar, za katerga sploh ne veš kaj je, samo vsi meniji so na čudnem mestu.

Zanimovo. Meni se po letih uporabe Ubuntuja zdi, da ima Windows menije na čudnih mestih.

In kaj ti to pove?

Da ko si nečesa navajen si tega pač navajen?
sudo poweroff

PreviousUser ::

No, je pa recimo Linux Mint čisto po Windows logiki in se potem ne loviš ne v linuxu ne v windowsih.

Utk ::

poweroff je izjavil:

Utk je izjavil:

Največji fail od teh treh je ubuntu. Naenkrat ti naloži nek globalbar, za katerga sploh ne veš kaj je, samo vsi meniji so na čudnem mestu.

Zanimovo. Meni se po letih uporabe Ubuntuja zdi, da ima Windows menije na čudnih mestih.

In kaj ti to pove?

Da ko si nečesa navajen si tega pač navajen?

Ne nakladaj, tudi ubuntu jih je prej imel na normalnih mestih.

MrNighthawk ::

Utk je izjavil:

poweroff je izjavil:

Utk je izjavil:

Največji fail od teh treh je ubuntu. Naenkrat ti naloži nek globalbar, za katerga sploh ne veš kaj je, samo vsi meniji so na čudnem mestu.

Zanimovo. Meni se po letih uporabe Ubuntuja zdi, da ima Windows menije na čudnih mestih.

In kaj ti to pove?

Da ko si nečesa navajen si tega pač navajen?

Ne nakladaj, tudi ubuntu jih je prej imel na normalnih mestih.


Sposoben uporabnik se lahko marsičesa navadi. Ampak meni pri Ubuntu topbar nikakor ne ustreza. Medtem, ko je pa vse ostalo super.

Raptor F16 ::

MrNighthawk je izjavil:

Utk je izjavil:

poweroff je izjavil:

Utk je izjavil:

Največji fail od teh treh je ubuntu. Naenkrat ti naloži nek globalbar, za katerga sploh ne veš kaj je, samo vsi meniji so na čudnem mestu.

Zanimovo. Meni se po letih uporabe Ubuntuja zdi, da ima Windows menije na čudnih mestih.

In kaj ti to pove?

Da ko si nečesa navajen si tega pač navajen?

Ne nakladaj, tudi ubuntu jih je prej imel na normalnih mestih.


Sposoben uporabnik se lahko marsičesa navadi. Ampak meni pri Ubuntu topbar nikakor ne ustreza. Medtem, ko je pa vse ostalo super.


?

Saj imaš lahk KDE pa maš vse spodaj tko kot na Winsih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

MrNighthawk ::

Raptor F16 je izjavil:


?

Saj imaš lahk KDE pa maš vse spodaj tko kot na Winsih.


Ja... vem. Sem probal. Mi pa kup drugih zadev ni odgovarjalo... vem zakompliciran sem :))

Najbrž bi se dal s customizacijo večino uredit ampak se mi reees ne da tolk s tem ubadat. Pri Win10 se mi pač dopade integracija z Onedrive in da mi out of the box dela vse in edino kar si uredim je butast start meni, ki se še vedno ne more backupirat v cloud ;((

zavajon ::

A ne obstaja že ena tema Windows vs Linux?
Če ne, zakaj se ne odpre?

jukoz ::

MrNighthawk je izjavil:



Ja... vem. Sem probal. Mi pa kup drugih zadev ni odgovarjalo... vem zakompliciran sem :))

Najbrž bi se dal s customizacijo večino uredit ampak se mi reees ne da tolk s tem ubadat. Pri Win10 se mi pač dopade integracija z Onedrive in da mi out of the box dela vse in edino kar si uredim je butast start meni, ki se še vedno ne more backupirat v cloud ;((


A ni ta tema o tem, da se moraš obvezno prijavljat k MS če želiš uporabljat windows 10. Ti pa kle razlagaš da je prijava in sync v OneDrive fajn =)

MrNighthawk ::

jukoz je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:



Ja... vem. Sem probal. Mi pa kup drugih zadev ni odgovarjalo... vem zakompliciran sem :))

Najbrž bi se dal s customizacijo večino uredit ampak se mi reees ne da tolk s tem ubadat. Pri Win10 se mi pač dopade integracija z Onedrive in da mi out of the box dela vse in edino kar si uredim je butast start meni, ki se še vedno ne more backupirat v cloud ;((


A ni ta tema o tem, da se moraš obvezno prijavljat k MS če želiš uporabljat windows 10. Ti pa kle razlagaš da je prijava in sync v OneDrive fajn =)

Sej smo prišli do spoznanja, da nima veze ali imaš online ali pa offline account, podatke daješ v obeh primerih samo, da se pri enem počutiš moralno superioren ;)

p.s. in ja funkcionalno je meni to ok :D

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

MrNighthawk je izjavil:

Pri Win10 se mi pač dopade integracija z Onedrive in da mi out of the box dela vse in edino kar si uredim je butast start meni, ki se še vedno ne more backupirat v cloud ;((

Spominjaš me na Apple vernike, ki ob vsaki novi funkciji razglasijo, da "to je pa sedaj to, brez tega si sploh ne predstavljam računalnika/telefona"... ko jih pa vprašaš, kako so pa prej živeli, ko te funkcije ni bilo, ti pa ne znajo povedat. Ko jih vprašaš kako to, da niso že prej zamenjali sistema, če je pa to zdaj "edina nepogrešljiva funkcija", pa tudi ne znajo pojasniti.

Ker racionalne razlage tukaj seveda ni. >:D
sudo poweroff

MrNighthawk ::

poweroff je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Pri Win10 se mi pač dopade integracija z Onedrive in da mi out of the box dela vse in edino kar si uredim je butast start meni, ki se še vedno ne more backupirat v cloud ;((

Spominjaš me na Apple vernike, ki ob vsaki novi funkciji razglasijo, da "to je pa sedaj to, brez tega si sploh ne predstavljam računalnika/telefona"... ko jih pa vprašaš, kako so pa prej živeli, ko te funkcije ni bilo, ti pa ne znajo povedat. Ko jih vprašaš kako to, da niso že prej zamenjali sistema, če je pa to zdaj "edina nepogrešljiva funkcija", pa tudi ne znajo pojasniti.

Ker racionalne razlage tukaj seveda ni. >:D

Daleč od tega, da bi bil vernik in si popolnoma predstavljam brez teh funkcij (in obstajajo alternative). Dejstvo pa je, da se na nekatere zadeve preprosto navadiš.

poweroff ::

Hmh. Na heroin tudi. >:D

OK, malo se hecam, ampak ja. Problem so samo navade. In na vohunjenje pristajamo zato, ker smo "navajeni".
sudo poweroff

darkolord ::

Bi pričakoval, da "strokovnjaki" za inf. varnost ločijo med zlonamernim vohunjenjem in benigno telemetrijo. In vsem vmes.

Na določeno mero telemetrije nekateri pristajamo, ker služi za - opazno - izboljšanje uporabniške izkušnje.

spegli ::

Linux uporabljam 10 let. Win pa samo še v vitualnem. Izbira je velika https://www.distrowatch.com/

darkolord ::

Vržeš kocko in upaš na najboljše?

Utk ::

Vseeno je kaj izbereš, itak si ga lahko potem sprogramiraš po svoje. Pa tudi moraš si ga, če hočeš, da dela tisto kar hočeš da dela. Ko končaš do 40 procentov (ti dopizdi), pa prijaviš novo distribucijo in si zapoješ 3564 malih slončkov...

Poldi112 ::

jukoz je izjavil:

Trenutno moram na začasnem thinkpadu izklopit BT ker drugače systemd kuri 100% CPUja.
Ker pač systemd.


Zakaj bi bil systemd kriv za zanič driverje za BT?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Egidij88 ::

Utk je izjavil:

Vseeno je kaj izbereš, itak si ga lahko potem sprogramiraš po svoje. Pa tudi moraš si ga, če hočeš, da dela tisto kar hočeš da dela. Ko končaš do 40 procentov (ti dopizdi), pa prijaviš novo distribucijo in si zapoješ 3564 malih slončkov...


hahahaha made my day :)) Bomo kar lepo na Windows 10 ostali še lep čas, kot kaže.

bajker ::

Moji (domači) Winsi pa že od izida Win7 nimajo dostopa do neta, tako da reveži ne morejo nikamor pošiljat.
Vse, za kar rabim net, je v več virtualkah z različnimi sistemi.
VLANi in dober FW delajo čudeže. :)
S telefoni je težje, izbira se je zožila na dve slabi opciji in nekaj eksotike. Še najraje bi uporabljal Nokio 808, a je zaradi raznih 2FA težko oz. nemogoče.
Matthai, kateri telefon uporabljaš?

poweroff ::

darkolord je izjavil:

Bi pričakoval, da "strokovnjaki" za inf. varnost ločijo med zlonamernim vohunjenjem in benigno telemetrijo. In vsem vmes.

Na določeno mero telemetrije nekateri pristajamo, ker služi za - opazno - izboljšanje uporabniške izkušnje.

Se pravi je bila do sedaj uporabniška izkušnja v Windowsih zanič? >:D

V resnici problem zbiranja telemetrije ni toliko problem informacijske varnosti. Gre za problem lastništva nad lastnimi podatki. In za problem svobode. Lahko je neškodljivo (in v veliki večini primerov tudi je), ampak nekateri pač hočemo biti svobodni.

bajker je izjavil:

Matthai, kateri telefon uporabljaš?

iPhone... ja vem, sramujem se tega. 8-)
sudo poweroff
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 tudi v Evropi želi, da uporabljamo spletni račun (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7821027 (13747) zmaugy
»

administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
102783 (2251) tinkatonka
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101031 (79814) MrStein
»

problem pri vpisu v windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
253298 (3021) GTX970
»

Beta Windows 9 bržčas že prihodnji mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5836286 (31386) PrimozR

Več podobnih tem