» »

Prenosnik za študentko arhitekture

Prenosnik za študentko arhitekture

xda develope ::

Zdravo,
iščem konkreten prenosnik za študentko arhitekture. Računalnik mora biti dovolj zmogljiv da premelje vsa opravila. Cena do okrog 1000€(v Avstriji). Potrebuje se 15.x inch zaslon. Nič večji, nič manjši. Torej če ima kdo kakšne izkušnje ali predlog "bring it up".
Hvala že v naprej.

xda develope ::

Sam sem pogledal sicer bolj proti gaming usmerjenim prenosnikom ampak mislim da se zna tam najti kaj pametnega.
Našel sem tadva laptop1 in pa tegale laptop2

Raptor F16 ::

Aha, za študentko? Potemtakem bo najbolj pomemben kriterij barva :))

Hec.

Glej karkoli od poslovnih modelov. HP-ProBook G4 ali G5.

Po mimovrste malo poglej in vpiši kriterije:
SSD 500GB
Zunanja grafična kartica (ni pa nujna)
4k zaslon (belive me... very good)
Procesor, karkoli od intel i5, i7 in dalje bo kul.
RAM 8GB

Če ti velikost ni problem... vzemi 17 palcev. Hvaležna mi boš. Ko boš karkoli risala ali urejala dokumente ti bo velik ekran ful v pomoč. Sam sem migriral iz 17 na 15 in to odločitev močno obžalujem.

Mogoče si za v študentsko sobo dokupi še en 24 palčni monitor in dodatno tipkovnico + miško. Uživaš vse prednosti "kište" :D

xda develope je izjavil:

Sam sem pogledal sicer bolj proti gaming usmerjenim prenosnikom ampak mislim da se zna tam najti kaj pametnega.
Našel sem tadva laptop1 in pa tegale laptop2


Gaming prenosniki so bedarija in nepotrebna potrata denarja.

Običajno zelo "cheap" in kičasto narejeni navzven in glasni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

HPja se izogni na daleč, o tem smo že pisali, poišči.

Priporočam Thinkpad T serijo, lahko tudi rabljen (na ebay.de išči "a-ware" robo).

xda develope ::

Raptor F16 je izjavil:

Aha, za študentko? Potemtakem bo najbolj pomemben kriterij barva :))

Hec.

Glej karkoli od poslovnih modelov. HP-ProBook G4 ali G5.

Po mimovrste malo poglej in vpiši kriterije:
SSD 500GB
Zunanja grafična kartica (ni pa nujna)
4k zaslon (belive me... very good)
Procesor, karkoli od intel i5, i7 in dalje bo kul.
RAM 8GB

Če ti velikost ni problem... vzemi 17 palcev. Hvaležna mi boš. Ko boš karkoli risala ali urejala dokumente ti bo velik ekran ful v pomoč. Sam sem migriral iz 17 na 15 in to odločitev močno obžalujem.

Mogoče si za v študentsko sobo dokupi še en 24 palčni monitor in dodatno tipkovnico + miško. Uživaš vse prednosti "kište" :D

xda develope je izjavil:

Sam sem pogledal sicer bolj proti gaming usmerjenim prenosnikom ampak mislim da se zna tam najti kaj pametnega.
Našel sem tadva laptop1 in pa tegale laptop2


Gaming prenosniki so bedarija in nepotrebna potrata denarja.

Običajno zelo "cheap" in kičasto narejeni navzven in glasni.

Hehe, barva ji ni tako pomemben faktor. Pravi da je zadovoljna z velikostjo trenutnega 15 inchnega prenosnika. Misliš da grafika pri autocadu, archicadu revit 3dmax photoshop ne igra vloge?
Torej Intel>Ryzen pri takih programih?

otago ::

Se ni podlegla Applu? oz. ti je morda zelela kaj sporociti s svojo skromnostjo.

15' je premalo za resno delo. Za kakrsnokoli resno risanje. Docking station + min 20'-24' monitor. Vprasanje kaj dobis za tak denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

xda develope ::

tony1 je izjavil:

HPja se izogni na daleč, o tem smo že pisali, poišči.

Priporočam Thinkpad T serijo, lahko tudi rabljen (na ebay.de išči "a-ware" robo).

Sam osebno proti thinpadu nimam nič samo njej se zdijo zastareli po izgledu+ rabljenega raje nebi. Preferira se nov do 1000€

otago je izjavil:

Se ni podlegla Applu? oz. ti je morda zelela kaj sporociti s svojo skromnostjo.

Hehehe. Nope. Glede na to da izkušenj z macosx nima bi pomojem bilo bolje da ostane na windowsu ne pa da sedaj last moment šalta na čisto drugačno platformo.

Zgodovina sprememb…

otago ::

Dobis super kisto+ 24' monitor. Pod 17' laptopov ne gledat. Danes je dvojni, extended desktop ze normala. Kaj sele 15' minimalizem. Muka za oci.

Komentar je dobronamerenn, ceprav offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

xda develope ::

otago je izjavil:

Dobis super kisto+ 24' monitor. Pod 17' laptopov ne gledat. Danes je dvojni, extended desktop ze normala. Kaj sele 15' minimalizem. Muka za oci.

Komentar je dobronamerenn, ceprav offtopic.

Se strinjam glede obeh pointov. In prvega in drugega o offtopicu:D
V kolikor bi kišta bila opcija bi predlagal samo je prenosnik potreba.

Raptor F16 ::

xda develope je izjavil:


Hehe, barva ji ni tako pomemben faktor. Pravi da je zadovoljna z velikostjo trenutnega 15 inchnega prenosnika. Misliš da grafika pri autocadu, archicadu revit 3dmax photoshop ne igra vloge?
Torej Intel>Ryzen pri takih programih?


Za samo risanje in modeliranje je pomemben Single-Core performance. Torej zmogljivost enega jedra. Gre pač za zaporedne operacije in paralelno procesiranje ti ne pomaga dosti. Druga zgodba je rendering. Ko delaš fotorealističen "posnetek".

tony1 je izjavil:

HPja se izogni na daleč, o tem smo že pisali, poišči.

.


HP je čist ok. Sam ne gledat budget hišnih, ki so pod ProBook (vstopni biznis segment) linijo in bo kul. Edino kar razočara je baterija, ki običajno po garanciji hitro upeša in rabi nove celice.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Društvo teoretičara. Še Elitebook ni več kar je bil. :|

Ko se bo čez eno leto za vsak drek drl ventilator za nikamor, pa bomo spet imeli odprto temo. :D (Ne menjava fana in paste ne bo nič pomagala.)

Bog ne daj, da bo kdo odprl pokrov in videl wifi kartico s tremi konektorji, prašičji HP je pa v ohišje napeljal samo 1 anteno. :))

In kako bo čez dve leti fuč napajalnik. In baterija zrela za menjavo. Plata bo pa nekje v vicah, odvisno od količine uporabe in/ali pucanja laptopa in redne menjave paste. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

bajsibajsi ::

xda develope je izjavil:

Sam sem pogledal sicer bolj proti gaming usmerjenim prenosnikom ampak mislim da se zna tam najti kaj pametnega.
Našel sem tadva laptop1 in pa tegale laptop2


Matr sta grdavsa. Se bolj kot Thinkpad T serija.

Resitev?

https://dostava.hofer.si/MEDION/Prenosn... + 32" monitor https://www.mimovrste.com/led-monitorji... + 200 eur za studentske zure.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
323376 (949) Rias Gremory
»

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
261631 (1123) T-Mac
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320246 (16762) MrNighthawk
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387470 (6309) 34054
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9821738 (20204) Malajlo

Več podobnih tem