» »

Linux bo dobil - Microsoftov protivirusnik

Linux bo dobil - Microsoftov protivirusnik

Slo-Tech - Minuli teden smo skorajda prezrli eno izmed nenavadnejših vesti. Čeprav je znano, da v nasprotju s pogostim prepričanjem Linux ni imun na viruse in da lahko zalega svojo pot najde tudi tja, so protivirusni programi na Linuxu še vedno precejšna redkost. Microsoft pa je temu navzlic napovedal, da bo njegov protivirusni program Defender, ki (neupravičeno?) nikdar ni imel slovesa posebej zanesljivega kosa programske opreme, prihodnje leto prispel prav na - Linux. Na Ignite Conference, ki se je končala v petek, so pokazali delujoč prototip.

Microsoft je že letos spremenil ime svojega protivirusnika iz Windows Defender v Microsoft Defender. Naslednji korak v širjenju ekosistema so bili Maci, kamor je Defender prispel marca. Sedaj pa bo prispel še na Linux, je povedal Rob Lefferts, Microsoftov podpredsednik za M365 Security.

Druga novost bo Application Guard, ki bo na voljo v vseh dokumentih Office 365 (prej zgolj v Edgeu). Ta uporabnikom omogoča, da spletne strani oziroma spletne dokumente odprejo v izoliranem virtualnem stroju, od koder morebitna zlonamerna programska oprema ne more uiti. Sedaj bodo to tehnologijo podpirale tudi aplikacije Office 365.

50 komentarjev

«
1
2

tony1 ::

Tri besede: Embrace, extend, exterminate? :))

Evolve ::

Microsoft Denfender

typo

jype ::

tony1 je izjavil:

Tri besede: Embrace, extend, exterminate? :))
Nameščanje programja na Linuxu je stvar uporabnika, ki je za svojo izbiro tudi odgovoren.

Druga novost bo Application Guard, ki bo na voljo v vseh dokumentih Office 365 (prej zgolj v Edgeu). Ta uporabnikom omogoča, da spletne strani oziroma spletne dokumente odprejo v izoliranem virtualnem stroju, od koder morebitna zlonamerna programska oprema ne more uiti. Sedaj bodo to tehnologijo podpirale tudi aplikacije Office 365.


Super in končno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

Ničesar si na linuxu ne želim bolj kot smrdljive vohunske M$ golazni.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Evolve ()

jype ::

Kdo te pa sili, da jo namestiš?

Ales ::

Saj ni nikjer napisal, da bo program namestil.

Napisal je, da si ga ne želi, kar je čisto legitimno stališče. Vprašanje, koliko je racionalno... a legitimno vsekakor je.

HotBurek ::

Dve vprašanji:

- zakaj ST nima več anket?
- tisti, ki furate linuxe; ali imate nameščen kakšen anti-whatever program in če, katerega?

Jst nimam nič od anti-x.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zmaugy ::

Nič. Samo zdravo pamet in varnostno boljši OS.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

HotBurek je izjavil:

ali imate nameščen kakšen anti-whatever program
Ne. Vem, kdaj poženem program, ki mu ne zaupam, zato to lahko storim v kontejnerju, ki ga potem uničim.

carota ::

Microsoft Defender na Linuxu je trojanc.

Vazelin ::

Linux rabi antivirusnik?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WhiteAngel ::

Čak, zaprtokodno aplikacijo naj pod rootom namestim na mojega desktop ubuntuja, ki ima vse stock, podpisano iz repozitorijev ali pa lastno skompajlano? A so f*knjeni?!? So malo zgrešili ciljno publiko? Ali mislijo zamenjat svoj winnt kernel na windowsih z linuxom in zato toliko ciljajo na linux zadnja leta?

HotBurek je izjavil:


- tisti, ki furate linuxe; ali imate nameščen kakšen anti-whatever program in če, katerega?


Imam Clam AV. Poganjam ga ročno nad fajli, za katere sumim, da imajo malware.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vazelin je izjavil:

Linux rabi antivirusnik?
Včasih prav pride, ko imaš .exe, pa ga nočeš poslat naprej, preden se prepričaš, da ne pošiljaš mačka v žaklju.

WhiteAngel je izjavil:

Imam Clam AV. Poganjam ga ročno nad fajli, za katere sumim, da imajo malware.
Ja, jaz tudi uporabljam to rešitev, je pa precej šibka, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Jype 2005: Kaj?!? Microsoftova plesen na linuxu! No fucking way!!
Jype 2019: Kaj? Ja, saj je ne rabiš namestit.

Žal jype, dogaja se pač to kar sem rekel. Vsakršno plazenje megakorporaciji v linux je slab znak...četudi je zaenkrat...prostovoljno.
Enkrat ko navadiš folk, v tem primeru prihajajoče programopisce, na nek ekosistem, jih stežka zvlečeš vn.
Od takrat kadar so SJWjii s terrorjem kastrirali Linusa, so novice o Linuxih vedno bolj temačne.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Jype 2005: Kaj?!? Microsoftova plesen na linuxu! No fucking way!!
Sinko, jaz sem 2005 že vedel, da bo enkrat Microsoft Office moral delat na Linuxu.

vostok_1 je izjavil:

Jype 2019: Kaj? Ja, saj je ne rabiš namestit.
To definitivno drži.

vostok_1 je izjavil:

Žal jype, dogaja se pač to kar sem rekel.
Ne, se ne. Pravzaprav se dogaja ravno obratno.

vostok_1 je izjavil:

Od takrat kadar so SJWjii s terrorjem kastrirali Linusa, so novice o Linuxih vedno bolj temačne.

mtosev ::

kak fajn. saj linuxači koliko jaz razumem si želijo, da jih tech giganti ne bi ignorirali.
verjetno upajo, da adobe pa še kdo začne uradno nuditi podporo za linux. kje je že ona slikica microsoft loves linux.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

carota je izjavil:

Microsoft Defender na Linuxu je trojanc.


Jap, folk ne razume, da so anti virus programi največji virus, sploh danes v časih ko podjetja kradejo podatke.

Quack !

jype ::

LeQuack je izjavil:

Jap, folk ne razume, da so anti virus programi največji virus, sploh danes v časih ko podjetja kradejo podatke.
Na Linuxu že zelo dolgo lahko programe poganjamo tako, da nimajo dostopa do naših podatkov.

LeQuack ::

jype je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Jap, folk ne razume, da so anti virus programi največji virus, sploh danes v časih ko podjetja kradejo podatke.
Na Linuxu že zelo dolgo lahko programe poganjamo tako, da nimajo dostopa do naših podatkov.


In potem antivirus trojanec lepo reče, da ravi doboljanje do podatkov ker drugače ne more skenirati a veš, za otroke gre. Potem ljudje kliknejo ok in program ima dostop do podatkov. Kot videno na Android in iOS.
Quack !

Master_Yoda ::

Ja seveda, MS data collection app bom namescal na linux. That will be the day :D
Dovie'andi se tovya sagain.

WhiteAngel ::

vostok_1 je izjavil:


Enkrat ko navadiš folk, v tem primeru prihajajoče programopisce, na nek ekosistem, jih stežka zvlečeš vn.


Zrelim programopiscem je bilo vedno jasno, kateri ekosistem je pravi. Pred 20 leti ali pa danes. :P

filip007 ::

Pa Edge pride tudi na Linux, še nekaj kar ne rabimo.

Pohvaljeni, očitno priznali poraz, da to delajo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

darkolord ::

Beats McAfee (kar se npr. uporablja v enterprise okoljih na Linuxu) any day.

WhiteAngel ::

filip007 je izjavil:

Pa Edge pride tudi na Linux, še nekaj kar ne rabimo.

Pohvaljeni, očitno priznali poraz, da to delajo.


Srsly, mislim, da MS porta svoj softver na Linux, ker namerava zamenjati kernel v prihodnosti. 8-O Zakaj za vraga bi sicer portal desktop softver na platformo z <2% tržnim deležem?!

filip007 ::

Ne mislim, da to ni to. Delajo zato, ker imajo lastne stranke, ki uporabljajo Linux tudi na strežnikih.

Windows z Linux kernel ne bo, ker potem vseeno, če naredijo lastno distribucijo pa Wine gor za legacy podporo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

srus ::

Celotni Office paket naj sportirajo na Linux, če si upajo.

jype ::

srus je izjavil:

Celotni Office paket naj sportirajo na Linux, če si upajo.
So ga že.

nsignific ::

Kok ste nekateri prisrčni, ko mislite da MS cilja na vaše irelevantne desktope doma.

V ponudbi morajo imeti Linux klienta, če hočejo da se jih resno jemlje kot endpoint protection v poslovnem segmentu (kjer so že zdaj market leader po Gartnerju).

Ne pa da vam na domača jajca dajejo "spyware". Jao.

jype ::

nsignific je izjavil:

V ponudbi morajo imeti Linux klienta, če hočejo da se jih resno jemlje kot endpoint protection v poslovnem segmentu (kjer so že zdaj market leader po Gartnerju).
Market leader, hh.

darkolord ::

To ni poslovni segment.

erunno ::

zmaugy je izjavil:

Ničesar si na linuxu ne želim bolj kot smrdljive vohunske M$ golazni.

Lol wut.

Razumem da ima kdo izrazito menje o MS, ampak ne razumem zakaj bi si pol želel to imeti na Linuxu. A sovražiš Linuxe? Sej razumem katerikoli fenboyi lahko zagravžajo stvar katere feni so.

jype ::

darkolord je izjavil:

To ni poslovni segment.
Mhm, to imajo ljudje za hobi.

erunno je izjavil:

Razumem da ima kdo izrazito menje o MS, ampak ne razumem zakaj bi si pol želel to imeti na Linuxu. A sovražiš Linuxe? Sej razumem katerikoli fenboyi lahko zagravžajo stvar katere feni so.
Nisi čisto dobro razumel sarkastične pripombe?

srus ::

jype je izjavil:

srus je izjavil:

Celotni Office paket naj sportirajo na Linux, če si upajo.
So ga že.


Link?

Če si imel v mislih web access, Wine, ali PlayonLinux je to slaba šala.

WhiteAngel ::

nsignific je izjavil:

V ponudbi morajo imeti Linux klienta, če hočejo da se jih resno jemlje kot endpoint protection v poslovnem segmentu (kjer so že zdaj market leader po Gartnerju).


V ponudbi morajo imeti Linux klienta za katero reč?

Hm.. kaj točno pomeni endpoint protection v poslovnem segmentu?

nsignific je izjavil:

Ne pa da vam na domača jajca dajejo "spyware". Jao.


Seveda, poslovni segment je bolj zanimiv za spyware. Fizične osebe pa za zbiranje osebnih podatkov. K sreči se FOSS distancira od vsega omenjenega in je primeren za oba segmenta.

nevone ::

Človeštvo je eno, nista dva, razen če podležemo igri evolucije ki ne zna drugega, kot vejati in izločati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

opeter ::

Hmmm ... nisem vedel, da obstaja tudi za Maca. 8-O Ga bom preizkusil. Trenutno imam gor sicer brezplačnega Malwarebytes.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

WhiteAngel ::

filip007 je izjavil:

Ne mislim, da to ni to. Delajo zato, ker imajo lastne stranke, ki uporabljajo Linux tudi na strežnikih.


Samo Linux na strežnikih nima veze z desktop aplikacijami. Razumel bi, da bi IIS ali Microsoft SQL portali na Linux.

PARTyZAN ::

Misliš ta MS SQL?

          ::

WhiteAngel je izjavil:

Srsly, mislim, da MS porta svoj softver na Linux, ker namerava zamenjati kernel v prihodnosti.


Saj o tem se že nekaj časa zelo na glas govori. Operacijski sistem postaja vse bolj irelevanten, ker gre vse na oblak in storitve. Temu primerno tudi prihodki iz tega naslova nimajo svetle prihodnosti. Apple je že pred mnogimi leti prestopil na Unix. Microsoftu se ne bo več izplačalo razvijati svojega operacijskega sistema.

WhiteAngel je izjavil:

filip007 je izjavil:

Ne mislim, da to ni to. Delajo zato, ker imajo lastne stranke, ki uporabljajo Linux tudi na strežnikih.


Samo Linux na strežnikih nima veze z desktop aplikacijami. Razumel bi, da bi IIS ali Microsoft SQL portali na Linux.


A misliš da Azure na Windowsih teče?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Večinoma ja.

Ozric ::

WhiteAngel je izjavil:

Čak, zaprtokodno aplikacijo naj pod rootom namestim na mojega desktop ubuntuja, ki ima vse stock, podpisano iz repozitorijev ali pa lastno skompajlano? A so f*knjeni?!?

Točno to. Kdo je tle fuknjen?

jlpktnst ::

vostok_1 je izjavil:


Žal jype, dogaja se pač to kar sem rekel. Vsakršno plazenje megakorporaciji v linux je slab znak...četudi je zaenkrat...prostovoljno.

Tole sem prebral, se udaril po čelu, zapiram ST.

Hint: IBM
Hint: Google
...

darkolord ::

Ozric je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Čak, zaprtokodno aplikacijo naj pod rootom namestim na mojega desktop ubuntuja, ki ima vse stock, podpisano iz repozitorijev ali pa lastno skompajlano? A so f*knjeni?!?

Točno to. Kdo je tle fuknjen?
Tisti, ki slabo skrbi za varnost.

jype ::

darkolord je izjavil:

Tisti, ki slabo skrbi za varnost.
To je tisti, ki slepo zaupa komurkoli.

filip007 ::

Jajca ali ne, sem dal za nadgradnjo 80EUR za 4 jedra, 8GB RAM in 750ti, to je za Linux vrh glave zadosti.

Polkna samo občasno povoham, sploh pa pri meni niso držala več kot 2 meseca in sem jih bil sit.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

ABX ::

Vazelin je izjavil:

Linux rabi antivirusnik?


Seveda, ni prav da sistem ki servira datoteke za druge sisteme ne preveri da so čiste.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hojnikb ::

Windows na GNU/Linux kernelu bil bil res zanimiv preobrat.
Let us not forget
#brezpodpisa

SeMiNeSanja ::

To pogovarjanje mi zveni precej podobno, kot bi poslušal kakšne hardcore LGBT pripadnike, kako so oni ta 'straight' hudobni in zlonamerni, pa da je vse slabo, kar iz njihove strani pride.

Na koncu je bolje tudi brez AV, kakor pa 'stigmatiziran' AV.

Veliko preveč ideološkega bullshita.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priljubljeni protivirusnik Avast prodaja podatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5413002 (9649) solatko
»

Linux bo dobil - Microsoftov protivirusnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5014743 (12226) poweroff
»

Surface in Windows 10 Enterprise kot storitev

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
236940 (5211) krneki0001
»

Zla programska oprema tudi na macih

Oddelek: Novice / Varnost
3410666 (8613) bluefish
»

Microsoft z brezplačnim protivirusnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
538373 (5551) tomaz-

Več podobnih tem