» »

kilometri avtomobila , hitro vprašanje

kilometri avtomobila , hitro vprašanje

«
1
2

kateNite ::

Nabavil sem drugi avto in tokrat sem siguren da se nisem opekel.

Ohranjen koda bi bil zdej iz trgovine.
1. lastnik , Slovensko poreklo
Letnik 2010
Servisna knjižica potrjena Ford servis
130.000 kilometrov
Menjan zobati jermen.
Zamenjan za starega na trgo avto, z mojim doplačilom.

Servisna knjižica zelo lepo zgleda in zgleda vse 100% legit
Avtolog vse kaže lepo, en lastnik, normalna krivulja.


Je pa še vedno strah manjšega natega, ker velkega mi niso mogli naredit, avto je kot nov.

Kar me zanima je,

Pa kako lahko 31 let star človek kupi nov avto l.2010 in do 2019 naredi samo 130.000km ? Pa kaj v službo ni hodil?
Mislite da je še vedno kaka možnost vrtenja? Recimo da so pri TrgoAvto iz kakih 170k dali na 130? Ali pa da je on dajal vsako leto malo dol?

A bi se to videlo pri ohranjenosti? Ker vizuelno štima z kilometri, tudi vožnja je perfektna, mašina leti, lep zvok, karoserija in notranjost kot iz izložbe.

Torej brezveze se sekiram?

Še nekaj, pa kako lahko ti servisiraš redno avto na pooblaščenem servisu, nimaš pa za normalne gume, namreč gume na avtu so katastrofa, praktično nevozne za moje standarde, kje je tle trik?
  • zaklenil: bluefish ()

kixs ::

Boljse bi bilo, ce bi _ti_ kupil novi avto - magari najcenejso Dacio. Ker ja, vse je mozno in so te na suho nategnili. Ali pa tudi ne :lol:

K0l1br1 ::

kateNite je izjavil:

Recimo da so pri TrgoAvto iz kakih 170k dali na 130?
To naredijo vedno, ne vem, zakaj bi bil ta avto izjema.

kateNite ::

kixs je izjavil:

Boljse bi bilo, ce bi _ti_ kupil novi avto - magari najcenejso Dacio. Ker ja, vse je mozno in so te na suho nategnili. Ali pa tudi ne :lol:


Sem šel iz Renaulta na Ford in nikoli več poceni znamke. Ne moreš niti pod razno primerjat ničesar, od servota, do menjalnika, do lege na cesti, občutka, kvalitete izdelave, nemce od zdej naprej.

K0l1br1 je izjavil:

kateNite je izjavil:

Recimo da so pri TrgoAvto iz kakih 170k dali na 130?
To naredijo vedno, ne vem, zakaj bi bil ta avto izjema.


Če je na avtologu in servisni vse v nulo?

anketar ::

če so ble gume na avtu dobre so jih oni naprej prodal teb pa uvalil neuporabne

errhec ::

Sam naredim 12k kilometrov na leto. Računaj sam. (nimamo vsi delovnega mesta 100km daleč) Noben ne gre vsako leto zbijati kilometrov (če ni kakšen premium z namenom prodaje), kot praviš avtolog štima.
Gume pa kot si rekel, ne ustrezajo tvoji vožnji, verjetno si bolj "dinam ičen" voznik. ;)
dd

K0l1br1 ::

kateNite je izjavil:

Če je na avtologu in servisni vse v nulo?
Nategujejo te z vseh koncev, ne samo z enega. Najprej si se nategnil, ko si kupil reno ali dva. Nato si se nategnil z idejo, da je lahko napaka samo ena. Kilometrov je za ta leta premalo. Očitno so shekali avtolog in vse ostalo. Kot da se ne da.... jao. Tebe so na renoju nategnili tako, kot vse skupaj na forumu niso, pa da te z enim avtologom ne bi.

Avto ima, ne da bi gledal, gleda na to, kar si napisal, 500 kkm+ po tamalem.

Saj vidiš po gumah - so najbrž še prve in žice ven gledajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

hojnikb ::

če je bil servisiran na uradnem servisu, pejt tja in naredi poizvedbo kilometrov.
#brezpodpisa

kateNite ::

hojnikb je izjavil:

če je bil servisiran na uradnem servisu, pejt tja in naredi poizvedbo kilometrov.

v Kranju so kar je več kot 100 kilometrov stran, to je mogoče pa pretiravanje, ne bom tega delal. Če pogledaš letnice in kdaj so bli servisi je vse v nulo. Še vedno pa me zanima kje bi lahko bil loophole za nategune

Utk ::

Sem šel iz Renaulta na Ford in nikoli več poceni znamke.

Je to kak nov sarkazem?

otago ::

Kilometri, zakaj bi bili cudni. Moji starsi delajo cca. 7k km, ko sem vozil avto se jaz, smo v najboljsem letu naredili 12k. V Nemciji sem z svojim avtom delal 25k, zaradi sluzbe zdaj blizje 40k.

9 let, 130k km... Saj ni nujno, da se clovek vozi z Maribora v Ljubljano delat. Lahko se vozi s Ptuja v MB to je cirka 13k kmleto.

Glede gum, lahko da so imeli vec avtov istega tipa in so na Trgoavtu tebi pac podtaknili najslabse. Kdor razmislja o menjavi vozila in dela malo km (14k), je pac zracunal, da mu ni potrebno kupovat novih gum za bodocega kupca. Pri teh km(ce realni) so gume stare ze vsaj 5,6let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

kateNite ::

Utk je izjavil:

Sem šel iz Renaulta na Ford in nikoli več poceni znamke.

Je to kak nov sarkazem?

Ne , ker Renault Megane proti Ford Focus je isto koda primerjaš Fičo in Ferrari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kateNite ()

K0l1br1 ::

Drago bo tole.

kateNite ::

otago je izjavil:

Kilometri, zakaj bi bili cudni. Moji starsi delajo cca. 7k km, ko sem vozil avto se jaz, smo v najboljsem letu naredili 12k. V Nemciji sem z svojim avtom delal 25k, zaradi sluzbe zdaj blizje 40k.

9 let, 130k km... Saj ni nujno, da se clovek vozi z Maribora v Ljubljano delat. Lahko se vozi s Ptuja v MB to je cirka 13k kmleto.

Glede gum, lahko da so imeli vec avtov istega tipa in so na Trgoavtu tebi pac podtaknili najslabse. Kdor razmislja o menjavi vozila in dela malo km (14k), je pac zracunal, da mu ni potrebno kupovat novih gum za bodocega kupca. Pri teh km(ce realni) so gume stare ze vsaj 5,6let.


Tvoji starši,

Ta je pa kupil ga pri 31ih in iskreno povedano je avto 'nor' za vozit, to ne moreš se upret brez se vozikat, razen če nimaš za benz k je 120 konjev. Težko mi gre v glavo kako lahko tak avto in tako mlad človek na koncu nanese na samo 130.000km.

hojnikb ::

kateNite je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če je bil servisiran na uradnem servisu, pejt tja in naredi poizvedbo kilometrov.

v Kranju so kar je več kot 100 kilometrov stran, to je mogoče pa pretiravanje, ne bom tega delal. Če pogledaš letnice in kdaj so bli servisi je vse v nulo. Še vedno pa me zanima kje bi lahko bil loophole za nategune

na servisno knjigo se ni za zanašat, ker to je najlažje ponaredit.
#brezpodpisa

kateNite ::

hojnikb je izjavil:

kateNite je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če je bil servisiran na uradnem servisu, pejt tja in naredi poizvedbo kilometrov.

v Kranju so kar je več kot 100 kilometrov stran, to je mogoče pa pretiravanje, ne bom tega delal. Če pogledaš letnice in kdaj so bli servisi je vse v nulo. Še vedno pa me zanima kje bi lahko bil loophole za nategune

na servisno knjigo se ni za zanašat, ker to je najlažje ponaredit.

kaj pa to da imaš občutek da je mašina nova po zvoku in delovanju?

K0l1br1 ::

kateNite je izjavil:

kaj pa to da imaš občutek da je mašina nova po zvoku in delovanju?
GLede na to, da ne veš, kako dela nov, potem je to le občutek. Saj tudi za renoja si omel nor občutek, pa kje je zdaj, na odpadu. Po gumah vidiš kilometre....

hojnikb ::

to ne pove nič. Najbolj sigurno bo, če te skrbijo kilometri, da greš na uradn servis.

Ampak če je avto slovenskega izvora in avtolog štima, potem ni nujno, da so kaj vrtel.

Po gumah vidiš kilometre....

Ful merodajn podatek, ko lahko diler gume zamenja za tiste iz odpada.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

K0l1br1 ::

Avto, ki bi bil neprevrten, da bi čakal na shintarota? Ni možno. Bi ga prej ¸1000 ljudi kupilo. Že vedo zakaj ga niso.

PacificBlue ::

Glede kilometrov je možno, jaz sem naredil v 7 letih samo 64 tisoč kilometrov. torej manj kot 10 tisoč na leto. Počasi bom že s kolesom imel več prevoženih;)

kateNite ::

K0l1br1 je izjavil:

Avto, ki bi bil neprevrten, da bi čakal na shintarota? Ni možno. Bi ga prej ¸1000 ljudi kupilo. Že vedo zakaj ga niso.

slabo to da si tako nesramen. Avto bi TAKOJ prodal, problem k je hotel 5.300EUR ... Razumeš zdej? Za tisto staro kanto pa mi je dal 1.000EUR in popust na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kateNite ()

hojnikb ::

daj vin, da malo počekiramo >:)
#brezpodpisa

kateNite ::

hojnikb je izjavil:

daj vin, da malo počekiramo >:)

grem iskat... brb

K0l1br1 ::

5300 za 10 let star avto... dobro so te. In še prve gume.... aja pa še top zrihtanega renoja si dal zraven.... to se mu še danes smeje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

kateNite ::

hojnikb je izjavil:

daj vin, da malo počekiramo >:)

https://avtolog.si/search/WFOPXXGCDP9R8...

WFOPXXGCDP9R85322

hojnikb ::

yikes, tole je pa kr huda cena za tak star model, pa še bencinar povrh. To je že mk3 money.
#brezpodpisa

K0l1br1 ::

Fokus, sem mislil, da je vsaj mondeo za ta denar..... omg 1.6 omg to ne gre nikamor.

Premica na avtolog čista lineara, brez odstopanj,.... tole se tudi redko vidi.

hojnikb ::

glede na to da sta 2 zapisa, bo tezko kaj druga :)
#brezpodpisa

kateNite ::

ne rabim Mk3 zaenkrat, dovolj tale. To definitivno ni mk3 cena, edino če misliš na kanto z 200.000km+. In Mondeo isto Kolibir, če misliš kanto z več kot 200kkm.

Bencinar sem si želel, in da je močen, mašina leti, na porabo ne gledam (tankam polno in me ne briga, porabi pa mi nekje 9.6L po moji vožnji)

IL_DIAVOLO ::

Potem je ze ohranjen. Če mu bo služil 5+ let, ni to nič preveč.

Čeprav jaz bi raje vzel kako ohranjeno astro.

Horas ::

vi vete s kom se menite?? on vam je tupu o focusu že lani :))

ejej naivčine

K0l1br1 ::

Vemo, vemo, lani je top renoja megana imel. Zrihtan v nulo. Tako zrihtan, da je nato hotel nekega avdija iz italije za 100+ kEUR nabaviti. Danes je pač tak dan. Ali je kupil, ali ni, verjetno ni.

-valvoline- ::

Tole je vredno max 3k.

K0l1br1 ::

3k, če so gume nove.

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Potem je ze ohranjen. Če mu bo služil 5+ let, ni to nič preveč.

Čeprav jaz bi raje vzel kako ohranjeno astro.

če maš 5 jurjov v roki, vzameš novga cliota (pride glih 9 čukov pa neki drobiža) ostalo pa sfinanciraš. Za 10+ let si dober.

Takšen fokus more bit _res_ u nulo, da je vredn kaj več kot 3 čuke.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

^^ I like it

val46 ::

Jst sam čakam, kdaj bo začel na uradne ford servise vozit, pa komplicirat kako so mu vse zajebali :D A megana si se naveličal Xlapse? In kaj te je vse do Ljubljane poneslo, da nisi kupil avta na obali?Ker lani si izrecno trdil, da so samo avti na obali dovolj dobri zate. In da se dlje od kopra ne misliš vozit gledat za avto...

Dručače pa, lani si trdil kako je megan super in da kaj več si niti ne morš želet, zdej govoriš isto za 9let starga focusa...oprosti, ampak ti se s pravim avtom še nisi vozil, ker če ne ne bi takih bedarij pisal. Drugega ne morm rečt. Sicer pa, srečno vožnjo in upam da ti bo služil.

edi45 ::

kateNite je izjavil:

kixs je izjavil:

Boljse bi bilo, ce bi _ti_ kupil novi avto - magari najcenejso Dacio. Ker ja, vse je mozno in so te na suho nategnili. Ali pa tudi ne :lol:


Sem šel iz Renaulta na Ford in nikoli več poceni znamke. Ne moreš niti pod razno primerjat ničesar, od servota, do menjalnika, do lege na cesti, občutka, kvalitete izdelave, nemce od zdej naprej.

K0l1br1 je izjavil:

kateNite je izjavil:

Recimo da so pri TrgoAvto iz kakih 170k dali na 130?
To naredijo vedno, ne vem, zakaj bi bil ta avto izjema.


Če je na avtologu in servisni vse v nulo?


a ford pa ni poceni znamka? :)) Saj veš kako gre, ford vozijo tisti, kateri nimajo za vw. Powershift od forda je en najslabših avtomatskih menjalnikov, avto je trd, popolnoma neudoben, cenena kvaliteta izdelave, sploh notranji materiali (armaturka, obloge, sedeži itd). VW je čisto drug nivo, kakor ford in že VW se skrije pred audi, bmw in mercedesu. Tako da če že upaš rečti da samo nemce od zdaj naprej, vsaj kupi omembe vrednega nemca :) Glede na izkušnje z Mondeotom, iskreno povedano bi rajše vzel Talismana, je boljši, bolj udoben, več opreme, boljša kvaliteta izdelave itd. To ko greste ponavadi iz Renaulta, ali kakšne druge "ne nemške" znamke, na tako cenene nemce in mislite da imate ne vem kako vozilo sedaj, je samo zato, ker ste imeli v 3/4 primerih neko poceni zjahano jajco. Poznam nevem koliko takšnih primerov, gre človek iz starega cliota(ki je res eden najslabših francozov) na novega golfa in ga potem primerja in misli da je boga za jajca zgrabil..ja no shit! Samo če bi imel dobrega francoza, nebi kvasil takšnih neumnosti ;). Kar se pa tiče KM, ne vem kaj je narobe če človek naredi v 8 ali 9 letih 130k? Ne delajo vsi 35-40k letno.

priden2 ::

človek se sprašuje, če je števec realen, 9 let 130k km....kaj bi potem rekel za moj avto l 2010 in 46k km... 8-)

edi45 ::

priden2 je izjavil:

človek se sprašuje, če je števec realen, 9 let 130k km....kaj bi potem rekel za moj avto l 2010 in 46k km... 8-)


Da vsak dan zbijaš kilometre :O Jaz sem včasih letno naredil toliko..je čisto odvisno od stila življenja in službe, kako daleč imaš. Sedaj delam še samo cca 1000 mesečno zaenkrat(od tega 400km za službo na mesec)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

hojnikb ::

priden2 je izjavil:

človek se sprašuje, če je števec realen, 9 let 130k km....kaj bi potem rekel za moj avto l 2010 in 46k km... 8-)

kaj porečeš šele na to; 99' mel leta 16' 55kk, zdaj ima nekaj čez 70kk. Bencinar seveda.
#brezpodpisa

val46 ::

priden2 je izjavil:

človek se sprašuje, če je števec realen, 9 let 130k km....kaj bi potem rekel za moj avto l 2010 in 46k km... 8-)

Če bi vedel kdo je ta "človek", se tega ne bi vprašal :D

kateNite ::

Horas je izjavil:

vi vete s kom se menite?? on vam je tupu o focusu že lani :))

ejej naivčine



Moj je.

priden2 je izjavil:

človek se sprašuje, če je števec realen, 9 let 130k km....kaj bi potem rekel za moj avto l 2010 in 46k km... 8-)

ti ne bi verjel... to so pa krivi nategatorji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kateNite ()

hojnikb ::

shintaro, lahko pricakujes obozevalke, zdaj ko si nam tako prijazno dal svoj naslov :)
#brezpodpisa

val46 ::

ma sej to smo že vsi vedli,kje je doma...sej v vsaki drugi temi napiše, da je doma malo nad slovenskim morjem:) Sam zdej k ma makino do avta se je pa za bat ja, da bodo kaki zastoji med koprom in dragonjo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

-valvoline- ::

Prijatelj je zadnjic kupu insignio l.2011 za 4.5k 1.9cdti 160 konjev, me je povabil zraven za dezurnega majstra (ponavadi ne grem, sem tokrat zajga naredo izjemo), avto je v nulo, prva barva ohranjen kot nov z 150kkm. Je pa res da je biv 2 let star uvozan iz nemcije z 60kkm, prodajalec si ga je sam prpelu, v slo pa je on edini lastnik. Za kakrsnegakoli forda je to spejs satl.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Baje je to lena krava.

kateNite ::

-valvoline- je izjavil:

Prijatelj je zadnjic kupu insignio l.2011 za 4.5k 1.9cdti 160 konjev, me je povabil zraven za dezurnega majstra (ponavadi ne grem, sem tokrat zajga naredo izjemo), avto je v nulo, prva barva ohranjen kot nov z 150kkm. Je pa res da je biv 2 let star uvozan iz nemcije z 60kkm, prodajalec si ga je sam prpelu, v slo pa je on edini lastnik. Za kakrsnegakoli forda je to spejs satl.

fail od avta. (Pa še uvožen haha ,ojoj bog pomagaj) ogromen tank. opel je pač drugorazredni avto, ni to ford audi mercs bmw vw

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kateNite ()

val46 ::

hehehe :D ne da zagovarjam opel, niti podrazno, sam da pa ti forda enačiš z mercedesom, audijem, bmw in to...malo se zamisli no :) sploh pa focus, če bi vsaj kak mondeo bil, sam focus je pa najbolj ljudski avto od forda v zadnjih 15ih letih. Fiesta v to kategorijo ne more spadat, ker je premajhna in je dejansko mestni avtomobil. A misliš da če delajo mustanga, da so vsi fordi legende al kako? Če hočeš met res dober ford avto morš kupit vsaj rangerja, vse ostalo se s temi nemci, ki si jih ti opisal, nima popolnoma nobene veze in primerjave. Ti povem iz prve vrste, ker delam v avtoindustriji in vem kake so zahteve za te nemške premium znamke in kake so za ford.

hojnikb ::

mustang z focusi pa rangerji ma skupnega samo fordovo znacko pa ceneno notranjost.
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521584 (17087) matobeli

Težava z avtom (podvozje) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24324126 (18877) bluefish
»

nižji srednji razred - 3 vrata - dizel... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35879270 (65034) GrimReaper
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320586 (14020) sass628

Več podobnih tem