» »

Youtube policies & fair use. Ali je to dovoljeno?

Youtube policies & fair use. Ali je to dovoljeno?

shadeX ::

Youtube je zelo strikten kar se tiče samega copyright policy-ja. Download in re-upload videa je logično prepovedana na platformi.

Mene zanima kako je z videji, ki sicer niso v originalni zasnovi moji ampak jim popolnoma spremeniš kontekst (npr dodaš zvok, podnapise, ali uporabiš del videa v svojem videu).

En primer, ki se ga spomnim so popularni "Hitler" videji.






Kot je videti so tile videji odseki iz filma, z dodanimi podnapisi kjer povsem spremeni kontekst videa.

Zanima me če to spada pod "fair use" in če je to v glavni meri dovoljeno ter tudi če na takih videjih lahko laufaš Adsense reklame.

Hvala za nasvete.
  • spremenil: shadeX ()

Phantomeye ::

shadeX je izjavil:

Youtube je zelo strikten kar se tiče samega copyright policy-ja. Download in re-upload videa je logično prepovedana na platformi.

Mene zanima kako je z videji, ki sicer niso v originalni zasnovi moji ampak jim popolnoma spremeniš kontekst (npr dodaš zvok, podnapise, ali uporabiš del videa v svojem videu).

En primer, ki se ga spomnim so popularni "Hitler" videji.






Kot je videti so tile videji odseki iz filma, z dodanimi podnapisi kjer povsem spremeni kontekst videa.

Zanima me če to spada pod "fair use" in če je to v glavni meri dovoljeno ter tudi če na takih videjih lahko laufaš Adsense reklame.

Hvala za nasvete.


Fair use pa služenje z oglasi sigurno ne gre skupaj - sure oglasi lahko laufajo gor, samo zaslužek gre pa k nosilcu avtorskih pravic.

Če zadevo malo pretiravamo - jaz lahko potem gor vržem cel film, dam neke svoje podnapise in se sklicujem na drugačen kontekst.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

V bistvu, sem dobil večino odgovorov iz tega videa direktno od Youtuba, pri prvotnem Googlanju sem ga pa spregledal.

Phantomeye ::

shadeX je izjavil:

V bistvu, sem dobil večino odgovorov iz tega videa direktno od Youtuba, pri prvotnem Googlanju sem ga pa spregledal.




basically služenje keša odpade. Zato imaš veliko youtuberjev, tistih, ki uporabljajo fair use material, ki služijo keš z drugimi produkti (majicami, šalcami itd.). Hkrati imajo pa stalno probleme, ker jim youtube blokira video vsebino.

The Player ::

Da vam olajšam zadevo in da ne boste izgubljali časa

Vse lepo in prav s temi videji, ki razlagajo o "fair use". Problem je v tem, da bosta youtube in nosilec avtorskih pravic vsebine, ki si jo "izposodiš" sama se odločila kdaj bo nekaj "fair use". Tako imaš primere videov, ki 100% spadajo pod fair use, pa so še zmeraj demonetizirani. Imaš tudi primere, ko ti demonetizirajo vsebino, ki je 100% tvoja, pa se potem še nazaj ne moreš pritožiti, ker imaš premalo ogledov oz. ravno toliko malo, da ne presežeš tiste meje. Potem imaš še ljudi, ki se pritožijo, da jim kradeš vsebino, ki v resnici ni tvoja in pazi to, jo odnesejo še brez posledic, medtem, ko pa ti narediš ugovor ti nalimajo cele strani o tem, da je lažni ugovor sankcioniran ;( Da o sami demonetizaciji ne govorim, ker uporabiš za youtube besede, ki jim niso všeč, ampak to je že druga zgodba in bi se lahko debatiralo v nedogled.

SKratka teorija je eno, praksa pa drugo.

Moj nasvet je, da delate youtube zaradi veselja in ne zaradi zaslužka (čeprav je brez njega danes zelo težko živeti), ampak še zmeraj ti potem lahko uspe, če ti kanal zraste ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Streljanje na YT HQ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9314210 (11062) poweroff
»

Vrhovno sodišče: skeniranje knjig za Google Books je legalno

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
196712 (4810) noraguta
»

Prvi poskus snemanja Youtube filmčkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
506792 (5104) BorutO
»

Celi filmi na YouTube

Oddelek: Loža
143964 (3646) fantasycamp
»

Belgijski rekord: 2,7 TB mesečnega prenosa z interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6414502 (11863) KaRkY

Več podobnih tem