» »

Prodaja računalnika - vprašanje

Prodaja računalnika - vprašanje

Leprechaun ::

Namen imam prodati svoj stari računalnik - cena 800EUR, saj sem v medobdobju nabavil novega. Sicer se je našel kupec, ki bi računalnik kupil in plačal v dveh delih. Po naravi sem izjemno nezaupljiv in previden predvsem v poslih z denarjem, saj naposled nikoli ne veš, kdo je na drugi strani (potrkam na les, slabe izkušnje do sedaj so izjemno redke).
Zanimajo me predlogi, kako in če se to da varno speljati (za obe strani), s čimer bi se izognil morebitnim nevšečnostim. V nasprotnem primeru si raje prihranim sive lase in čas ter ga prodam po običajni poti oz. podarim bližnjim sorodnikom.

Pričakovane težave
-če se karkoli pokvari v času med obema plačiloma
-kupec ne želi poravnati drugega dela kupnine
-kupec zamenja katero izmed komponent z identično nedelujočo in niža dogovorjeno ceno
-računalnik in kupec izgineta...

Ena izmed možnosti bi morda bila, da ob predaji v računalniku pustim samo temeljne komponente, ki pokrijejo prvi del kupnine?


Interesenta ne poznam.

Hvala za nasvete.
*************************************************************

Vuli ::

Interesenta ne poznaš, se zna zgoditi, da bi ti še kak "prijatel" kako zakuhal, sploh poravnava drugega dela kupnine.
Jaz sa na tvojem mestu nebi spuščal v to.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

broken/link ::

počakaj na nekoga, ki bo kupil v enem delu oz po običajni poti. brez veze tvegat in si delat sive lase.

Ijus ::

jaz, če se ne motim, se da to naredit oziroma ispeljat z neko kupo-prodajno pogodbo, ki pa sicer nima veljave, če je ne overoviš. to slednje mislim, da je tako, ker tisti tvoj in njegov podpis ne veljata kaj veliko. mislim, da je overovitev tista prava pot in rešitev.

samo to je spet pot ki je dolgotrajna pa potencialno terja vožnjo itd/ipd.

sicer pa za 800€ se to izplača. ni ravno mala vsota denarja.
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

K0l1br1 ::

Ijus je izjavil:

jaz, če se ne motim, se da to naredit oziroma ispeljat z neko kupo-prodajno pogodbo, ki pa sicer nima veljave, če je ne overoviš.
Motiš se.

Poleg tega ti podpis nič ne pomaga. Čaka te še dolgotrajna pot na sodišču polna dokazovanja. 800 EUR bo 0 proti stroškom.

Naredi že na začatku tako, da bo zadeva čista, ali pa spravi v klet ali kanto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

ziga1990 ::

Leprechaun je izjavil:

Namen imam prodati svoj stari računalnik - cena 800EUR, saj sem v medobdobju nabavil novega. Sicer se je našel kupec, ki bi računalnik kupil in plačal v dveh delih. Po naravi sem izjemno nezaupljiv in previden predvsem v poslih z denarjem, saj naposled nikoli ne veš, kdo je na drugi strani (potrkam na les, slabe izkušnje do sedaj so izjemno redke).
Zanimajo me predlogi, kako in če se to da varno speljati (za obe strani), s čimer bi se izognil morebitnim nevšečnostim. V nasprotnem primeru si raje prihranim sive lase in čas ter ga prodam po običajni poti oz. podarim bližnjim sorodnikom.

Pričakovane težave
-če se karkoli pokvari v času med obema plačiloma
-kupec ne želi poravnati drugega dela kupnine
-kupec zamenja katero izmed komponent z identično nedelujočo in niža dogovorjeno ceno
-računalnik in kupec izgineta...

Ena izmed možnosti bi morda bila, da ob predaji v računalniku pustim samo temeljne komponente, ki pokrijejo prvi del kupnine?


Interesenta ne poznam.

Hvala za nasvete.


Ne prodaj takemu kupcu, ker gre hitro lahko kaj narobe
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tilenn ::

Lahko je zadeva čisto enostavna. Ali kupec morda s prvim obrokom želi samo rezervirati nakup računalnika? Sem že imel tak primer. Predlagaj, da mu dostaviš šele takrat, ko je plačan v celoti. Sicer pa raje počakaj na drugega kupca, oz. naj kupec pride s celotno kupnino, ko jo bo imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilenn ()

MIHAc27 ::

Vuli je izjavil:

Interesenta ne poznaš, se zna zgoditi, da bi ti še kak "prijatel" kako zakuhal, sploh poravnava drugega dela kupnine.
Jaz sa na tvojem mestu nebi spuščal v to.

Se strinjam. Ara je nekaj drugega in je v bistvu samo pokazatelj interesa. Predmet prodaje se dobi šele z plačilom cele kupnine.

800€ ni malo, ni pa tudi veliko. Če stranka ne more plačat, naj pa vzame kredit pri banki.

Vanadium ::

Pri takih zadevah se uporablja samo sončno poslovanje - torej pare na sunce.

K0l1br1 ::

MIHAc27 je izjavil:

Vuli je izjavil:

Interesenta ne poznaš, se zna zgoditi, da bi ti še kak "prijatel" kako zakuhal, sploh poravnava drugega dela kupnine.
Jaz sa na tvojem mestu nebi spuščal v to.

Se strinjam. Ara je nekaj drugega in je v bistvu samo pokazatelj interesa. Predmet prodaje se dobi šele z plačilom cele kupnine.

800€ ni malo, ni pa tudi veliko. Če stranka ne more plačat, naj pa vzame kredit pri banki.

Nič ne škod najprej vedeti, kakšen ne pomen are in kakšna je veza s kupnino. Ni kar nekaj po svoje.

kixs ::

Js ne bi sel (vec) v to.

Sem imel tako izkusnjo pred cca 26 leti. Na srednji soli prodajam svoj stari racunalnik (486slc-33). Ga hoce en kupiti in mi rece, da ga bo placal v dveh delih. Malo razmisljam, pa grem v to. Pride na dom, da pol gotovine in vse odnese. Drugo polovico bi moral placati v en-dveh tednih. Mine en teden... mineta dva... njega ni. Ga koncno spet vidim v soli in mi rece, da so cene rabljenih stvari sle dol in da ne bo vec placal $#"%!

Panika... ni bilo ravno malo denarja, posebej takrat... grem domov, povem fotru... in se zapeljeva k njemu domov... cca 25km proc. Se dobro da sem vzel vsaj te podatke... njegova mati nic ne ve o tem... js pa grem samo v njegovo sobo, dam tisto gotovino nazaj in poberem kar je bilo mojega... Potem tega racunalnika nisem vec prodajal, pac samo nadgradil komponente...

Technics111 ::

Brezveze se jajcas s takimi pacienti na obroke,ker denarja itak ne boš videl. Raje daj 50-100EUR popusta resnemu kupcu,da ga kupi v enkratnem znesku in si rešen.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pošlji ga na banko po potrošniški kredit, če hoče obroke :)
#brezpodpisa

Riff ::

prodat za polno ceno če ne buljš da je drug kupec tle zato ker maš vse sorte ljudi

DarwiN ::

Še nekaj je treba upoštevat.. Ko gre za rabljene compe, verjetno 95% vseh prodajalcev na bolhi prodaja po norih cenah, mnogi tudi po 2x previsokih.

Zatorej, če predpostavimo, da tudi OP prodaja po previsoki ceni in je celo našel kupca, potem se mu splača nekaj tvegat.. Daš računalnik, grafično, ram palčko ali kere druge komponente pa mesec dni kasneje ob plačilu drugega obroka.

Za 800€ namreč dobiš že soliden nov računalnik. Ampak ja, za dodatno teoriziranje bi morali poznat specse dotičnega računala.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10917810 (6096) Tidule
»

Vračilo izdelka in uporabnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579160 (7252) St235
»

Izsiljevanje po nakupu

Oddelek: Loža
174017 (2575) MadMen
»

Vrnitev kupnine

Oddelek: Loža
172576 (1678) Heisenberg
»

Je možno nekako rezervirati stanovanje?

Oddelek: Loža
112943 (2599) Ziga Dolhar

Več podobnih tem