» »

Beračenje pred trgovinami

Beračenje pred trgovinami

jype ::

Če bi kdaj kdo prebral Kralje bi vedel, kaj not piše, pa ne bi pisal idiotizmov po forumu.

VelkBla ::

Smurf je izjavil:

Se pred parkirnimi avtomati morajo enako urediti.



Nekaj podobnega se dogaja na Rudniku pri Supernovi in Leclercu, ampak na vsake toliko časa, saj jih preženejo varnostniki. Sem tudi že videl posameznike z max. 2 izvodoma Kralji ulic, ki so se izdajali v imenu te organizacije. Ali pa razni Romuni, ki so zbirali prispevke za gluhoneme in je bilo povedano, da je zadeva nateg.

Ljudje kar prispevajo, eni gledajo skozi sentimentalnost, nekateri pa ne želijo nobenega BS faktorja, saj če oseba prosi za denar, potem rabi denar, ne pa kot en "tujec", ki velikokrat hodi po centru ter govori eno in isto, da je prišel iz Španije, zmanjkalo denarja za naprej (ne vem), da ni jedel že xxxx dni in podobno.

Utk ::

jype je izjavil:

Če bi kdaj kdo prebral Kralje bi vedel, kaj not piše, pa ne bi pisal idiotizmov po forumu.

Tebi niti branje ne pomaga.

jype ::

Utk je izjavil:

Tebi niti branje ne pomaga.
Ne sodi drugih po sebi, raje kdaj preberi, kaj v reviji piše.

gruntfürmich ::

itq da je teženje pred trgovinami čisto mimo. pa še privat zemljišče je. take bi bilo treba zbrcat drugam.

pa še reveži revežem težijo. čudno da se raja vedno med sabo bozurira, zakaj ne gredo pred parlament. vedno je nasilje ali protest uperjen proti najšibkejšim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

take bi bilo treba zbrcat drugam.
Se bomo potrudili, da boš zbrcan izpred vseh trgovin.

gruntfürmich je izjavil:

vedno je nasilje ali protest uperjen proti najšibkejšim...
Ja, ane. Pa ravno desničarji, ki jim ni pol kurca jasno, kaj se dogaja, najbolj buzerirajo vse okoli sebe.

gruntfürmich ::

sem videl napako v tvojem zapisu: desničar moraš popravit v levičar.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

sem videl napako v tvojem zapisu: desničar moraš popravit v levičar.
Še čakam, da bom srečal levičarja, ki podi berača izpred katerekoli trgovine.

jocoj ::

Pravi kralji ulice so večinoma OK. Samo problem je, ker jih je precej fake. Kupijo en izvod revije in potem opiti in zakajeni vsiljivo klošarijo pred trgovinami. Če se ne motim kodeks revije prepoveduje ponujanje revije v opitem stanju. Pri dveh ljubljanskih Hoferjih kamor občasno zahajam pa vedno vidim tipa s čikom v gobcu in pirom skritim za torbo. Isto pri enem Mercatorju, s tem da je ta vedno vidno pribit (ves rdeč v obraz in malo ga zanaša, tako da ima ponavadi kar ribiški stolček na katerem sedi).

Machete ::

Cela drama. Raje imam okoli sebe 100 pijanih hobotov, kot 2 malomeščanska snoba.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

korenje3 ::

Dobro da v Leclercu nimamo beračev. Oz runik nakupovalni center nasploh.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

K0l1br1 ::

Niste dovolj prijazni, najbrž.

korenje3 ::

Ni tako reven predel ljubljane, ker so večinoma hiše vse okrog.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Spura ::

poweroff je izjavil:

Kakšna statistika kolikšen je delež brezdomcev moškega in ženskega spola?

Kolikor vem, je večina brezdomcev moških... verjetno posledica patriarhalnega zatiranja žensk? ;)

1:10 je razmerje in v ljubljani je povprecen moski brezdomec na ulici 170 dni na leto, povprecna brezdomka pa 17 dni. Ce torej gledamo oseba-dneve je razmerje okoli 1:100.

IL_DIAVOLO ::

orkan ::

Dal v Avstriji enemu Romuni, žeton za pranje avta od "gazde", ki ga je vsak dan pripeljal.

Ni bil vesel niti malo :)
Lp Orkan!!

Pika na i ::

"Hofer pred svojimi trgovinami spet dovolil prodajo Kraljev ulice
Iz društva Kralji ulice so sporočili, da bodo znova nadaljevali sodelovanje s Hoferjem, potem ko je javnost razburilo sporočilo, da je trgovec z 11. decembrom prepovedal prodajo časopisa Kralji ulice pred njihovimi trgovinami.
"

Zaradi par težakov (jaz nisem srečala še nobenega) in incidentov, sodelovanja pač ne gre prekinjati.
Revnim v glavi, pa priporočam obisk kake druge trgovine.
Mit, da v Hofer hodijo samo revni, je samo to, MIT.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Cruz ::

Pika na i je izjavil:

"Hofer pred svojimi trgovinami spet dovolil prodajo Kraljev ulice
Iz društva Kralji ulice so sporočili, da bodo znova nadaljevali sodelovanje s Hoferjem, potem ko je javnost razburilo sporočilo, da je trgovec z 11. decembrom prepovedal prodajo časopisa Kralji ulice pred njihovimi trgovinami.
"
Hm... PR stunt? Ali nepremišljenost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

korenje3 ::

Pika na i je izjavil:

"Hofer pred svojimi trgovinami spet dovolil prodajo Kraljev ulice
Iz društva Kralji ulice so sporočili, da bodo znova nadaljevali sodelovanje s Hoferjem, potem ko je javnost razburilo sporočilo, da je trgovec z 11. decembrom prepovedal prodajo časopisa Kralji ulice pred njihovimi trgovinami.
"

Zaradi par težakov (jaz nisem srečala še nobenega) in incidentov, sodelovanja pač ne gre prekinjati.
Revnim v glavi, pa priporočam obisk kake druge trgovine.
Mit, da v Hofer hodijo samo revni, je samo to, MIT.


ne samo da revni hodijo v hofer, hodijo tudi brezdomci ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Miki N ::

Ne razumem.... sodelovanje? V/pri čem? Točno kaj je ta skupen projekt v katerem "sodelujejo"?

Saj če smo iskreni - za prodajo časopisa striktno Hoferja (ne kake druge trgovine) ravno ne rabijo - osnovna ideja Kraljev ulice je bila bolj prodaja na ... ulicah, v centrih mest kjer bi med drugim nostalgično obudili neko boemsko sceno prodajalcev časopisov (ne vem če je kdaj res bila, samo take si slišal od društva na začetku, ko so bili dostikrat po radiu ipd).... končalo se je z "garnizijo" stacionirano pred vhodi trgovin, kar je na nek način propad ideje.

In potem so tukaj še lažni "kralji", ki so zgodba zase.

Da ni bilo to "sodelovanje" bolj v stilu "vi ne delate problemov nam, mi ne delamo problemov vam"? Mislim, da smo takemu "sodelovanju" včasih drugače rekli ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Pika na i ::

Da ne bom kar nekaj pisala.....tule na začetku piše
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

IL_DIAVOLO ::

Pika na i je izjavil:

"Hofer pred svojimi trgovinami spet dovolil prodajo Kraljev ulice
Iz društva Kralji ulice so sporočili, da bodo znova nadaljevali sodelovanje s Hoferjem, potem ko je javnost razburilo sporočilo, da je trgovec z 11. decembrom prepovedal prodajo časopisa Kralji ulice pred njihovimi trgovinami.
"

Zaradi par težakov (jaz nisem srečala še nobenega) in incidentov, sodelovanja pač ne gre prekinjati.
Revnim v glavi, pa priporočam obisk kake druge trgovine.
Mit, da v Hofer hodijo samo revni, je samo to, MIT.


Sploh ne hodim v hofer, samo na kurac mi grejo delomrznezi.

Reven v glavi? Draga pika, bo treba naredit preskok v miselnosti in se ne samo jokat po forumih, kako je svet nepravicen.

Revna si kvecjemu ti, ki se ti vsaki klosar smili.

Pika na i ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pika na i je izjavil:

"Hofer pred svojimi trgovinami spet dovolil prodajo Kraljev ulice
Iz društva Kralji ulice so sporočili, da bodo znova nadaljevali sodelovanje s Hoferjem, potem ko je javnost razburilo sporočilo, da je trgovec z 11. decembrom prepovedal prodajo časopisa Kralji ulice pred njihovimi trgovinami.
"

Zaradi par težakov (jaz nisem srečala še nobenega) in incidentov, sodelovanja pač ne gre prekinjati.
Revnim v glavi, pa priporočam obisk kake druge trgovine.
Mit, da v Hofer hodijo samo revni, je samo to, MIT.


Sploh ne hodim v hofer, samo na kurac mi grejo delomrznezi.

Reven v glavi? Draga pika, bo treba naredit preskok v miselnosti in se ne samo jokat po forumih, kako je svet nepravicen.

Revna si kvecjemu ti, ki se ti vsaki klosar smili.

Bo treba odrasti, dragi.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

IL_DIAVOLO ::

Se bos mogla ja.

Machete ::

No ne bit bebčki. Danes si na vrhu, jutri v podnu. Nesreče, bolezni, goljufije, smola, tisoče dejavnikov. Ni vse v 'biti priden'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

No ne bit bebčki. Danes si na vrhu, jutri v podnu. Nesreče, bolezni, goljufije, smola, tisoče dejavnikov. Ni vse v 'biti priden'.

malo preveč filmov gledaš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Al pa ti premalo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Raptor F16 ::

korenje3 je izjavil:

Ni tako reven predel ljubljane, ker so večinoma hiše vse okrog.


HA ! To ti misliš. Tudi v NS Rudnik sem že videl žicarje in prodajalce revij.

Machete je izjavil:

No ne bit bebčki. Danes si na vrhu, jutri v podnu. Nesreče, bolezni, goljufije, smola, tisoče dejavnikov. Ni vse v 'biti priden'.


Zakaj na esni strani beremo o previsoki socialni pomoči in zgodbah izkoriščanja slednje, tukaj pa kar naenkrat govorimo o hudi revščini.

Kdor je klošar je klošar predvsem zato, ker sam noče ničesar spremeniti oz. mu duševano stanje to onemogoča. Dobesedno samo gledajo kako bodo prišli do alkohola ali droge, da jim dan mine pod gasom.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

solatko ::

KantaFan - Verjetno gre finančno, večini klošerjev bolje, od tistih na zajamčeni plači pa še delat jim ni treba 8-12ur/dan.
Delo krepa človeka

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

sem videl napako v tvojem zapisu: desničar moraš popravit v levičar.
Še čakam, da bom srečal levičarja, ki podi berača izpred katerekoli trgovine.


Ne boš dočakal. Levakarji uživate v človeški bedi, ki jo vaša dejanja ustvarjajo.

solatko ::

Urbano#Desno - V času levičarjev, je bilo razmerje plač največ 1:5 in je večina zaslužila kar lepo, za normalno življenje, desničarji pa so to spustili leta 1991 iz vajeti in dovolili razmerja tudi do 1:1000, kar pomeni, da moraš vsem tamalim vzet, da ima lahko vrh tako plačo, kot si jo želijo, ki pa je v realnosti ne zaslužijo.
Delo krepa človeka

zobnik ::

Pa Hofer je valda zakon trgovina, si sploh ne predstavljam Mercatorja, ko zgubiš notri 3x več časa, da si kupš nekaj za jest, pit.

solatko ::

zobnik - Hofer mi ni nič kaj drugačna trgovina, kot so vse druge. Nekatere stvari so imel včasih res nenormalno poceni, česar danes ni več, slovensko blago, ki ga prodajajo, dobiš enako v Šparu, ceneje, testenine raje kupujem v Evrospinu, ki prodaja testenine, ki so tudi v Italiji med bolj cenjenimi, mleko je kvalitetno-slovensko, fižolove konzerve cenejše, kot drugod in odlične,.....
Je pa res, da je Hofer nemška firma in že kar po defaultu boljša od drugih (tako kot so boljši nemški poslovneži pa poglej primer Adria-e) ali nemških avtomobilov, katere na nemškem trgu pelje scat kar nekaj firm z daljnega vhoda, tako Japoncev, kot Korejcev.
Delo krepa človeka

Pika na i ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se bos mogla ja.

Slo tech, davnega leta 2006
gkovac: Ta teden bom odprl tekoči račun na banki in vam povedal cifro. Denar, ki ga bomo zbrali gre pa ljubljanjskim klošarjem (poudarjam klošarjem) - za njihov center.

Včeraj sem gledal Preverjeno... groza!


Slo Tech dobrodelna akcija


Upam, da so Kralji ulice takrat dobili kak računalnik.
In takratni dobrodelneži skozi leta niso izgubili empatije.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

poweroff ::

Utk je izjavil:

Mene motijo. Ne samo brezdomci, tudi drugi, ki zbirajo denar pred trgovinami. Razumem, da te nekje morajo "dobit", ampak jaz sem prišel v trgovino, in v tisti sekundi se ne mislim odločat ali je nekdo pravi ali fejk.

Mene pa motijo novoletne lučke v trgovinah in spodbujanje potrošništva. Predvsem pa trgovci, ki z raznimi bolj ali manj podlimi triki "zbirajo" denar od kupcev.

Pa kaj potem?

Bomo kar prepovedali trgovine?
sudo poweroff

bajsibajsi ::

Utk je izjavil:

Mene motijo. Ne samo brezdomci, tudi drugi, ki zbirajo denar pred trgovinami. Razumem, da te nekje morajo "dobit", ampak jaz sem prišel v trgovino, in v tisti sekundi se ne mislim odločat ali je nekdo pravi ali fejk.


Raje po pravici povej, da se ne odlocas, ampak preprosto ne das. Cetudi bi imel na razpolago vec cas nastanka vesolja za odlocitev ali je nekdo pravi ali fejk, ne bi dal. Ali das, ali pa ne das. Tako preprosto je to. Odlocitve pa prepusti drugim - pametnejsim in bolj socutnim.

Utk ::

poweroff je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene motijo. Ne samo brezdomci, tudi drugi, ki zbirajo denar pred trgovinami. Razumem, da te nekje morajo "dobit", ampak jaz sem prišel v trgovino, in v tisti sekundi se ne mislim odločat ali je nekdo pravi ali fejk.

Mene pa motijo novoletne lučke v trgovinah in spodbujanje potrošništva. Predvsem pa trgovci, ki z raznimi bolj ali manj podlimi triki "zbirajo" denar od kupcev.

Pa kaj potem?

Bomo kar prepovedali trgovine?

Sej sem napisal, da zarad mene jih ni treba prepovedat, je pa dejstvo, da so moteči in bad for bussines. Pred hoferjem včasih zbirajo denar tudi razna, in stalno ista, društva, malo manj moteče in upam da hofer preveri ta društva. Ker če so scam, bo tudi slabo za posel.

bajsibajsi je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene motijo. Ne samo brezdomci, tudi drugi, ki zbirajo denar pred trgovinami. Razumem, da te nekje morajo "dobit", ampak jaz sem prišel v trgovino, in v tisti sekundi se ne mislim odločat ali je nekdo pravi ali fejk.


Raje po pravici povej, da se ne odlocas, ampak preprosto ne das. Cetudi bi imel na razpolago vec cas nastanka vesolja za odlocitev ali je nekdo pravi ali fejk, ne bi dal. Ali das, ali pa ne das. Tako preprosto je to. Odlocitve pa prepusti drugim - pametnejsim in bolj socutnim.

Ja daš ali pa ne, če v tistem trenutku ne dam, se sicer slabo počutim, ampak dajat vsakemu, ki te nekaj prosi, ni racionalno, in se ne bi smel zato slabo počutit. Nihče ne ve kolk kdo da kako drugače. Dajat denar vsakemu, ki zna napisat na ta tablo "za otroke gre"...ne prideš nikamur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Master_Yoda ::

jype je izjavil:

Tako je, revni naj še bolj revne preženejo, da se med seboj ne bodo motili, bogataši se bomo pa smejali vse do banke.


Eh kje pa, revni naj se za malo bolj revne poskrbijo, da boste se bogatasi se bolj smejali vse do banke.
Dovie'andi se tovya sagain.

starfotr ::

Jaz imam dobre izkušnje s prodajalci Kraljev ulice. Večina je kulturnih, nevsiljivih, pozdravijo in odzdravijo. Mene ne motijo, ne glede na lokacijo. Sicer imaš tudi med temi ljudi slabe, vendar to je itak povsod tako.

Motijo pa me nategi romunov, bulgarov in ne vem koga še z zbriranjem podpisov in denarja. Tisto pa je ciganija.

Motijo me tudi smrdljivi in pijani klošarji, ki se furajo z vozički iz trgovine ali imajo podobno ciganijo na sebi in okoli sebe.

Predvsem me moti vsiljivo beračenje.

jype ::

Master_Yoda je izjavil:

Eh kje pa, revni naj se za malo bolj revne poskrbijo, da boste se bogatasi se bolj smejali vse do banke.
Glede na to, da imate revni 99% večino v parlamentu, volite pa v nasprotju z lastnimi interesi, je morda čas, da začnete voliti za koga, ki bo malce zajezil neoliberalno politiko in bogatim prepovedal, da ukradejo veliko večino prihodkov, ki jih ustvarite, praviloma na bullshit delovnih mestih.

starfotr je izjavil:

Motijo pa me nategi romunov, bulgarov in ne vem koga še z zbriranjem podpisov in denarja. Tisto pa je ciganija.
Zanimivo, da si se odločil izpostaviti Romune in Bolgare. Kot bi bil histerični nacionalist.

starfotr je izjavil:

Motijo me tudi smrdljivi in pijani klošarji, ki se furajo z vozički iz trgovine ali imajo podobno ciganijo na sebi in okoli sebe.
Če bi plačal višje davke, bi jih bilo manj.

starfotr je izjavil:

Predvsem me moti vsiljivo beračenje.
Mene tudi, ampak ker nisem snežinkica, mi to ne predstavlja pretirane čustvene bolečine.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

poweroff ::

Pa kaj te briga, če je beračenje pred Hoferjem bad for business?

Si lastnik Hoferja?
sudo poweroff

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Pa kaj te briga, če je beračenje pred Hoferjem bad for business?

Si lastnik Hoferja?

a če nisi lastnik potem ne moreš biti tega mnenja ali to reči?

solatko je izjavil:

Urbano#Desno - V času levičarjev, je bilo razmerje plač največ 1:5 in je večina zaslužila kar lepo, za normalno življenje...
tvoje halucinacije okoli socializma so še kar živa čeprav smo ti že 100× razložili da temu ni bilo tako...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Machete je izjavil:

No ne bit bebčki. Danes si na vrhu, jutri v podnu. Nesreče, bolezni, goljufije, smola, tisoče dejavnikov. Ni vse v 'biti priden'.


Zato pa dam tistim, ki jih je tragedija tako ali drugače prizadela. Izguba osebe, doma, takim z veseljem dam, ker vem, da to lahko vsakega doleti.

Klosar postati cez noc je pa malo filmska in me zato ne gane.

Utk ::

poweroff je izjavil:

Pa kaj te briga, če je beračenje pred Hoferjem bad for business?

Si lastnik Hoferja?

Ne, samo razumem zakaj tako razmišljajo pri hoferju. In tudi jaz bi v nekem procentu primerov šel v drugo trgovino, če bi bil ravno ne pri volji se ukvarjat s klošarji. Danes ko imaš 10 trgovin na km, in je čisto vseeno kam greš, vsaka malenkost lahko prevaga. In mene motijo, zato motijo tudi hofer. Če bi jim privabljali stranke, bi jih bilo 10 pred vsakim.

jype ::

Utk je izjavil:

Ne, samo razumem zakaj tako razmišljajo pri hoferju. In tudi jaz bi v nekem procentu primerov šel v drugo trgovino, če bi bil ravno ne pri volji se ukvarjat s klošarji. Danes ko imaš 10 trgovin na km, in je čisto vseeno kam greš, vsaka malenkost lahko prevaga. In mene motijo, zato motijo tudi hofer. Če bi jim privabljali stranke, bi jih bilo 10 pred vsakim.
Jaz pa ne bi šel v nobeno trgovino, ki prepove klošarjem, da beračijo tam. Pa ker je takšnih, kot sem jaz več kot takšnih, kot si ti, je Hofer hitro spremenil navodilo.

Utk ::

Ja, profiči ne bi tega uradno prepovedali, vseeno pa ne bi nihče tam beračil. Tako kot v nekatere trgovine hodijo iz določene manjšine, v druge pa ne, čeprav na vratih nič ne piše kdo sme kdo pa ne.

zobnik ::

tole sem dobil na FB:
Trgovina DM

Miki N ::

Medtem se je Mercator gladko izognil polemiki:

"Ponujanja revij Kralji ulice pred našimi poslovalnicami načeloma ne dovoljujemo, vendar ne iz razloga, da bi bili proti dejavnostim Kraljev ulice. Gre za to, da prodajalci Kraljev ulice ne prosijo za donacijo, oziroma pomoč Mercatorja, pač pa kupce, ki pridejo v trgovino. Zaradi tega dobivamo pritožbe kupcev," pravi Tanja Durin iz Mercatorja.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/hofer... - www.zurnal24.si


In ja nekaj ni čisto "legit" s temi "kralji" pred Hoferjem - zloglasni en samcat izvod v polivinilu, organizirane izmene, osebni "prevozi na delo", ja tudi drug izgled ipd... kaj nimate nič tistega "uličnega instinkta"? Ampak vse skupaj je na prostovoljni osnovi.. vsak dela po lastni presoji. Nisem stranka ne enih ne drugih kraljev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Pika na i ::

Še ogledate si jih ne dobro (ker vam je neprijetno gledat klošarje!) pa veste, da imajo samo en izvod kraljev v rokah.
A lahko nehate nakladat?
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

IL_DIAVOLO ::

Clap clap clap!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Društvo, pri kateri banki račun

Oddelek: Loža
326252 (1706) Tsunamii
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813230 (8483) gruntfürmich
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512549 (9622) shotalick
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367589 (6441) Grumf
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385128 (3893) Mipe

Več podobnih tem