» »

Beračenje pred trgovinami

Beračenje pred trgovinami

Cruz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kako človek sploh postane brezdomec, kaj so najbolj pogosti razlogi?
Heroin.

FormerUser ::

Raptor F16 je izjavil:


Dal bi mu 50 iz principa in litrco domačega.

Koliko skrbi je prihranil z vrnitvijo + da je bil tok pošten, ka je not pustil denar, si jih po mojem menenju zasluži. To je pač neko standardno plačilo za en dan, ki pa si ga bo zapomnil in naslednjič mogoče zato ponovil vajo, če bo našel denarnico. Pomisli, koliko dela je s preklicom dokumentov, pridobivanjem novih itd. itd.

V bistvu bi mi bilo takrat pomembno samo to, da so vsi dokumenti in kartice spet pri meni.

Ja, jaz bi mu tudi dala več, čeprav, če bi sama našla denarnico, ne bi pričakovala plačila.

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:


Ja, jaz bi mu tudi dala več, čeprav, če bi sama našla denarnico, ne bi pričakovala plačila.


Saj običajno se vsak iz vljudnosti brani ;) . To je pač del igre, ki ji pravimo olika.

Soldi nikomur ne smrdijo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FormerUser ::

Ne boš verjel, ampak obstajajo tudi takšni, ki se nič ne branijo. In dejansko izpade čudno, če si vajen tovrstne olike.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Nekateri res ne poznajo sramote. :)

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

Ne boš verjel, ampak obstajajo tudi takšni, ki se nič ne branijo. In dejansko izpade čudno, če si vajen tovrstne olike.


Jebiga, pač takrat vidiš v kakšnem kulturnem okolju je človek odrasel ;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Facebook dev ::

FormerUser je izjavil:

Se vidi, da si iz Prekmurja. Sicer se pa to ni zgodilo meni, smo se pa danes o tem pogovarjali. Žlahtnik je izgubil denarnico pred trgovino, nekdo jo je našel in prinesel na dom, ker ga ni bilo doma, je njegova sestra dala najditelju 10 evrov in se mu je zdelo, da ji ne bi bilo treba in da pošten človek ne bi vzel denarja, sploh ker mu je bilo vse spotoma.


Če smo resni:
Seveda daš najditelju nekaj denarja v zameno za vse muke, ki jih je prihranil s tem, da je denarnica spet pri tebi in ne bo treba it ponovno narest vseh dokumentov, kartic in drugih stvari. Žlahtnik pa deluje kar podn, če misli, da ni potrebno dati nič, "ker je itak na poti".

Cruz ::

Facebook dev je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Se vidi, da si iz Prekmurja. Sicer se pa to ni zgodilo meni, smo se pa danes o tem pogovarjali. Žlahtnik je izgubil denarnico pred trgovino, nekdo jo je našel in prinesel na dom, ker ga ni bilo doma, je njegova sestra dala najditelju 10 evrov in se mu je zdelo, da ji ne bi bilo treba in da pošten človek ne bi vzel denarja, sploh ker mu je bilo vse spotoma.


Če smo resni:
Seveda daš najditelju nekaj denarja v zameno za vse muke, ki jih je prihranil s tem, da je denarnica spet pri tebi in ne bo treba it ponovno narest vseh dokumentov, kartic in drugih stvari. Žlahtnik pa deluje kar podn, če misli, da ni potrebno dati nič, "ker je itak na poti".
Jaz mu ne bi dal, pa ne za to, da bi bil škrt, ampak za to, ker bi ga spoštoval. Takšen človek je vreden več kot pa en bankovec. Če pa nekdo misli, da je bankovec največ kar lahko ponudi, pa je čas za razmislek.

FormerUser ::

Žlahtnik je precej škrt in mu denar tudi sicer gre težko od rok, tako da me njegova reakcija ni presenetila. Sem se pa sedaj spomnila, da sem kak mesec nazaj pozabila visa kartico v trgovini na pultu in so me potem iz banke klicali, naj jo grem iskat. Trgovki, ki jih je obvestila, sem se zahvalila, nisem ji pa nič dala, pa bi ji morda morala, ali to, da je uslužbenka od katere se po difoltu pričakuje poštenje, spremeni situacijo?

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Sem se pa sedaj spomnila, da sem kak mesec nazaj pozabila visa kartico v trgovini na pultu in so me potem iz banke klicali, naj jo grem iskat. Trgovki, ki jih je obvestila, sem se zahvalila, nisem ji pa nič dala, pa bi ji morda morala, ali to, da je uslužbenka od katere se po difoltu pričakuje poštenje, spremeni situacijo?
Iskreno zahvalo si zasluži vsak, nima veze kdo je in kaj je.

Jaz ji verjetno ne bi nič nesel v trgovino(že zaradi tega, ker je ne bi hotel preveč dolgo motiti), zahvalil bi se ji, nasmehnil in zaželel lep dan. Bi pa ji naslednjič na blagajni gotovo nekaj šenkal. Ne bi pa bilo nič narobe, če bi ji kaj kupila, bi bila gotovo vesela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

jb_j ::

To sedaj ni več beračenje (v večini primerov), ker sedaj nekateri prodajajo revije. (sicer brez računa, lahko jih davčna uprava zapre in naloži kazni, če se tako odloči) ker nimajo davčnih blagajn.

Upam, da vsaj kralji ulice imajo določen nadzor nad tem, kdo prodaja njihove revije o njihovem vsakdanu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

zmaugy ::

Cruz je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Se vidi, da si iz Prekmurja. Sicer se pa to ni zgodilo meni, smo se pa danes o tem pogovarjali. Žlahtnik je izgubil denarnico pred trgovino, nekdo jo je našel in prinesel na dom, ker ga ni bilo doma, je njegova sestra dala najditelju 10 evrov in se mu je zdelo, da ji ne bi bilo treba in da pošten človek ne bi vzel denarja, sploh ker mu je bilo vse spotoma.


Če smo resni:
Seveda daš najditelju nekaj denarja v zameno za vse muke, ki jih je prihranil s tem, da je denarnica spet pri tebi in ne bo treba it ponovno narest vseh dokumentov, kartic in drugih stvari. Žlahtnik pa deluje kar podn, če misli, da ni potrebno dati nič, "ker je itak na poti".
Jaz mu ne bi dal, pa ne za to, da bi bil škrt, ampak za to, ker bi ga spoštoval. Takšen človek je vreden več kot pa en bankovec. Če pa nekdo misli, da je bankovec največ kar lahko ponudi, pa je čas za razmislek.


Enako je tudi moje mnenje na to temo, če gre za odraslo osebo, ki ni v resnih finančnih težavah. Takšnemu najditelju vrneš uslugo na kakšen drug način, ker najlažje je nekomu poriniti v roke 10 ali 20 evrov in adijo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jb_j ::

zmaugy je izjavil:

Cruz je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Se vidi, da si iz Prekmurja. Sicer se pa to ni zgodilo meni, smo se pa danes o tem pogovarjali. Žlahtnik je izgubil denarnico pred trgovino, nekdo jo je našel in prinesel na dom, ker ga ni bilo doma, je njegova sestra dala najditelju 10 evrov in se mu je zdelo, da ji ne bi bilo treba in da pošten človek ne bi vzel denarja, sploh ker mu je bilo vse spotoma.


Če smo resni:
Seveda daš najditelju nekaj denarja v zameno za vse muke, ki jih je prihranil s tem, da je denarnica spet pri tebi in ne bo treba it ponovno narest vseh dokumentov, kartic in drugih stvari. Žlahtnik pa deluje kar podn, če misli, da ni potrebno dati nič, "ker je itak na poti".
Jaz mu ne bi dal, pa ne za to, da bi bil škrt, ampak za to, ker bi ga spoštoval. Takšen človek je vreden več kot pa en bankovec. Če pa nekdo misli, da je bankovec največ kar lahko ponudi, pa je čas za razmislek.


Enako je tudi moje mnenje na to temo, če gre za odraslo osebo, ki ni v resnih finančnih težavah. Takšnemu najditelju vrneš uslugo na kakšen drug način, ker najlažje je nekomu poriniti v roke 10 ali 20 evrov in adijo.


Nekak je ene 10% za najditelja denarnice nekak fer, (če pa ni nič denarja not, pa ene 10EUR zarad dokumentov)
fotr je enkrat najdu denarnico z petsto evrov oz. takratnih 100 slovenskih jurjev, pa ne vem če je dubu en evro od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

poweroff ::

Mislim, da po zakonu pošteni najditelj lahko zahteva 10% najdene vrednosti kot nagrado.

Oziroma, sem preveril, 15 odstotkov od vrednosti najdbe, če gre za manjšo vrednost, in 10 odstotkov, če je vrednost večja.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

zmaugy ::

jb_j je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Cruz je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Se vidi, da si iz Prekmurja. Sicer se pa to ni zgodilo meni, smo se pa danes o tem pogovarjali. Žlahtnik je izgubil denarnico pred trgovino, nekdo jo je našel in prinesel na dom, ker ga ni bilo doma, je njegova sestra dala najditelju 10 evrov in se mu je zdelo, da ji ne bi bilo treba in da pošten človek ne bi vzel denarja, sploh ker mu je bilo vse spotoma.


Če smo resni:
Seveda daš najditelju nekaj denarja v zameno za vse muke, ki jih je prihranil s tem, da je denarnica spet pri tebi in ne bo treba it ponovno narest vseh dokumentov, kartic in drugih stvari. Žlahtnik pa deluje kar podn, če misli, da ni potrebno dati nič, "ker je itak na poti".
Jaz mu ne bi dal, pa ne za to, da bi bil škrt, ampak za to, ker bi ga spoštoval. Takšen človek je vreden več kot pa en bankovec. Če pa nekdo misli, da je bankovec največ kar lahko ponudi, pa je čas za razmislek.


Enako je tudi moje mnenje na to temo, če gre za odraslo osebo, ki ni v resnih finančnih težavah. Takšnemu najditelju vrneš uslugo na kakšen drug način, ker najlažje je nekomu poriniti v roke 10 ali 20 evrov in adijo.


Nekak je ene 10% za najditelja denarnice nekak fer, (če pa ni nič denarja not, pa ene 10EUR zarad dokumentov)
fotr je enkrat najdu denarnico z petsto evrov oz. takratnih 100 slovenskih jurjev, pa ne vem če je dubu en evro od tega.


Denarnica z 80 EUR gotovine in kupom osebnih dokumentov je vredna veliko več kot 80 EUR.
Po drugi strani normalna odrasla oseba ne prinese takšne najdene denarnice nekomu spotoma domov zato, da pokasira 8 EUR nagrade. To narediš zato, ker je tako prav in ker veš, da si s tem nekomu prihranil ogromno težav. Zavedaš se tudi, da tebi to ne predstavlja nobenega napora ali sitnosti in da bi si v enaki situaciji z obrnjenimi vlogami želel, da bi tudi tebi nekdo prinesel denarnico.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

kuall ::

Heh sem se zdele spomnil, da sem jaz že 2x vrnil izgubljene dokumente ljudem, pa mi niso nič dail seveda, meni tudi na misel ni prišlo, da bi mi morali kaj dati.

Enkrat je bilo, ko se je en ulični glasbenik nekaj afnal z enimi akrobacijami v centru ljubljane. jaz sem tam stal in slišal, da je nekaj padlo na tla, ko je delal to akrobacijo. un je medtem že odšel, jaz pa sem šel pogledat, kaj mu je padlo in je bila bančna kartica se mi zdi. sem ga potem en cajt iskal, kam je šel in ga našel. mau je bil presenečen, v bistvu je bila situacija kar nerodna, ker nisem vajen pristopat do neznancev na ulici, v tem primeru sem se moral mau prisilit, ker sem vedel, da bo imel drgač sitnosti.

Master_Yoda ::

Danes sem pa sel mimo enega profija, ki so mu izbrali odlicno lokacijo: Pri vhodu na pokopalisce.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

JaGuArKa#1 ::

Darko! je izjavil:



....
Ker resnično revni ljudje več ne prosjačijo pred štacunami.
Ker jih je njihove revščine sram.
In živijo tako, poleg nas. Neopazno.

Če si pozoren, že opaziš starke ali starčke, ki brskajo po smeteh. Nekoč delavne in poštene ljudi.
Opaziš otroke, ki hodijo pozimi v šolo v neprimernih čevljih in neprimerni obleki; otroke, ki niso glasni; ki jih ni pri fuzbalu; ne na počitnicah in tudi ne na cesti s kolesom.
Opaziš učitelje v šolah, ki zbirajo denar na lastno pest.
Opaziš vrste v jutranjih urah pred zbirnimi centri rdečega križa ali karitasa.
In opaziš mamo v merkatorju, ki vrne čokolado na polico, ki jo je prinesel mali; ona pa ima tisti pogled v očeh.


Tako je, ponavadi so prav tisti, ki so najbolj potrebni pomoči, tiho.
Takim dam, ker se me dotaknejo zgodbe lačnih upokojencev, ki živijo v podrtijah brez vode, elektrike, gretja, hrane...
Dam, ker skupaj lahko hitreje zberemo za zdravilo za otroka.
Dam, ker so zapuščene živali prepuščene dobroti in finančnim sposobnostim oskrbnikov.

Ne dam pa tistemu, ki je sposoben cel dan pred trgovino žvrgoleti, če "je kaj drobiža", a se mirno dela francoza, ko se upokojencu na berglah strese vrečka mandarin ali bi nekdo potreboval pomoč, ko nosi špecerijo do avta. Z rednim fehtanjem verjetno zaslužijo dovolj za eno čisto majčko in milo, marsikdo bi z veseljem dal drobiž za še tako malenkostno pomoč.

jype ::

JaGuArKa#1 je izjavil:

Z rednim fehtanjem verjetno zaslužijo dovolj za eno čisto majčko in milo
Mnogi med njimi nimajo dostopa do sanitarij.

JaGuArKa#1 ::

Se pa vseeno lahko med svojim obratovalnim časom sprehodi do kakšne bencinske postaje / knjižnice / nakupovalnega centra in se tam umije.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

JaGuArKa#1 je izjavil:

Z rednim fehtanjem verjetno zaslužijo dovolj za eno čisto majčko in milo
Mnogi med njimi nimajo dostopa do sanitarij.


Grm maš za vsakim vogalom.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zmaugy ::

Tam pa voda iz vej teče?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Raptor F16 ::

zmaugy je izjavil:

Tam pa voda iz vej teče?


Še bolje, z neba
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zmaugy ::

Mislim da je za brezdomce že vzdrževanje osnovne higiene kolosalno težka naloga... Veliko sreče pri iskanju službe v takšni situaciji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

kuall ::

za depresivce, kar brezdomci so (če niso pa postanejo s takim življenjem), je značilno zanemarjanje lastnega telesa in okolice, v kateri živijo. torej lahko iz tega sklepamo, da življenje v čimbolj pospravljenem stanovanju povzroča srečo, odganja depresijo, ker te stvari povzročajo ena drugo ponavadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

WizzardOfOZ ::

A niso nekaj let nazaj enemu brezdomcu rezal štumfe iz noge, ker so se mu vrastli v kožo (naj bi imel par let nogavice na nogah brez da bi jih dal dol)

kuall ::

Včeraj sem gledal uno klošarko, ki vztraja na Čopovi, iz katere jo stalno podijo policaji itd, da ima lase v eni kepi kot kup dreka, neumiti že desetletja po moje. zraven nje par metrov stran pa un, ki je ves sklonjen. oba pa totalno v kurcu, groza za pogledat res. meni sta unadva podoben prizor kot kakšen gore (ko vidiš koga ubitega).

Cruz ::

kuall je izjavil:

za depresivce, kar brezdomci so (če niso pa postanejo s takim življenjem), je značilno zanemarjanje lastnega telesa in okolice, v kateri živijo. torej lahko iz tega sklepamo, da življenje v čimbolj pospravljenem stanovanju povzroča srečo, odganja depresijo, ker te stvari povzročajo ena drugo ponavadi.
S tem je Peterson postal slaven. Clean your room.

Gagatronix ::

Ampak Peterson je dokazano idiot. What's your point?

Cruz ::

Kar se tiče self-help področja ni idiot. Tudi 12 Rules for Life je v redu knjiga.

Moj point je bil, da urejenost podere veliko domin pri izboljševanju samega sebe.

Darko! ::

Gagatronix je izjavil:

Ampak Peterson je dokazano idiot.


No, ravno butast pa Peterson res ni.

Za izenačenje:

Če je kdo kdaj videl Žižka v živo ve, da ga v ponošeni in od kriljenja z rokami raztegnjeni majici in pošvedranih kavbojkah, med blodenjem po Kotnikovi in sesljanjem v telefon: "Kje ste, kje ste?", iščoč taxi, ki ga čaka za vogalom - komot zamenjaš za klošarja.

S kolegom bi mu skoraj dala za liter vina.
:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Gagatronix ::

Cruz je izjavil:

Kar se tiče self-help področja ni idiot. Tudi 12 Rules for Life je v redu knjiga.

Moj point je bil, da urejenost podere veliko domin pri izboljševanju samega sebe.


Seveda Petersona v zvezde kujete vsi zadrti sovinisti, inceli, in podobna nesnaga, ker vam godi, da nekdo naklada kako je druzbena hierarhija nespremenljivo dejstvo in podoben bullshit.

dexterboy ::

shadeX je izjavil:

kuall je izjavil:

Pol si pa predstavljam, kako bi lahko ta isti človek bil zdrav kot dren in užival življenje na polno, če bi le sprejel drugačne odločitve v preteklosti, če bi znal mau bolje predvidet prihodnost in če bi se imel raje, ne pa se uničeval, kot to ljudje zelo radi delajo.

Čak in ti verjameš, da je vsem jasno kakšne odločitve mora posameznik sprejet? Zadnjič sem videl 14 letno mularijo, kako so se učili kadit*. Misliš, da je njim jasno da sprejemajo eno izmed najslabših odločitev v življenju, ki bo vplivala na njihovo zdravje, absolutno partnerja, ter do določene mere tudi službo? Oni takrat sprejmejo to odločitev iz enega razloga - ker hočejo biti kul in hočejo biti sprejeti v družbo, kar pa terja visoko ceno. Kot sem že omenil, ni vsaka pot kristalno jasna in večina ljudi ko sprejema odločitve ne misli niti par dni vnaprej, kaj šele 10, 20, 30 let. Je pa dejstvo, da je potem vsem jasno in se na določeni točki življenja vprašajo "kam sem zabredel oz. zakaj sem takrat sprejel tako odločitev". Vsak si zasluži novo priložnost, življenje ni lahko za nobenega, najslabše pa je pametovat, ker ne poznaš vseh okoliščin posameznika. *Dejansko me je mikalo, da bi pristopil do njih in jim povedal kako bodo to odločitev obžalovali čez določen čas, ampak sem si premislil, ker tega ne bi razumeli.

To si pa zelo lepo napisal. Odlično! Se pridružujem spisanemu.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

kuall je izjavil:

Edini način, ki po mojih izkušnjah res deluje (probal sem jih nešteto) je ta, da si najdeš nekoga, s katerim se zmeniš, da je tvoj accountability partner in da če samo enkrat zajebeš se ne bosta nikoli več videla ali slišala. Iščeš lahko med psihoterapevti, maserji, inštruktorji itd, če lahko koga najdeš zastonj pa še toliko bolje, boš prišparal. Temu accountability partnerju oz. trenerju vsak dan poročaš, kako ti gredo cilji, ponavadi se kar navežeš na njega in se potem res čedalje bolj trudiš, da ne zajebeš, ker drgač se pač nikoli več v življenju ne bosta slišala, to je pa kar kruto.

khm... na svetu je 7,5 milijard ljudi. Življenje je 32.120 dni pri življenjski dobi 88 let. Če vsak dan nekoga zajebem, me ne bo nič prej pobralo.
Pa nočem biti žaljiv. Lepo in super, da pri tebi ta recept uspeva. Osebno ne bi pa nikoli nikomur na dnevni bazi poročal, kako napredujejo zastavljeni cilji, nisem tak tip. Sem se pa spomnil ene "krute motivacijske", ki je pogoj za koristno življenje, ampak se mi jo sedaj ne da iskat.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

JaGuArKa#1 je izjavil:

Darko! je izjavil:


....
Ker resnično revni ljudje več ne prosjačijo pred štacunami.
Ker jih je njihove revščine sram.
In živijo tako, poleg nas. Neopazno.
Če si pozoren, že opaziš starke ali starčke, ki brskajo po smeteh. Nekoč delavne in poštene ljudi.
Opaziš otroke, ki hodijo pozimi v šolo v neprimernih čevljih in neprimerni obleki; otroke, ki niso glasni; ki jih ni pri fuzbalu; ne na počitnicah in tudi ne na cesti s kolesom.
Opaziš učitelje v šolah, ki zbirajo denar na lastno pest.
Opaziš vrste v jutranjih urah pred zbirnimi centri rdečega križa ali karitasa.
In opaziš mamo v merkatorju, ki vrne čokolado na polico, ki jo je prinesel mali; ona pa ima tisti pogled v očeh.

Tako je, ponavadi so prav tisti, ki so najbolj potrebni pomoči, tiho.
Takim dam, ker se me dotaknejo zgodbe lačnih upokojencev, ki živijo v podrtijah brez vode, elektrike, gretja, hrane...
Dam, ker skupaj lahko hitreje zberemo za zdravilo za otroka.
Dam, ker so zapuščene živali prepuščene dobroti in finančnim sposobnostim oskrbnikov.
Ne dam pa tistemu, ki je sposoben cel dan pred trgovino žvrgoleti, če "je kaj drobiža", a se mirno dela francoza, ko se upokojencu na berglah strese vrečka mandarin ali bi nekdo potreboval pomoč, ko nosi špecerijo do avta. Z rednim fehtanjem verjetno zaslužijo dovolj za eno čisto majčko in milo, marsikdo bi z veseljem dal drobiž za še tako malenkostno pomoč.

V šoli, kjer sta moja pamža, imamo vsako leto akcijo "pomoč sošolcu", kjer zbiramo denar za otroke, ki jim je popoldanska malica zadnji obrok tistega dneva. Tako, da mene to beračenje pred trgovinami ne gane toliko kot otroci, ki se z izgovori, da jih boli trebuh, izogibajo športnim dnevom...
Sploh je pa vsa ta scena okoli beračenja, življenja pod socialo, zaključevanja obstoja z iglo zgolj obraz in ogledalo družbe... Družba, kjer je potrošništvo edino merilo, pač ne more biti uspešna družba. Ampak, hej, BMW bo kmalu predstavil novo serijo M2 ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Superboyy ::

Cruz je izjavil:

S tem je Peterson postal slaven. Clean your room.


Zelo čisto sobo ima:



2017: Pametovanje o zasvojenosti:


2019: "Jordan Peterson is in rehab for Klonopin addiction"
https://www.dailydot.com/layer8/jordan-...

Miki N ::

Ti pred trgovinami so trgovci z občutkom krivde.

Kar je praktično, tako lahko opravim vse svoje nakupe na enem mestu!

The Player ::

Miki N je izjavil:

Ti pred trgovinami so trgovci z občutkom krivde.


Meni je pa čudno, da so se ti berači pred trgovinami pojavili od prihoda diskonta Hoferja in Lidla. Pred tem jih nisem videval, pa smo pravtako imeli trgovine. Naklučje?

Cruz ::

Gagatronix je izjavil:

Cruz je izjavil:

Kar se tiče self-help področja ni idiot. Tudi 12 Rules for Life je v redu knjiga.

Moj point je bil, da urejenost podere veliko domin pri izboljševanju samega sebe.


Seveda Petersona v zvezde kujete vsi zadrti sovinisti, inceli, in podobna nesnaga, ker vam godi, da nekdo naklada kako je druzbena hierarhija nespremenljivo dejstvo in podoben bullshit.
Glej ga no, kako je izlil svoje frustracije na meni.

Jaz nisem nikjer rekel, da poslušam Petersona ali da ga spoštujem kot človeka - tudi sem izrecno omejil razpravo na self-help področje. Če že moram povedati svoje mnenje: modernih self-help zadev in avtorjev ne spremljam preveč, ker je v knjigi okoli ene ideje zbranega milijon fillerja in je vse skupaj potrata časa.
Edine 4 knjige, ki jih rabim so:
Seneka, O srečnem življenju in druge razprave
Mark Avrelij, Meditacije
Emil Cioran, Padec v čas
Laodzi, Daodedžing
Te 4 knjige te zaposlijo za celo življenje.

Po pravici rečeno je njegov "Clean your room" verjetno edini videoposnetek, ki sem si ga ogledal oz. se ga spomnim. Sem pa res opazil, da ima zelo toksistične oboževalce in skupnost, ogromno ljudi brez očetovske figure.

Superboyy je izjavil:

Cruz je izjavil:

S tem je Peterson postal slaven. Clean your room.


Zelo čisto sobo ima:

2017: Pametovanje o zasvojenosti:

2019: "Jordan Peterson is in rehab for Klonopin addiction"
Do as I say not as I do? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

jype ::

Cruz je izjavil:

Do as I say not as I do? :))
Do as I do, pejt s kolesom.

mzakelj ::

Pri nas fehtajo iz lokalne "hirarnice" ( dom za upokojence ) pred Hoferjem. Ampak ker hočejo za pir jim ne dam. Dam pa klošarjem v LJ in drugod. Ponavadi tako da kupim njihov časopis in ga seveda tudi preberem. Nazadnje sem ga lansko leto ko smo šli na "kuhančka" v lj. Letos nisem še bil v centru LJ. Nimam kaj tam delat po pravici povedano ( do Viča še pridem ko grem po plastiko za 3d printer ) . Lansko leto pa smo klošarju plačali klobaso s zemljem in še cajtnge kupil. Sicer se je ena bejba pritoževala da ne bo dala zraven, pa smo ji rekli da ni treba. Ma že svoje mišljenje in ga spoštujemo nekako. Narkomanom ne dajem. Ni to rešitev. S kolegom se bova lotila letos ( prostor sva dobila za skladiščenje ) zbiranja starega papirja kateri bo namenjen za enega invalida v LJ kateri nabira denar za zdravilo katero potrebuje za normalno delovanje mišic. In v bloku imam že nakaj podpornikov.

WizzardOfOZ ::

The Player je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ti pred trgovinami so trgovci z občutkom krivde.


Meni je pa čudno, da so se ti berači pred trgovinami pojavili od prihoda diskonta Hoferja in Lidla. Pred tem jih nisem videval, pa smo pravtako imeli trgovine. Naklučje?


Potem pa ne hodiš v druge trgovine. Ravno tako so pred eurospinom in šparom. Pred merkatorji jih nisem videl, ker so vedno varnostniki okoli vhoda in očitno jih to moti.

The Player ::

WizzardOfOZ je izjavil:

The Player je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ti pred trgovinami so trgovci z občutkom krivde.


Meni je pa čudno, da so se ti berači pred trgovinami pojavili od prihoda diskonta Hoferja in Lidla. Pred tem jih nisem videval, pa smo pravtako imeli trgovine. Naklučje?


Potem pa ne hodiš v druge trgovine. Ravno tako so pred eurospinom in šparom. Pred merkatorji jih nisem videl, ker so vedno varnostniki okoli vhoda in očitno jih to moti.


očitno res, ker imaš hofer/lidl skoraj na vsakem koraku in je bolj očitno, medtem, ko v druge trgovine ne zahajam dosti.

Imaš pa sedaj v BTCju profi "berače" iz Romunije/Bolgarije, ki iščejo na parkingu žrtve, ki bi jim prodajala sumljivo robo in nagovarjajo stranke, kar iz avta. Ko pa jih ignoriraš ali pa napodiš stran, pa takoj uidejo, da jih še prijavit ne moreš.

Skratka bodite pazljivi.

WizzardOfOZ ::

V btc-ju je še kaj drugega bolj nevarno. Recimo parkiraš avto in se ti za hrbet zalepi človek ki na ves glas govori po telefonu. Začuda je povsod za tabo. Ko pa prideš ven do avta pa vidiš zakaj. Ker so ti avto spraznili, on je bil pa tam zato, da te je spremljal in če bi se obrnil proti avtu, da bi jih opozoril.
Se je zgodilo že parim (med drugim tudi sodelavcu)

Gagatronix ::

mzakelj je izjavil:

Dam pa klošarjem v LJ in drugod. Ponavadi tako da kupim njihov časopis in ga seveda tudi preberem.


Ponovno, ker nekateri ocitno ne berete: Niso vsi prodajalci Kraljev Ulice brezdomci.

solatko ::

dreta - Ne boš verjel, kakšne šole so imeli nekateri brezdomci, med njimi je bil akademik, slikarji, ekonomist, nekaj s srednjo šolo,....., današnje scene ne poznam, 30 let nazaj pa sem skoraj vse klošarje, ki niso bili narkomančki, kar dobro poznal. Marsikaj pametnejšega si se lahko pogovarjal z njimi, kot z današnjimi brisalci telefonov.

Sicer pa sinu nisem predstavljal klošarjev, temveč njihov način preživljanja, saj je imel čisto vsak drugačno zgodbo in vsak si je po svoje urejal životarjenje, s katerim pa jih je bila večina kar zadovoljna.

kuall - Moj otrok si je videno lepo zapomnil in naredil vse, da mu nebi bilo treba bit v tej stranski vlogi. Od osnovne šole naprej, mi ni bilo treba nikoli skrbeti, da se bo vse naučil, naredil naloge in se obnašal v skladu s pravili. V četrtem letniku gimnazije, se je začel prektično preživljat sam, saj se je preselil k punci, poznejši, bivši ženi. Midva sva jima samo plačevala položnice za garsonjero, ki je bila njuna last, ko sta jo prodala, sta morala samo malo dodati, da sta v Črnučah kupila dvosobno stanovanje.
Še danes mi včasih omeni, da ga je pogled na klošersko življenje, prepričal, da se splača par let pridno študirat in si zagotovit kaj boljšega, zavedal se je namreč, da sem tako zaheban, da ne bo mogel doma špilat lenuha, pijančka ali narkomančka, ker bo hitro dobil pedalo.

Kako boš sicer današnjo vsevedno mladež (mi smo bili popolnoma enaki, samo možnosti je bilo pred 50+ leti, veliko več, kot danes, tudi, če nisi hotel dolgo obiskovat šole), da brez znanja in formalnih papirjev, kaj več kot minimalc ne pripada, če sploh dobiš službo. Saj moraž že s pravo smerjo študija mislit naprej, kaj šele brez končane vsaj prve stopnje kakšnega uporabnega faksa.
Delo krepa človeka

solatko ::

Sice pa glede vstopa med klošerje ima vsak svojo zgodbo, med tistimi, ki sem jih sam dobro poznal, je bilo veliko takih, ki so enostavno namesto šolanja izbrali alkohol in pohajkovanje, potem pa jih je slabo zdravstveno stanje in nikakršne delovne navade, prikovalo v to, potem si imel nekaj očetov in celo mam, ki jih je v to poslala nesrečna ljubezen, skupaj z izgubo službe,.., akademika je zapustila umetniška muza, tako ali tako mu nikoli ni denar pomenil nič in so se nekateri dobro okoristili po njegavi smrti,......, drugi so prišli iz ruralnih koncev in jih je enostavno požrlo mestno življenje, da so prenehali s šolanjem in nadaljevali z nezdravimi načini zabave, dokler ni zmanjkalo vseh sredstev,....
Današnje scene ne poznam, verjetno pa je veliko povezano s splošnim stanjem države, v kateri je delo kot vrednota, razveljvljeno in nespoštovano.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

FormerUser je izjavil:

Žlahtnik je precej škrt in mu denar tudi sicer gre težko od rok, tako da me njegova reakcija ni presenetila. Sem se pa sedaj spomnila, da sem kak mesec nazaj pozabila visa kartico v trgovini na pultu in so me potem iz banke klicali, naj jo grem iskat. Trgovki, ki jih je obvestila, sem se zahvalila, nisem ji pa nič dala, pa bi ji morda morala, ali to, da je uslužbenka od katere se po difoltu pričakuje poštenje, spremeni situacijo?

včasih se nam zdijo zadeve tako samoumevne, pa morda niso. ali pa jih tisti ki nam naredi uslugo, drugače občuti kot mi.
vsekakor se od prodajalce pričakuje poštenje, ampak ni to point.
ali se pričakuje da bo obvestila banko za pozabljene kartice je pravo uprašanje, ali pa jih bo enostavno zabrisala v koš ko pospravlja trgovino; kar tudi ni nič nenavadnega; to ni njihova krama...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Raptor F16 ::

solatko je izjavil:

Sice pa glede vstopa med klošerje ima vsak svojo zgodbo, med tistimi, ki sem jih sam dobro poznal, je bilo veliko takih, ki so enostavno namesto šolanja izbrali alkohol in pohajkovanje, potem pa jih je slabo zdravstveno stanje in nikakršne delovne navade, prikovalo v to, potem si imel nekaj očetov in celo mam, ki jih je v to poslala nesrečna ljubezen, skupaj z izgubo službe,.., akademika je zapustila umetniška muza, tako ali tako mu nikoli ni denar pomenil nič in so se nekateri dobro okoristili po njegavi smrti,......, drugi so prišli iz ruralnih koncev in jih je enostavno požrlo mestno življenje, da so prenehali s šolanjem in nadaljevali z nezdravimi načini zabave, dokler ni zmanjkalo vseh sredstev,....
Današnje scene ne poznam, verjetno pa je veliko povezano s splošnim stanjem države, v kateri je delo kot vrednota, razveljvljeno in nespoštovano.


Največji problem so ravno ti asocialni vzorci vedenja. Ko človek enostavno noče več biti del družbe. Takrat postane postopač, berač, potepuh, oz. samega sebe zapusti.

Če bi kdo res hotel tem ljudem pomagat, ni dovolj, da jih materialno preskrbiš ampak jim moraš v prvi vrsti nuditi psihološko pomoč. V bistvu če mu daš 50 centov nisi zato nič boljši človek. Predvsem zato ker to nisi storil zanj ampak zaradi sebe. Realno stvarno čisto nič, za svojo samopodobo pa precej.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Raptor F16 je izjavil:

Predvsem zato ker to nisi storil zanj ampak zaradi sebe.
Cinik. :)

Se pa strinjam, da bi bilo potrebno nuditi psihološko pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Društvo, pri kateri banki račun

Oddelek: Loža
326230 (1684) Tsunamii
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813055 (8308) gruntfürmich
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512450 (9523) shotalick
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367547 (6399) Grumf
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385115 (3880) Mipe

Več podobnih tem