» »

Beračenje pred trgovinami

Beračenje pred trgovinami

Dag ::

Veste, kateri 'berač' gre pa meni na živce? Tisti možakar, ki vsak dan od jutra do večera razteguje harmoniko na Prešercu. Sorry, to ni ulični glasbenik, ampak samo malo bolj advanced oblika beračenja. Pravi ulični glasbenik ni nikoli več kot par dni na istem mestu, tudi znotraj enega dneva se premika po različnih lokacijah. Tale možakar si je pa kar prilastil Prešernov trg. In za razliko od kraljev ulice, ki se jim lahko izogneš v par sekundah, se posiljevanju tega možakarja z govejo muziko ne moreš izogniti.

In če vas moti, da brezdomci neobdavčeno 'služijo', izračunajte si malo, koliko ta možakar neobdavčeno pospravi v žep vsak dan. Najbrž veliko, sicer ne bi že par let vsak dan vztrajal tam in bil agresiven do pravih uličnih glasbenikov, ki želijo igrati na Prešercu.

fishstick ::

Tako kot je nekdo prej napisal, da pravega reveža takoj vidiš..Do predkratkim sem vedno dajal vsem (zaradi 50c ali 1 eur ne bom propadel in bog ne daj, da sem v njihovi koži..).. zdaj sem bolj selektiven :)

Na fitness hodim v BTC Fitinn, spodaj pred vhodom v Hofer je vedno en gospod, kateremu sem parkrat šenkal par eur. Enkrat zaključim okoli 22h in ga vidim na parkingu kako pakira svoje stvari v Peugot 206 rdeče barve letnik 2003. Grem na benzo on za mano...
Nasledjič pridem na fitness narod v trgovini po službi a majstr si je prinesel radio..muzka odmeva po predprostoru, dobesedno se dela norca iz vseh, ki delajo...

shadeX ::

kuall je izjavil:

Pol si pa predstavljam, kako bi lahko ta isti človek bil zdrav kot dren in užival življenje na polno, če bi le sprejel drugačne odločitve v preteklosti, če bi znal mau bolje predvidet prihodnost in če bi se imel raje, ne pa se uničeval, kot to ljudje zelo radi delajo.


Čak in ti verjameš, da je vsem jasno kakšne odločitve mora posameznik sprejet? Zadnjič sem videl 14 letno mularijo, kako so se učili kadit*. Misliš, da je njim jasno da sprejemajo eno izmed najslabših odločitev v življenju, ki bo vplivala na njihovo zdravje, absolutno partnerja, ter do določene mere tudi službo?

Oni takrat sprejmejo to odločitev iz enega razloga - ker hočejo biti kul in hočejo biti sprejeti v družbo, kar pa terja visoko ceno.

Kot sem že omenil, ni vsaka pot kristalno jasna in večina ljudi ko sprejema odločitve ne misli niti par dni vnaprej, kaj šele 10, 20, 30 let. Je pa dejstvo, da je potem vsem jasno in se na določeni točki življenja vprašajo "kam sem zabredel oz. zakaj sem takrat sprejel tako odločitev". Vsak si zasluži novo priložnost, življenje ni lahko za nobenega, najslabše pa je pametovat, ker ne poznaš vseh okoliščin posameznika.


*Dejansko me je mikalo, da bi pristopil do njih in jim povedal kako bodo to odločitev obžalovali čez določen čas, ampak sem si premislil, ker tega ne bi razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

scipascapa ::

Saj smo uspešna država z samo 70k brezpoelnimi, nje? To je samo za medije.
So pa to profesionalni berači, vsaj večina. Ne dajat, imajo več denarja kot mi.

scipascapa ::

Evolve je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Shields je izjavil:

Se dovolj dobro poznam da lahko rečem kaj takega.

Je bolje krasti?


zavodi so polni del... tako da ne vem kaj ti blodiš


Seveda so, a kljub toni poslanim vlog dobiš 0,1% razgovorv, nato pa neizbira, ker bi radi 20 letnika z 10 letnimi izkušnjami za 650EUR neto.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Shields je izjavil:

Se dovolj dobro poznam da lahko rečem kaj takega.
Ko se boriš za preživetje ni mesta za ponos, hitro izgine. Verjemi. Drugače pa se tudi ti, ki dejansko prosjačijo za preživetje ne počutijo dobro ob tem. Še vedno so človeki, zmedeni in prestrašeni, čeprav se zdi, kot da so nekje izgubili del duše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

jocoj ::

Tile kralji ulice so večinoma slaba šala. Recimo Hoferje in Mercatorje po Ljubljani so si razdelili med sabo tako, da vedno srečaš enega in istega ob določeni trgovini. Seveda večina precej zanemarjenih, s cigaretom v ustih in pločevinko piva skrito za ruzakom. Kar je seveda neskladno s kodeksom prodaje revije.

jype ::

Ker neonacisti za svobodo govora skrbijo tako, da jo zatirajo, moram svoje besede objaviti ponovno:

Šenkam, ker lahko, pa ker jih nacisti tako sovražijo, torej morajo nekaj delat prav.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

"Ne sodite, da ne boste sojeni."
Da vas spomnim, pa sebe seveda tudi.

da se ne bo znova izkazalo da ne veš kaj govoriš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Glugy ::

Machete je izjavil:

Odvisno od dneva sicer. Najraje dam pristnemu džankiju, ki se laže, da rabi za vlak do razgovora za službo, ker mu bolj polepšaš dan kot Romunki, ki mora razdrobit vse skupaj še med njene lastnike. Who cares za par eurov, bom vozil pa po omejitvah tisti dan in prišparal 150 eur. Še vedno 146 v plusu. Briga me zakaj rabi, če je na točki, da fehta, sem definitivno srečnejši od njega, ker imam roke in zdravje, da delam. Fehtarje pa kategorizirate samo kreteni, ki rabite 100 izgovorov, da sovražite nekoga in da ne date od sebe niti dreka, ker ga raje požrete spod sebe. Potem imate še 100 izgovorov kako so v društvih za pomoč sami prevarantje. Navadni brezvezniki, polni enih strahov in obsojanja, ker ne veste, da črnci, džankiji, pedri, muslimani in transgender židinje gnijejo v zemlji isto, kot boste vi.


Jz pa ne podpiram laži. Sej imamo društva pa institutcije za pomoč odvisnikom. Raje bi nakazal denar tja k pa ga dal direkt v roko lažnivcu. Ne gre za to da ne bi dal ampak da pač morš zaupat da gre tvoj denar v prave roke ne da ga kr talaš kadarkol ti kdo proda kako zgodbico. Jz raj Karitasu nakažem pa je. Oni že vejo kdo zares rab pa kdo ne k se ukvarjajo z njimi na dnevni bazi. Jz pa tega ne morm vedt.
Ni noben izgovor to da ne daš naključnemu fehtarju še posebi če ti je jasno kolikokrat te dandanes marsikdo želi nategnt. Je normalen odziv na realnost današnjega dne. Daš organizaciji ki ji zaupaš pa je to to. Sam takih k jim lahk zaupaš ni velik. Karitasu jz še nekak zaupam Rdečemu križu ipd pa že dolg ne.

rabelj5 ::

zakaj imate proti če porabijo denar za alkohol/droge? kdo bi na njihovem mestu hotel bit trezen :|

poweroff ::

Jaz jim navadno dam kakšno malenkost. Raje, kot da kradejo.
sudo poweroff

damirez ::

Dam natakrju, takrat ko sem dobro postrežen in tudi takrat, ko zaradi gužve nisem in ne zaradi drugih razlogov. Dam poštarju, ki mi prinese pralni stroj v stanovanje.
Dam marsikomu, za katerega vem, da ima slabo plača in slabe delovne pogoje in se kljub temu trudi.

Ne dam pa beračem. Res ne! Nevah!

IL_DIAVOLO ::

Ne podpirat delomrzneže, ne bodite nori. Dajte tistim, ki so res potrebni pomoči in ki jim dejansko ni vseeno za vas.

kuall ::

shadeX je izjavil:

večina ljudi ko sprejema odločitve ne misli niti par dni vnaprej, kaj šele 10, 20, 30 let


Ljudje smo neverjetno slabi v tem, da bi si znali predstavljati, kako nam bodo slabe odločitve škodile v prihodnosti. Vsi vemo, da je dobro telovadit in jesti zdravo ampak skoraj noben to ne dela, ker nam vlada lenoba na polno. Vsi vemo, da se je dobro na polno učiti in delati ampak nočemo, ker smo spet leni, ali pa nas daje prokrastinacija. Imaš pa še te duševne ekstreme, da si eni namerno škodijo, tega je tudi polno med rajo. Ja je nelogično ampak saj je tudi samomor, spada med samomor to, da sam sebe onemogoči človek. Saj depresjia je tudi nekaj takega, z depresijo ti sam seme onemogočiš, skorajda živega pokoplješ.

Rešitev tega problema?

Kot prvo si je treba priznati, da v nas vlada razdvojenost med tem, kaj res hočemo (vsak res hoče biti zdrav in bogat) in med tem, kaj se nam da delati. V tej točki pogrne 99% ljudi. Raje si bodo rekli, da niso leni ampak da raje živijo kvalitetno in manj kot pa dolgo in slabo ali kakšen tak izgovor. V resnici bodo bolni živeli precej nekvalitetno, človek ne crkne kar čez noč, ko ima npr sladkorno, to se vleče desetletja, preden te pobere.

Kot drugo pa se je treba z načrti in racionalnimi akcijami boriti proti tej lenobi in neracionalnosti in vsem tem pizdarijam, da bomo končno delali tisto, kar vemo, da bi morali. Obstajajo načini, da pretentaš sam sebe in prelisičiš to svojo lenobo. Jaz poznam enega zelo dobrega, katerega se poslužujem in mi je prinesel že kar veliko uspehov, je pa mau čuden, tako da kdaj drugič.

sreda ::

Bi lahko dobil namig, kdo je ta oseba, ki vam poma. Lahko ZS.

kuall ::

Poznam enega (način), ne osebo. :)

sreda ::

rabim probat karkoli že. Ker sem padel v prokrastinacijo :|

kuall ::

Edini način, ki po mojih izkušnjah res deluje (probal sem jih nešteto) je ta, da si najdeš nekoga, s katermi se zmeniš, da je tvoj accountability partner in da če samo enkrat zajebeš se ne bosta nikoli več videla ali slišala. Iščeš lahko med psihoterapevti, maserji, inštruktorji itd, če lahko koga najdeš zastonj pa še toliko bolje, boš prišparal. Temu accountability partnerju oz. trenerju vsak dan poročaš, kako ti gredo cilji, ponavadi se kar navežeš na njega in se potem res čedalje bolj trudiš, da ne zajebeš, ker drgač se pač nikoli več v življenju ne bosta slišala, to je pa kar kruto.

WizzardOfOZ ::

Do mene je stopil en brezdomec, vprašal, če mu dam evro za sendvič, ker je lačen. Sem mu dal 10 evrov in je pritekel za mano z računom za sendvič in razliko do 10 evrov vrnil. Sej sem mu ostalo potem tudi pustil in takim brez problema dam drobiž. Nekomu, ki pa pred trgovino prosjači za denar in ne za hrano, pa se mu še vidi, da ni brezdomec, pa ne dam nikoli.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Master_Yoda je izjavil:

Je se kdo drug opazil porast beracenja pred trgovninami ? Skoraj vsaki dan ko grem mimo trgovine je zraven nekdo ki prosi za denar ob vhodu/izhodu. Danes je bila zenska srednjih let, ki vsakemu rece da ji naj pomaga, da je za otroke. Sem govoril z nekom in naj bi bila tam ze cel teden.

Ce predpostavimo, da je na socialki, ter ima minimalno 3 otroke (rekla je otroke v mnozini, ne ednini oz.dvojini) je to cca. 400 EUR, + cca. 100 eur po otroku ce je v najnizjem dohodkovnem razredu. To je 700 EUR, brez kakrnekoli predpostavitve da ima partnerja ki ima tudi minimalno 400 eur socialke zraven. Medtem ko imamo upokojence s 300-400 eur penzije.

Jim vi date kaj ? So to profesionalni beraci, kot pred leti iz romunije, etc. ki pac delajo novo rundo po sloveniji, z novim improvanim "think of the children" skriptom ?


nekateri so narkomani, nekateri pa profesionalni berači. noben od teh zares ni revež z družino - te gredo k rdečemu križu + od sociale že tako velik dobijo da jim nič ne manjka. enega profesionalnega berača pozna kolega in pravi da dobro služijo, od 50-200€/dan. Nekateri imajo jutranji šiht, potem popoldne pa beračenje. Tako da takim rečem naj gredo delat. Od mene ne dobijo niti centa.

WizzardOfOZ je izjavil:

Do mene je stopil en brezdomec, vprašal, če mu dam evro za sendvič, ker je lačen. Sem mu dal 10 evrov in je pritekel za mano z računom za sendvič in razliko do 10 evrov vrnil. Sej sem mu ostalo potem tudi pustil in takim brez problema dam drobiž. Nekomu, ki pa pred trgovino prosjači za denar in ne za hrano, pa se mu še vidi, da ni brezdomec, pa ne dam nikoli.

ne prodajat pravljic. brezdomci imajo zastonj prehrano in tisti ki prosijo za denar je za vino ipd. za hrano pa zihr ne. to da je "pritekel za tabo z računom" sem že 10x vidu po raznih forumih. pač jih hočete olepšat sam ne prodajat pravljic, ki niso resnične.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Darko! ::

Medtem ko imamo upokojence s 300-400 eur penzije.
Jim vi date kaj ? So to profesionalni beraci,



Klošarjev stare šole praktično več ni.
Nekateri so bili prav zglednega obnašanja in marsikdo bi se lahko od njih učil olike in socialnih veščin.

Nikoli nisem imel problema dat nekaj tolarjev ali kasneje kakšen evro. Za sendvič ali liter vina.

Nekajkrat sem bil dobre volje, pa sem dal sem približno desetkrat več kolikor je človek pričakoval. Se mi je pač zdelo, da je dan lep, svetloba ravno prava in zakaj ne bi naredil še malo norca iz sebe, če s tem nekomu polepšam dan. Sem se pač počutil fajn. A sem bil zato kaj bolj "človeški" ?

Mah, se mi zdi, da ne.
Saj ne vem, lahko, da sem si s tem dejanjem le kupil lastno zadovoljstvo.
A to potem šteje? A nisem morda preračunljiv? Klasičen potrošnik, iskalec instant potešitev. Dobrotnik iz lastnega egoizma.

Ampak ti časi so več ali manj mimo.


Ker resnično revni ljudje več ne prosjačijo pred štacunami.
Ker jih je njihove revščine sram.
In živijo tako, poleg nas. Neopazno.

Če si pozoren, že opaziš starke ali starčke, ki brskajo po smeteh. Nekoč delavne in poštene ljudi.
Opaziš otroke, ki hodijo pozimi v šolo v neprimernih čevljih in neprimerni obleki; otroke, ki niso glasni; ki jih ni pri fuzbalu; ne na počitnicah in tudi ne na cesti s kolesom.
Opaziš učitelje v šolah, ki zbirajo denar na lastno pest.
Opaziš vrste v jutranjih urah pred zbirnimi centri rdečega križa ali karitasa.
In opaziš mamo v merkatorju, ki vrne čokolado na polico, ki jo je prinesel mali; ona pa ima tisti pogled v očeh.


Prosjačijo več ali manj le uvoženi poklicni berači s statusom sužnja in džankiji.

Za nobene nimam potrpljenja, priznam.
Sploh nekateri od slednjih znajo biti zelo nadležni in se jih ljudje že prav bojijo.

Prvim se ognem v loku.
Druge prezrem; čeprav ne manjka veliko, da bi kakšnega kdaj res skloftal.


Kralje ulice sedaj redko kupim.
Par izvodov sem pred letom celo izobesil po pisarni.
Ker se mi je zdelo, da gre država v k...c.
Sedaj se mi to zdi še bolj.

kuall ::

Darko! je izjavil:

Nekajkrat sem bil dobre volje, pa sem dal sem približno desetkrat več kolikor je človek pričakoval.

To je po moje pogost pojav, da jim ljudje dajo veliko. Zato ni čudno, da ti klošarji zaslužijo kar veliko. Tudi mene je že prijelo, da bi jim dal veliko denarja in gledal njihov odziv. To željo, da bi jim dali veliko imamo zato, da bi se znebili občutka krivde, ki nam ga dajejo, ko se nam kažejo tam kot revčki. Čist enostavno. Občutek krivde hitro pride in je huda stvar za prenašat.

Če mene nekdo za nekaj prosi nikoli ne odklonim, razen pri klošarjih se moram malo prisiliti, da ta nagon zabremzam, ker podzavestno vem, da morajo ti patroni veliko zaslužiti, kar je po eni strani škodljivo, da me učijo navade ne pomagat ljudem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

WizzardOfOZ ::

korenje3 je izjavil:

ne prodajat pravljic. brezdomci imajo zastonj prehrano in tisti ki prosijo za denar je za vino ipd. za hrano pa zihr ne. to da je "pritekel za tabo z računom" sem že 10x vidu po raznih forumih. pač jih hočete olepšat sam ne prodajat pravljic, ki niso resnične.


Če ti tako praviš, potem jih pa ni takih, ki bi za hrano prosili.


Teh, starih, ki za vino prosijo, pa ni več. Včasih so bili v knaflu, pa pred parlamentom na parkplacu. In bili so kulturni, tudi normalno so se kej pogovorili.

Sem pa opazil, da zdej brezdmci ne prodajajo več revije "kralji ulice". Prodajajo jo mulci stari okol 20 let. Vsaj po btc-ju.

seemon ::

kuall je izjavil:

Edini način, ki po mojih izkušnjah res deluje (probal sem jih nešteto) je ta, da si najdeš nekoga, s katermi se zmeniš, da je tvoj accountability partner in da če samo enkrat zajebeš se ne bosta nikoli več videla ali slišala. Iščeš lahko med psihoterapevti, maserji, inštruktorji itd, če lahko koga najdeš zastonj pa še toliko bolje, boš prišparal. Temu accountability partnerju oz. trenerju vsak dan poročaš, kako ti gredo cilji, ponavadi se kar navežeš na njega in se potem res čedalje bolj trudiš, da ne zajebeš, ker drgač se pač nikoli več v življenju ne bosta slišala, to je pa kar kruto.


Ena boljših idej, ki sem jih slišal
A se kdo javi...

sreda ::

kuall je izjavil:

Edini način, ki po mojih izkušnjah res deluje (probal sem jih nešteto) je ta, da si najdeš nekoga, s katermi se zmeniš, da je tvoj accountability partner in da če samo enkrat zajebeš se ne bosta nikoli več videla ali slišala. Iščeš lahko med psihoterapevti, maserji, inštruktorji itd, če lahko koga najdeš zastonj pa še toliko bolje, boš prišparal. Temu accountability partnerju oz. trenerju vsak dan poročaš, kako ti gredo cilji, ponavadi se kar navežeš na njega in se potem res čedalje bolj trudiš, da ne zajebeš, ker drgač se pač nikoli več v življenju ne bosta slišala, to je pa kar kruto.

Hvala za tole.
Že guglam pod 'accountability partner' in vidim, da je kar nekaj materiala na to temo. Mal preberem pol pa gasa.:)

shadeX ::

Ljudje smo neverjetno slabi v tem, da bi si znali predstavljati, kako nam bodo slabe odločitve škodile v prihodnosti.


Res je. To je zgolj zaradi tega, ker še nismo podoživeli tistih slabih občutkov, ki se nam zgodijo kot posledica slabih odločitev. Spet bom dal kadilce kot primer in sicer ko izvejo da so bolni, večina takrat preneha s kajenjem. Če bi tiste najstnike, ki so se učili kadit, dal za 1 minuto v kožo posameznika, čez npr 30 let bi večkrat premislil ali se mu to splača ali ne.

Vsi vemo, da je dobro telovadit in jesti zdravo ampak skoraj noben to ne dela, ker nam vlada lenoba na polno.


Niti ni lenoba kriva toliko (npr tudi leni lahko jejo zdravo), problem je tukaj tvoj Willpower. Razumet je potreba, da vsak posameznik ima 2 sistema. Prvi je tvoj naravni - primitivni sistem ,ki zadeve dela nagonsko. Večino dneva smo vsi v sistemu 1, ker zahteva in porablja najmanj energije. Drugi sistem je sistem 2 oz. tvoj inteligenčni sistem. Ta ti omogoča razmišljanje in točno ta sistem si TI. Problem je da ta sistem porablja veliko energije zato se "vklopi" samo v določenih trenutkih in dost dejavnikov gre mimo tega sistema (npr tvoje impulzivne reakcije, določene odločitve, ki se potem izkažejo za slabe).

Najboljša opcija da ješ zdravo je v prvi vrsti, da doma sploh nimaš nezdrave hrane. Tako se boš že v prvi vrsti odrekel nezdravi hrani in temptaciji, da boš zvečer pograbil vrečko čipsa - ker to je v vsakem primeru lažje kot si naredit smoothie. Zavedat se je potreba, da vedno ko skušaš imet debato s sistemom 1, boš v večini izgubil, zato se temu raje izogni. Vsakič ko se odrečeš določeni stvari zavestno (da zmaga tvoj sistem 2), zgubiš toliko točk energije, zato se je proti večeru (ko je tvoja energija že skoraj povsem pošla), težje upreti stvarem, ki prinašajo hiter vnos dopamina (Video igre, TV, nezdrava hrana itd).

Ker pa si že omenil lenobo, jo lahko tudi to poimenujemo slaba kontrola sistema dva nad sistemom ena.

Jaz poznam enega zelo dobrega, katerega se poslužujem in mi je prinesel že kar veliko uspehov, je pa mau čuden, tako da kdaj drugič.


Super. Odkril si kako premagat tvoj primitivni sistem, ampak ne verjamem da velja to za vse tvoje primitivne nagone. Jaz sem dobil način kako jest zdravo (da niti ne kupim nezdrave hrane). Vesel bi bil če to deliš z nami, ker tudi sam čeprav se zavedam kako stvari delujejo, je določene zadeve zelo težko upravljati, ker sistem ena je včasih preveč močan. Ne verjamem pa da obstaja ena unikatna metoda za vse temptacije sistema 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

digitalcek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne podpirat delomrzneže, ne bodite nori. Dajte tistim, ki so res potrebni pomoči in ki jim dejansko ni vseeno za vas.


Nek marketinški guru je povedal:
Nikoli ne dam klošarju, beraču. Ne želim podpirati tuje nesposobnosti.

Ne tako daleč od tega je tudi komentar na slovenskem spletu pred nekaj dnevi:

"Kaj imate od tega, da čisto vse oglase, pa naj bo nekaj poceni, ali drago - komentirate? Pade za komentiranje mogoče kakšen dolar mesečno, ali le izgubljate vaš čas?
In tako vam tečejo meseci, leta, desetletja, vi pa še vedno na 650 evrov plače, nič bolj pametni, nobenega novega, dodatnega znanja.
In ostajate, finančno, ter intelektualno, reveži do vaše smrti..."

gruntfürmich ::

debilni komentarji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

solatko ::

Klošarji znajo biti kar koristna zadeva, če jih starši znajo izkoristit. Večina staršev ima take ali drugačne probleme z najstniki in njihovim prehajanjem v odraslost. Ob pravi taktiki jim najlažje dopoveš, da vse kar počnejo, počnejo za prihodnost in glede na to, da tisto potrošniško, bolj ugodno, skoraj vsi poznajo jim nekajkrat pokažeš real life klošarjev in jim razložiš, da je klopc v mestu še dovolj in, da je lahko, ob njihovih slabih odločitvah, ena od njih, njihovo bodoče delovno mesto in kraj za prebivanje. Razložiš jim, da je življenje pač teater, v katerem so lahko statisti (klošarji, narkomančki, pijančki, kurbe,....) ali pa se potegujejo za kakšno bolj zanimivo vlogo, vse do režiserja.
Če ste otroke do takrat pravilno vzgajali, se jim bo ta prikaz realnega stanja, vtisnil v spomin in bo ena največjih spodbud za učenje in planiranje bodočnosti.

Sicer je pa tako, da težko splezaš iz dreka, ko si enkrat dovoliš, da greš pregloboko, zato klošarjem sicer ne dajem, ker verjetno zaslužijo več, kot imam jaz penziona, jih pa tudi obsojam ne in včasih sem imel kar nekja prijetnih znancev na tej sceni, s katrimi se je dalo tudi kar lepo debatirat o različnih, tudi precej intelegentnih snoveh.
Delo krepa človeka

dreta ::

solatko je izjavil:

Klošarji zseh najo biti kar koristna zadeva, če jih starši znajo izkoristit. Večina staršev ima take ali drugačne probleme z najstniki in njihovim prehajanjem v odraslost. Ob pravi taktiki jim najlažje dopoveš, da vse kar počnejo, počnejo za prihodnost in glede na to, da tisto potrošniško, bolj ugodno, skoraj vsi poznajo jim nekajkrat pokažeš real life klošarjev in jim razložiš, da je klopc v mestu še dovolj in, da je lahko, ob njihovih slabih odločitvah, ena od njih, njihovo bodoče delovno mesto in kraj za prebivanje. Razložiš jim, da je seh življenje pač teater, v katerem so lahko statisti (klošarji, narkomančki, pijančki, kurbe,....) ali pa se potegujejo za kakšno bolj zanimivo vlogo, vse do režiserja.
Če ste otroke do takrat pravilno vzgajali, se jim bo ta prikaz realnega stanja, vtisnil v spomin in bo ena največjih spodbud za učenje in planiranje bodočnosti.
seh
Sicer je pa tako, da težko splezaš iz dreka, ko si enkrat dovoliš, da greš pregloboko, zato klošarjem sicer ne dajem, ker verjetno zaslužijo več, kot imam jaz penziona, jih pa tudi obsojam ne in včasih sem imel kar nekja prijetnih znancev na tej sceni, s katrimi se je dalo tudi kar lepo debatirat o različnih, tudi precej intelegentnih snoveh.


Torej s klosarji si debatiral precej 'intelegentne' snovi, otrokom si jih pa predstavil kot pod druzbe? Se dobro da nisi moj stars. Podn...

kuall ::

solatko je izjavil:

jim nekajkrat pokažeš real life klošarjev in jim razložiš, da je klopc v mestu še dovolj


S tem ne boš dosegel nič drugega kot to, da boš svojega otroka užalil. Isto kot da bi mu rekel: zdiš se mi tako nesposoben, da boš prav mogoče enkrat postal klošar. Dal mu boš slab občutek, dajanje slabih občutkov svojim otrokom pa je najboljši način, da postanejo klošarji.

Po drugi strani pa mu med vrsticami mogoče s tem poveš, da se po 18 letu ne more več zanašat na mama hotel, kar mogoče ni slabo.

Raptor F16 ::

kuall je izjavil:

solatko je izjavil:

jim nekajkrat pokažeš real life klošarjev in jim razložiš, da je klopc v mestu še dovolj


S tem ne boš dosegel nič drugega kot to, da boš svojega otroka užalil. Isto kot da bi mu rekel: zdiš se mi tako nesposoben, da boš prav mogoče enkrat postal klošar. Dal mu boš slab občutek, dajanje slabih občutkov svojim otrokom pa je najboljši način, da postanejo klošarji.

Po drugi strani pa mu med vrsticami mogoče s tem poveš, da se po 18 letu ne more več zanašat na mama hotel, kar mogoče ni slabo.


Softiči...

Nam so grozil da nas bodo ciganom dal, če ne bomo pridni. >:D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

digitalcek ::

gruntfürmich je izjavil:

debilni komentarji.


Kateri? Od guruja, ali od tistega s spleta?

1. Klošarji vsekakor dajejo izjemno slabo sporočilo slovenski javnosti.

Tudi vsote denarja (eden mi je rekel, da je v Šentvidu punkt, kjer obvezno pade 35 evrov v štirih, petih urah, torej v 25-ih dneh 1000€, je NORČEVANJE od tistih, mogoče "bedakov", ali obupancev, ki iz nekih vrokov še vedno želijo delati in delajo za 600, 700 evrov.

4000 Filipincev.press

2. Vsaj 200.000 komentatorjev na spletu (številka ni pomembna, mogoče ni realna, je pa vsekakor precej visoka), daje izjemno slabo popotnico predvsem sebi.

Ker to so ljudje, ki ne morejo/ne želijo napredovati.
Mogoče so tudi oni obupani, in si s "komentiranjem" dajejo duška in si na ta, sicer docela neproduktiven način preprečujejo, da jim ne odnese pokrov s piskra = kaznivo dejanje zoper premoženje, ali telo...

Iz teh ljudi nikoli ne bo nič, do smrti bodo na robu, prejemniki takih in drugačnih pomoči, nezadovoljni, precej ali popolnoma zafrusturirani.

Kajti internet jim kaže, kako nekateri DRUGI imajo, imajo tudi stokrat, tisočkrat več in "preveč", oni sami pa nimajo, niti nikoli ne bodo imeli.
S komentiranjem drugih ljudi in komentiranjem cen oddaje nepremičnin gotovo ne...

gruntfürmich ::

digitalcek je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

debilni komentarji.
Kateri? Od guruja, ali od tistega s spleta?
oba. oba sta pač osebni mnenji, nič kaj takega kar bi se splačalo še enkrat prebrati. ampak drugi je pa čisto brez repa in glave, pametovanje v 3pm...


Raptor F16 je izjavil:

Softiči...
točno tako.
''našemu sončku pa res ne bomo takih grozot kazali kot so berači in da ga na koncu koncev tudi to lahko doleti, buhuhuuhuu, našega sončeka pa res ne...''
bedaki!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Malo off-topic, zanima me, koliko je primerno dati človeku, ki vam na dom prinese izgubljeno denarnico v kateri je 80 evrov, kartice in osebna?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

20 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Shields ::

digitalcek je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

debilni komentarji.


Kateri? Od guruja, ali od tistega s spleta?

1. Klošarji vsekakor dajejo izjemno slabo sporočilo slovenski javnosti.

Tudi vsote denarja (eden mi je rekel, da je v Šentvidu punkt, kjer obvezno pade 35 evrov v štirih, petih urah, torej v 25-ih dneh 1000€, je NORČEVANJE od tistih, mogoče "bedakov", ali obupancev, ki iz nekih vrokov še vedno želijo delati in delajo za 600, 700 evrov.

4000 Filipincev.press

2. Vsaj 200.000 komentatorjev na spletu (številka ni pomembna, mogoče ni realna, je pa vsekakor precej visoka), daje izjemno slabo popotnico predvsem sebi.

Ker to so ljudje, ki ne morejo/ne želijo napredovati.
Mogoče so tudi oni obupani, in si s "komentiranjem" dajejo duška in si na ta, sicer docela neproduktiven način preprečujejo, da jim ne odnese pokrov s piskra = kaznivo dejanje zoper premoženje, ali telo...

Iz teh ljudi nikoli ne bo nič, do smrti bodo na robu, prejemniki takih in drugačnih pomoči, nezadovoljni, precej ali popolnoma zafrusturirani.

Kajti internet jim kaže, kako nekateri DRUGI imajo, imajo tudi stokrat, tisočkrat več in "preveč", oni sami pa nimajo, niti nikoli ne bodo imeli.
S komentiranjem drugih ljudi in komentiranjem cen oddaje nepremičnin gotovo ne...


Mal preveč filozofiraš. Če je nek poklic premalo plačan je premalo plačan. Aja, negovalka bo v prostem času raje šla programirat in podobne bučke slo techa

IL_DIAVOLO ::

Kako človek sploh postane brezdomec, kaj so najbolj pogosti razlogi?

digitalcek ::

Shields je izjavil:

digitalcek je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

debilni komentarji.


Kateri? Od guruja, ali od tistega s spleta?

1. Klošarji vsekakor dajejo izjemno slabo sporočilo slovenski javnosti.

Tudi vsote denarja (eden mi je rekel, da je v Šentvidu punkt, kjer obvezno pade 35 evrov v štirih, petih urah, torej v 25-ih dneh 1000€, je NORČEVANJE od tistih, mogoče "bedakov", ali obupancev, ki iz nekih vrokov še vedno želijo delati in delajo za 600, 700 evrov.

4000 Filipincev.press

2. Vsaj 200.000 komentatorjev na spletu (številka ni pomembna, mogoče ni realna, je pa vsekakor precej visoka), daje izjemno slabo popotnico predvsem sebi.

Ker to so ljudje, ki ne morejo/ne želijo napredovati.
Mogoče so tudi oni obupani, in si s "komentiranjem" dajejo duška in si na ta, sicer docela neproduktiven način preprečujejo, da jim ne odnese pokrov s piskra = kaznivo dejanje zoper premoženje, ali telo...

Iz teh ljudi nikoli ne bo nič, do smrti bodo na robu, prejemniki takih in drugačnih pomoči, nezadovoljni, precej ali popolnoma zafrusturirani.

Kajti internet jim kaže, kako nekateri DRUGI imajo, imajo tudi stokrat, tisočkrat več in "preveč", oni sami pa nimajo, niti nikoli ne bodo imeli.
S komentiranjem drugih ljudi in komentiranjem cen oddaje nepremičnin gotovo ne...


Mal preveč filozofiraš. Če je nek poklic premalo plačan je premalo plačan. Aja, negovalka bo v prostem času raje šla programirat in podobne bučke slo techa


Ja, saj.

Če je (tvoj, moj) poklic premalo plačan, se je treba dodatno izobrazit za kaj drugega, kar "gre", se prekvalificirat, pač karkoli.

Ne pa:

1. Nastavljat roko pod kotom 90 stopinj in se na ta načun grdo delat norca iz "norcev", ki še delajo za 650 evrov.

Mimogrede, naj gredo vsi taki počasi na socialo, ali med klošarje? Zagotovo boste uslišani, saj bodo zagotovo šli. Prej ali slej. Večina.

2. Bit na socialnih transferjih in 6 ur dnevno "komentirat" - pljuvat po tistih, ki imajo 1000, 2500, 2000, ki oddajajo, ali kaj - prodajajo.

Sicer pa sem to napisal podobno že v prejšnjem postu. Dvakrat pa bo verjetno zadostovalo...

Ne od prvega, ne od drugega načina pa v življenju ne bo haska. Garant.

Shields ::

Odvisno kje. V ZDA so brezdomci tudi študenti, spijo v avtih,... V Sloveniji verjetno droge, alkohol in gre pogosto v bistvu za način življenja. Lahko tudi izguba dohodka in s tem strehe nad glavo a je socialna varnost po mojem mnenju le na takem nivoju da če iščeš pomoč, da ti ni treba spat zunaj.

@digitalcek Kdo bo pa to delal potem? Saj veš deficitarni poklici pa to zakaj so deficitarni. Če pogledaš mediano plač boš videl da se večina začne tam do 900. Tvoj predlog ne rešuje ničesar.

Raptor F16 ::

Shields je izjavil:

Odvisno kje. V ZDA so brezdomci tudi študenti, spijo v avtih,... V Sloveniji verjetno droge, alkohol in gre pogosto v bistvu za način življenja. Lahko tudi izguba dohodka in s tem strehe nad glavo a je socialna varnost po mojem mnenju le na takem nivoju da če iščeš pomoč, da ti ni treba spat zunaj.

@digitalcek Kdo bo pa to delal potem? Saj veš deficitarni poklici pa to zakaj so deficitarni. Če pogledaš mediano plač boš videl da se večina začne tam do 900. Tvoj predlog ne rešuje ničesar.


15 EUR/uro bruto bi bila zelo lepa plača.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Facebook dev ::

FormerUser je izjavil:

Malo off-topic, zanima me, koliko je primerno dati človeku, ki vam na dom prinese izgubljeno denarnico v kateri je 80 evrov, kartice in osebna?


Odvisno ali je to moski ali zenska. Ce ti jo prinese zenska, ji ne das nic, ker zenske so same sposobne zase skrbet in bilo izredno ponizevalno, da bi jim primaknil nekaj €, kot da tega ne morejo same zasluzit s postenim delom.

LeQuack ::

Facebook dev je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Malo off-topic, zanima me, koliko je primerno dati človeku, ki vam na dom prinese izgubljeno denarnico v kateri je 80 evrov, kartice in osebna?


Odvisno ali je to moski ali zenska. Ce ti jo prinese zenska, ji ne das nic, ker zenske so same sposobne zase skrbet in bilo izredno ponizevalno, da bi jim primaknil nekaj €, kot da tega ne morejo same zasluzit s postenim delom.


Quack !

Facebook dev ::

Mislim, da je edino pravilno, da se tudi to temo sprevrže v dvoboj o feminizmu za ali proti. Tako kot je to Hipatija storila že ničkolikokrat.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Malo off-topic, zanima me, koliko je primerno dati človeku, ki vam na dom prinese izgubljeno denarnico v kateri je 80 evrov, kartice in osebna?
Če imate kakšne domače izdelke, mu raje ponudite to. Kostanjev pire, vino, šnops, ... Bo bolj vesel in si bo bolj zapomnil, kot pa tistih 20 EUR, ki jih je predlagal @Tilen. Magari eno kavico, kratki pogovor in iskreno zahvalo za na pot.

P.S. Priporočam, da malce manj piješ, ker izgleda ne prenašaš pijače ravno najbolje... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

Se vidi, da si iz Prekmurja. Sicer se pa to ni zgodilo meni, smo se pa danes o tem pogovarjali. Žlahtnik je izgubil denarnico pred trgovino, nekdo jo je našel in prinesel na dom, ker ga ni bilo doma, je njegova sestra dala najditelju 10 evrov in se mu je zdelo, da ji ne bi bilo treba in da pošten človek ne bi vzel denarja, sploh ker mu je bilo vse spotoma.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Se vidi, da si iz Prekmurja. Sicer se pa to ni zgodilo meni, smo se pa danes o tem pogovarjali.
Dolgčas ob gledanju v grob? :)

No kot sem rekel, jaz mu ne bi dal 20EUR ali denarne nagrade, razen če bi bil kakšen brezdomec oz. bi se videlo, da bi mu prav prišel denar - vem, vem, denar vsakemu prav pride. Vseeno bi raje izbral drugo varianto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

In kaj zdaj, rabiš svetovalca? Uporabi razum in mu poravnaj stroške s prevozom.

Poštenjaki ne rabijo drugega, kot da ga povabiš naprej na kofe in klepet.

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

Malo off-topic, zanima me, koliko je primerno dati človeku, ki vam na dom prinese izgubljeno denarnico v kateri je 80 evrov, kartice in osebna?


Dal bi mu 50 iz principa in litrco domačega.

Koliko skrbi je prihranil z vrnitvijo + da je bil tok pošten, ka je not pustil denar, si jih po mojem menenju zasluži. To je pač neko standardno plačilo za en dan, ki pa si ga bo zapomnil in naslednjič mogoče zato ponovil vajo, če bo našel denarnico. Pomisli, koliko dela je s preklicom dokumentov, pridobivanjem novih itd. itd.

V bistvu bi mi bilo takrat pomembno samo to, da so vsi dokumenti in kartice spet pri meni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Društvo, pri kateri banki račun

Oddelek: Loža
326230 (1684) Tsunamii
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813055 (8308) gruntfürmich
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512450 (9523) shotalick
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367546 (6398) Grumf
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385114 (3879) Mipe

Več podobnih tem