» »

Beračenje pred trgovinami

Beračenje pred trgovinami

««
«
1 / 9
»»

Master_Yoda ::

Je se kdo drug opazil porast beracenja pred trgovninami ? Skoraj vsaki dan ko grem mimo trgovine je zraven nekdo ki prosi za denar ob vhodu/izhodu. Danes je bila zenska srednjih let, ki vsakemu rece da ji naj pomaga, da je za otroke. Sem govoril z nekom in naj bi bila tam ze cel teden.

Ce predpostavimo, da je na socialki, ter ima minimalno 3 otroke (rekla je otroke v mnozini, ne ednini oz.dvojini) je to cca. 400 EUR, + cca. 100 eur po otroku ce je v najnizjem dohodkovnem razredu. To je 700 EUR, brez kakrnekoli predpostavitve da ima partnerja ki ima tudi minimalno 400 eur socialke zraven. Medtem ko imamo upokojence s 300-400 eur penzije.

Jim vi date kaj ? So to profesionalni beraci, kot pred leti iz romunije, etc. ki pac delajo novo rundo po sloveniji, z novim improvanim "think of the children" skriptom ?
Dovie'andi se tovya sagain.

K0l1br1 ::

Pravega reveža vidiš v oči. Profiče tudi. Stare zverižene nončke, ki vse krevljaste komaj stojijo, potem pa, ko mislijo, da jih nihče ne vidi, lepo vzravnano do kombija pa hop noter, tudi.

Evolve ::

Pošljem jih na zavod za zaposlovanje (ali pa u ku*ac), odvisno kako nadležni so.

Dajam nič, ker tudi meni ni noben nikoli nič dal.

to so navadne zgube, vsi imajo enako taktiko. Slike nekih otrok na papriju, papir kjer zbirajo podpise,...

Master_Yoda ::

Ja saj, delovala mi je bolj kot profi - nimam specificnega razloga ampak samo feeling.
Dovie'andi se tovya sagain.

Raptor F16 ::

Narkomani in žicarji.

Pomisli, koliko ljudi vsak dan ogovori in kolikšen je izplen. Če vsak da vsaj pol eur je to pri 100 ljudeh v enem dnevu 50EUR marsikdo take NETO plače nima.

In če govoriš za Ljubljano, tam je neka baba v poznih tridesetih ki jo je bilo prej po vseh parkirplacih dost, pa vsakič z drugim izgovorom prišla težit ljudem. Enkrat me je v centru skor na kolenih orosila ker kao nima za hrano ker ji regresa niso dal v službi, jst tam sam pr seb: WTF ti niti enega dne delovne nimaš...

Za kaj gre ta denar. Po mojem za drogo in pijačo. Glede na to kako povoženo izgleda v obraz.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Tam kamor jaz zahajam so samo moški, ki obenem ponujajo kralje ulice. Včasih jim dam kaj, ampak večinoma plačujem samo s kartico, tako da, tudi če bi hotel jim ne bi mogel dati. Zadnjič sem kupil kralje ulice in pustil še nekaj drobiža, ker vidim tistega moškega skoraj vedno, ko grem v trgovino. Sicer sem takoj videl "heroin eyes", ampak kaj, ko se mi vseeno smili.

Kar depresivna reč, verjamem pa, da obstajajo tudi huligani. Ampak kot sem rekel, glede na to, da v mojih primerih prodajajo kralje ulice gotovo ne fejkajo.

Sem pa opazil pri BTC-ju, ko je neka kao gluhonema punca hodila okrog z blokom. Prosila je za osebne podatke in podpis ter seveda donacijo za društvo. Po hitrem Googlanju se je izkazalo, da gre za fejk zadevo. Tudi okoli faksov bi se naj sprehajali in prosili vsaj 10 €.

@OP Počakaj december, kaj bo šele takrat.

Raptor F16 ::

Cruz je izjavil:

Tam kamor jaz zahajam so samo moški, ki obenem ponujajo kralje ulice. Včasih jim dam kaj, ampak večinoma plačujem samo s kartico, tako da, tudi če bi hotel jim ne bi mogel dati. Zadnjič sem kupil kralje ulice in pustil še nekaj drobiža, ker vidim tistega moškega skoraj vedno, ko grem v trgovino. Sicer sem takoj videl "heroin eyes", ampak kaj, ko se mi vseeno smili.

Kar depresivna reč, verjamem pa, da obstajajo tudi huligani. Ampak kot sem rekel, glede na to, da v mojih primerih prodajajo kralje ulice gotovo ne fejkajo.

Sem pa opazil pri BTC-ju, ko je neka kao gluhonema punca hodila okrog z blokom. Prosila je za osebne podatke in podpis ter seveda donacijo za društvo. Po hitrem Googlanju se je izkazalo, da gre za fejk zadevo. Tudi okoli faksov bi se naj sprehajali in prosili vsaj 10 EUR.

@OP Počakaj december, kaj bo šele takrat.


Teli gluhonemi takoj popihajo, ko omeniš policijo.

Očitno sem ČUDODELNIK :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

kalorijagr ::

Ne razumem, kako vas lahko tako motijo klošarji in narkomani. Vsakdo v svojem okrožju pozna ljudi in zagotovo ve, kateri so pravi kralji ulic. Ne vidim problema, da mu dam tu in tam evro. Razen, če vas je bog poslal ne Zemljo, da sodite druge ljudi? Tako kot je poslal Polozweiia. Še sreča, da ga je.

blink ::

Cruz je izjavil:



Sem pa opazil pri BTC-ju, ko je neka kao gluhonema punca hodila okrog z blokom. Prosila je za osebne podatke in podpis ter seveda donacijo za društvo. Po hitrem Googlanju se je izkazalo, da gre za fejk zadevo. Tudi okoli faksov bi se naj sprehajali in prosili vsaj 10 €.


K meni je "gluhonema" pristopila sredi Spara v Ljubljani, notri v trgovini. Na srečo poznam ta trik iz tujine, tako da sem takoj vedel za kaj gre.

bajsibajsi ::

Dam. Kaj kupijo oz. za kaj zapravijo, ne ugibam.

Ali das, ali pa ne das.

Jure14 ::

Pravilo "čez prst" je:
če te gleda v oči, ko govori, fehta zase,
če gleda dol, fehta za "gazdo".

zmaugy ::

Meni so zdi najbolj grozno v Zagrebu, kjer pred semaforjem punce stare cca 10 do 14 let prosjačijo, po možnosti s kakšnim mlajšim bratcem.
Kje so socialne službe, da jih poberejo njihovim kretenskim skrbnikom/staršem in jih pošljejo v šolo?!
Težko jim ne dam kakšnih 20-50 kun.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Utk ::

Za to ne rabiš v Zagreb, samo na Dolenjskem se vstaviš. Ne nasedaj, imajo več denarja kot ti, tisto česar nimajo, se pa ne da kupit.

harvey ::

zmaugy je izjavil:

Meni so zdi najbolj grozno v Zagrebu, kjer pred semaforjem punce stare cca 10 do 14 let prosjačijo, po možnosti s kakšnim mlajšim bratcem.
Kje so socialne službe, da jih poberejo njihovim kretenskim skrbnikom/staršem in jih pošljejo v šolo?!
Težko jim ne dam kakšnih 20-50 kun.

Pa še pranje šip, beri mazanje, je bilo tudi tam prisotno in to precej nadležno. Raje daš, da ti ne perejo šip :))
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

zmaugy ::

Na to sem pa agresivno alergičen, sem tudi že koga napizdil in nagnal stran od avta z grožnjo policije.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

rabelj5 ::

meni je en rekel, da zbira za vino in sem mu dal + rekel, da bi tud meni pasal kak liter

drvo ::

Ponavadi kupim kralje ulice, ta mesec sem kupil že dva enaka izvoda :). Ker se človek potrudi. Drugače ne dajem.

Glugy ::

Imamo socialno državo; ni nobene potrebe po dajanju denarja naključni osebi. Če že pa Karitasu nakažeš kej denarja; druge "humanitarne" organizacije pri nas so bolj vprašljive.

LeQuack ::

Zakaj ne gredo raje pred parlament ali pa luksuzne hotele, tam bodo več dobil.
Quack !

Machete ::

Odvisno od dneva sicer. Najraje dam pristnemu džankiju, ki se laže, da rabi za vlak do razgovora za službo, ker mu bolj polepšaš dan kot Romunki, ki mora razdrobit vse skupaj še med njene lastnike. Who cares za par eurov, bom vozil pa po omejitvah tisti dan in prišparal 150 eur. Še vedno 146 v plusu. Briga me zakaj rabi, če je na točki, da fehta, sem definitivno srečnejši od njega, ker imam roke in zdravje, da delam. Fehtarje pa kategorizirate samo kreteni, ki rabite 100 izgovorov, da sovražite nekoga in da ne date od sebe niti dreka, ker ga raje požrete spod sebe. Potem imate še 100 izgovorov kako so v društvih za pomoč sami prevarantje. Navadni brezvezniki, polni enih strahov in obsojanja, ker ne veste, da črnci, džankiji, pedri, muslimani in transgender židinje gnijejo v zemlji isto, kot boste vi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuall ::

Jaz jim ne dajem, jih pa kar rad vidim, ker so zanimivi pa še dan mi polepša dejstvo, da gre še komu slabše kot meni. Po drugi strani pa me zamori, ko pomislim, kako lahko človek uniči svoje telo s samodestruktivnimi akcijami. V centru leži en klošar ves skrivljen, glavo čist dol drži, od mamil itak. Pol si pa predstavljam, kako bi lahko ta isti človek bil zdrav kot dren in užival življenje na polno, če bi le sprejel drugačne odločitve v preteklosti, če bi znal mau bolje predvidet prihodnost in če bi se imel raje, ne pa se uničeval, kot to ljudje zelo radi delajo.

gruntfürmich ::

raje dam kakšnemu sončku in podobnim ustanovam. žicarjem pa samo takim za katere ocenim da 'zares' žicajo in da so slovenci.

načeloma pa ne dajem
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

in da so slovenci.
Bom začel spraševat, če so Slovenci - in če bodo rekli da so, ne bom dal nič, bom rekel, naj počakajo na kakega nacija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

gruntfürmich ::

svobodno se odloči...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

svobodno se odloči...
Komaj čakam, da se bo tisti, od katerega je odvisno tvoje življenje, odločil narobe zato, ker si se rodil v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

;-) ::

Vcasih kupim kralje ulice in izvoda ne vzamem...se nikoli nisem niti nevem o cem se pise notri.

Raznim tujcem ki sedijo na kolenih pa ne dam in mi grejo na zivce. Neprijetno je iti mimo njega, neprijetno se pocutim ko grem ven... Jaz tega nebi dovolil.

spegli ::

Dam z veseljem. Lahko se zgodi vsakemu.

Gagatronix ::

Pred trgovino blizu mojega doma pogosto nek mladenic ponuja Kralje Ulice. Seveda z izkaznico in "po reglcih". Takemu z veseljem stisnem par eur v roko, pa tudi revijo rad preberem. Dosti prispevkov na temo brezdomstva in povezanih socialnih tematik, pa tudi zanimive izpovedi prodajalcev (in ne, niso vsi brezdomci, marsikdo si s prodajo prisluzi kak dodaten evro) in podobne zgodbe. In skoraj ne mine izdaja Kraljev, da ne bi v njej tudi Tereza Vuk imela kake kolumne, njo mi je vedno zabavno brati.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

svobodno se odloči...
Komaj čakam, da se bo tisti, od katerega je odvisno tvoje življenje, odločil narobe zato, ker si se rodil v Sloveniji.
vem da uživaš v trpljenju drugih, še posebej če se ne odločijo tako kot se tebi zdi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

vem da uživaš v trpljenju drugih, še posebej če se ne odločijo tako kot se tebi zdi...
Manj kot ti, oziroma zgolj ko je treba podati pomembno družbeno koristno lekcijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

Odvisno od dneva sicer. Najraje dam pristnemu džankiju, ki se laže, da rabi za vlak do razgovora za službo, ker mu bolj polepšaš dan kot Romunki, ki mora razdrobit vse skupaj še med njene lastnike. Who cares za par eurov, bom vozil pa po omejitvah tisti dan in prišparal 150 eur. Še vedno 146 v plusu. Briga me zakaj rabi, če je na točki, da fehta, sem definitivno srečnejši od njega, ker imam roke in zdravje, da delam. Fehtarje pa kategorizirate samo kreteni, ki rabite 100 izgovorov, da sovražite nekoga in da ne date od sebe niti dreka, ker ga raje požrete spod sebe. Potem imate še 100 izgovorov kako so v društvih za pomoč sami prevarantje. Navadni brezvezniki, polni enih strahov in obsojanja, ker ne veste, da črnci, džankiji, pedri, muslimani in transgender židinje gnijejo v zemlji isto, kot boste vi.


Ti kar. Če kdo misli, da jaz "pare serem" ga bom k tebi napotil.

Zagotovo si ob tisti histeriji okoli Krisa vsem v obraz vsiljeval da morajo dat denar sicer jih čaka 100let nesreče in enosmerna v pekel.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Stikalo ::

Sam bi tudi žical, samo ne vem a bi mi kdo kaj dal?

Sem bil enkrat v centru v LJ na malici. Vmes ko pojem sendvič (5 min), je nek 30 letnik na krtonu dobil okoli 6 € neobdavžene gotovine v kovancih. To je takoj recimo 30€ na uro (neobdavčeno), komot lahko delam 10 ur na dan, to je 300 €/dan. MEGA

2dark ::

Stikalo je izjavil:

Sam bi tudi žical, samo ne vem a bi mi kdo kaj dal?

Sem bil enkrat v centru v LJ na malici. Vmes ko pojem sendvič (5 min), je nek 30 letnik na krtonu dobil okoli 6 € neobdavžene gotovine v kovancih. To je takoj recimo 30€ na uro (neobdavčeno), komot lahko delam 10 ur na dan, to je 300 €/dan. MEGA


To je neumna računica, da boš dobil 30€ na uro. Ljudje ne marajo žicarjev.

Shields ::

Kralji ulice je depresiven cajtng. Zelo redko doniram, nazadnje Julija staremu beraču na bergli v Reki, ker je sam prišel do mene in mi ponudil pomoč in me usmeril v pravo smer. Sicer sem dal le 10kun ker je bil to najmanjši bankovec ki sem ga slučajno imel

spegli ::

Neobdavčeno je dobil 1 EUR. Zemlja prosim ustavi se da izstopim.

kuall ::

Shields je izjavil:

Kralji ulice je depresiven cajtng.


Mah pišejo ga ljudje nižjega sloja, zato ni ne vem kakšne kvalitete, govora je o drogah in bolezni veliko si predstavljam. Klošarjenje je ena velika depresija.

Shields ::

Veliko je preklinjanja, blodenj (dejansko), eden je v rubriki klel tiste, ki ga ignorirajo ko jim hoče prodat ta časopis.

@Spegli Bolje kot nič, imel sem le še po 100 in 200 kun. V bistvu je to čisto moja stvar, ne vem kaj te matra

Gagatronix ::

Poznam kar nekaj osebkov, ki imajo univerzitetno izobrazbo, pa so zaradi tezav z mentalnim zdravjem (in zaradi stigme, ki je se vedno prisotna glede le-tega) pristali na ulici. Ni vsak "klosar" zapit bizgec z osnovno solo.

zmaugy ::

jype:

"Šenkam, ker lahko, pa ker jih nacisti tako sovražijo, torej morajo nekaj delat prav"
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zobnik ::

Ne dam. Ima vsak zdrav priložost da si vsaj normalno ustvari življenje poleg tega pa imamo socialno državo, če kdo ni ravno popolnoma zdrav pa še vedno normlano hodi, govori.
Izvzeti so invalidi. Teh nikol ne obstojam.

Pika na i ::

"Ne sodite, da ne boste sojeni."
Da vas spomnim, pa sebe seveda tudi.

Gagatronix ::

Tistim ki ste glasni samo zelim, da se nikdar ne znajdete v taki situaciji. Twice the pride, double the fall.

Shields ::

Jaz osebno ne bi beračil ali prodajal Kraljev ulice v nobeni situaciji.

zmaugy ::

Shields je izjavil:

Jaz osebno ne bi beračil ali prodajal Kraljev ulice v nobeni situaciji.


Zarečenega kruha...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Shields ::

Se dovolj dobro poznam da lahko rečem kaj takega.

Miki N ::

Prepoznavanje lažnih beračev spada med klasične "ulične veščine", podobno kot prepoznati v večjih mestih, da se približuješ slabim delom, opaziti tolpe ipd. Pozabite moraliziranje, gre za družbeno spretnost, ki jo je dobro obvladati v urbanem okolju iz splošnejših razlogov. Kot trening.

Pika na i ::

Shields je izjavil:

Se dovolj dobro poznam da lahko rečem kaj takega.

Je bolje krasti?

Evolve ::

Pika na i je izjavil:

Shields je izjavil:

Se dovolj dobro poznam da lahko rečem kaj takega.

Je bolje krasti?


zavodi so polni del... tako da ne vem kaj ti blodiš

Pika na i ::

Evolve je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Shields je izjavil:

Se dovolj dobro poznam da lahko rečem kaj takega.

Je bolje krasti?


zavodi so polni del... tako da ne vem kaj ti blodiš

A je kdo kaj tebe vprašal?

Shields ::

Pika na i je izjavil:

Shields je izjavil:

Se dovolj dobro poznam da lahko rečem kaj takega.

Je bolje krasti?


Ne vem kaj se ti zdaj vžigaš, vse drugo bi počel, pa če magari zasejem ganđo in jo potem prodajam rogovcem, delam usrane šihte,... raje se fentam v glavnem
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Društvo, pri kateri banki račun

Oddelek: Loža
326231 (1685) Tsunamii
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813057 (8310) gruntfürmich
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512453 (9526) shotalick
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367548 (6400) Grumf
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385115 (3880) Mipe

Več podobnih tem