» »

T2 ponudnik in domače omrežje

T2 ponudnik in domače omrežje

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Verjetno je o tem bilo pisanega že precej a nikjer ne najdem. Doma imam stacionarni računalnik ter mrežni tiskalnik/skener, ki sta s kablom povezana direktno na modem od T2. Prenosni računalnik se povezuje brezčično. Vzpostaviti želim omrežje. IP naslove in ostalo imam obkljukano, da se pridobijo samodejno. Omrežje deluje ampak težava je ta, da ko prižgem prenosnik ne morem takoj dostopati do stacionarnega računalnika. Šele po nekaj klikih in sporočilih, da je nakaj narobe z omrežjem, me potem spusti naprej.
Težava je še večja, ker ob hitren skeniranju skener ne more dostopati do prenosnega računalnika (s klikom na gumb na skenerju bi moralo skeniran dokument avtomatsko spraviti na računalnik med moje dokumente). Šele ko vzbudim omrežje lahko potem uporabim to hitro skeniranje, ker šele potem skener lahko dostopa do prenosnega računalnika.
Ali lahko kdo pomaga, kako to pravilno nastaviti?

Hvala.

Fsegula62 ::

Imaš T-2 inbox ali svojo opremo?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Freakylion ::

Nimam nobenega svojega switcha ali routerja. Tiskalnik ter stacionarni računalnik na kablu direktno v T2-jev modem/router. Vklopljen tudi wireles, preko katerega se povezujem s prenosnim računalnikom.

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Tole je zelo nenavadno, kateri model inboxa imaš? (t-2 opremo)
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Han ::

Kateri OS je na računalnikih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Freakylion ::

Na obeh računalnikih je windows 10 pro
T2 inbox prepisano iz original škatle:
Model Name: InnboxF60 HGW FTTH SFP AC

Freakylion ::

Tole mi javi.
Potem pa malo počakam in še parkrat kliknem pa lahko dostopam. Ko se mreža vzpostavi lahko tudi skeniram. Če pa te mreže nekako ne "vzbudim" pa ne morem skenirati.

Zgodovina sprememb…

Han ::

V polknih nastavi gesla za uporabnike.

Freakylion ::

A to naj bi pomagalo?
Jih pa ravno nočem, ker vsi uporabljamo te računalnike.

mzakelj ::

Saj lahko nastaviš autologin za določenega userja pa je. Pa bodo vsi uporabljali brez da bi vedeli da je ac v resnici pod geslom

SeMiNeSanja ::

Pri Inbox-u moraš tudi malo paziti, ker so nekateri porti NAT-ani, nekateri pa so lahko tudi bridge-ani. Vendar to (povezava na napačni port) v tvojem primeru očitno ni problem, saj bi sicer dobil javni IP naslov in tudi po 'prebujanju' nebi prišel do ene ali druge naprave oz. računalnika.

Bistveni problem pri tebi je v tem, da v domačem omrežju nimaš DNS in/ali WINS strežnika, kot bi ga imel v podjetju. Na voljo imaš le javni DNS, kateremu pa se ne sanja za poimenovanja tvojih lokalnih računalnikov.

Tako potem računalnik, ki se želi povezati na drugega, najprej preveri cache. Ker si ga ravnokar prižgal, je cache prazen. Nato poskusi vzpostaviti povezavo z WINS strežnikom - ki ga nimaš. Nato se v omrežje zadere "ali je tukaj kakšen računalnik z imenom XYZ?". Če ne dobi takojšnega odgovora, to poskusi še 2x, predenj obupa. Nato gre preverjati, če imaš morda lokalno lmhosts datoteko. Ker imaš prazno, preveri, če si morda vklopil uporabo DNS-a za razreševanje Windows imen. V tem primeru preveri lokalno hosts datoteko, če imaš notri zapis za iskani računalnik. Nato kontaktira še javni DNS strežnik, če morda ta kaj ve o IP naslovu iskanega računalnika.

Skratka kar lepa kača poskusov, ki se iz nevem katerega razloga v štartu nekje zatakne pri tistem "dretju v omrežje", ki je trenutno tvoja edina metoda razreševanja (ki pa je uspešna po ponovnem poskusu).

Če hočeš zadevo naresti bolj zanesljivo, boš moral za tiste računalnike, na katere se povezuješ, definirati statične IP naslove, te pa vpisati v lmhosts datoteko.

Statične naslove definiraš bodisi neposredno na napravah (smiselno za stalno - žično povezane naprave) in/ali preko DHCP rezervacije (smiselno predvsem za mobilne naprave, ki se povezujejo preko WiFi).

lmhosts datoteko najdeš tam, kjer je tudi hosts datoteka, v mapi \Windows\System32\drivers\etc\

Da bi jo lahko urejal, moraš odpreti beležko kot administrator.
Zapisi, ki jih dodaš na dnu (vse kar je na vrhu pusti - je takointako zakomentirano in služi kot 'plonkec') so precej podobni zapisom, kot se jih vpisuje v hosts datoteko. Vendar pa bi v tvojem primeru dodal #PRE za imenom, da te zapise prednaloži in so zato hitreje dostopni.
Npr.:

192.168.111.11 XEON #PRE
192.168.111.15 ASUS #PRE
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Meni drug PC, ki ima shared folder, najde takoj po vklopu. (kako hitro pač lahko vtipkam v explorer)

Sicer gre za user z geslom, ampak na serverju je drugo geslo (in ga vpraša ob povezavi).

Enako dela s prenosnikom (WLAN). Prej omenjeni PC pa je ožičen.

Bi rekel, da je na tvojem laptopu kaj čudno nastavljeno. Imaš kake dodatne programe za mrežne povezave?

Pa izpis od ukaza IPCONFI/ALL bi nam lahko pomagal. Z obeh PC, najbolje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

...... ampak na serverju.....

Na Serverju? Windows serverju? Potem imaš tudi DNS in z veliko verjetnostjo WINS, torej MORA delovati takoj brez kakršnegakoli dretja po omrežju. Precejšnja razlika.

MrStein je izjavil:

Pa izpis od ukaza IPCONFI/ALL bi nam lahko pomagal. Z obeh PC, najbolje.

No, ta primerjava je pa vedno dobrodošla.....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:

MrStein je izjavil:

...... ampak na serverju.....

Na Serverju? Windows serverju? Potem imaš tudi DNS in z veliko verjetnostjo WINS, torej MORA delovati takoj brez kakršnegakoli dretja po omrežju.

server = tisti ki streže. Vsak (client) Windows to zna.

DNS (server) seveda je, saj imam ruter, tako kot vsako domače omrežje.

Pojdimo korak po korak. IPCONFIG najprej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Joj kamen, zdaj pa mešaš prav vse v isti lonec.... tako OP-u ne bo pomagano.

Router običajno ni DNS server. Če že, potem je običajno zgolj DNS forwarder. Ne bom trdil, da noben router ne more biti DNS strežnik, ampak je že tako, da je to prej izjema, kakor pravilo (kateri router imaš, da ima implementiran DNS strežnik?).

Če v zvezi z Windows govoriš o serverju, pa bo vsakdo pomislil na Windows Server, ne pa o nekem share-u na Windows Workstation PC-ju. Se pravi imaš na share-u drug password. Nimaš pa SERVERJA. In verjetno tudi nimaš lokalnega DNS strežnika.

Se pravi, da tudi tvoje omrežje zavisi od broadcast-ov, s katerimi Windows išče svoje sosede po omrežju.
Kot že rečeno, se ta del pri OP-u iz bog vedi katerega razloga 'zatika' in uspe šele po nekaj retry-ih.

LMHOSTS datoteka ne odpravi vzroka, zna pa blažiti simptome.
Vzroke pa najbrž nikoli ne bomo dognali.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Pa izpis od ukaza IPCONFI/ALL bi nam lahko pomagal. Z obeh PC, najbolje.

Na prenosniku takoj po vklopu, pa potem še enkrat, "ko mreža deluje".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Freakylion ::

Sem spet nazaj
To je izpis iz stacionarnega računalnika
 Xeon

Xeon



Pa iz prenosnika takoj po vklopu
 Asus takoj po vklopu

Asus takoj po vklopu



Pa iz prenosnika ko deluje mreža
 Asus mreža deluje

Asus mreža deluje



A je to normalno kako prilepi slike na tem forumu?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Freakylion je izjavil:


A je to normalno kako prilepi slike na tem forumu?

Ni.
shrani.si ne dela pravilno. Nekaj zaradi web browserjev.
Ne dela, če je slika preko HTTP, če je HTTPS pa dela. Primer:


Torej, uporabi www.imgur.com ali kakega drugega, ki uporablja HTTPS.

Glede vsebine, ne vidim nič izstopajočega.

Imaš kake programe za mrežo nameščene? Firewall-e? VPN? Ali podobno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Freakylion ::

Ničesar. Na obeh računalnikih imam Noda.

Freakylion ::

Sem še malo testiral.
Ko kliknem na drugi računalnik na mreži se mi pojavi spodnje okno.
 1

1



Potem pa kliknem na diagnosticiraj in seveda ne najde težave, ampak takoj za tem pa lahko dostopam na drugi računalnik
 2

2


Glede nalaganje slik pa imam isto težavo. Naložil sem ju na Imgur. Uporabljam pa Mozilo.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Tu moraš vpisati URL slike same, ne pa strani, ki jo vsebuje.
Torej:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Freakylion ::

https://imgur.com/McB5YVQ

Takšen link sem skopiral

 1

1



Mislim da sedaj znam :)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Napiši še rezultat ukazov (vseeno na katerem PC):

nslookup asus
nslookup xeon

Pa kopiraj besedilo, se mučit slikami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nikonja ::

vem da ne pomaga direktno s tem problemom, ampak a nebi bilo lažje kupit svoj ruter in na njemu naštimat domačo mrežo, precej bolj enostavno, zanesljivo in dela.

MrStein ::

Ja, to je nasvet za 99% situacij, sploh, če si "tehnik".
Ampak to zahteva nakup, montažo in namestitev.

Če se najde boljša rešitev, zakaj ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Freakylion ::

Oboje napisal na Xeonu (stacionarni računalnik)

nslookup xeon

Server: Gateway.Home
Address: 192.168.64.1

*** Gateway.Home can't find xeon: Non-existent domain

nslookup asus

Server: Gateway.Home
Address: 192.168.64.1

*** Gateway.Home can't find asus: Non-existent domain

SeMiNeSanja ::

Ne vem kdo si je izmislil butasto 'diagnostiko', da preverjaj nslookup za xeon in asus. Ni načina, da bi nslookup dal kaj od sebe, če nimaš lastnega lokalnega DNS strežnika.

Da bi računalnikom oz. napravam, do katerih dostopaš, dodelil statične IP naslove ali pa jim jih statično dodeljeval preko DHCP rezervacij, potem pa še napravil tista dva zapisa v LMHOSTS...to pa v celem tednu nisi uspel?

Namesto tega poslušaš butaste nasvete o nslookup-u.

Res, take imam najraje, ki se jim potrudiš natančno razložiti, kaj naj naredijo, oni pa počno vse drugo....potem as pa še čudijo, da še vedno ni nič bolje.

Ipconfig ti je lepo pokazal, da ni NOBENE razlike med stanjem 'ko dela' in stanjem, ko 'ne dela'. Torej imaš izključno broadcast problem, tega se pa rešiš z LMHOSTS datoteko - ali pa počakaš in slediš pametnim napotkom 'ekspertov' in delaš nslookup-e.... saj če dovolj časa počakaš, si sam ugotovil, da stvar 'deluje'....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ni načina, da bi nslookup dal kaj od sebe, če nimaš lastnega lokalnega DNS strežnika.

Ima ga:


Je le malo "nižje kvalitete". Jaz imam enako, pa lepo vrne rezultat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

To ni DNS SERVER - to je zgolj FORWARDER - Razliko ne poznaš? Recimo definiranje lastnih DNS Zon in zapisov?

Sem ti že zgoraj napisal, da ima mnogo routerjev implemntiran DNS forwarder (ali proxy, če ti je izraz ljubši) - redko kateri pa 'polnovredni' oz. 'pravi' DNS strežnik.
Pričakoval bi, da razumeš razliko.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Freakylion ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ne vem kdo si je izmislil butasto 'diagnostiko', da preverjaj nslookup za xeon in asus. Ni načina, da bi nslookup dal kaj od sebe, če nimaš lastnega lokalnega DNS strežnika.

Da bi računalnikom oz. napravam, do katerih dostopaš, dodelil statične IP naslove ali pa jim jih statično dodeljeval preko DHCP rezervacij, potem pa še napravil tista dva zapisa v LMHOSTS...to pa v celem tednu nisi uspel?

Namesto tega poslušaš butaste nasvete o nslookup-u.

Res, take imam najraje, ki se jim potrudiš natančno razložiti, kaj naj naredijo, oni pa počno vse drugo....potem as pa še čudijo, da še vedno ni nič bolje.

Ipconfig ti je lepo pokazal, da ni NOBENE razlike med stanjem 'ko dela' in stanjem, ko 'ne dela'. Torej imaš izključno broadcast problem, tega se pa rešiš z LMHOSTS datoteko - ali pa počakaš in slediš pametnim napotkom 'ekspertov' in delaš nslookup-e.... saj če dovolj časa počakaš, si sam ugotovil, da stvar 'deluje'....


O teh stvareh nimam pojma zato poskušam vse korake, ki mi jih svetujete. Tudi tega glede statičnih IP naslovov ter DHCP rezervacij bom poskusil. Problem je samo ta, da imam T2 preko siolove optike in T2 zaradi tega ne more brez razloga na svojem modemu vklopiti DHCP rezervacije (jim moraš pisati in navesti tehten tazlog, zakaj to rabiš). Na prenosniku pa ne bi vpisoval fiksnega IP-ja in ostalega, ker mi potem na terenu (v drugem omrežju) internet ne bo deloval. Zato še iščem kakšno alternativo, ki pa je kolikor sedaj vidim očitno ni (razen nakup routerja).

SeMiNeSanja ::

Ja, izgleda res problematično, kar se tiče DHCP rezervacij na tistih Innbox-ih.... baje kao 'ni možno' (čudna jajca...celo najcenejši router za 15€ nudi to možnost!)...

Ampak nič ne de - naslovi do xxx.xxx.xxx.99 so na Innbox-u rezervirani za statično dodeljene naslove.

To pomeni, da naprave, ki jih ne 'premikaš' oz. se uporabljajo izključno na tvojem domačem omrežju komot lahko skonfiguriraš s statičnim IP naslovom.

Tega pa potem vpišeš v LMHOSTS datoteko na prenosniku, kjer vse pustiš tako, kot imaš (ker je 'mobilen' in se priklaplja tudi na druga omrežja). Glavno, da odpreš kot admin Beležko in dodaš tisti en ali dva zapisa v c:\Windows\System32\drivers\etc\lmhosts (verjetno še ne obstaja, zato jo kreiraš, lahko pa tudi prepolonkaš iz datoteke lmhosts.sam v isti mapi).

Če boš definiral statični IP naslov, boš moral vpisati tudi netmask in gateway, kakor tudi vsaj eden DNS strežnik. To lahko vse preplonkaš iz trenutnih nastavitev, ki ti jih pokaže ukaz ipconfig/all.

IP naslov za statiko pa moraš potem dodeliti na vsaki napravi drugega in mora biti do .99 - najbolje, da pričneš z .10 za prvo napravo, .11 za drugo (če boš več kot eni dodelil statični IP naslov).

Nekoliko nerodno...a kaj češ. Pri tej količini naprav, ki jih imaš ti, to še zdaleč ni konec sveta. DHCP je fina reč za 'mobilne' naprave. Za fiksne, pa je vseeno lepo, če so na statičnih naslovih. Tako vsaj vedno veš, kaj se na določenem naslovu nahaja, kar za DHCP ne moreš trditi, če nimaš rezervacij ali pa neke druge metode identifikacije uporabnikov.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Han ::

Še najbolj enostavno je vklopit geslo (in samodejno prijavo) za uporabnika v Polknih.

Invictus ::

Kupi svoj router in pozabi na tisto IskraTel sranje brez kontrole...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Freakylion ::

Danes sem na prenosniku odprl datoteko lmhosts.sam ter jo shranil samo kot lmhosts (brez končnice). Čisto na dno sem dodal zapis 192.168.64.10 XEON #PRE
Zgleda takole



Izboljšave nisem opazil. Ko prižgem prenosnik ne morem na drug računalnik.

Potem sem poskusil še prenosniku nastaviti statični IP. Samo za probo, da vidim ali potem mreža lepo deluje. Ko sem nastavil ter kliknil naj preveri nastavitve sem dobil spodnje obvestilo. Sedaj internet dela ampak mreža pa sploh ne. Ali računalnika preko wirelesa ne morem nastaviti na fiksni IP? Recimo, da ga bom imel vedno doma na svojem omrežju....

SeMiNeSanja ::

Pa si Xeon-a nastavil na statični IP naslov? Ali si samo naredil zapis v lmhosts datoteki, ne da bi Xeon tudi dejansko nastavil na 192.168.64.10 ?

Prvo mora delovati ping na 192.168.64.10 - če ta ne deluje, tudi karkoli drugega ne bo delovalo!

Prenosnik nisi rabil prestavljati na statični IP naslov - če preveč sprememb na enkrat uvajaš, je kasneje teško reči, kje se je zataknilo, če si kaj pozabil, se kje zatipkal,... Bolje je delati manjše korake in sproti preverjati, če si dosegel kar bi moral. Seveda je pri tem dobro, da razumeš kaj si to naredil in kakšne posledice bi to moralo imeti.

Preveri še 1x "ipconfig /all" na Xeon-u, če v vsem, razen IP naslovu ustreza nastavitvam, ki si jih dobival preko DHCP (glej slike, ki si jih zadnjič prilepil).

Prenosnik na dinamiki ali statični adresi mora biti sposoben pingati 192.168.64.10, kakor tudi 192.168.64.1. Če pingaš le 192.168.64.1, ne pa tudi .10, potem je nekaj šlo narobe pri definiranju statičnega IP naslova na Xeon-u.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Freakylion ::

Šel sem počasi. Najprej nastavil IP na xeonu kot slika spodaj.



Nato sem vpisal podatke v lmhosts na prenosniku. Ko sem ga znova zagnal ni našel mreže. Šele po nekaj klikih.

Šele nato sem poskusil nastaviti fiksni IP tudi na prenosniku.

SeMiNeSanja ::

In prenosnik ni neki 'ekstra počasni', da bi se mogoče še zaganjali servisi, ko že poskušaš vzpostaviti povezavo?

Mogoče pa samo potrebuje svoj čas, da zaključi 'zagon'?

Kako gre z pingom na 192.168.64.10 takoj po zagonu? Ta predvidevam, da deluje?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Freakylion ::

Prenosnik mislim da ni ravno extra počasen, ni pa tudi hiter. Procesor je I5, 8Gb rama
Imam pa težavo z enim gonilnikom, ki ga nikakor ne uspem dobiti. Mislim pa da naj bi bil nekaj povezan z mrežno kartico. Ali imam prav? Ali lahko to nagaja?



Na mrežo pa ne pridem tudi po 5 minutah. Nato pa malo poklikam in gre. To bi še že preživel.
Največja težava je, da iz skenerja ne morem skenirati direktno na računalnik (v moje dokumente), ker ga skener ne doseže.

LP

Če želim da ga skener doseže, moram najprej s stacionarnim računalnikom doseči prenosnika, šele nato ga doseže tudi skener. S stacionarnim računalnikom moram parkrat poklikati, da ga "zbudim".

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Pa si ti kdaj priklopil ta PC preko kabla? Se tam kaj lepše obnaša?

Vsekakor je tole zelo zelo čudno obnašanje. Se pa bojim, da problem ne bo rešen z nakupom lastnega routerja, ne glede na to, kako vrhunski bi ta bil.

Mogoče bi se ti splačalo malo pobrskati v sistemskem event logu, oz., da nekoga najdeš, ki se malo bolj spozna, in ga prosiš, da se malo zakoplje v sistemske loge. Ponavadi se tam notri najde marsikateri namig na vzroke za tovrstno neobičajno obnašanje.

Druga opcija je bolj radikalna - reinštalacija Windows-ov in držanje fig, da bo po ponovni namestitvi zadeva končno delovala kot bi morala že ves čas.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Sem prenosnik priklopil na kabel ter ročno nastavil IP-je (kot pri stacionarnem, samo IP za eno cifro višji). Takoj po zagonu se skener poveže na prenosnik ter lahko skeniram. Prav tako takoj pridem na stacionarni računalnik. Nekaj se zatika samo pri brezžični povezavi.

LP

Lonsarg ::

Jaz sem že dva HPja serije G1 250 WiFi rešil edino tako da sem vgrajeni WiFi disablal in namesto tega nek USB stick WiFi za 1€ iz Ebaya priklopil. Enostavno neke težave z driverji na W10, HP nesposoben.

Sicer moje težave so bile drugačne (WiFi zaštekal, potreben restart). Ampak se ne bi čudil da je vzrok isti, slabi W10 driverji.

hojnikb ::

ce ma m.2/mpcie wifi, lahko tega menjas interno
#brezpodpisa

Freakylion ::



A kdo ve za katero napravo manjkajo gonilniki?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Klikni na podrobnosti in tam "Hardware Ids" in po tistih številk poguglaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naprava na mreži ni dosegljiva samo na enem strežniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
141796 (1412) Egii
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404906 (3312) seba-beba
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241782 (1549) Invictus
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172834 (1850) Cervantes
»

Statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
243793 (3466) vratar

Več podobnih tem