» »

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje

1
2
3

tikitoki ::

Lahko se ustanovis nacionalni park in zacnes pobirati 50 EUR vstopnine. Sicer ne mislim, da je to pametna resitev. Sam bo ziher vsec dolocenim osebam.

Utk ::

Komot. Dejmo razglasit čez celo Slovenijo 30 nacionalnih parkov in za vsakega pobirat 50 evrov vstopnine.

gruntfürmich ::

meni je vseeno kaj bodo zaračunali in kaj bo zastonj, vidim pa da ne vidite zakaj je gužva da že na avtocesti v radovljici stojiš in potem brezveze nergate da je gneča...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ivana3 ::

Cruz :: danes, 09:44:04
A vi res toliko date na prijaznost?

Jaz bi raje kot prijaznost uporabila izraz odprtost ljudi. Npr., če me turist vpraša za info, mu povem, pa potem rada še kaj z njim spregovorim, morda tudi pohecam ..... Ampak, si upam trditi, da ta drugi del gre povprečnemu Slovencu težko z jezika. Odprtost se najbolj čuti na Primorskem, oni to znajo.

Slovenija je majhna in ravno na tem bi jaz gradila zgodbe.

Pa poglejmo primer Postojnske jame, lahko bi na grobo rekla, da sem prihaja raja. Kolone poleti in pozimi. Iz medijev vemo, da sta Batagelj in Postojnčani na bojni nogi in malo bolj pozornemu turistu to ne uide. V trgovinah s spominki ne najdete lastnika domačina, tudi nekičastega spominka težko najdeš. Ali pa primer, ko vprašaš zaposlenega na blagajni po info izven dosega PJ, ti pove, da teh informacij ne dajejo, tista bolj pozorna ušesa pa slišijo: Ne smemo dajati!.

Drugi primer so Škocjanske jame. Čuti se prisotnost povezav TD in zavoda. Domačini nasploh dihajo s turizmom. Zame bi lahko bil to primer petičnega turizma. Seveda za tiste, ki znajo opazovati naravo in jo začutiti. Mir, blagodejnost, skriti neokrnjeni kotički ... čuti se duša kraja in domačinov seveda manjka še kakšna nadgradnja v ponudbi.

Bi pa vprašala tiste, ki vse počez kritizirate slovenski turizem, ali ste zadovoljni sploh sami s sabo?

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:

meni je vseeno kaj bodo zaračunali in kaj bo zastonj, vidim pa da ne vidite zakaj je gužva da že na avtocesti v radovljici stojiš in potem brezveze nergate da je gneča...

Če v 20 letih ni nihče sposoben naredit izvoza z avtoceste in cesto mimo Bleda, je to dokaz, da je Bled top svetovna turistična destinacija, kjer vsi komaj čakajo, da bojo plačali 100 evrov za slikanje gradu? Meni je to bolj dokaz nesposobnosti, in če taki talenti se spravijo "urejat" še turizem, sigurno ne bo nastalo nič dobrega. Niti za njih niti za nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Komot. Dejmo razglasit čez celo Slovenijo 30 nacionalnih parkov in za vsakega pobirat 50 evrov vstopnine.


Lahko, bomo, k a Afriki. Korupcije imamo ze skor tolk.

Cruz ::

Ivana3 je izjavil:

Cruz :: danes, 09:44:04
A vi res toliko date na prijaznost?

Jaz bi raje kot prijaznost uporabila izraz odprtost ljudi. Npr., če me turist vpraša za info, mu povem, pa potem rada še kaj z njim spregovorim, morda tudi pohecam ..... Ampak, si upam trditi, da ta drugi del gre povprečnemu Slovencu težko z jezika. Odprtost se najbolj čuti na Primorskem, oni to znajo.
To je vse zelo odvisno od osebe, kraja, časa in konec koncev turista s katerim komuniciraš. Tudi jaz sem se že nekajkrat pošalil, ko me je nekdo ustavil v Ljubljani, nekajkrat pa nisem imel časa/volje za klepet pa nisem nadaljeval pogovor.

Kar se tiče odprtosti, mislim da smo v Prekmurju dobri gostitelji in dobro poskrbimo za goste. Problem je, da ni turističnih točk. Da bi mi imeli Gorenjske pokrajine na voljo... :) Samo potem se spet vprašaš, če bi toliko turizma izboljšalo samo okolje ali poslabšalo.

V Škocjanskih jamah še nisem bil - vem, žalostno! Bom moral preveriti, morda imaš prav glede tega. Se mi zdi, da je podobna situacija kot Bled in Bohinj, a ne?

m0LN4r ::

Cruz je izjavil:

A vi res toliko date na prijaznost? Jaz načeloma to ne razumem. Seveda se spodobi, da te nima za osla, ko si gost, ampak da pa bi od natakarice pričakoval nasmeh in vse to pa se mi zdi nepotrebno. Plus je, ni pa nujno. A vam je ta fejk nasmeh in entuziazem res tako pomemben? Mene boli k za to in ne vpliva na moje počutje, če je kdo črnogled do mene. Opažam pa pri kolegih, ki so prenehali hoditi v en lokal, ker se punca ni smejala njihovim šalam in se hecala z njimi.

V kvalitetnem gostinstvu oz. bilokje imas ljudi, ki svoje delo opravljajo z veseljem in nasmeskom brez kakrsnega koli fejkanja in to delo opravijo profesionalno.
Problem prinas je, da je preogromno ljudi zaposlenih samo da oddela svojih 8 ur, slabo placanih in delo, ki ga opravljajo sploh ne opravljajo z veseljem in jih ne zanima. Poznam hotelirja iz skotske, je madzar in njemu je to delo veselje. Se doma pazi, da je vse tip-top se mu takoj vidi, da je za to delo bil solan in mu je mar do tega.
Pri meni je isto, jaz svoje delo opravljam z veseljem in gledam na detajle, da jih opravim cim boljse, glede nadrejenih pa bi lahko gledal v luft in pljuval po strankah, kot to nekateri drugi delajo, ker se jih ne ljubi.
Mislim stem se ne strinjam, noben nikogar ne sili, da dela kjer pac dela. Ce ti pac gostinstvo, turizem ali karkoli od tega ni vsec in ne mores biti prijazen, vesel do svojih strank, potem pac nisi za ta posel, idi naprej, ker te bo povozila konkurenca.

Jaz zadnje case pri storitvah vedno vec dam na prijaznost in sposobnost, pa magari stane mal vec, zato ker se potem sam ne rabim jebat z nicemer. Od zavarovalnic, do hotelov, do nakupovanja, tam kjer se ne brigajo za svoje stranke, me vec ne vidijo, konec koncev jaz jim placam za to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ivana3 ::

Cruz :: danes, 12:36:08
V Škocjanskih jamah še nisem bil - vem, žalostno! Bom moral preveriti, morda imaš prav glede tega. Se mi zdi, da je podobna situacija kot Bled in Bohinj, a ne?

Tako kot drugje, velja tudi v sodobnem turizmu načelo personaliziranega pristopa, t.j. prilagajanje posamezniku, kjer tega ni, jaz ne vidim prihodnosti.

Jaz sem opisala primere z mojega zornega kota. Ni pa nujno, da boš ti tako doživel ti dve destinaciji.

Crus, obisk ŠJ vzami kot izziv. Povprašaj domačine za kak skriti kotiček. Vzami si čas. Teh kotičkov je veliko, jaz sem doživljala tisto divjost, kot jo vidiš malo kje. Domačini so pa preprosti, neposredni, pristni, nekaj takega kot v Prekmurju ja :)

Sicer ne vem kako ŠJ poslujejo sedaj, jaz sem spremljala razvoj pred leti. So vpisani v seznam Uneska in imajo posebno strategijo razvoja. Ne želijo preseči št. turistov. Ta področja zelo dobro poznam.

m0LN4r ::

2dark je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Na Bledu je župan in mestni svet sama mafija, zjebal ga bodo do konca, potem bo mesto duhov ko bo prepozno.



Bled beleži vsako leto rekordne obiske. To je bolj tvoja želja očitno. Turistov tok, da je že banalno.

m0LN4r je izjavil:



Slovenija izpusca tudi ogromne "moderne" nacine turizma, kot ga to ponujajo, skor vsi drugi evropejci, da gres na neko dirkalisce dirkat. Pa to je guzva nonstop, dnara kot dreka itn. Mi pa imamo problem, ker sosed mirko nemre spat, ker je prevec glasno,


V redu. S tem, da moraš ti osebno doživljensko živet zraven steze. Upam, da se boš dobro počutil, ko boš poslušal hrup.

Hrup poslusam:
- zvonce zvonikov vsako jebeno uro, ob porokah, pogrebih, masah
- nenormalne kolicine traktorjev, motornih zag, kosilnic, puhalnikov listja, vrtanja, stemanja pri sosedih
- zdiranje navijacev na nogometnih tekmah, pa je kr dalec
- zdiranje otrok/dojenckov, makjemi je to tecno

ce bi blo 5km od tukaj dirkalisce, za tistih nekaj ur na vikend me sploh nebi motilo, verjetno bi se z veseljem sprehodil do tam in pogledal zadevo,
ampak tako kot znajo sosedi zganjat hrup po cele dneve za brezveze je bolj motece, sploh neves kak tecno je ko imas sosede z psi, pa enim tecnim papagajem, ki ce ima odprto okno tuli kot sirena na momente, da moram jaz okna zapirat, pa je 20 metrov zracne linije.

Tako da ne jamrajte o nekem namisljenem hrupu, zravn pa sami zganjate vecji hrup

V primeru postavitve dirkalisca, 2-3km od kaksnega kraja obdan z zvocnim zidom in grmovji, bo stvar se vedno bolj znosna, kot hrup ki ga vascani med sabo izvajate v neposredni blizini.

Kaj poslusam zadnje par dni? Cirkularko, ker vsaj jebeni si doma zaga drva zdaj pred zimo in ko je en koncal, mislis da si se resil pa drugi sosed nazge neko sranje.

Resno no, avtocesto se slisi samo zvecer, ko je vse tiho in si zunaj, ter pozorno poslusas na terasi, pa je 2km oddaljena in ni obdana z zvocno izolacijo. Pa mi lahk verjames, da tukaj (Dingolfing) ni malo prometa na avtocesti.

gruntfürmich je izjavil:

Utk je izjavil:

Če hočemo it enkrat na par let v Bohinj ali na Bled, ne pomeni, da hočemo tam plačat in pokupit vso sranje, ki se ga nekdo spomni prodajat za trojno ceno. Mene sicer tam v poletju več ne spraviš, ampak tudi ti ljudje, ki prihajajo, ne pomeni, da bi prišli, če bi bli prisiljeni zapravit 100 evrov po glavi na dan. V bistvu verjetno ne bi bilo več skoraj nikogar.

ne dojameš da je PREVEČ ljudi ki bi radi šli na takšne destinacije. nič ne dojameš. zato je potrebno nekaj narediti da se znebiš takšnih ki delajo gužvo, in prvi ukrep je dvig cen in vsega kar pritiče da se zastonjskarski folk ne odloči sploh iti na te destinacije. ker je PREVELIKA GUŽVA.
štekaš?

Kaka guzva neki? Si ze bil v avstrijskih alpah? V eni uri se obrne tolko turistov, kot v sloveniji na bledu en dopoldan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Tako je. Namesto, da bi razmišljali kako obrnit še 3x več ljudi, razmišljajo kako zmanjšat ljudi na 1/3, ker se jim ne da jebat z njimi.

m0LN4r ::

Ja pac slovenski turizem in marsikaj se zadovolji z "good enough" ali manj, ter redko se pogleda iz druge perspektive, rajsi se trmasto vzraja pri starem in isce izgovore za spremembe in kot ze omenjeno zgoraj so velik del teh problemov razni lobiji in lokalci, ki jim vsaka sprememba smrdi. Da pa bi povezali, vec storitev in boljse storitve z vec turistov, vec denarja, vec delovnih mest, eh, kdo pa to rabi.

Le kako za boga to uspeva sosedom (proti severi evrope seveda) kjer obracajo bistveno vec turistov vseh slojev, od zastonjkarjev, ki papcajo sendvice pa do tistih, ki v gostilni pustijo nekaj stotakov. Le kako se najde mesto za vsakega in zadeve funkcionirajo. Se hostli so ponekod bolj zrihtani, kot nasi hoteli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

meni je vseeno kaj bodo zaračunali in kaj bo zastonj, vidim pa da ne vidite zakaj je gužva da že na avtocesti v radovljici stojiš in potem brezveze nergate da je gneča...

Greš s kolesom, pa ni gužve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

meni je vseeno kaj bodo zaračunali in kaj bo zastonj, vidim pa da ne vidite zakaj je gužva da že na avtocesti v radovljici stojiš in potem brezveze nergate da je gneča...

Če v 20 letih ni nihče sposoben naredit izvoza z avtoceste in cesto mimo Bleda...

kam mimo bleda, če vsi grejo na bled? naprej je cesta prazna.

m0LN4r je izjavil:

Kaka guzva neki? Si ze bil v avstrijskih alpah? V eni uri se obrne tolko turistov, kot v sloveniji na bledu en dopoldan.

ampak tam verjetno ni takšnega mesta, ki ima že za normalen tok življenja gnečo, kaj šele dodatni turisti?
nič ne rečem da je slabo poskrbljeno za masovni turizem, ampak vseeno so nekje meje. sj tudi na drugih atrakcijah po evropi imaš gnečo in dolge kolone avtomobilov, ampak tu pa je še dodatno ker je dokaj malo mesto in vsak želi vanjga. problemi vseh mest s turisti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

kam mimo bleda, če vsi grejo na bled? naprej je cesta prazna.

Od avtoceste do Bleda, 4 pasovnica po potrebi, obvoznica mimo Bleda ali pa na razne konce Bleda (niti približno ne grejo vsi ravno v center, z veseljem se bi ga večina izognila). Potem 4 pasovnica ne bi bila potrebna, ker ni spet toliko avtov, samo v centru se zabaše, da vse stoji.

digitalcek ::

Ljudje, ki nimajo, ali NOČEJO dati za neko uslugo (kosilo, nočitev, karkoli) pravo, primerno ceno, od katere potem lastniku/ponudniku tudi nekaj ostane, žal prevladujejo v veliki večini.

Le redki ljudje (mogoče 20%) razmišlja: stane kolikor stane. Večina ljudi pa je neskončno obremenjena z iskanji -30, -50%, first minute, last minute.

Kakor je nekje normalno, da želijo priti skozi ceneje, je patologija tipa "prihraniti na vsak način" le prevelika.

In tako se obnašajo tudi mnogi tisti z 3500 - 5000 evri družinskega dohodka, ne samo družine z 1300 evri prihodkov.

Zadovoljstvo in celo užitek, da si prihranil 30 ali celo mogoče 400 evrov, je seveda znano tudi meni. Govorim torej tudi o sebi. Le da sam sebi to priznam, večina pa si seveda ne prizna...

Problem, je, ker to (pretirano šparanje, stiskanje) počne velika večina. Kot rečeno, tudi taki, ki jim tega sploh ne bi bilo treba.

In taki potem popolnoma neracionalno potem pri kakšnem večjem nakupu "poženejo" v luft 500 ali celo 1000 evrov (recimo vsako let nov, najdražji mobitel), brez zavedanja, da so stiskali pri nakupu ranga 100 evrov, pri nakupu ranga 1000 ali celo 20.000 evrov (avto) pa so na svojo skopost - pozabili...

Treba je tudi vedeti, da navaden, poprečen državljan, ni sposoben nobene kalkulacije v smislu, koliko kaj stane lastnika, ponudnika. Tega državljan ne počne, nima ne razloga, ne osnovnega znanja o cenah, ne o izplačljivosti neke investicije, ne o tem, kaj je še normalen donos.

Dokaz: docela neprimerne pripombe na Fb skupinah, kjer ljudje oddajajo in prodajajo nepremičnine. Vsaka cena oddaje postelje nad 150 evrov (po možnosti že v 150EUR vključenimi stroški) je za potencialne najemnike odiranje, velika svinjarija, skoraj vojni zločin.

Podobno je pri prodaji stanovanj,
Ker je bilo možno pod Jazzbinškom kupiti trosobno stanovanje za 10.000 mark, naj bi imela stanovanja, ki se sedaj prodajajo, podobno, mogoče le malce večjo ceno... Po možnosti naj bi stanovanje stalo 15.000 evrov...

Tu manjka smajli, ki se z macolo neusmiljeno tolče po glavi. Tolče zaradi razmišljanja mnogih sodržavljanov...

Z vsem tem tekstom sem seveda govoril tudi o turizmu, o dojemanju cen, o dojemanju, kaj je "drago" in kaj ni...
In s tem povezano perspektivo in strategijo: nahrbtnikarji, ali elita...

tikitoki ::

Dej ne bluzi. Kapitalist vedno išče višji dobiček. Kupec pa najbolj smiselne nakup. Kupec ni dobro dela ustanova, ki bo podpirala nesposobne podjetnike.
Obratno boš ziher tulil, to ti pa ne potegne.

S tem, da se strinjam z rekom. Kolikor denarja, tolk muzke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

digitalcek ::

tikitoki je izjavil:

Dej ne bluzi. Kapitalist vedno išče višji dobiček. Kupec pa najbolj smiselne nakup. Kupec ni dobro dela ustanova, ki bo podpirala nesposobne podjetnike.
Obratno boš ziher tulil, to ti pa ne potegne.

S tem, da se strinjam z rekom. Kolikor denarja, tolk muzke


Že,že, ampak slovenski kupec išče (dobro poznam recimo problematiko oddajanja sob + osebno poznam prodajo rabljenih artiklov preko oglasnikov): Z A S T O N J. Dobesedno zastonj.

Mimogrede, marsikaj, kar nisem mogel prodati preko Bolhe, sem prodal preko hrvaškega Njuškala.
Pri 20% manjših plačah, ki jih imajo Hrvati...

1. Ne bluzi, če nimaš osebnih izkušenj in se ti stvari zgolj - zdijo.
2. Najbolj smiselen nakup za Slovenca je, če je storitev/artikel skoraj zastonj. Podarimo.si.press.

Avstrijec, celo Hrvat, razume, da nekaj ne more biti zastonj, ali skoraj zastonj.

m0LN4r ::

Delno imas prav, ampak to je pac tako, ker se pri nas zaenkrat ne ceni storitve, zaradi tega so storitve take kot so in ta krog se vrti ze nekaj desetletij. Pa so storitve prinas zeeelo poceni v primerjavi z tujino. Npr. frizer, avtomehanik, nenazadnje kelnar, ampak seveda gori se z 20 evri nebos najdel v restavraciji, medtem ko bos prinas v studenstkem spajzu lahko narocil 2 pivi in dve pici za 20 eur. Seveda bo temu primerna strezba, lokal, ambient in lokacija, ter vzdusje v lokalu.

Si pa napisal dokaj nerelevanten komentar, saj turizem s slovenci je bogi in ce hocemo zasluziti, moramo prepricati tisto rajo iz severa, ki ima 2x vecjo minimalno in 2x vecjo povprecno placo, da ta denar zapravi po moznosti prinas in ne drugje.

Recimo nevem zakaj, ampak imam ca. 40-50 sodelavcev in samo pescica jih je bila v Sloveniji, gredo pa vsako leto ali v Italijo, Grcijo, Spanijo, Nizozemsko, Hrvasko. Vecina jih niti ne ve kaj imamo in edina stvar, ki so jo slisali je Bled/Bohinj in to je to. Pa se to jih vecina gre samo _usput_ ko grejo na hrvasko. Nevem ampak iz druge perspektive, se zdi, kot da je prinas nekaj narobe.
- Niti ne tako dolgo nazaj, me je en vprasal ce sploh mamo morje, drugi pa ce je slovenija tam doli blizu jugoslavije... Ja dejansko taksni se obstajajo. Vedo pa kje je najboljsa plaza v Italiji in ulico z lokali. Pa je to samo faking 600km od tu.

E to je nagradno vprasanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

digitalcek je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Dej ne bluzi. Kapitalist vedno išče višji dobiček. Kupec pa najbolj smiselne nakup. Kupec ni dobro dela ustanova, ki bo podpirala nesposobne podjetnike.
Obratno boš ziher tulil, to ti pa ne potegne.

S tem, da se strinjam z rekom. Kolikor denarja, tolk muzke


Že,že, ampak slovenski kupec išče (dobro poznam recimo problematiko oddajanja sob + osebno poznam prodajo rabljenih artiklov preko oglasnikov): Z A S T O N J. Dobesedno zastonj.

Mimogrede, marsikaj, kar nisem mogel prodati preko Bolhe, sem prodal preko hrvaškega Njuškala.
Pri 20% manjših plačah, ki jih imajo Hrvati...

1. Ne bluzi, če nimaš osebnih izkušenj in se ti stvari zgolj - zdijo.
2. Najbolj smiselen nakup za Slovenca je, če je storitev/artikel skoraj zastonj. Podarimo.si.press.

Avstrijec, celo Hrvat, razume, da nekaj ne more biti zastonj, ali skoraj zastonj.


Imam izkušnje z bolho. Ponavadi je bolj smiselno kupiti novo komponento.

Kar se tiče oddajanja sob. Cene so glede na naše plače nerealno visoke. Sam tu ti ne bo všeč primerjava z Nemčijo.
Sej cene nepremičnin tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

SambaShare ::

Utk je izjavil:

kam mimo bleda, če vsi grejo na bled? naprej je cesta prazna.

Od avtoceste do Bleda, 4 pasovnica po potrebi, obvoznica mimo Bleda ali pa na razne konce Bleda (niti približno ne grejo vsi ravno v center, z veseljem se bi ga večina izognila). Potem 4 pasovnica ne bi bila potrebna, ker ni spet toliko avtov, samo v centru se zabaše, da vse stoji.


Zakaj točno? Da bo na Bledu/Bohinju še več enodnevnih obiskovalcev?
Dejansko bi morali omejiti število parkirišč, ali jih podražiti x10. Tisti ki pride v hotel/apartma ga bo že imel, ostalih grdo rečeno bolje da ni.

Utk ::

Bolje za koga in kako jim boš preprečil, da pridejo? Zame je tudi bolje, da ti ne greš iz bajte, ker samo delaš gužvo, višaš cene v trgovinah in nižaš plače, pa vseeno ti ne morem preprečit, da živiš. Ker nisem naci pa to.

SambaShare ::

Utk je izjavil:

Bolje za koga in kako jim boš preprečil, da pridejo? Zame je tudi bolje, da ti ne greš iz bajte, ker samo delaš gužvo, višaš cene v trgovinah in nižaš plače, pa vseeno ti ne morem preprečit, da živiš. Ker nisem naci pa to.


Za domačine, ki ne živijo neposredno od turizma. Smernice pa so že sprejete. Kombinacija omejevanje dostopa z avtomobili, drage parkirnine in uživanje v kolonah.

Utk ::

Se pravi, nič se ne bo spremenilo.

digitalcek ::

tikitoki je izjavil:


Kar se tiče oddajanja sob. Cene so glede na naše plače nerealno visoke.


Se ne strinjam. Nimajo vsi v Sloveniji 600-800 evrov plače. Nekateri da, mnogi pa imajo dosti več.

Z 3000 do 5000 evri družinskega dohodka pa ni tako težko plačati za stanovanje 600 ali 800 evrov. Ali s stroški tisočaka...

Tudi hotel ali privatni ponudnik, ki ima v Sloveniji ali na Hrvaškem ceno nočitve 250 do 400 evrov, najbrž nekaj gostov ima, drugače bi v letu, dveh razglasil bankrot.

In končno ima tudi kakšno dekle, ki v Ljubljani računa za seks 200 evrov nekaj strank in ne propade-zapre. Niti ne spusti cene. Čeprav jih je v Celovcu in v Ljublajni vsaj 150 podobnih, nič slabših, ki nudijo podobno uslugo za 50 evrov...

Torej se da, če se hoče.
In so ljudje, ki drago uslugo/nočitev/mesečni najem plačajo brez misli, da bodo - propadli...

Obstajajo celo ljudje, ki ne želijo kupovati poceni. Ki bežijo stran od cenenih ponudb. Že zato, ker to kupuje velika večina in se jim zdi kupovati poceni ali pod ceno - zamalo.

Toliko o psihologiji "poceni/drago".

Bo treba prebrati Sugermanovo knjigo Priročnik za pisanje oglasov, pa seveda še kakšno drugo knjigo o prodaji.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

digitalcek je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kar se tiče oddajanja sob. Cene so glede na naše plače nerealno visoke.


Se ne strinjam. Nimajo vsi v Sloveniji 600-800 evrov plače. Nekateri da, mnogi pa imajo dosti več.

Z 3000 do 5000 evri družinskega dohodka pa ni tako težko plačati za stanovanje 600 ali 800 evrov. Ali s stroški tisočaka...

Tudi hotel ali privatni ponudnik, ki ima v Sloveniji ali na Hrvaškem ceno nočitve 250 do 400 evrov, najbrž nekaj gostov ima, drugače bi v letu, dveh razglasil bankrot.

In končno ima tudi kakšno dekle, ki v Ljubljani računa za seks 200 evrov nekaj strank in ne propade-zapre. Niti ne spusti cene. Čeprav jih je v Celovcu in v Ljublajni vsaj 150 podobnih, nič slabših, ki nudijo podobno uslugo za 50 evrov...

Torej se da, če se hoče.
In so ljudje, ki drago uslugo/nočitev/mesečni najem plačajo brez misli, da bodo - propadli...

Obstajajo celo ljudje, ki ne želijo kupovati poceni. Ki bežijo stran od cenenih ponudb. Že zato, ker to kupuje velika večina in se jim zdi kupovati poceni ali pod ceno - zamalo.

Toliko o psihologiji "poceni/drago".

Bo treba prebrati Sugermanovo knjigo Priročnik za pisanje oglasov, pa seveda še kakšno drugo knjigo o prodaji.


Dejstvo je da 2/3 slovencev prejema manj od povprecne place, povprecne sluzbe so zalost, turisticni delodajalci skrtarijo pri delavcih na polno.
Hisa franko spada pod buticni turizem in Slovenija potrebuje vec taksnih gostincev.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

digitalcek je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kar se tiče oddajanja sob. Cene so glede na naše plače nerealno visoke.


Se ne strinjam. Nimajo vsi v Sloveniji 600-800 evrov plače. Nekateri da, mnogi pa imajo dosti več.

Z 3000 do 5000 evri družinskega dohodka pa ni tako težko plačati za stanovanje 600 ali 800 evrov. Ali s stroški tisočaka...

Tudi hotel ali privatni ponudnik, ki ima v Sloveniji ali na Hrvaškem ceno nočitve 250 do 400 evrov, najbrž nekaj gostov ima, drugače bi v letu, dveh razglasil bankrot.

In končno ima tudi kakšno dekle, ki v Ljubljani računa za seks 200 evrov nekaj strank in ne propade-zapre. Niti ne spusti cene. Čeprav jih je v Celovcu in v Ljublajni vsaj 150 podobnih, nič slabših, ki nudijo podobno uslugo za 50 evrov...

Torej se da, če se hoče.
In so ljudje, ki drago uslugo/nočitev/mesečni najem plačajo brez misli, da bodo - propadli...

Obstajajo celo ljudje, ki ne želijo kupovati poceni. Ki bežijo stran od cenenih ponudb. Že zato, ker to kupuje velika večina in se jim zdi kupovati poceni ali pod ceno - zamalo.

Toliko o psihologiji "poceni/drago".

Bo treba prebrati Sugermanovo knjigo Priročnik za pisanje oglasov, pa seveda še kakšno drugo knjigo o prodaji.

Jaz nevem kako je to doli, ampak tu se redno gleda ocene na googlu, ne glede na cene. Ce je nekaj drago, se tudi pricakujejo ocene okol 4.7 in podobno. Za kak poceni spajz bo pa tudi 3.8 good enough.
Enako velja za tiste punce, lahko mi verjames, da tista za 50 dobro ve zakaj ne more kasirati vec kot ona druga, ki kasira 300... Razen ce si slep in ti je vseeno v kako lukno das.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

SambaShare je izjavil:

Utk je izjavil:

Bolje za koga in kako jim boš preprečil, da pridejo? Zame je tudi bolje, da ti ne greš iz bajte, ker samo delaš gužvo, višaš cene v trgovinah in nižaš plače, pa vseeno ti ne morem preprečit, da živiš. Ker nisem naci pa to.


Za domačine, ki ne živijo neposredno od turizma. Smernice pa so že sprejete. Kombinacija omejevanje dostopa z avtomobili, drage parkirnine in uživanje v kolonah.


Stanje v kolonah je pozitivno za domacine?

digitalcek je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kar se tiče oddajanja sob. Cene so glede na naše plače nerealno visoke.


Se ne strinjam. Nimajo vsi v Sloveniji 600-800 evrov plače. Nekateri da, mnogi pa imajo dosti več.

Z 3000 do 5000 evri družinskega dohodka pa ni tako težko plačati za stanovanje 600 ali 800 evrov. Ali s stroški tisočaka...

Tudi hotel ali privatni ponudnik, ki ima v Sloveniji ali na Hrvaškem ceno nočitve 250 do 400 evrov, najbrž nekaj gostov ima, drugače bi v letu, dveh razglasil bankrot.

In končno ima tudi kakšno dekle, ki v Ljubljani računa za seks 200 evrov nekaj strank in ne propade-zapre. Niti ne spusti cene. Čeprav jih je v Celovcu in v Ljublajni vsaj 150 podobnih, nič slabših, ki nudijo podobno uslugo za 50 evrov...

Torej se da, če se hoče.
In so ljudje, ki drago uslugo/nočitev/mesečni najem plačajo brez misli, da bodo - propadli...

Obstajajo celo ljudje, ki ne želijo kupovati poceni. Ki bežijo stran od cenenih ponudb. Že zato, ker to kupuje velika večina in se jim zdi kupovati poceni ali pod ceno - zamalo.

Toliko o psihologiji "poceni/drago".

Bo treba prebrati Sugermanovo knjigo Priročnik za pisanje oglasov, pa seveda še kakšno drugo knjigo o prodaji.


Wow, ko si zacel bluziti o druzinskem mesecnem proracuni v visini 5000 EUR, je postalo jasno, da nimas stika z realnostjo. Pomembni sta zgolj minimalna in povprecna placa. Pri nas zelo ocitno povprecen druzinski proracun niti slucajno ni 3000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

m0LN4r ::

Mah tisti z 3000+ in malo okusa gre v tujino, ne pa sloveniaturista furat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Sej vem, s polno ritjo je fino srati po tistih, ki imajo manj. Izrazi za tovrstne patrone pa tudi obstajajo.

digitalcek ::

tikitoki je izjavil:

Sej vem, s polno ritjo je fino srati po tistih, ki imajo manj. Izrazi za tovrstne patrone pa tudi obstajajo.


Si malce napadalen do vseh, ki imajo več, kot imaš ti. Sigurno si volil Mesca...

Da bo jasno: Zagotovo imam manjše dohodke, kot ti, ampak mi to ne preprečuje, da "normalno" razmišljam, da vidim stvari take, kot dejansko so.

Ne pa, da glede na svojo slabo kupno moč (pokojnino) cele dneve tarnam: vse, kar je dražje od 10 evrov je zelo drago...

In da poskušam potovati z nahrbtnikom po celem svetu s proračunom (za spanje, hrano in ostalo) 8 evrov na dan.

Za take je dopust v lavorju. Žal.

SambaShare ::

Utk je izjavil:

Se pravi, nič se ne bo spremenilo.


Bo, ampak ne v smer katero želiš. Ni to neka slovenska posebnost, masovnega turizma, sploh enodnevnih turistov se povsod otepajo.

Utk ::

Lani sem se zapeljal direkt brez vsake ovire v Monte Carlo in parkiral v tunelu za 5-10 evrov za pol dneva. Ampak kaj je Monte Carlo proti Bledu...

PrihajaNodi ::

SambaShare je izjavil:

Utk je izjavil:

Se pravi, nič se ne bo spremenilo.


Bo, ampak ne v smer katero želiš. Ni to neka slovenska posebnost, masovnega turizma, sploh enodnevnih turistov se povsod otepajo.


Slovenija ima glede na trenutno stanje se ogromno potenciala za rast.

Vprasanje, ki pa se mi poraja je: “zakaj bi sel v slo in ne AUT”?

Utk je izjavil:

Lani sem se zapeljal direkt brez vsake ovire v Monte Carlo in parkiral v tunelu za 5-10 evrov za pol dneva. Ampak kaj je Monte Carlo proti Bledu...


Za starejse turiste je slovenija super. Knecki turizem, domaca hrana, neokrnjena narava in voda....
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Bled ima samo to prednost, da je za silo dovolj blizu lenim Ljubljančanom. Ostali, če se vozijo do tam 2 uri, je čist vseeno če se še pol ure več v Avstrijo ali Italijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrihajaNodi ::

Slovenija potrebuje konkretno letalisce (da, nizkocenovci vas gledam) in novo javno infrastrukfuro (zeleznica). Pa ne bi sel sedaj v politiko in spet jamral kako se krade. Skoda je ker se ne izkoristi potenciala.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ps. Za moje pojme je Slovenija boljsa kot Nova Zelandija. Sam nz ima boljso promocijo pa vec ovc od prebivalcev:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tikitoki ::

digitalcek je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sej vem, s polno ritjo je fino srati po tistih, ki imajo manj. Izrazi za tovrstne patrone pa tudi obstajajo.


Si malce napadalen do vseh, ki imajo več, kot imaš ti. Sigurno si volil Mesca...

Da bo jasno: Zagotovo imam manjše dohodke, kot ti, ampak mi to ne preprečuje, da "normalno" razmišljam, da vidim stvari take, kot dejansko so.

Ne pa, da glede na svojo slabo kupno moč (pokojnino) cele dneve tarnam: vse, kar je dražje od 10 evrov je zelo drago...

In da poskušam potovati z nahrbtnikom po celem svetu s proračunom (za spanje, hrano in ostalo) 8 evrov na dan.

Za take je dopust v lavorju. Žal.


Izjavil si, da je v Sloveniji normalno, da ima druzina 3000-5000 EUR mesecno. Realnost je taksna, da ima povprecna ruzina cca. 2000 mesecno na razpolago. Vecina pa ima celo manj.
Bi rekel ,da zelo ocitno nimas stika z realnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

digitalcek ::

tikitoki je izjavil:


Izjavil si, da je v Sloveniji normalno, da ima druzina 3000-5000 EUR mesecno. Realnost je taksna, da ima povprecna ruzina cca. 2000 mesecno na razpolago. Vecina pa ima celo manj.
Bi rekel ,da zelo ocitno nimas stika z realnostjo.


Tega niti slučajno nisem napisal. Lahko c/p?

Imajo pa nekateri pari v Ljubljani 3000-5000. Ni jih tako malo, kot misliš.
In na take čakajo lastniki, da jim oddajo...

Mimogrede, sem dosti bolj realen, kot ti, ker iz hobija spremljam vsaj 2 uri dnevno nepremičnine, cene, airbnb...
In delam print screene ekstremnih oglasov, cen in izjav, kar ti sigurno ne počneš.

PrihajaNodi ::

digitalcek je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Izjavil si, da je v Sloveniji normalno, da ima druzina 3000-5000 EUR mesecno. Realnost je taksna, da ima povprecna ruzina cca. 2000 mesecno na razpolago. Vecina pa ima celo manj.
Bi rekel ,da zelo ocitno nimas stika z realnostjo.


Tega niti slučajno nisem napisal. Lahko c/p?

Imajo pa nekateri pari v Ljubljani 3000-5000. Ni jih tako malo, kot misliš.
In na take čakajo lastniki, da jim oddajo...

Mimogrede, sem dosti bolj realen, kot ti, ker iz hobija spremljam vsaj 2 uri dnevno nepremičnine, cene, airbnb...
In delam print screene ekstremnih oglasov, cen in izjav, kar ti sigurno ne počneš.



Sej tud v Kaliforniji imajo pari po par 500k/leto, folk pa v prikolicah zivi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Bwaze6 ::



Graf je sicer iz leta 2016, potem je Statistični urad nehal objavljati depresivno realnost razporeditve bruto plač po pogostosti.

Shields ::

digitalcek a ti misliš da je folka s 3000-5000 plače toliko da bodo na Bled ipd. hodili en masse. Dobiček v turizmu je v glavnem od mase ljudi z navadnimi plačami, škrti ali ne. Če hočeš goste z velik keša je treba velik ponudit. In taki gredo tja, kjer je ponudba tako velika, da je predraga za ljudi s premalo denarja.

Pika na i ::

@Nodi, na Soči protestirajo ker hočejo podražit plovne dovolilnice iz 3 na 20 evrov. Jo raje gledam na fotkah, je čist preveč okupirana.

digitalcek ::

Shields je izjavil:

digitalcek a ti misliš da je folka s 3000-5000 plače toliko da bodo na Bled ipd. hodili en masse. Dobiček v turizmu je v glavnem od mase ljudi z navadnimi plačami, škrti ali ne. Če hočeš goste z velik keša je treba velik ponudit. In taki gredo tja, kjer je ponudba tako velika, da je predraga za ljudi s premalo denarja.


Še tri negativno nastrojena mnenja s slovenskega spleta:

1.
Potem pa se nekateri čudijo, da je povsod polno "turistov", hoteli in lokali pa prazni in nihče nič ne kupuje. Kavč surferji, kampiranje v mestnem parku, potovanje na štop in obiranje sadja in zelenjave iz tujih vrtov...Od takšnega "turizma" se ne da živeti.

2.
Z vidika razvoja turizma Sloveniji seveda ne bi smelo biti ravno v interesu, da postanemo nekakšna cenena backpack destinacija, kjer bi gnečo po mestih in podeželju delala masa zastonjkarjev, ki v celem dnevu kupi en burek in pivo. Nimam nič proti njim, vendar ne sme na njih temeljiti naš turistični model.

3.
Popotnik - potujoči klošar, ki si ne more privoščiti dostojne nastanitve v turističnih destinacijah. Takšnih Slovenija ne potrebuje, ker od njih ni drugega kot smeti. In neumnosti, da se bodo vrnili tudi, ko bodo imeli denar. Ne bodo. Takrat bodo šli na elitne destinacije, kamor kot reveži niso mogli.

m0LN4r ::

Kavč surferji, kampiranje v mestnem parku, potovanje na štop in obiranje sadja in zelenjave iz tujih vrtov...Od takšnega "turizma" se ne da živeti.
To ni razlog zakaj tiste normalne druzine ne prihajajo. Prej nasteto je bolj revna studentarija, kar pa ni ciljna publika turizma z hoteli.
Kavc durferjev, potovanja na stop je v tujini bistveno vec 100x vec, pa ni problema z zadevo, turizem kljub temu funkcionira.
Tako da je to samo izgovor in blablabla.
Popotnik - potujoči klošar, ki si ne more privoščiti dostojne nastanitve v turističnih destinacijah. Takšnih Slovenija ne potrebuje, ker od njih ni drugega kot smeti. In neumnosti, da se bodo vrnili tudi, ko bodo imeli denar. Ne bodo. Takrat bodo šli na elitne destinacije, kamor kot reveži niso mogli.
Mi nimamo elitnih destinacij? Torej kaj zdaj hocete v bistvu? Nebi meli "popotnikov", normaln druzin oz. turisti nocejo knam (samo se izvedeti moramo zakaj, ker guzva sigurno ni, drugje po svetu so vecje guzve), hkrati pa pravite, da elite hodi drugam in ne knam, za elitno destinacijo pa nebi vlozili trud in delo, ker ponovi krog od zacetka.

PS:
Ce turisti rajsi grejo v se bolj zaguzvane Avstrijske Alpe in denar trosijo tam, se je treba vprasati, kje je pravi problem. Kaj sele turisti, ki rajsi gredo v predrago Svico, kot pa knam.
Pa v svico, avstrijo hodi se vec kavcsurferjev in kemperjev, kot knam. Se za njih je bolj poskrbljeno. Jaz sem 3 dni bil vsak dan v drugem mestu in sem si isti dan zrihtal prenocisce preko spleta na telefonu, gostitelji so mi celo povedali kje in kaksne prireditve so, kje je hrana dobra itn.
To ni izgovor. To vse funkcionira. Samo ocitno prinas nic ne laufa.
Jaz sem tudi en izmed tistih, ki je vec bil pri sosedih, kot prinas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

digitalcek ::

@mOLN4r, spoštujem tvoje mnenje.

In če je tako, kot pišeš, je velik in največji problem v nas, Slovencih oz. državljanih.
Priznavam izredno slovensko zavist in vse, kar je posledica tega.

Vsi bi služili, pa znajo malo, ali celo nič.
Raje visijo na Fb-ju, ne vedoč, da bodo čez 10 let prav tam, kjer so danes.
Na 700 evrov plače, vkolikor jo vlada ne bo dvignila.

700 evrov pa pomeni nič od nič. Nobene akumulacije niti po 25-ih letih dela.

Je pa tudi tako, da imamo v Sloveniji HUDIČEVO SLABE vzglede.
Mislim, da nenormalno krajo, na (pro)padle tajkune, ki so v vikend zaporu, na "srčne bolnike", nesposobne, da bi odsedeli njihovo kazen, na "Jankoviće"...

Tako bi namreč tudi mnogi navadni ljudje (i ja bih tata).
Ne toliko, ampak mogoče le stotinko, ali le tisočinko tistega bogastva, brez znanja prodobljenega bogastva.

Ampak ne tako, da bi pridobili še kakšna, mogoče bolj specifična znanja, ampak tako, da se obkladajo preko spleta.

In če je približno tako, nam ni pomoči.

Sposobni odhajajo, "naši" pa držijo svoje pozicije, privilegije.

Slabo kaže.

In če je tako, kot izgleda je, je še sreča, da pride letno v Ljubljano ta brezup gledat 1.500.000 turistov.

Še sreča, da bistvo ostane očem (turista) skrito...

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Raje visijo na Fb-ju, ne vedoč, da bodo čez 10 let prav tam, kjer so danes.
Spet drugi pa po dve uri dnevno visijo na spletnih oglasnikih in zbirajo oglase:

digitalcek je izjavil:

Mimogrede, sem dosti bolj realen, kot ti, ker iz hobija spremljam vsaj 2 uri dnevno nepremičnine, cene, airbnb...
In delam print screene ekstremnih oglasov, cen in izjav, kar ti sigurno ne počneš.

Skrajno produktivno. /s

jest10 ::

digitalcek je izjavil:



In da poskušam potovati z nahrbtnikom po celem svetu s proračunom (za spanje, hrano in ostalo) 8 evrov na dan.

Za take je dopust v lavorju. Žal.

Saj to počneš.
Pa še to le do svoje podrtije na Hrvaškem, kjer živiš na konzervah.
Bodi raje doma v lavorju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Gagatronix ::

Meni je center Ljubljane poleti zaradi prenabitosti s turisti blazno nadlezen in se ga izogibam kolikor se le da.

Na Bledu sem bil nazadnje se za casa bivse skupne drzave, pa me nic kaj ne vlece, da bi spet sel. Sem pa slisal, da je Gadafi center prakticno prazen. Lahko to kdo, ki je bil pred kratkim tam, tudi potrdi ?

jest10 ::

V sezoni je zabasan, sedaj je prazen.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smučišče 2864 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
459127987 (25742) Zimonem
»

Promocijska taksa

Oddelek: Loža
81608 (788) Invictus
»

Hiše se prodajajo precej hitro...

Oddelek: Loža
4911085 (7554) PreviousUser
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215939 (11969) Goran's Blog
»

Kaj pokazati turistu v Sloveniji?

Oddelek: Loža
448385 (3481) Samuel

Več podobnih tem