» »

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje

«
1
2 3

Pika na i ::

Ja, spet sem brala (ne v reviji pri frizerju).
Da Slovenija potrebuje prestižne goste, zaradi katerih potem za njimi pridejo tudi manj zahtevni (množični) gostje.
Zahtevni gostje menda ustvarjajo zgodbo, naredijo kraj, državo prepoznavno.
Če pridejo razno razni P-esra-ci, ki si izmišljajo, kar jim pade v glavo in trošijo nenormalne vsote, baje tudi oni, ki jim je super pivo za 3 evre, radi potem hodijo v take kraje.

No, kar nekaj se jih je spraševalo, zakaj ne bi imeli v Sloveniji (vsaj) ene destinacije, ki bi bila draga. Omenjali so Bled in Bohinj.
No, kar nekaj jih pa pravi, da ni vse v dragi nočitvi za 500 in več evrov, da je bolje, če smo prepoznavni (še naprej?) po svoji neokrnjeni naravi, majhnosti, pitni vodi, naravi, naravi...
Kaj menite?
Pravijo, da smo premalo prepoznavni, da ljudje še zdaj ne vedo, po kaj bi hodili k nam. Da ne nagovarjamo točno določenega segmenta ljudi. da bi morali na najbolj prepoznavnih lokacijah nabiti cene v nebo.

Kar me je sicer zmotilo, je to - kje hudiča so pobrali, da je zahteven gost zgolj tisti,ki je (bi) plačal skoraj kakršnokoli ceno, da bi le bil v Sloveniji.
Če jaz plačam za pivo 3 ali pa 30 evrov, hočem da je mrzlo.

Tuj gost v poletnih mesecih zapravi v Slo menda 120 evrov, od tega več kot 50% odpade na namestitev. In to menda ni ok.

A je treba, da smo preplavljeni s turisti?
Menda potrebujemo obiske kakih zvezd, bi se radi zgledovali po Hrvatih.

bluefish ::

Dilema, ali bi za enak izkupiček ob koncu posamezne turistične sezone radi množico "običnih" turistov, ki preplavijo vse kotičke narave, ali pa namesto njih manjšo množico "petičnih" turistov, ki so domnevno manj obremenilni za okolje in domači živelj.

Prvih se seveda lahko znebimo z butičnimi cenami, a je vprašanje, kako privabiti druge. Kot omenjeno, ti menda iščejo zgodbo ipd. Kaj to sploh je, pa take in drugačne turistične organizacije še niso ugotovile.

Pika na i ::

Tisti, ki zagovarjajo petične goste, pravijo, da jih potrebujemo zato, da nam bodo dvigovali ugled. In da z njimi dobimo dodano vrednost.

Ampak, kaj pa če nam bo ugled padel? :)

bluefish ::

Padel zakaj?

3p ::

Kako bi pa to sploh regulirali? Da se omeji število nastanitev ali kako?

Pika na i ::

bluefish je izjavil:

Padel zakaj?

Pa da ljudje ne bi bili zadovoljni, tako kot bi mi predpostavljali, da bodo.
Mišljeno za goste, ki dajo 500, 1000 evrov za prenočevanje.

čeprav, a si že slišal koga grdo govoriti o Sloveniji?

Konlov ::

Kaj pa vem. Grki niso podili pijanih maturantov in zadeli terno. Ljudje se vračajo.
V Portorožu so preganjali mladino s plaže, češ da samo pijejo. In Portorož je sedaj prazen.
Think about that..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Cruz ::

3p je izjavil:

Kako bi pa to sploh regulirali? Da se omeji število nastanitev ali kako?
Ukini hostele in ohrani samo drage hotele. Evakuiraj prebivalce Bleda. Ta-da. Raj za prestižne goste in "zgodba", ki jih bo pritegnila - t.j. samota, zasebnost in svoboda. To hočejo prestižni gosti. Da se ne gužvajo med "rajo". Boli njih zgodba... :))

Jaz ne podpiram predlog, da bi se posvetili prestižnim gostom. Jebeš ta vzvišen hipsterski folk. Ti ljudje sledijo trendu, tukaj zvestobe ni. Raje "navali narode" varianta in jih naučimo pospravljati za sabo ter na splošno skrbeti za okolico. Če pa ne pa bodo plačevali kazni in bodo hitro zapravili več kot 120 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Ganon ::

Konlov je izjavil:

Kaj pa vem. Grki niso podili pijanih maturantov in zadeli terno. Ljudje se vračajo.
V Portorožu so preganjali mladino s plaže, češ da samo pijejo. In Portorož je sedaj prazen.
Think about that..


Ne, ne bomo razmišljali sploh. Če trume brezobraznih pijancev predstavljajo terno, potem si ne želim v Sloveniji niti enega samega turista več. Samo poglej, kaj se je zgodilo ne dolgo nazaj na Bledu, ko ga je obiskalo nekaj sto primitivnih mladih Ircev. Za sabo so pustili pravi svinjak. Tega si želiš? Masovni turizem naredi več škode, kot koristi. Raje manj, pa tisto kvalitetno.

Konlov ::

In kaj tako kvalitetnega mi lahko ponudimo? Znami na ta način razmišljati? Imamo izobražen kader za kaj takega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Utk ::

Na Bledu znajo kvalitetno predvsem pobrat parkirnino. Da bi zgradili garažno hišo, ali 5, pa obvoznico, oz sploh resno vpadnico, to pa več ne.

zmaugy ::

Hvala, ne rabimo te množične bagre v Sloveniji. Naj nas preskočijo in grejo (po možnosti z letalom) na Hrvaško in v druge države.
Že zdaj jih je preveč.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

c00L3r ::

Zakaj pa rabimo turiste? Da bo peščica lastnikov hotelov lepo živela?

Že zdaj imamo pomakanje delovne sile v gostinstvu in turizmu. Lastniki jih slabo plačujejo, delat morajo neplačane nadure in številko jih je premalo. Slovenski delavci, predvsem natakarji, kuharji in hotelski delavci raje to delo opravljajo v tujini (Avstrija), kjer se da s plačo srednješolske izobrazbe normalno živet.

Zato pa je plan gospodarstvenikov uvozit čimveč filipinskih delavcev. https://www.24ur.com/novice/slovenija/s... Super plan politične desnice, da še poslabša razmere za Slovenske delavce. Zakaj pa bi kapitalist ponudil pošteno plačo, če lahko uvozi cenejšo konkurenco in poslabša razmere za Slovenske delavce.

Ganon ::

Konlov je izjavil:

In kaj tako kvalitetnega mi lahko ponudimo? Znami na ta način razmišljati? Imamo izobražen kader za kaj takega?


Turistične kmetije, glampingi, terme, dobra vinska in kulinarična ponudba ... Imamo precej tega. Nimamo pa greznic tipa Zrće, kar je ogromen plus.

PrihajaNodi ::

Slovenija je že sedaj predraga za to kar ponuja.

Ganon je izjavil:

Konlov je izjavil:

In kaj tako kvalitetnega mi lahko ponudimo? Znami na ta način razmišljati? Imamo izobražen kader za kaj takega?


Turistične kmetije, glampingi, terme, dobra vinska in kulinarična ponudba ... Imamo precej tega. Nimamo pa greznic tipa Zrće, kar je ogromen plus.


Zakaj pa greznica?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

A se vam zdi, da je Slovenija res še premalo poznana kot lepa država, vredna obiska?

Ganon ::

PrihajaNodi je izjavil:

Slovenija je že sedaj predraga za to kar ponuja.


Pojdi trolat kam drugam, vsako temo poskušaš uničiti z enakimi idiotizmi.

Cruz ::

Pika na i je izjavil:

A se vam zdi, da je Slovenija res še premalo poznana kot lepa država, vredna obiska?
Bled vsi poznajo, vsaj po sliki. In lahko se zahvalimo Hrvatom, saj smo preko njih dobili kar nekaj novih turistov, ki so med bivanjem obiskali še sosednje države.

Slovenija je kul za 2-3 dni, za več pa že težko, še posebej pri "trend" turistih. Ljubljana + Piran, Bled, Postonjska jama. Volno.

Jaz mislim, da je turizem pri nas solidno razvit in trenutno v neki zdravi meri. Seveda ni geografsko enakomeren, ampak ja. V Prekmurju nonstop gobezdajo o milijon priložnostih, medtem pa težko prepričaš Ljubljančana, da pride na obisk, ne pa, da bi Azijce.

pirat ::

Pika na i je izjavil:

A se vam zdi, da je Slovenija res še premalo poznana kot lepa država, vredna obiska?

Ne, je kar poznana in v resnici tudi precej obiskana. Res pa je, da turisti bivanje v Sloveniji kombinirajo se s sosednjimi drzavami.

kuall ::

Turizem se mi je vedno zdel debilizem. Ne vem točno zakaj.

Pika na i ::

Cruz je izjavil:

Pika na i je izjavil:

A se vam zdi, da je Slovenija res še premalo poznana kot lepa država, vredna obiska?
Bled vsi poznajo, vsaj po sliki. In lahko se zahvalimo Hrvatom, saj smo preko njih dobili kar nekaj novih turistov, ki so med bivanjem obiskali še sosednje države.

Slovenija je kul za 2-3 dni, za več pa že težko, še posebej pri "trend" turistih. Ljubljana + Piran, Bled, Postonjska jama. Volno.

Jaz mislim, da je turizem pri nas solidno razvit in trenutno v neki zdravi meri. Seveda ni geografsko enakomeren, ampak ja. V Prekmurju nonstop gobezdajo o milijon priložnostih, medtem pa težko prepričaš Ljubljančana, da pride na obisk, ne pa, da bi Azijce.

Se kar strinjam s tabo, ja.
Batagelj je rekel, da imamo kar naprej na jeziku butičnost, gradimo pa hotele brez duše. In da je edini luksuz narava.
Razumem, da tisti ki se ukvarjajo s turizmom, želijo zaslužiti (čim več). Ne vem pa, če si želimo postati Benetke.
1x sem bila tam, najraje bi pobegnila, če bi lahko. No, pa je začelo deževati, ljudje so se poskrili, kam, ne vem, Markov trg je skoraj opustel. Vriskala bi lahko. Ni dolgo trajalo :) To je norost.
-Bohinj imam rada zato ker je tak kot je. No, upam, da je še. A je Merlak že uredil hotele?
-Včeraj ali v soboto slišim po radiu - cesta Zreče - Rogla, zastoj. Aaaa?
-Me vpraša Finec na Brniku, če lahko pride direkt z letališča (vlak? travmaj? bus?) v Piran. Kako le, kakšen direkt, avion mogoče, taxi.

Preden sanjajo o prestižu, bi morali še marsikaj urediti. Spanje je še najmanj kar me zanima, ko grem kam.
Ampak ja, to je moj pogled - ker ne delam v turizmu.

PrihajaNodi ::

Zavedaj se, da je letenje z Ljubljane ali v Ljubljano zelo drago. Javni promet je katastrofa. Vlak? Hmm...Festivali in prireditve? Žalost. Toplice in zdravilišča, ok samo več kot par dni se ne splača, če se sploh splača, Bled je zanimiv samo za njega ne vem, če se splača hodit v Slo. Je pa veliko gmajne, ampak ta je tudi v Romuniji skupaj z zelo lepimi gradovi.

Kaj bi ti ponudila petičnemu gostu? Kaj bi ponudila srednjemu razredu?

Aha, Hiša Franko! No, to je butični turizem. Veliko američanov mi omeni to restavracijo, kako super je oziroma kot v pravljici.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Pika na i je izjavil:


No, kar nekaj se jih je spraševalo, zakaj ne bi imeli v Sloveniji (vsaj) ene destinacije, ki bi bila draga. Omenjali so Bled in Bohinj.
N


Saj jo imamo. Ljublajan okolica Tromostovja. nategunske cene za turiste.

Konlov je izjavil:


In Portorož je sedaj prazen.
Think about that..



Porotorož je prazen zaradi usrane vode, ker se ne potrudijo, da bi nastavili čistilce. V Piranu se ne pritožujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Konlov ::

c00L3r je izjavil:

Zakaj pa rabimo turiste? Da bo peščica lastnikov hotelov lepo živela?

Že zdaj imamo pomakanje delovne sile v gostinstvu in turizmu. Lastniki jih slabo plačujejo, delat morajo neplačane nadure in številko jih je premalo. Slovenski delavci, predvsem natakarji, kuharji in hotelski delavci raje to delo opravljajo v tujini (Avstrija), kjer se da s plačo srednješolske izobrazbe normalno živet.

Torej je rešitev, da svojega otroka pošlješ delati v avstrijo, ker tam se bolj zasluži? Mega...

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zavedaj se, da je letenje z Ljubljane ali v Ljubljano zelo drago. Javni promet je katastrofa. Vlak? Hmm...Festivali in prireditve? Žalost. Toplice in zdravilišča, ok samo več kot par dni se ne splača, če se sploh splača, Bled je zanimiv samo za njega ne vem, če se splača hodit v Slo. Je pa veliko gmajne, ampak ta je tudi v Romuniji skupaj z zelo lepimi gradovi.

Kaj bi ti ponudila petičnemu gostu? Kaj bi ponudila srednjemu razredu?

Aha, Hiša Franko! No, to je butični turizem. Veliko američanov mi omeni to restavracijo, kako super je oziroma kot v pravljici.


Jeh Nodi, kaj je drago in kaj ni, se ne bova pregovarjala.
Do Pirana po cesti, z avtom, lahko živčnega fašeš, če se kaj zgodi na cesti. Avtobus - nisem poskusila, slišala, da je umobol. da je bolje z vlakom do Kp pa potem naprej.

Festivali - misliš to na kakšno nog. tekmo Slo - UK?:)

Ne vem, moram premisliti. Oz. nisem prepričana, če bi si ne želela v naprej vedeti oz. si domišljati da vem, kaj si ta petičnež (ali oni ki ni) želi. Če bi me vprašal, kje pa je Bled, bi "vedela", da ni po moji meri, pa bi ga vseeno vlekla tja. Če bi rekel, pelji me po svoji izbiri, bi prej rekla Jezersko. Kolpa. Glažuta. V kakšno zidanico s pogledom na NM. V kakšno sirarno na Tolminskem. Kam, kjer so medvedi. V Prekmurje, ki ga res skoraj ne poznam. Pa v Rogaško na masažo.

Lej, ne vem. Zgleda da si pa niso enotni niti vsi, ki delajo v turizmu. Kaj sploh želijo, da nastane.

Z razliko od mnogih tu gor, jaz mislim, da je Romunija zanimiva.
Torej, kam bi me peljal?

Shields ::

Konlov je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Zakaj pa rabimo turiste? Da bo peščica lastnikov hotelov lepo živela?

Že zdaj imamo pomakanje delovne sile v gostinstvu in turizmu. Lastniki jih slabo plačujejo, delat morajo neplačane nadure in številko jih je premalo. Slovenski delavci, predvsem natakarji, kuharji in hotelski delavci raje to delo opravljajo v tujini (Avstrija), kjer se da s plačo srednješolske izobrazbe normalno živet.

Torej je rešitev, da svojega otroka pošlješ delati v avstrijo, ker tam se bolj zasluži? Mega...


Kaj pa je rešitev

otago ::

Eden nacin je tudi vzgoja turistov. V Sloveniji je veliko Erazmus studentov. Vsi ti bodo enkrat potovali, potrebovali bivanje v hotelu, obrok v restavraciji. Morda bodo imeli poslovni sestanek v Zagrebu ali Dunaju, pa bodo se k nam zavili... Torej puscanje dobrih spominov pri mladih tujcih, ki so sedaj v hostlih, nekoc bodo pa veliki potrosniki. Zimske studentske igre, oz. nekaj v tem smislu je bilo misljeno v Mariboru. Koncept je dober, le prireditev tam se ne izplaca, izpeljava je bila diletantska.

Primer je tudi Avstralija, NZ... veliko ljudi gre tja na delovne pocitnice, dela, spi v hostlih itd... Vsi ti ljudje bodo celo zivljenje imeli veliko lepega povedati o svojem bivanju tam, o ljudeh... Ne mores dobiti boljse PR akcije, ki je pristna, trajna... In vsi ti ljudje bodo nekoc imeli denar in bodo si lahko privoscili vec. Morda v evropskem, zahodnem merilu ne bodo padli v razred premium, v rajo.. ampak tudi hoteli Best Western 5km od centra dobro zivijo.

Portoroz se bi lahko odlocil za nek visok turizem..ampak ali ponuja kaj za to? Se raja noce vec tja.

Turisti so niso vec lojali.. Hrvaska ima enake probleme. Ce so njihovi gastarbajterji hodli celo zivljenje domov, zdaj druga generacija ali priseljenci gredo brez problema v Tunizijo, Grcijo, Bolgarijo... Saj zdaj jih boli... Turizem jim je uspeval, ker je bilo politncno stanje, revolucije, bombni napade v Egiptu,Maroku, Tuniji.

Kar lahko Slovenija ponudi je varnost, relativno ohranjenost okolja, lokalne zanimivosti. To je zanimivo za druzine z manjsimi otroci, kemperji z nizozemske, da se sprostijo... Ne bo pa jet seta na Bledu ali v Ljubljani. Kaj bos ponudil.

Cetudi se Portorozu, Bledu, itd uspe preobrazit v jet set, premium turizem. Kaj to pomeni za lokalno prebivalstvo, za dnevno turiste z Stajerske, Pomurja, za rajo. Z redarji, parkirnino, oholostjo med mladimi Bled ni vec zanimiv...kar se vpise v spomin cele generacije. Za trenutno blagostanje in uspeh turizma na Bledu se igrajo nevarno igro.. ce jim ne uspe biti premium... se bodo cez 5,10 let morali zaceti oglasevati, da bo delcek povprecne raje prisel tja.

Za premium turizem pa manjka tudi prometna povezanost. Rogaska ima ravno v tem problem. Turisti, vecina Rusi letijo na Zagreb. Slovenska drzavna Adrija je uspesno vec desetletij dokazala, da ne more poslovati z nulo.

Potem pa se klasicna napaka hotelirjev, ki zahtevajo da njim uredijo vse.. Vcasih mora zdruzenje hotelirjev, sobodajalcev samo speljati kaksno akcijo. Npr. ureditev sprehajalnih poti, sponzorirati kaksen koncert, jazz festival. Tukaj je dejansko problem raztreseno lastnistvo in nezainteresiranost za kaj vec, ker obstojec model deluje. Morda bo v Bohinju kaj bolje.

Vsaj v Mariboru, kjer bi lahko super uspeval nisni turizem za pododnike in downhill.. Tam pa se vedno mislijo, da bodo izjema med smucisci z nizko lego, da ne bo problemov z snegom in bodo turisti kar sami prisli. Operater pa je obcinsko vsevedno podjetje, ki jim se Boljsega sejma ni za zaupat.

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zavedaj se, da je letenje z Ljubljane ali v Ljubljano zelo drago. Javni promet je katastrofa. Vlak? Hmm...Festivali in prireditve? Žalost. Toplice in zdravilišča, ok samo več kot par dni se ne splača, če se sploh splača, Bled je zanimiv samo za njega ne vem, če se splača hodit v Slo. Je pa veliko gmajne, ampak ta je tudi v Romuniji skupaj z zelo lepimi gradovi.

Kaj bi ti ponudila petičnemu gostu? Kaj bi ponudila srednjemu razredu?

Aha, Hiša Franko! No, to je butični turizem. Veliko američanov mi omeni to restavracijo, kako super je oziroma kot v pravljici.


Jeh Nodi, kaj je drago in kaj ni, se ne bova pregovarjala.
Do Pirana po cesti, z avtom, lahko živčnega fašeš, če se kaj zgodi na cesti. Avtobus - nisem poskusila, slišala, da je umobol. da je bolje z vlakom do Kp pa potem naprej.

Festivali - misliš to na kakšno nog. tekmo Slo - UK?:)

Ne vem, moram premisliti. Oz. nisem prepričana, če bi si ne želela v naprej vedeti oz. si domišljati da vem, kaj si ta petičnež (ali oni ki ni) želi. Če bi me vprašal, kje pa je Bled, bi "vedela", da ni po moji meri, pa bi ga vseeno vlekla tja. Če bi rekel, pelji me po svoji izbiri, bi prej rekla Jezersko. Kolpa. Glažuta. V kakšno zidanico s pogledom na NM. V kakšno sirarno na Tolminskem. Kam, kjer so medvedi. V Prekmurje, ki ga res skoraj ne poznam. Pa v Rogaško na masažo.

Lej, ne vem. Zgleda da si pa niso enotni niti vsi, ki delajo v turizmu. Kaj sploh želijo, da nastane.

Z razliko od mnogih tu gor, jaz mislim, da je Romunija zanimiva.
Torej, kam bi me peljal?


To kar bogatune fascinira so smaragdno modre reke, soca recimo.
Ljubljana, Maribor pa meh...podobno kot kaksna Bratislava, da Prage ne omenjam.

Jazz festival, lol...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Težava SLO turizma je, da se ne zna povezati oz. so te zgodbe redke. Vsak bi nekaj delal zase in čimveč sam kasiral. En hotel ne more živeti, če ni dobre ponudbe, s katero si turist zapolni čas bivanja. In če je ta ponudba na visokem nivoju, bo tudi hotelir lahko dražje prodal nočitev.

To je zgodba npr. Bohinja. Cuzati denar na vsakem koraku, za to pa ponuditi čim manj, da čim več ostane. Lepote narave ne moreš ponujati v nedogled in se zanašat samo na to. Podobno Rogaška. S tem da tam so po osamosvojitvi številne nastanitvene zmogljivosti pokupili tajkunčiči, molzli denar, dokler se je dalo, potem pa pustili vile propadati, tako da je že grmovje raslo po strehah/terasah. Sedaj rešujejo to propadanje razni ruski tajkuni, ki perejo denar z nakupom in urejanjem teh vil.

gruntfürmich ::

usmeritev turizma v sloveniji je v višanje cene. ni to v celoti zasledovanje smeri 'butičnega' turizma.

to seveda ni 5 zvezdični turizem, kar si slovenčeki kar naenkrat predstavljajo, ampak samo višanje cen v turizmu.

razlog?
da se znebimo zastonjkarjev in tistih ki so tam da delajo gnečo, zapravijo pa nič. v lokalu bo manjša gneča, kelner te bolj kvalitetno postregel, izkupiček za gostinca enak, zadovoljstvo gosta veliko večje čeprav je plačal več.
tako bo to. na vseh ravneh.

hrvaška verjetno dela podobno, ker so se verjetno zavedali da so trčili ob omejitve kar se tiče kapacitet, ceste, prometa, gneče, pozidave obale, zadovoljstvo gostov ki jim čakanje 5 ur na lučkem ne ustreza...

grčija in podobne zabavljaške destinacije pa imajo tudi točno določene predele za pijano (angleško) drhal. ne tega mešat s splošnim turizmom.

če pa kdo misli da bo slovenija zdaj imela petične goste ker smo se tako odločili, pa se samo nasmehnem... to so verjetno pisali bedaki novinarski slovenski, kateri še vedno mislijo da je golf šport za elito...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dmi ::

Turizem in gostinstvo niso korporativna posla ampak prej posel s občutkom, fineso in pristopom. V bistvu gre za ustvarjanja izkušenj, vse ostalo je samo pot do tega. Seveda vsi potrošniki/turisti tega ne potrebujejo, verjamite pa, da vsak to začuti pa čeprav tega ne zna razložiti. So razlogi in moje prepričanje je da ravno zgoraj navedeni zakaj so določene gostilne in hoteli polni, nekateri pa prazni (kljub podbni ali isti lokaciji / ponudbi).

Enako je s ponudbo. Majhnih zgodb je nekaj, manjkajo pa velike. Tam kjer bi morala skupnost, občina in podjetja skupiti skupaj in jih razvijati in delati, investirati, nekaj let da se ustvari nekaj posebnega.

Mene osebno zelo boli kaj je nastalo s Termami Krka in podobnimi inštitucijami in kakšen vpliv so imele in imajo na okolico predvsem ker jih zanima samo četrtletni dobiček.

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Tuj gost v poletnih mesecih zapravi v Slo menda 120 evrov, od tega več kot 50% odpade na namestitev. In to menda ni ok.

A je treba, da smo preplavljeni s turisti?

spet ne dojameš da s takšno nizko ceno smo preplavljeni s turisti. zastonjkarskimi. ki samo delajo gužvo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Hrvaška je tipična, ko se je št. turistov dvignilo, so dvignili cene, ker lahko. Povpraševanje --> ponudba/cena

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Tuj gost v poletnih mesecih zapravi v Slo menda 120 evrov, od tega več kot 50% odpade na namestitev. In to menda ni ok.

A je treba, da smo preplavljeni s turisti?

spet ne dojameš da s takšno nizko ceno smo preplavljeni s turisti. zastonjkarskimi. ki samo delajo gužvo.

So what? A je smisel države in vsega samo lupljenje ljudi ali da imamo kje živet? Vsak Slovenec, pa tudi Evropejec, ima pravico it po katerikoli cesti v Sloveniji, peš, s kolesom ali avtom, se namočit v Kolpi ali pa v Blejskem jezeru. Omejevat te osnovne stvari, ker se bi nekdo rad igral "petični turizem", je zgrešeno. Cene so že zdaj visoke. Cene v Piranu, Portorožu, Bledu so vsaj tako visoke kot v Benetkah ali kje na Azurni obali (s katerimi se vseeno ne morejo primerjat). Samo da so naši kraji majhni, omejeni, in se najde tolk ljudi, da vseeno zgledajo polni. Je pa potem jamranja, da se premalo zapravi. Le zakaj...

m0LN4r ::

Moji sodelavci pretezno Nemci, ki so bili na kakem dopustu v Sloveniji, so se bolj pritozevali kot hvalili svoj dopust. Nekako so skupnega menja, da je Slovenija lepa, kot dezela, ampak to je pa tudi vse kaj premoremo, ni pa lepsa kot kak Alpski turizem v Avstriji, ne sezemo jim do kolen.
Druga stvar so cene, ce je ze nekaj drago se pricakuje tudi, da je na nekem nivoju in ni kr tako drago ker pac je. Tle ga mal serjemo baje. Ravnotako so rekli, da so prometne povezave katastrofa, ceste slabe.
Vecina ponudbe, ki jo tako imamo je predvsem naravnano na zelo ozek spekter ljudi, predvsem penzioniste ali izjeme, ki res specificno hocejo v slovenijo, ker ko sem se pa pogovarjal z mlajso generacijo pod 30 let, jim Slovenija sploh ni bla na v mislih, kot kraj kamor bi sli potovat, ker sploh ne vedo zakaj bi sli tja, ce lahko grejo za enak denar kamorkoli drugam po evropi.
Potem pa je se tu zuranje, tujec v slovenijo ne bo prisel zurat na slovenske skupine, strudl muzko in balkan hitse, bo pa sel marsikam v Avstrijo, Madzarsko a.k.a rock am ring, sziget, tomorrowland itn. kjer je glasba, ki jo tudi evropejci poznajo in je vse veliko bolj multikulti, kot prinas.
Imamo zanimivo kulinariko iz nasega vidika, ampak spet vprasanje ali je to zanimiva kulinarika tudi iz druge perspektive, namrec niso vsi mahnjeni na neko domaco kuhno, ki je lahko zelo specificnega okusa in potem sploh ni dobro. Predvsem jih je motilo, vsiljevanje "slovenske" kulture, sem bil ze marsikje, ampak takega vsiljevanja, kot ga je prinas naceloma drugje ne vidis. Ko si prezivel nekaj casa na madzarskem, nemciji, pa malo potoval sem in tja, se kr opazi da nismo bas nek multikulti narod in bi vabili ljudi k sebi, ampak samo pod pogojem, da uzivajo na nas nacin uzivanja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:

So what? A je smisel države in vsega samo lupljenje ljudi...

če želiš iti tja kot VSI, potem prostane kaj?
in ne bluzite s petičnim turizmom, ker tega v sloveniji ni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Če hočemo it enkrat na par let v Bohinj ali na Bled, ne pomeni, da hočemo tam plačat in pokupit vso sranje, ki se ga nekdo spomni prodajat za trojno ceno. Mene sicer tam v poletju več ne spraviš, ampak tudi ti ljudje, ki prihajajo, ne pomeni, da bi prišli, če bi bli prisiljeni zapravit 100 evrov po glavi na dan. V bistvu verjetno ne bi bilo več skoraj nikogar.

m0LN4r ::

gruntfürmich je izjavil:

usmeritev turizma v sloveniji je v višanje cene. ni to v celoti zasledovanje smeri 'butičnega' turizma.

to seveda ni 5 zvezdični turizem, kar si slovenčeki kar naenkrat predstavljajo, ampak samo višanje cen v turizmu.

razlog?
da se znebimo zastonjkarjev in tistih ki so tam da delajo gnečo, zapravijo pa nič. v lokalu bo manjša gneča, kelner te bolj kvalitetno postregel, izkupiček za gostinca enak, zadovoljstvo gosta veliko večje čeprav je plačal več.
tako bo to. na vseh ravneh.

hrvaška verjetno dela podobno, ker so se verjetno zavedali da so trčili ob omejitve kar se tiče kapacitet, ceste, prometa, gneče, pozidave obale, zadovoljstvo gostov ki jim čakanje 5 ur na lučkem ne ustreza...

grčija in podobne zabavljaške destinacije pa imajo tudi točno določene predele za pijano (angleško) drhal. ne tega mešat s splošnim turizmom.

če pa kdo misli da bo slovenija zdaj imela petične goste ker smo se tako odločili, pa se samo nasmehnem... to so verjetno pisali bedaki novinarski slovenski, kateri še vedno mislijo da je golf šport za elito...

Tako je, najprej je treba vse restavracije spravit na nek nivo, ne pa Studentarski lokali vsepovsod. Obstajajo 1-2 izjemi, ampak to je premalo, ker ena slaba izkusnja pa se to razsiri in tam vec nobenga ne bos videl.
Druga budalastina je VINJETA ! Jaz se lahko za 9EUR vozim 10 dni po Avstriji, gor in dol, levo desno po stotinah km na avtocesti, 10 dni je z razlogom, ker to je za dopust od petka do nedelje. Slovenci pa vabimo goste za 15eur za 7 dni, pa se to se v specificne kraje peljes po zajebanih lokalnih cestah, ker Avtocesto mamo samo vzdolz vzhod-zahod, hitrih regional pa nimamo!, v nemciji nardim slabih 100km v eni uri po regionalki, prinas pa ce imas guzvo se peljes dve uri iz Term Catez do Celja, za tovornjaki, traktorji, penzionisti pa se prehitevat nemors nikjer. Pa sploh ni 70km vseskup.
Sej bo, no vsaj tedensko vinjeto mamo.

Drug problem, ki ga jaz vidim je poznavanje tujega jezika. Tu smo slabi, spet delno studentarija, no tem se vsaj malo sanja o anglescini, nemscini, ko pa naletis na kakega starejsega v kakem lokalu, gostilni, zeleznici, posti, pa so bledi vsiskup.

Slovenija izpusca tudi ogromne "moderne" nacine turizma, kot ga to ponujajo, skor vsi drugi evropejci, da gres na neko dirkalisce dirkat. Pa to je guzva nonstop, dnara kot dreka itn. Mi pa imamo problem, ker sosed mirko nemre spat, ker je prevec glasno, hkrati pa ni problem ce janez zge motorno zago pa zetorja celi dan. Svasta. Vglavnem potenciala je ogromno, ampak nekako zadeve ne grejo v smeri, da bi res privabili mnozico dol. Ponavadi gremo mi bolj gor, ker je tam vec ponudbe.

Utk je izjavil:

Če hočemo it enkrat na par let v Bohinj ali na Bled, ne pomeni, da hočemo tam plačat in pokupit vso sranje, ki se ga nekdo spomni prodajat za trojno ceno. Mene sicer tam v poletju več ne spraviš, ampak tudi ti ljudje, ki prihajajo, ne pomeni, da bi prišli, če bi bli prisiljeni zapravit 100 evrov po glavi na dan. V bistvu verjetno ne bi bilo več skoraj nikogar.

Mja to je itak brezveze, to je turizem 80s style. Turizem ni samo Bled, Bohinj, Postonjska jama in sprehajanje po naravi. To je danes nisni turizem, kjer se bolj malo sluzi. Sluzi se z eventi, adrenalinom, entertainmentom itn. polek vsega tega, tega pa glih nimamo, ker tu je treba vloziti, veliko vec casa, dela, organizacije in truda, kot pa samo travo pokosit in smeti pobrat na vsake tolko in cakat da gosti in dnar pride od samega sebe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Sluzi se z eventi, adrenalinom, entertainmentom itn.

Ja, to se greš lahko kjerkoli, kadarkoli, za to ne potrebuješ Bleda v ozadju. In to je stvar posamezne firme, ki se to gre.

scipascapa ::

Na Bledu je župan in mestni svet sama mafija, zjebal ga bodo do konca, potem bo mesto duhov ko bo prepozno.

Invictus ::

Za Bled se ni bati, bo že prišel kdo drug. Kljub vsemu preveč seka ven, da bi ga lahko zafrknili. Čeprav se trudijo...

Problem Slovenije so preprosto neprijazni ponudniki katerihkoli storitev.

Pa naj gre za prodajo, turizem, hotele, soritve, ni važno. Takoj, ko nekaj ne gre v skladu s pričakovanji zaposlenega, za to okrivi potrošnika.

Ko bo Slovenija napredovala na področju dela s strankami in prijaznostjo, bo mogoče lahko napredovala v turizmu.

Če pa zraven prišteješ še lažno šentflorijansko moralo katolibanskega naroda, potem nekega kraja za malo bolj razvratno zabavo niti ne moreš imeti.

Kot da ne bi mogli narediti nekega centra nekje pod hribi za mlade, kjer bi se dogajal razvrat ala zimska Zrče varianta... Placa, odmaknjenega od katolibanov, je dovolj...

Vem za plan na Krvavcu, kjer so hoteli zraven zgornje postaje za gondolo postaviti teraso za Apress Ski (nekaj normalnega na vseh avstrijskih smučiščih), pa jim niso dali gradbenega dovoljenja, ker to kao kvari mladino. Bi pa rekel, da so imeli lastniki lokalčkov na Krvavcu tudi nekaj besede, saj je to prava mala mafija... Recimo, najemnika Rozke so zvečer prebutali, ker je imel na ceniku prepoceni pivo >:D. Po batinah ga je podražil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

Za Bled se ni bati, bo že prišel kdo drug. Kljub vsemu preveč seka ven, da bi ga lahko zafrknili. Čeprav se trudijo...

Problem Slovenije so preprosto neprijazni ponudniki katerihkoli storitev.

Pa naj gre za prodajo, turizem, hotele, soritve, ni važno. Takoj, ko nekaj ne gre v skladu s pričakovanji zaposlenega, za to okrivi potrošnika.

Ko bo Slovenija napredovala na področju dela s strankami in prijaznostjo, bo mogoče lahko napredovala v turizmu.

Če pa zraven prišteješ še lažno šentflorijansko moralo katolibanskega naroda, potem nekega kraja za malo bolj razvratno zabavo niti ne moreš imeti.

Kot da ne bi mogli narediti nekega centra nekje pod hribi za mlade, kjer bi se dogajal razvrat ala zimska Zrče varianta... Placa, odmaknjenega od katolibanov, je dovolj...

Vem za plan na Krvavcu, kjer so hoteli zraven zgornje postaje za gondolo postaviti teraso za Apress Ski (nekaj normalnega na vseh avstrijskih smučiščih), pa jim niso dali gradbenega dovoljenja, ker to kao kvari mladino. Bi pa rekel, da so imeli lastniki lokalčkov na Krvavcu tudi nekaj besede, saj je to prava mala mafija... Recimo, najemnika Rozke so zvečer prebutali, ker je imel na ceniku prepoceni pivo >:D. Po batinah ga je podražil ...


Zraven svoje hiše kupi zemljo in začni.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Invictus ::

Saj nisem nor. Turizrm je dejavnost s slabo dodano vrednostjo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cruz ::

A vi res toliko date na prijaznost? Jaz načeloma to ne razumem. Seveda se spodobi, da te nima za osla, ko si gost, ampak da pa bi od natakarice pričakoval nasmeh in vse to pa se mi zdi nepotrebno. Plus je, ni pa nujno. A vam je ta fejk nasmeh in entuziazem res tako pomemben? Mene boli k za to in ne vpliva na moje počutje, če je kdo črnogled do mene. Opažam pa pri kolegih, ki so prenehali hoditi v en lokal, ker se punca ni smejala njihovim šalam in se hecala z njimi.

2dark ::

scipascapa je izjavil:

Na Bledu je župan in mestni svet sama mafija, zjebal ga bodo do konca, potem bo mesto duhov ko bo prepozno.



Bled beleži vsako leto rekordne obiske. To je bolj tvoja želja očitno. Turistov tok, da je že banalno.

m0LN4r je izjavil:



Slovenija izpusca tudi ogromne "moderne" nacine turizma, kot ga to ponujajo, skor vsi drugi evropejci, da gres na neko dirkalisce dirkat. Pa to je guzva nonstop, dnara kot dreka itn. Mi pa imamo problem, ker sosed mirko nemre spat, ker je prevec glasno,


V redu. S tem, da moraš ti osebno doživljensko živet zraven steze. Upam, da se boš dobro počutil, ko boš poslušal hrup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:

Če hočemo it enkrat na par let v Bohinj ali na Bled, ne pomeni, da hočemo tam plačat in pokupit vso sranje, ki se ga nekdo spomni prodajat za trojno ceno. Mene sicer tam v poletju več ne spraviš, ampak tudi ti ljudje, ki prihajajo, ne pomeni, da bi prišli, če bi bli prisiljeni zapravit 100 evrov po glavi na dan. V bistvu verjetno ne bi bilo več skoraj nikogar.

ne dojameš da je PREVEČ ljudi ki bi radi šli na takšne destinacije. nič ne dojameš. zato je potrebno nekaj narediti da se znebiš takšnih ki delajo gužvo, in prvi ukrep je dvig cen in vsega kar pritiče da se zastonjskarski folk ne odloči sploh iti na te destinacije. ker je PREVELIKA GUŽVA.
štekaš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Tako je, najprej je treba vse restavracije spravit na nek nivo, ne pa Studentarski lokali vsepovsod. Obstajajo 1-2 izjemi, ampak to je premalo, ker ena slaba izkusnja pa se to razsiri in tam vec nobenga ne bos videl.
mislim da se s tem folk ki hodi po svetu ne strinja.

m0LN4r je izjavil:

Drug problem, ki ga jaz vidim je poznavanje tujega jezika. Tu smo slabi, spet delno studentarija, no tem se vsaj malo sanja o anglescini, nemscini, ko pa naletis na kakega starejsega v kakem lokalu, gostilni, zeleznici, posti, pa so bledi vsiskup.
s tem se prav tako ne strinjajo. bolj se mi zdi da je problem neprijaznost učasih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:

Utk je izjavil:

Če hočemo it enkrat na par let v Bohinj ali na Bled, ne pomeni, da hočemo tam plačat in pokupit vso sranje, ki se ga nekdo spomni prodajat za trojno ceno. Mene sicer tam v poletju več ne spraviš, ampak tudi ti ljudje, ki prihajajo, ne pomeni, da bi prišli, če bi bli prisiljeni zapravit 100 evrov po glavi na dan. V bistvu verjetno ne bi bilo več skoraj nikogar.

ne dojameš da je PREVEČ ljudi ki bi radi šli na takšne destinacije. nič ne dojameš. zato je potrebno nekaj narediti da se znebiš takšnih ki delajo gužvo, in prvi ukrep je dvig cen in vsega kar pritiče da se zastonjskarski folk ne odloči sploh iti na te destinacije. ker je PREVELIKA GUŽVA.
štekaš?

Prevelika gužva je na cesti. Po jezeru ne vidim, da bi plavali en po drugem. Gužva je dokler je to kar je (plavanje, kolesarjenje, itd.) zastonj. Če dviguješ ceno kremšnit, bojo vseeno prišli kolesarit, samo na kremšnito več ne bojo šli. Če dvigneš cene v hotelih, nima to nobenega vpliva na gužvo. Kaj bi ti sploh še dvignil? Če pa pletnarji raje sedijo kot vozijo za malo manjši denar, pa naj. Folk bo zraven vseeno plaval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tikitoki ::

gruntfürmich je izjavil:

Utk je izjavil:

Če hočemo it enkrat na par let v Bohinj ali na Bled, ne pomeni, da hočemo tam plačat in pokupit vso sranje, ki se ga nekdo spomni prodajat za trojno ceno. Mene sicer tam v poletju več ne spraviš, ampak tudi ti ljudje, ki prihajajo, ne pomeni, da bi prišli, če bi bli prisiljeni zapravit 100 evrov po glavi na dan. V bistvu verjetno ne bi bilo več skoraj nikogar.

ne dojameš da je PREVEČ ljudi ki bi radi šli na takšne destinacije. nič ne dojameš. zato je potrebno nekaj narediti da se znebiš takšnih ki delajo gužvo, in prvi ukrep je dvig cen in vsega kar pritiče da se zastonjskarski folk ne odloči sploh iti na te destinacije. ker je PREVELIKA GUŽVA.
štekaš?


Se en sociopat, ki bio rad vse zase. nezazeljene osebke pa bi zaprl v geto, dokler ne potrebuje glancanja riti, nakar dobijo posebno dovolilnico.

Se sicer strinjam, da je ljudi prevec. Sam ta problem lahko resi zgolj dobra politika povezana z rodnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Utk ::

Ja, folk ne hodi na jezera, morje in hribe zaradi parkiranja, kremšnit, golažev ali ne vem česa. Zato lahko to dražiš kolk hočeš, pa bo edini rezultat, da boš manj prodal, "reveži" bojo pa vseeno prišli, s sendviči če treba. Cene se lahko dviguje v nebo tam, kjer je to bistvo zarad česa ljudje tam sploh hodijo. Recimo Dubaj.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smučišče 2864 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
459128381 (26136) Zimonem
»

Promocijska taksa

Oddelek: Loža
81613 (793) Invictus
»

Hiše se prodajajo precej hitro...

Oddelek: Loža
4911195 (7664) PreviousUser
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216080 (12110) Goran's Blog
»

Kaj pokazati turistu v Sloveniji?

Oddelek: Loža
448408 (3504) Samuel

Več podobnih tem