» »

Freelancerji v Sloveniji

Freelancerji v Sloveniji

asahi ::

Pozdrav vsem, ki boste brali tole objavo :)

Zanima me koliko freelancerjev/ teh, ki delamo od doma nas je tukaj?
Sama se ukvarjam z grafičnim oblikovanjem in delo od doma je zame perfect način zaslužka denarja.
Kar sem začela opažati in me vedno bolj "teži" je dejstvo, da večino časa preživim sama za računalnikom. Ker nisem v redni službi, nimam ob sebi sodelavcem s katerimi lahko izmenjujem mnenja, se družim po službi ...
Vsak ekstrovertiran freelancer bo razumel ;)

V glavnem, če je še kdo, ki ga muči ista zadeva, bom vesela odgovora.
Pred kratkim sem tudi naredila Facebook skupino Remote Workers & Freelancers Slovenia, ampak nimam pojma kako naj najdem druge slovenske freelancerje.
Skupina je namenjena povezovanju slovenskih freelancerjev, izmenjevanju informacij, medsebojni pomoči, deljenju remote del, morda celo sklepanju novih prijateljstev.

Lep vikend vsem in upam, da se kdo pridruži pogovoru :)

jype ::

En kup coworking placov imaš v vseh večjih mestih.

Pridruži se #freelance na https://sloveniantech.herokuapp.com/ , kjer jih je že cel kup.

Na #introductions pa lahko napišeš kdo si in s čim se ukvarjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuall ::

Jaz sem včasih delal od doma in ima svoje pluse in minuse:

+ Lažje padeš v delo doma.
+ Bolje se počutiš po delu doma.
+ Manj stresno je delo doma.
+ Vozit se ni treba, naspiš se lahko.
- Velik minus je, da se ti zelo upira začet delat, če delaš od doma.
- Manj kvalitetno delaš, ker začneš preveč na dolgo komplicirat, kar je najslabša stvar v programiranju in pa še sodelavcev nimaš zraven, da bi ti pomagali. Najbrž je povezano s prejšnjo točko, da se ti ne da programirat ni potem začneš filozofirat, da si narediš delo bolj zanimivo, obenem pa s tem poslabšaš kvaliteto dela.

Pomanjkanje družbe postane ubijalsko, če nimaš vsaj nekega dnevnega dopisovalca si jaz težko predstavljam tako življenje.
Najboljša je kombinacija dela od doma in dela v pisarni. Tako si bom jaz zrihtal počasi.

kuall ::

- Če delaš v pisarni in zraven tebe sedi nekdo, ki ima dober vpliv nate (ti ne gre na živce) bo ta njegova prisotnost vplivala tudi na kvaliteto tvojega dela v plus.
To je precej zanimiv pojav, ki sem ga opazil. Pač smo socialna bitja na polno, če ni nobenega zraven tebe si ljudi začneš vrteti iz spomina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

mikhail ::

Tudi sam sem freelancer že nekaj let, s tem da tudi pridem v kako firmo kjer smo si domači "pomagat" ob velikih gužvah. Sem pa grafični oblikovalec. Za to sem se odločil, ker sem po 10+ letih dela po firmah ugotovil, da mi svoboda pri izbiri dela, alokaciji časa in hendlanje naročnikov na moj način prihrani svoje zdrave živce, ki sem jih zaradi slabih izkušenj iz firm, začel zelo ceniti. Zaradi tega se niti ne spomnim kdaj sem se nazadnje počutil "izgorel" ali apatičen do dela, kar je definitivno plus.

Po drugi strani pa tudi ni vse rožnato. Na primer brez nekega "bazena" potencialnih naročnikov nimaš rednega pretoka dohodkov, kar zna bit problem, če imaš najemnino itd. Zelo je pomembna tudi disciplina. Kot je kuall zapisal, pridejo dnevi ko se ti delo upira in ker nimaš "nadzora" ali drugih spodbud, lahko padeš v prokrastinacijo, kar je precej slabo. Še vedno je potrebno vstajati zgodaj, da si sinhroniziran z delovnim časom drugod, ampak lahko vsaj delaš v pižami ali v gatah, če ti paše :)

Nothing is perfect, ampak odločitev iti na svoje je definitivno eliminirala nekatere nepotrebne/moteče dejavnike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koronavirus poskrbel za velik eksperiment: delo od doma

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388871 (5079) jype
!

Anketa o plačah v IT industriji (2019)

Oddelek: Programiranje
2811544 (9330) Mavrik
»

Dodatni zaslužek ob rednem delu

Oddelek: Loža
238351 (6609) Invictus
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4712043 (9503) antonija
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3411142 (8012) Spura

Več podobnih tem