» »

Fluke Microscanner - umrl!

Fluke Microscanner - umrl!

ian wolf ::

Pozdrav vsem. V službi imamo aparat za merjenje ethernet omrežij Fluke Microscanner2, ki se sploh ne prižge več. Ko sem kontaktiral uradni servis, so me zavrnili, da se zadeva sploh ne popravlja, hkrati pa ponudili novega s "popustom". Ker gre osel samo enkrat na led, sem se jim zahvalil za "prijaznost" in si zabičal, da Fluke ne nabavim več.

Sedaj pa me zanima; ali je zadeva sploh popravljiva? Na netu sploh ne najdem "umrlih" modelov te znamke.
Se mi zdi škoda, da bi aparat (nov vreden cca 600€) metal v koš. Je kakšen servis elektronike, ki bi bil pripravljen pogledati aparat?
Se najde kaj v okolici Celja?

Hvala za nasvete.
Errare humanum est...

TheBlueOne ::

Sicer ni v Celju, ampak vseeno, jaz vozim taksne zadeve k Lecniku na Ravne na Koroskem.

Ko ni bilo popravljivo mi je kasiral 5€ za analizo.

tony1 ::

Poskusi Modul center v Trzinu.

starfotr ::

V bistvu se veliko naprav ne popravlja, pač pa servis ponudi servisno menjavo z delujočo tovarniško obnovljeno enoto. Vendar se velikokrat bolj izplača trgovcu (in tudi kupcu) prodat nov izdelek, brez zaslužka, kot se ukvarjat s servisom in menjavami.

Tako to je v tem svetu. Lahko ti pogleda kdo, ki se s tem ukvarja, vendar po navadi ni možnosti rezervnih delov za te naprave. Tako, da, ne glede na firmo, je to isto.

Fluke je drugače renomirana znamka, tako, da tudi če kupiš še enkrat, se najbrž ne boš nič zmotil. Je pa res, da konkurenca obstaja, vendar te bodo v primeru težav najbrž odslovili z enakim odgovorom. Sploh za te male naprave, za velike je pa servis, dokler pač zagotovavljajo rezervne dele.

WhiteAngel ::

Če se sploh ne prižge - ni samo kakšen napajalnik fuč ali varovalka?

TheBlueOne ::

To, da se ne prizgle je verjetno bolj popravljiva napaka, kot pa ce bi bile kaksne tezave z meritvami. Kako je z deli, pa je kul teardown verzije za kitajski trg, ki si jo lastim tudi sam. Sicer ni ista, samo lahko kdo dobi obcutek, kaj vse naredi Fluke Fluke.



https://www.aliexpress.com/item/3304530...

starfotr ::

A jao, ne kupujte Fluke inštrumentov na aliexpresu, no. In potem še verjameš, da je original.

Če hočeš poceni Fluke multimeter, kupiš Fluke 113, 114 ali 115 pri nas. Mislim, kake nebuloze, multimeter za kitajski trg...

Ali si pa kupiš Keysight U1231A ali U1232A. Vse to so vrhunski multimetri, priznane znamke. Ne pa made in china kao original, sumljivega porekla iz aliexpressa.

treker ::

Sicer reklama, a poskusi v Etri (Celje)

D3m ::

ian wolf je izjavil:

Pozdrav vsem. V službi imamo aparat za merjenje ethernet omrežij Fluke Microscanner2, ki se sploh ne prižge več. Ko sem kontaktiral uradni servis, so me zavrnili, da se zadeva sploh ne popravlja, hkrati pa ponudili novega s "popustom". Ker gre osel samo enkrat na led, sem se jim zahvalil za "prijaznost" in si zabičal, da Fluke ne nabavim več.

Sedaj pa me zanima; ali je zadeva sploh popravljiva? Na netu sploh ne najdem "umrlih" modelov te znamke.
Se mi zdi škoda, da bi aparat (nov vreden cca 600€) metal v koš. Je kakšen servis elektronike, ki bi bil pripravljen pogledati aparat?
Se najde kaj v okolici Celja?

Hvala za nasvete.


Nov je 581 + DDV :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

ian wolf ::

Evo, da poročam.

Sem "hudiča" razdrl in opazil, da je en kontakt (jeziček) za eno baterijo oksidiran. Tako, da je namesto 3V dobil le 1,5V napajanja. Sem ga očistil in sestavil nazaj in ... DELA!

Hvala vsem skupaj za nasvete.

Lep pozdrav.
Errare humanum est...

D3m ::

Če boš kdaj še rabil FLUKE pa pošlji ZS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

starfotr je izjavil:

A jao, ne kupujte Fluke inštrumentov na aliexpresu, no. In potem še verjameš, da je original.

Če hočeš poceni Fluke multimeter, kupiš Fluke 113, 114 ali 115 pri nas. Mislim, kake nebuloze, multimeter za kitajski trg...

Ali si pa kupiš Keysight U1231A ali U1232A. Vse to so vrhunski multimetri, priznane znamke. Ne pa made in china kao original, sumljivega porekla iz aliexpressa.


Poglej teardown. Smo ga nabavili skoraj vsi v stari ekipi, drugace smo imeli na podjetju EU verzije. Nismo nasli razlike. V teardownu ugotovi, da so tudi materiali na Fluke nivoju. Je zgolj verzija za druge trge.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

In kakšna je dodana vrednost med kitajskim in original kupljenim pri nas? Zakaj je kitajski toliko boljši, kot če kupiš tu pri nas?

No, kakor želiš, trg je odprt, vsak lahko kupi kar hoče, zakaj bi se sekiral, kaj uporabljaš...

In še to, pr inas dobiš (sicer ne Fluke) multimeter, ki je cenejši, kot Fluke iz aliex., pa je najbrž bolj varen, kot fake Fluke.

TheBlueOne ::

Tale je prakticno identicen nasim. Se enkrat, poglej teardown. AvE je kredibilen youtuber. :) Tip je pogledal od komponent do materialov. Pac dobis pravega Fluke za dobro ceno.

Enkrat je celo namesto oblasti ugotovil zakaj se je porusil most.

https://www.miaminewtimes.com/news/fiu-...

Za nas bolj 50:50 Hardware Software tipe je zelo zanimiv.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Popravek, video ni pravi. Ocitno je bil odstranjen... Hm... Model je bil 12e.

borisk ::



imaš še EEV review.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dober multimeter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
355256 (2066) slitkx
»

Ajga z nabavo multimetra rabim pomoč, lahka pomagaš?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262367 (1202) SaXsIm
»

multimeter vprašanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
488341 (3618) h25
»

Kateri multimeter izbrati za hobby elektroniko?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163764 (3443) jest10
»

Kateri multimeter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92263 (2011) cegu

Več podobnih tem