» »

Brezžični sistem za prezentacije v sejni sobi

Brezžični sistem za prezentacije v sejni sobi

Šmorn ::

Želeli bi se vsaj delno znebiti kablov v sejni sobi. Ali mi lahko kdo priporoča kakšen brezžičen sistem za prezentacije? Vivitek NovoConnect sem videl v živo pa me ni ravno prepričal. Za Powerpoint je še dober, za video pa je katastrofa. Zahteve so, da ima svoj wifi in da je združljiv s PCji, Androidom in Applovimi napravami.

Invictus ::

Miracast?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Vem, da to ni tisto, kar sprašuješ, vendar... Moja izkušnja: nabaviš projektor, ki omogoča WiFi projeciranje, Miracast ali pa projeciranje prek LAN... Folk navdušen, na naslednjih predstavitvah bi vsi to želeli... V praksi so potem vedno težave, 3x se ne poveže, potem pa čudežno se... Za 5 minut predstavitve se včasih porabi 10 minut časa za vzpostavitev povezave. Hkrati sta na mizi DP in HDMI kabla, ki bi v trenutku rešila vse težave, ampak ne - WiFi povezava je tolk fensi, da se poleg človeka, ki bi rad prikazal predstavitev, drenjajo še trije, ki mu svetujejo, kako se povezat.

Kot rečeno, to potem po N minutah uspe, zato da se prikažejo trije slajdi.

;((8-O
- Hoc est qui sumus -

Fsegula62 ::

Kot je rekel @imagodei, vse ostalo vključno z chromecastom je porazno, slednji sicer deluje a je problem z zaostajanjem zvoka pri videu z visoko ločljivostjo ko se enkrat malo segreje.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Šmorn ::

Ko preizkusim tole poročam: https://www.airserver.com

Fsegula62 ::

Huh, draga igračka, upam da bo delovalo kar obljublja.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Šmorn ::

33 EUR za server program. En PC bom že našel.

Mavrik ::

Mi uporabljamo Hangouts Meet hardware ( https://gsuite.google.com/products/hang... ) in deluje brez težav. Ampak pogoj tule je, da imaš delujoč Wifi. V veliko pisarnah se špara na Wifiju in posledično vse deluje za en drek.

Tale AirServer zgleda super če imaš delujoč internet :)
The truth is rarely pure and never simple.

starfotr ::

Do sedaj so se v praksi vsi sistemi izkazali kot slabi. Pa veliko hodim po velikih firmah, kjer multinacionalke to rade kupujejo.

Moj nasvet: HDMI, display port adapterji in VGA kabel naj bo na voljo, pa je zadeva rešena.

Če je potrebno več računalnikov, se lahko nabavi HDMI switch ali podobno.

Nekateri projektorji imajo tudi podporo za audio ali zunanji audio, kar tudi kdaj prav pride.

Kabel. In pika. Pozabite te nezanesljive rešitve.

Lonsarg ::

Če imaš kot se šika Miracast adapter(bodisi kak od Microsoft, bodisi vgrajeni v TVje narejene v zadnjih 5 letih) deluje zadeva brez težav za vse ki so na Windows 10 ter Android 8+, pri nas v službi je to zelo praktično za uporabit ker smo zdaj vsi na W10 migrirani. Ampak rabiš poleg še HDMI in displayport da pač pokriješ vse, tako pač je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gslo ::

poglej za "brezžični HDMI + usb adapter", nekaj takega: https://www.mimovrste.com/hdmi/microsof.... nekajkrat sem ga uporabil za prezentacije, vedno delal iz prve bp. cenovni rang našega je bil pravtako 60ish-80ish eur.

govorim iz lastnih izkušenj. lahko, da obstajajo boljše rešitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

chromecast 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6112372 (7268) lojzze1
»

Brezžično projeciranje laptopa na TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
91594 (1407) Cervantes
»

Windows 8.1 tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214566 (8087) Lonsarg
»

Microsoft Wireless Display Adapter

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
135959 (4695) PrimozR
»

HDMI na telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
244513 (4260) bosmla

Več podobnih tem