» »

Kakšno zavarovanje imajo Američani za tujino?

Kakšno zavarovanje imajo Američani za tujino?

Pika na i ::

Če kdo ve, le zanima me.

Tam nekje sem prebrala o nesreči ameriške družine na Islandiji.
En otrok je žal umrl, ostali člani so v bolnišnici in ne bodo kmalu odpuščeni.
Sorodniki in prijatelji so na Gofundme začeli zbirati denar (blizu 100.000 dolarjev so že nabrali), za stroške reševanja, zdravljenja, prevoza.

Kaj tam nimajo urejenih zavarovanj za tujino kot pri nas?
Da jih je tam veliko sploh brez zavarovanja vem, po pripovedovanju popotnika po PCT. Čudili so se, da se je lahko zavaroval za tako visoko vsoto.

Našla sem sicer tale intervju, ki pa govori delno le o zavarovanju za primere v Ameriki. Je pa vseeno kar zanimiv.

Če prav razumem, je slovenski sistem zdravstva še vseeno boljši. Ja?

MTB ::

Ne, ZDA so obljubljena dežela.
Dokler enkrat ne prideš tja in ugotoviš, da je za povprečnega človeka Amerika v Sloveniji.

Machete ::

Ja slovenski je boljši za vse. Za bogate, je pa boljši v USA, tudi v primerjavi z bogatimi samoplačniki v Slo.
Zavarovanja imajo kakšrna si zrihtajo. Tam je to bolj stvar paketov, tudi turističnih. Žlahta je ravno nekaj tednov nazaj na obsku razlagala, da so bili blagoslovljeni s tem, da jim je delodajalec plačeval kvalitetno zavarovanje. Torej očitno je vse prosto in stvar dogovora. Še bolj verjetno za potovanja v tujino.
Poleti je američanko pičil modras, ko se je hotela poljubljati z nestrupeno kačo, saj je verjetno na FB prebrala, da v Slo ni strupenih kač.
Verjetno smo vse plačali mi, saj je Slovenija včasih malo preveč radodarna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Gagarin ::

MTB je izjavil:

Ne, ZDA so obljubljena dežela.
Dokler enkrat ne prideš tja in ugotoviš, da je za povprečnega človeka Amerika v Sloveniji.


Seveda, to je pa ja vsem jasno. Slovenija je za nesposobneže in podpovrečneže proti ZDA raj. ZDA je obljubljena dežela za sposobne.

krucymucy ::

Pika na i je izjavil:

Če prav razumem, je slovenski sistem zdravstva še vseeno boljši. Ja?


Kakor za koga. Zdravstveno zavarovanje pri nas je zelo socialno naravnano.
6,36% bruto place gre za zavarovanje kao iz zepa zaposlenega, dodatnih 6,86% pa strosek delodajalca.
Ob malo visji placi nekdo hitro placa 700EUR/mesecno samo za obvezno zavarovanje. Dodatnih 35 se za dodatno in ce kam gres moras seveda vzeti se asistenco, recimo coris ali pa vzeti nekaj pri kateri od zavarovalnic.

USA ima pa pac privatne zavarovalnice, renta pa je odvisna tudi od tega ali si debel.
Mnogi raje kupujejo dobrine namesto zdravstvenega zavarovanja, ko zbolijo si ga pa ne morejo privoscit.

Tako da, dokler je vse v redu je ameriski sistem boljsi, ko ni, je pa boljsi nas.

Tudi sistema upokojevanja nimajo takega kot pri nas.

lahko da sem falil v procentih kje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

2dark ::

krucymucy je izjavil:




Tudi sistema upokojevanja nimajo takega kot pri nas.

lahko da sem falil v procentih kje ...


Kakšen je njihov sistem upokojevanja.. Si verjetno morajo sami vplačevat za pokojnino.

Machete ::

Gagarin je izjavil:

MTB je izjavil:

Ne, ZDA so obljubljena dežela.
Dokler enkrat ne prideš tja in ugotoviš, da je za povprečnega človeka Amerika v Sloveniji.

Seveda, to je pa ja vsem jasno. Slovenija je za nesposobneže in podpovrečneže proti ZDA raj. ZDA je obljubljena dežela za sposobne.


Delno je to res, vendar govoriš s preveč vzišanem tonom, da ne rečem nadutim. Koliko ljudi v družbi je lahko mega uspeđnih in sposobnih? Narava nas ni tako razdelila, in tudi mega uspešni rabijo povprečno rajo, da kupuje njihove smeti in je njihova poceni delovna sila. Med drugim, tudi mega sposoben iz danes na jutri obleži. Poznam človeka, ki je iz mega uspešnega menedžerja postal čez noč rastlina (kap). mislim, da se tudi njegova družina strinja, da je raje v Slo kot v Usa trenutno, čeprav sedijo na relativno veliko denarja. Vendar vedi, da ko se pipica zapre čez noč, niti veleuspešni nimajo kar neskončnih zalog za ohranjanje enakega življenskega sloga, kaj šele, ko se začnejo kopičiti plačjive terapije in sanacije hiš, ter potrkajo razno razni poslovneži, kje je njihov denar..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MTB ::

Gagarin je izjavil:

MTB je izjavil:

Ne, ZDA so obljubljena dežela.
Dokler enkrat ne prideš tja in ugotoviš, da je za povprečnega človeka Amerika v Sloveniji.


Seveda, to je pa ja vsem jasno. Slovenija je za nesposobneže in podpovrečneže proti ZDA raj. ZDA je obljubljena dežela za sposobne.


Pojdi malo v svet. Status sposobnega inženirja v USA in v Sloveniji je v prid nam, pa lahko trdiš karkoli želiš. Ne govorimo o vodilnih delovnih mestih v multinacionalkah.
In če se ne motim, voziš starega golfa, torej tudi ti nisi na tej ravni...

Gagarin ::

@Machete No, moj ton ni bil namerno tak kot ga opisuješ. Tudi napačno sklepaš da sam ZDA sistem podpiram. Slovenski je za moje pojme čisto preveč uravnilovski in premalo skrbi za sposobnejše posameznike (zato tudi tak odliv sposobnih v tujino), ZDA sistem je pa pisan na kožo predvsem zelo bogatim in zelo sposobnim. Nekje srednja pot je meni najbliže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

Če kdo ve, le zanima me.

Tam nekje sem prebrala o nesreči ameriške družine na Islandiji.
En otrok je žal umrl, ostali člani so v bolnišnici in ne bodo kmalu odpuščeni.
Sorodniki in prijatelji so na Gofundme začeli zbirati denar (blizu 100.000 dolarjev so že nabrali), za stroške reševanja, zdravljenja, prevoza.

Kaj tam nimajo urejenih zavarovanj za tujino kot pri nas?
Da jih je tam veliko sploh brez zavarovanja vem, po pripovedovanju popotnika po PCT. Čudili so se, da se je lahko zavaroval za tako visoko vsoto.

Našla sem sicer tale intervju, ki pa govori delno le o zavarovanju za primere v Ameriki. Je pa vseeno kar zanimiv.

Če prav razumem, je slovenski sistem zdravstva še vseeno boljši. Ja?


Brez dvoma si lahko plačaš turistično zavarovanje. Imaš veliko slovenček, ki tudi mislijo, da so carji, ko prihranijo nekaj desetakov.

Gagarin ::

MTB je izjavil:

Gagarin je izjavil:

MTB je izjavil:

Ne, ZDA so obljubljena dežela.
Dokler enkrat ne prideš tja in ugotoviš, da je za povprečnega človeka Amerika v Sloveniji.


Seveda, to je pa ja vsem jasno. Slovenija je za nesposobneže in podpovrečneže proti ZDA raj. ZDA je obljubljena dežela za sposobne.


Pojdi malo v svet. Status sposobnega inženirja v USA in v Sloveniji je v prid nam, pa lahko trdiš karkoli želiš. Ne govorimo o vodilnih delovnih mestih v multinacionalkah.
In če se ne motim, voziš starega golfa, torej tudi ti nisi na tej ravni...


A da je... Sposoben inženir ima v Slo bruto plačo recimo 50k, sposoben inženir v USA pa recimo 180k...Razlika v zavarovanjih, penziji pa ni tako velika kot bi želeli nekateri (čeprav je zdravstveni sistem v USA najdražji na svetu) LOL, ko je v nekaterih glavah avto še zmeraj simbol statusa in uspešnosti...(pa ne vozim več golfa, kot da bi bilo to karkoli pomembno).

tikitoki ::

BTW. Zakaj mešaš turistično zavarovanje z zdravstvenim?

jype ::

Hec je, da sistem v ZDA stran vrže bistveno več zelo sposobnih kot katerekoli druge razvite države, da so zelo bogati tudi sposobni, pa ne drži niti v teoriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MTB ::

Gagarin je izjavil:

MTB je izjavil:

Gagarin je izjavil:

MTB je izjavil:

Ne, ZDA so obljubljena dežela.
Dokler enkrat ne prideš tja in ugotoviš, da je za povprečnega človeka Amerika v Sloveniji.


Seveda, to je pa ja vsem jasno. Slovenija je za nesposobneže in podpovrečneže proti ZDA raj. ZDA je obljubljena dežela za sposobne.


Pojdi malo v svet. Status sposobnega inženirja v USA in v Sloveniji je v prid nam, pa lahko trdiš karkoli želiš. Ne govorimo o vodilnih delovnih mestih v multinacionalkah.
In če se ne motim, voziš starega golfa, torej tudi ti nisi na tej ravni...


A da je... Sposoben inženir ima v Slo bruto plačo recimo 50k, sposoben inženir v USA pa recimo 180k...Razlika v zavarovanjih, penziji pa ni tako velika kot bi želeli nekateri (čeprav je zdravstveni sistem v USA najdražji na svetu) LOL, ko je v nekaterih glavah avto še zmeraj simbol statusa in uspešnosti...(pa ne vozim več golfa, kot da bi bilo to karkoli pomembno).


Pa ti si car. Me zanima, kje si našel te podatke. A za Silicijevo dolino? Pojdi v svet, kaj naj ti rečem.
Ko pridejo partnerji iz USA k nam se čudijo, kaj si lahko privoščimo tu. Ne primerjaj zneska, ampak udobje. Ampak da bi to dojel, moraš malo iz vukojebine.

Gagarin ::

jype je izjavil:

Hec je, da sistem v ZDA stran vrže bistveno več zelo sposobnih kot katerekoli druge razvite države, da so zelo bogati tudi sposobni, pa ne drži niti v teoriji.


No ko se enkrat strinjam z jypetom, le kam gre ta svet...

Gagarin ::

MTB je izjavil:

Gagarin je izjavil:

MTB je izjavil:

Gagarin je izjavil:

MTB je izjavil:

Ne, ZDA so obljubljena dežela.
Dokler enkrat ne prideš tja in ugotoviš, da je za povprečnega človeka Amerika v Sloveniji.


Seveda, to je pa ja vsem jasno. Slovenija je za nesposobneže in podpovrečneže proti ZDA raj. ZDA je obljubljena dežela za sposobne.


Pojdi malo v svet. Status sposobnega inženirja v USA in v Sloveniji je v prid nam, pa lahko trdiš karkoli želiš. Ne govorimo o vodilnih delovnih mestih v multinacionalkah.
In če se ne motim, voziš starega golfa, torej tudi ti nisi na tej ravni...


A da je... Sposoben inženir ima v Slo bruto plačo recimo 50k, sposoben inženir v USA pa recimo 180k...Razlika v zavarovanjih, penziji pa ni tako velika kot bi želeli nekateri (čeprav je zdravstveni sistem v USA najdražji na svetu) LOL, ko je v nekaterih glavah avto še zmeraj simbol statusa in uspešnosti...(pa ne vozim več golfa, kot da bi bilo to karkoli pomembno).


Pa ti si car. Me zanima, kje si našel te podatke. A za Silicijevo dolino? Pojdi v svet, kaj naj ti rečem.
Ko pridejo partnerji iz USA k nam se čudijo, kaj si lahko privoščimo tu. Ne primerjaj zneska, ampak udobje. Ampak da bi to dojel, moraš malo iz vukojebine.


Če navajaš partnerje iz USA kot referenco, ti lahko z gotovostjo trdim da sem bil očitno v USA bistveno večkrat in bistveno dalj časa (in ne zgolj turistično) kot ti... Plače za USA pa so iz Bloomberga (povprečna plača inženirja je bila po spominu navedena 140k, (za referenco povprečna plača splošnega zdravnika je čez 200k) sklepam da je plača sposobnejšega inženirja vsaj 180k, če ne bistveno več. Plače v Sloveniji pa dobro poznam in inženir ki zasluži več kot 50k je zeloooo redek...

joggi79 ::

Ce mislis, da si kot placnik davkov v Sloveniji, avtomatsko zavarovan po tujini za vse kar se ti lahko naredi, se krepko motis. Ce gres brez ustreznega zavarovanja (tista modra kartica to ni) na pot in se ti nekaj naredi, bodo tudi tvoji doma zbirali zamaske, da bodo placali letalo, da te bo spravilo nazaj v Sloveniji, pa magari ce je to iz Nemcije.

@Ferdo66 tistih 180k v Kaliforniji (okoli San Francisca) je neprimerno manj kot moja placa v Sloveniji. Imam zelo dobrega prijatelja, ki se je preselil tja in ima placo nekje v tvojem znesku (kaksnih 10k manj) in vsake toliko casa delava kaksno primerjavo in vedno ugotoviva, da na koncu meni ostane vec... z neprimerno bolj "lagodnim" zivljenjem (beri: placan dopust, no dopust na sploh, normalno placano zdravstveno zavarovanje, ker on dokler se ima moznost, muti z minimalnim, da mu vec ostane, placane bolniske, realno neprimerno manj dela, ker 40h delovni teden je tam zgolj na papirju....)

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

otago ::

@Pika na i
PCT... bos kje objavila kaksen blog, fotoalbum, potopis? Se priporocam za link/ZS.

Pika na i ::

Hvala.
Če si bogat, je vsepovsod lažje živet, očitno.
Verjetno pa je kar prav, da te pri nas "prisilijo", da si zavarovan.

@otago, če bo, bom. če bi bilo po moje, bi že bilo. ker pa je bila to pot za lastno veselje in doživetja, ne vem kdaj bo. jaz sem vesela, da je doma.

zobnik ::

Dopolnilno velja samo za Slovenijo. Osnovno pa ti v tujini ne velja, če nimaš Evropske kartice.
Torej za vse ostale, ste 100% samoplačniki.
Kak pa je v Ameriki predvidevam podobno, če so na potovanju po Evropi.
Da so ono žensko brezplačo reševal okol Triglava zaradi ubriza kače velja brezplačni sistem heli prevoza.

Pika na i ::

Zgoraj v linku, kjer govori slovenski zdravnik, ki dela v Ameriki, pravi, da bi Američanom lahko rekel, naj gredo v Slovenijo, da bi jih manj prišla cena storitve, če bi vse polno plačali.. Pa jim ne, ker pravi, da bi se potem pri nas vse sesulo. Če bi se to redno dogajalo verjetno. Ne vem.

Glede na to, da Slovenci tudi radi hodijo drugam (oči, zobje, plastika?) zaradi nižje cene, je očitno za vsakega nekje, še ceneje kot doma.

Na Gofundme sem brala - ženska ima raka v četrtem stadiju - potrebuje mesečno za kemo 25.000 in še dodatnih 9000 dolarjev za zdravila. Ker je izgubila službo in dela samo nekaj malega, verjetno tudi ni nekaj hudo zavarovana.

V tej nesreči, ki sem jo omenila v prvem postu, so trije otroci. Morda je tam tako, da morajo biti tudi otroci posebej zavarovani in ni tako kot pri nas, ko so po starših.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19028553 (8814) Ganon
»

Lepo je v ZDA biti mlad inženir (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7325135 (21063) avani
»

Pretihotapljeni USB-ključi v Severni Koreji vredni celo premoženje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7832801 (26616) Manu
»

Koliko stane računalniški inženir v ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21753854 (40417) AndrejO

Več podobnih tem