» »

NBA sezona 2019-2020

NBA sezona 2019-2020

Temo vidijo: vsi
««
45 / 45
»
»»

RockyS ::

Res je ja. Prva četrtina je trajala 40 minut :D

GupeM ::

No, pa imamo šesto tekmo :)

Buttler pa igral 47:11. Je imel samo 49 sekund počitka. Še dobro, da je toliko reklam, drugače ne bi zdržal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Samael ::

Matr, so se borili. Nekajkrat sem že pomislil, to je pa zdaj to, ujeli so jih, game over, ampak ne! :)
Samael != Samuel

RockyS ::

Kolikokrat je bil izenačen rezultat? 15x?
Napeto do konca.

Scaramouche1 ::

Jebemti,Goran bi jim zelo dobro prišel sploh da se Jimmy lahko odpočije...

Argica ::

Do nedelje bi skoral moral biti Goran vsaj 50% ready no?

DrSergioDJ ::

Argica je izjavil:

Do nedelje bi skoral moral biti Goran vsaj 50% ready no?


Umm, ne? Saj vendar nima samo nekega nedolžnega zvina.
...

Samael ::

Kako pa veš? Tudi nedolžni zvin je zoprna zadeva, ki ti lahko prepreči odigrati nekaj naslednjih tekem.

Tehnično gledano Goranova poškodba ni ena težjih oz. varira od delno do močno natrganega tkiva, pri čemer je delno natrgano pogostejše, je pa ob nepravem času in pa pri obremenitvah lahko zelo boleče.
Poročali so, da do poškodbe ni prišlo v njegovi zadnji igri proti Lakersom, ampak že v enih predhodnih tekem, po kateri jih je še nekaj odigral, tako da je povsem odvisno od stopnje poškodbe in pa bolečine, ki jo pri tem občuti.

So igralci, ki s to poškodbo niso zamudili ene tekme in so igralci, ki so potrebovali do 60 dni počitka. Tako da ja, lahko je povsem nedolžen zvin, pa če je ob nepravem času, vseeno manjkaš ravno tistih par tekem, zato je tudi njegovo stanje pred vsako tekmo vprašljivo ne pa povsem skenslano.
Samael != Samuel

Samael ::

Tule, da boste bolj razumeli o čem govorim in ne zamenjevali tega s čim takšnim, kot je poškodba ahilovega tetiva.
Ni idealno in pa seveda z medicinskega stališča počitek priporočljiv, da ne pride še do večje natrganosti (kot mogoče je v tisti drugi četrtini, ko je šel mimo Ronda, glede na to, da je Goran, kot poročajo nekateri, po prvotni poškodbi odigral še nekaj tekem), hkrati pa nič takšnega, kar povsem izključi opcijo, da bi še kaj zaigral.
Poškodba sama po sebi ni huda, problem je tajming, ki ga rabi za okrevanje, ki je lahko od tedna do meseca, dveh.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

Se je splačalo bedet, res vse pohvale MIA. Se pa še vedno ne morem načudit, da ne igrajo Olynyk, Jones, Leonard,... sem nekako pričakoval, da se bo ta relativno majhna rotacija začela poznat, ampak se še vedno ne... očitno, če Butler doseže tripple-double je zmaga, sicer je ni... ni za pozabit tudi trojke Robinsona (7/13) in še marsičesa. Neverjetno kako MIA s to rotacijo in igralci še vedno uspeva, še bolj zabavno pa je, ko pogledaš koledar tekem v playoffu, in ko vidiš kakšna je frekvenca tekem, se res vprašaš, kje pobirajo energijo... vedno nekako nehote potegnem vzporednico z našo košarko, sploh ko berem, kako je težko življenje, ko morajo nekateri igrati 2 tekmi tedensko in so blazno utrujeni... pa še to ne celotno sezono, da ne rečem, da na 10x nižjem nivoju, po možnosti eno tekmo državnega prvenstva in eno takmo kakšne tekmovanja nižje od Eurocupa... bi bilo zanimivo videt celoten proces kondicioniranja, vzdrževanja forme, fizioterapije, sproščanja, motiviranja,... že res, da je tole finale (motivacija pa to), ampak tole mora bit res nice treatment...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Han ::

NBA četrtine so po 12 minut, FIBA le 10.

Kurzweil ::

Han je izjavil:

NBA četrtine so po 12 minut, FIBA le 10.


Aja? :))

... verjetno si hotel povedat, da igrajo 8 min več na tekmo in so posledično še bolj utrujeni?

Ko smo že ravno pri teh minutažah in času... zabavno je pomislit, ko so bili včasih polčasi 20min skupaj... in ne kot so sedaj četrtine po 10... najbolj annying pa je, ko gledaš ameriško študentsko košarko, kjer imajo 35s napade, pred letom 1993, pa je bilo celo 45 sekund... no nekoč je bilo tako tudi v NBA... povsem na začetku pa, če govorim na pamet, menda tudi časovno neomejene napade... tudi trojk ni bilo...

Samael ::

Pa tole, če grem malce izven konteksta zgornje debate, je tudi zanimivo: Basketball Players Who Caused Rule Changes

5 Rules That Were Changed Because Of Wilt Chamberlain

Enkrat sem pobrskal za tem po izjavi Wilta Chamberlaina, kako je v njegovih časih liga delovala v smeri tega, da ga v igri omeji, pa pozneje v času Jordana, da mu pomaga.

One of the most incredible stories about Chamberlain is how he shot free throws. He made the shot, jumped from behind the free-throw line and slam the ball through the basket before his feet touched the ground. He didn't touch any part of the lane area while the ball went through the rim, so that wasn't a violation. That created another rule that says, "players cannot cross the plane of the free-throw line, even if your feet are not touching the ground, until the ball hits the rim or passes through the basket."
Samael != Samuel

Kurzweil ::

kow ::

Kurzweil je izjavil:

Han je izjavil:

NBA četrtine so po 12 minut, FIBA le 10.


Aja? :))

... verjetno si hotel povedat, da igrajo 8 min več na tekmo in so posledično še bolj utrujeni?

Ko smo že ravno pri teh minutažah in času... zabavno je pomislit, ko so bili včasih polčasi 20min skupaj... in ne kot so sedaj četrtine po 10... najbolj annying pa je, ko gledaš ameriško študentsko košarko, kjer imajo 35s napade, pred letom 1993, pa je bilo celo 45 sekund... no nekoč je bilo tako tudi v NBA... povsem na začetku pa, če govorim na pamet, menda tudi časovno neomejene napade... tudi trojk ni bilo...


Mah.. itak je tolk prekinitev, da lahko zvezdniki zlahka igrajo preko 40 minut. Ce bi imeli "normalna" pravila, bi zvezdniki igrali 30min.

Kurzweil ::

@kow, jaz imam zaradi dela 2 screena, tako da je vedno NBA na drugem screenu, drugače bi se mi tako milo rečeno zmešalo. Si kar nekako ne znam predstavljat, da bi dejansko sedel pred nekim TVjem in gledal samo NBA... včasih je dobesedno katastrofa in ena stvar je zanimiva, da je dejansko prav včeraj/danes bila odigrana ena od najdaljših prvih četrtin v zgodovini lige NBA, naj bi trajala 40 min... kot da že ni dovolj, da se tekme začenjajo 10-20 minut kasneje, kot bi se naj. Ali drugače, če izvzamemo največje zvednike, gledaš med NBA tekmo več reklame za fast food, zavarovalnice, rent a car in prodajo rabljenih vozil, kot pa igralca, ki ima neko povprečno minutažo v NBA :D NBA je tko za zraven bi jaz rekel,... je pa na Arena Sport, če se odločim, da bom tam gledal, nekdo milo rečeno nor... en tehnik dejansko ne ve, kaj je equalizer... namreč imaš reklame oz. razne posnetke, ko je volume 500% glasnejši od ostalega.

kow ::

Jaz ameriskih sportov nikoli ne gledam v zivo. Razen, ce sem v druzbi, pa je pac to druzabni vecer. Poleg tega mi gre pri NBA na zivce pretirano poudarjanje zvezdnikov ter vsa ta politika. Ne vem, po eni strani je bolj zabavno gledati NBA ligo, kot neke grke navijace z baklami ter neizenacene evropske lige, po drugi strani mi gre na bruhanje vsa ta ameriska navlaka. Na zalost neke resne 3 opcije ni. Gledam pa kosarko raje kot nogomet.

Verjetno je pravi odgovor, da grem gledat v zivo gledat kaksno slovensko lokalno kosarko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Kurzweil ::

Miami Heat guard Goran Dragic is active for Game 6 of the NBA Finals against the Los Angeles Lakers. Dragic has missed majority of the series after suffering a torn left plantar fascia in Game 1.

NBA.com will have more shortly.

Duhec ::

Evo, Dragič v zadnji minuti 1/4 na igrišču...
http://blackbird.si/

Scaramouche1 ::

Jebiga, ni sreče s poškodbami, medtem so pa oni zdravi in bolj oboroženi, Miami mora resnično vzeti vse kar lahko dobijo, pa naj bo to tudi tisti freak..


Goranu se poklanjam,dal je vse od sebe,samo ga je telo izdalo...

Zvezdica27 ::

a jebote... neverjeten padec konec druge četrtine in potem celo 3. Pol je blo pa konc...

Lakersi so imeli željo, Bam je falil vsaj dve zabijanji v 1q, Herro v 1 in 2q na silo (sicer dobro, samo zadel ni), vedeli so, da 7. bi bila riskantna...

Škoda...


zz

dreta1 ::



MAD RESPECT!

Uizi ::

Gogi je res Človek. Respect indeed!

Kurzweil ::

... no, tole mi je pa smešno....

BREAKING: Tyronn Lue has agreed to a five-year deal to become the next coach of the Los Angeles Clippers.
Chauncey Billups will be lead assisant in Lue's staff.

Scaramouche1 ::

Kurzweil je izjavil:

... no, tole mi je pa smešno....

BREAKING: Tyronn Lue has agreed to a five-year deal to become the next coach of the Los Angeles Clippers.
Chauncey Billups will be lead assisant in Lue's staff.


Zakaj?
A ti resno misliš da bi nekdo ki je belec dobil to mesto? V tem času!

avtek ::

Vsi vemo kaj je ena zvezdica (Lebron) delal oz tretiral ga v Clevelandu.
Skoraj da ni Lebron vodil tekem in time-outov.

Bomo pa videli, če bo tu kaj drugače.

Kurzweil ::

@Scaramouche1, polt/rasa vsaj zame nima v tem kontekstu popolnoma nobene veze, in nisem imel nič od tega v mislih. Poznam Lua že praktično celotno kariero, kot igralec ni bil nikdar nič posebnega, večino časa je bil kot trener asistent, ko mu je bila prvič dana priložnost, je tako kot je pred mano želo napisal @avtek bil kimavec, torej ko je bila pri CLE minuta odmora je možakar gledal v tla, James pa razlagal. Za takšen projekt in ambicije, ki bi jih naj imeli Clippersi, ne pripelješ enega takšnega trenerja, da ne rečem pomočnika trenerja. Mogoče kdo to vidi kot dobro potezo, meni je to smešno!

Scaramouche1 ::

Kurzweil je izjavil:

@Scaramouche1, polt/rasa vsaj zame nima v tem kontekstu popolnoma nobene veze, in nisem imel nič od tega v mislih. Poznam Lua že praktično celotno kariero, kot igralec ni bil nikdar nič posebnega, večino časa je bil kot trener asistent, ko mu je bila prvič dana priložnost, je tako kot je pred mano želo napisal @avtek bil kimavec, torej ko je bila pri CLE minuta odmora je možakar gledal v tla, James pa razlagal. Za takšen projekt in ambicije, ki bi jih naj imeli Clippersi, ne pripelješ enega takšnega trenerja, da ne rečem pomočnika trenerja. Mogoče kdo to vidi kot dobro potezo, meni je to smešno!


zakaj takoj kot da tebe obtožam!
Vemo kaj mislimo!

Zvezdica27 ::

to je dilema katanec-zahović. Kdo je šef? Lue... bo imel šanso narediti nekaj ali pa pogoreti. Obogatel je že in bo head coach v NBA - ni jih veliko ki to so. Po vseh definicijah smo lahko samo tiho in papamo kokice in uživamo v predstavi, kakršnakoli že bo.

zz

avtek ::

Zvezdica27 je izjavil:

Po vseh definicijah smo lahko samo tiho in papamo kokice in uživamo v predstavi, kakršnakoli že bo.


Potem sploh ne vem kaj debatiramo (sploh o športu). A lahko na kakšno stvar v NBA sploh vplivaš?
A če bomo rekli, da bi bilo fino da bi Giannis šel v DAL, bo kar šel? Ker se nam pač zdi fino?

Forum je da se debatira in izražamo svoje mnenje. Jaz mislim, da bo z Lou-om, LAC poden - v končnici nekako takšna uvrstitev (domet), kot do sedaj - ne glede na rooster.

Zvezdica27 ::

po moje je GM naredil analizo. morda so ga pa prav zato pripeljali?

zz

avtek ::

Verjetno res. Nisem nikjer rekel, da tako bo. Samo mnenje podajam in ne čakam kaj bo, ko bo.

Kurzweil ::

Stan Van Gundy agrees to become coach of Pelicans

Uizi ::



Car!

GupeM ::

Tole sem gledal par dni nazaj. Res, neverjetno.

dreta1 ::

Dallas se je zelo solidno okrepil na današnjem draftu. Obrambni specilist, ostrostrelec ... In še en fant, ki naj bi obetal v obrambi. Izguba Setha Currya se bo nadomestila ravno z Terryem, prihaja pa tudi izkušeni Richardson iz Philadelphie.



Kurzweil ::

@dreta1, imamo zdej nov topic, pravijo pravila na ST, da se ne smemo pizdit, in da naj samo vljudno napotimo ljudi na pravi topic -> NBA sezona 2020-2021
««
45 / 45
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914155839 (34518) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759196540 (93849) Samael
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641315 (37268) bambam20

Več podobnih tem