» »

NBA sezona 2019-2020

NBA sezona 2019-2020

Temo vidijo: vsi
««
13 / 45
»»

Samael ::

Gagarin je izjavil:

Ni bilo bistveno drugače kot je sedaj, Se seveda nekaj več piska, samo ni pa taksna razlika kot hocete stari prdci prodati.

S tem se ne strinjam. Liga dandanes ne želi zaustaviti superzvezdnikov. Pipneš ga, pa piskajo. Napad je sveta krava, ki ligi prinaša denar.
In ne, kakorkoli obrneš, v 90ih se ni igrala takšna košarka. Če pustimo vse naše prepucavanje tu ob strani, ne ni se. Nihče, ki trdi, da je danes obramba v ligi drugačna, nima razloga, neke skrite agende zadaj, da bi se to zmišljeval. Imeli smo radi košarko takrat, imamo jo radi danes. Ampak igra se je spremenila - pa če si to priznaš ali ne.

Gagarin je izjavil:

Pa recimo tudi danes se v evroligi piska dosti vec.

S tem se do neke mere strinjam. Ampak košarka v evropi je drugi svet. Tovrstni komentarji se nanašajo izključno na NBA ligo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

2dark ::

drvo je izjavil:



Glej beseda in njeni pomeni so v Slovarju slovenskega knjižnega jezika, torej je beseda tudi slovenska.


Ne, pa ni slovenska. To je ostanek nečesa, ker ne obstaja več in bi bilo potrebno SSKJ popolnoma prenovit, brez južnjaških besed.

Samael je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Ni bilo bistveno drugače kot je sedaj, Se seveda nekaj več piska, samo ni pa taksna razlika kot hocete stari prdci prodati.

S tem se ne strinjam. Liga dandanes ne želi zaustaviti superzvezdnikov. Pipneš ga, pa piskajo. Napad je sveta krava, ki ligi prinaša denar.
.


To ni ravno res. Tudi nad zvezdniki puščajo faule. Ti so bili vedno delno zaščiteni iz strani lige in sodnikov, kar je seveda normalno, saj ljudje hodijo na tekme in gledamo preko tv-ja zaradi zvezdnikov in ne zaradi ostalih 10 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Samael ::

Kaj ni res? :) A da se v moderni NBA košarki igra manj groba obramba, kot se je v 90ih? :) No, pa je res.
Hecno mi je da, da je to sploh pod vprašanjem ...

Phil Jackson je rekel, da bi imel Michael Jordan pri današnji košarki povprečje 45 pik - nanašujoč se na obrambo.

Nowadays, in a sight that never fails to make me queasy, players, unable to hand-check when their opponent decides to drive to the rim, often lift their hands up in the "I'm not touching him" gesture and simply let their man blow by them.

Is it their fault? No. They're just following the rules.

Tule imaš cel članek: bleacherreport.com/articles/1647822-what-happened-to-the-nbas-beautiful-game

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vazelin ::

Zakaj niso Lakesri vzeli igralca tedna Melota? Tistih nekaj kebabov plače bi že šlo čez plus bestiča z Lebronom:P.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Samael ::

Vazelin je izjavil:

Zakaj niso Lakesri vzeli igralca tedna Melota? Tistih nekaj kebabov plače bi že šlo čez plus bestiča z Lebronom:P.

Verjetno zato, ker si niso želeli, da bi Melo v zadnjih sekundah v playoffu pri izenačenju igral hero ball, medtem ko bi ga Davis in LeBron gledala :))

2dark ::

Samael je izjavil:



Phil Jackson je rekel, da bi imel Michael Jordan pri današnji košarki povprečje 45 pik - nanašujoč se na obrambo.




kakšnih 45. Tip bi imel najmanj 50.


Preveč se pozdviguje obramba nekoč, ker so si lahko pomagali rokami.

Samael ::

Saj ni to poanta mojega pisanja :) Mislim, to je pač stvar osebne preference, kaj ti je ljubše. Množica vsekakor obožuje atraktivno igro superzvezdnikov v napadu. To ligi prinaša denar.
Jaz sem se samo odzval na oporekanje temu, da se je liga skozi leta spremenila, da se je v korist atraktivne igre v napadu do neke mere kastriralo branilce, da je napad danes težje ustavljati, ne da bi tvegal piskanje, kot pa je bilo v 90ih.
V končni fazi ja, tudi tale hand checking, ki ga omenjaš in ki ga od leta 2004 ni več ... evo, isto kot trdim ves čas sam:

Following the 2003-2004 season, you see, the NBA banned hand-checking of perimeter players. The league hoped that cracking down on pushing and grabbing would give the game's offensive stars more space to roam, increase scoring, and create a more fan-friendly, aesthetically pleasing game. Scoring has, as intended, increased in the subsequent seasons. This, in turn, has led analysts to conclude that defense matters less than it used to. During last year's NBA Finals, the Philadelphia Inquirer's David Aldridge wrote that due to "rule changes over the last few years designed to liberate offenses ... defensive-oriented teams look to be going the way of the stegosaurus." ESPN's Ric Bucher was even more direct in a recent online chat. These days "you can have a mediocre defense and win a title," he explained, "but you have to have a great offense. It used to be the other way around."


Vir: https://slate.com/culture/2006/11/the-n...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Ganon ::

Danes pa tekma ob 20:00. Idealno. 8-)

Samael ::


Uživajmo, dokler traja :)

Gagarin ::

Škoda res za poraza proti NY in za krajo proti Lakersom (faul nad Curryjem), bi bili lahko zdajle celo prvi..

IL_DIAVOLO ::

Warriorsi lmao

Drevesce ::

Situacija pri Warriorsih je res zanimiva. Iz finala do zadnjega mesta in posledično lepega picka na naboru ter naslednjo sezono zopet v boju za najvišja mesta z zdravo ekipo.

Ganon ::

Vse bodo naredili, da bodo zadnji. Najboljše igralce imajo poškodovane, zato se ni potrebno preveč naprezati. Na koncu sezone se jim bo to obrestovalo. Kako na to gledajo navijači in vodstvo lige, je pa druga pesem.

IL_DIAVOLO ::

Je vsaj nba končno spet enakovredna.

Horas ::

Gagarin je izjavil:

Škoda res za poraza proti NY in za krajo proti Lakersom (faul nad Curryjem), bi bili lahko zdajle celo prvi..


še kr vlečete za sabo tisto tekmonprot lakersom?? prebolite. nič ni bilo.

Samael ::

Drevesce je izjavil:

Situacija pri Warriorsih je res zanimiva. Iz finala do zadnjega mesta in posledično lepega picka na naboru ter naslednjo sezono zopet v boju za najvišja mesta z zdravo ekipo.

Exactly!
Jaz bi rekel, da je ta smola okoli poškodb itd... nekaj najboljšega, kar se jim je lahko zgodilo to sezono.

Gagarin ::

Horas je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Škoda res za poraza proti NY in za krajo proti Lakersom (faul nad Curryjem), bi bili lahko zdajle celo prvi..


še kr vlečete za sabo tisto tekmonprot lakersom?? prebolite. nič ni bilo.


Aja, da ni blo nič? Tudi samo liga je objavila da je bila sodniška napaka in da je bil faul nad Curryjem...

Samael ::

Gagarin je izjavil:

Horas je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Škoda res za poraza proti NY in za krajo proti Lakersom (faul nad Curryjem), bi bili lahko zdajle celo prvi..


še kr vlečete za sabo tisto tekmonprot lakersom?? prebolite. nič ni bilo.


Aja, da ni blo nič? Tudi samo liga je objavila da je bila sodniška napaka in da je bil faul nad Curryjem...



Ja, lepo ga je držal :)
So ga pa močno pobiksali tu tudi pri Dallasu. Kaj so imeli pri treh točkah prednosti hiteti zadnjo sekundo pokrivati leBrona znotraj rakete. Naj zadane in je default zmaga z eno točko razlike.

IL_DIAVOLO ::

https://www.eurohoops.net/en/nba-news/9...

Steve Nash z izbranimi besedami o Luki :)

2dark ::

Ganon je izjavil:

Vse bodo naredili, da bodo zadnji. Najboljše igralce imajo poškodovane, zato se ni potrebno preveč naprezati. Na koncu sezone se jim bo to obrestovalo. Kako na to gledajo navijači in vodstvo lige, je pa druga pesem.



Vprašanje, kaj bo naslednje leto dostopno na draftu.

Gagarin je izjavil:

Škoda res za poraza proti NY in za krajo proti Lakersom (faul nad Curryjem), bi bili lahko zdajle celo prvi..



Sezona je še dolga in bomo videli 1.1.2020, kdo bo na prvem mestu zahodne konference.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

IL_DIAVOLO ::

Kje bo mozno gledat z izjemo tv-3?

Ganon ::

Kaj pa manjka slovenskemu programu?

IL_DIAVOLO ::

Duhec ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kje bo mozno gledat z izjemo tv-3?

Na HRT2.
http://blackbird.si/

IL_DIAVOLO ::

Porzingisa sploh ne pokrivajo vec. Isti suter kot ben simmons :))

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Haha kako je to neumno
https://ekipa.svet24.si/clanek/kosarka/...


POmembno je, iz katere države je inkubator. ta je slovenski.

Ganon ::

Vazelin je izjavil:

Haha kako je to neumno
https://ekipa.svet24.si/clanek/kosarka/...


Temu se danes reče članek. In tega novinarja ni čisto nič sram.

Samael ::

Delon Wright je poskodovan.
Upam, da bo odsedel samo to tekmo.

IL_DIAVOLO ::

Luka ima spet ekshibicijo.

Horas ::

luka izenačen z jordanon. 20/5/5 18 tekem zapored

2dark ::

Luka bo v nedeljo prehitel Jordana.

Samael ::

Škoda, da Broekhoff ne vidi nič minut. Tisto malo kar je igral lani, se mi ni zdel tako napačen.

Gagarin ::

JuJa je boljši, Lee je pa na klopi da kdaj mal zaigra da ga lažje prodajo...Nima prostora v tej ekipi.

2dark ::

Samael je izjavil:

Škoda, da Broekhoff ne vidi nič minut. Tisto malo kar je igral lani, se mi ni zdel tako napačen.



Verjetno nanj ne računajo, zato dobijo minute ostali, da s tem trenirajo.

Gagarin je izjavil:

JuJa je boljši, Lee je pa na klopi da kdaj mal zaigra da ga lažje prodajo...Nima prostora v tej ekipi.


Lee-ja bodo zagotovo trejdal, ker ima dost visoko pogodbo, da je zanimiv za ekipe, ki čistijo proračun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Samael ::

2dark je izjavil:

Samael je izjavil:

Škoda, da Broekhoff ne vidi nič minut. Tisto malo kar je igral lani, se mi ni zdel tako napačen.



Verjetno nanj ne računajo, zato dobijo minute ostali, da s tem trenirajo.

Ja, saj zato sem pomislil ... Recimo Lee dobi nekaj minut, najbrž ga malce razkazujejo, da bo v prestopnem roku del kakšnega deala, ampak kdorkoli ga bo vzel, ga bo vzel zaradi izteka pogodbe ne pa zaradi njegove igre, medtem ko pri Broekhoff-u dobiš poceni igralca, ki lahko celo še igra (pa naj bo za Dallas ali kakšno drugo ekipo, če bo del kakšnega deala).
Enostavno ne najdem smisla v minutah, ki jih dobi Lee, ne pa tudi Broekhoff, pa četudi gre pri Lee-ju zgolj za razkazovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Se strinjam da je J.Jackson boljsi. Njegova igra mi je res všeč :) Mi je pa škoda Broekhoff-a. S tistim malim, kar je zaigral lani, mi ni izpadel povsem nesposoben. Zna zadeti.

2dark ::

Samael je izjavil:

Se strinjam da je J.Jackson boljsi. Njegova igra mi je res všeč :) Mi je pa škoda Broekhoff-a. S tistim malim, kar je zaigral lani, mi ni izpadel povsem nesposoben. Zna zadeti.



Jackson mene spominja po konstrukciji na Shawn Mariona.

Morda bo Broekhoff Lukin Steve Kerr oz. John Paxon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Samael ::

Zanimivo, oba "naša" teama, tko tisti na vzhodu, kot ta na zahodu sta trenutno .727 (16 zmag, 6 porazov) teama :)

2dark ::

Upam, da se Goga vrne do naslednje nedelje, ker Miami igra v Dallasu.

Duhec ::

Škoda za današnji poraz Dallasa. Sicer nisem gledal celotne tekme samo se mi je že takoj na začetku zdelo, da so bili telički malce presenečeni nad štartom kraljev iz Sacramenta, saj je slednjim vse, kar so vrgli, šlo noter, od trojk do prodorov. Nič tiste smole, ki se včasih drži žoge in obroča, da ne gre skozi ampak se prevaga ali odbije navzven. Vse skoraj čisti zadetki. Bjelica sploh. Tudi neke hude obrambe ni bilo s strani Dallasa.

Luka se mogoče res preveč na hard zapleta s sodniki, to je tudi sam ugotovil in dokler tega ne popravi ga bo trener umikal na klop, saj so tako pridobljene tehnične napake in prosti meti včasih lahko odločilni dejavniki v prid nasprotnika.
Vidim, da je Dallas po polčasu stopnjeval zadetke in z malce sreče bi lahko celo zmagal, kljub velikemu vmesnemu zaostanku 24 pik.

V petek ob 3:00 nova tekma proti Detroit Pistons.
http://blackbird.si/

Samael ::

Duhec je izjavil:

Sicer nisem gledal celotne tekme samo se mi je že takoj na začetku zdelo, da so bili telički malce presenečeni nad štartom kraljev iz Sacramenta...


Manjša offtopic pripomba (brez negativne kontacije - zgolj kot zanimivost), na besedo teliček, ki se pogosto pojavlja v slovenskih medijih, pa čeprav imajo Mavsi v logotipu žrebička:

https://www.24ur.com/sport/kosarka/zaka...

2dark ::

Samael je izjavil:

Duhec je izjavil:

Sicer nisem gledal celotne tekme samo se mi je že takoj na začetku zdelo, da so bili telički malce presenečeni nad štartom kraljev iz Sacramenta...


Manjša offtopic pripomba (brez negativne kontacije - zgolj kot zanimivost), na besedo teliček, ki se pogosto pojavlja v slovenskih medijih, pa čeprav imajo Mavsi v logotipu žrebička:

https://www.24ur.com/sport/kosarka/zaka...



haha.. Ja. maverick bi bil v prevodu divji konj ..

Gagarin ::

Maverick je v direktnem prevodu lahko ali neoznačeno tele ali neoznačeno žrebe. V tem primeru je zaradi grba očitno žrebe.

Je iz zgodovine, ko so ranči označevali konje in teletaz žigi, si je en pameten zmislu , da je pa njegov žig brez žiga. In tem so potem rekli maverick.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

2dark ::

Gagarin je izjavil:

Maverick je v direktnem prevodu lahko ali neoznačeno tele ali neoznačeno žrebe. V tem primeru je zaradi grba očitno žrebe.

Je iz zgodovine, ko so ranči označevali konje in teletaz žigi, si je en pameten zmislu , da je pa njegov žig brez žiga. In tem so potem rekli maverick.



Dalas ima logotu divjega konja in ne teleta.

LeQuack ::

Če bi Bobana dali v igro bi zmagali, tako pa so zgubili.
Quack !

Gagarin ::

@belidihur, kaj sem pa jaz drugega napisal ?

LeQuack je izjavil:

Če bi Bobana dali v igro bi zmagali, tako pa so zgubili.


Lol, japajade, Boban brani 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

2dark ::

LeQuack je izjavil:

Če bi Bobana dali v igro bi zmagali, tako pa so zgubili.



ne tega pisat. Rick je vrhunski trener z 52% uspešnostjo. On bo že vedel. Ti pač nisi NBA trener pa nimaš pojma.

Gagarin ::

Kaj bi kril Boban??? On lahko krije samo težke centre. On je na 90% nba tekmah povsem neuporaben...

Gagarin ::

Meni je sicer nelogično da je tako malo igral Brunson, ki je zadnje tekme odigral odlično tako v napadu kot obrambi.
««
13 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914154786 (33465) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195667 (92976) Samael
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641151 (37104) bambam20

Več podobnih tem