» »

Excel - skripta v C# za preoblikovanje besedila

Excel - skripta v C# za preoblikovanje besedila

kato99 ::

V xlsx obliki imam spodnji seznam. Rad bi imel vsako postavko v svojem stolpcu. To sem sicer uredil z ukazom "Podatki/Besedilo v stolpce" in nekaj ročnega dela.
Zanima pa me, kako bi to lahko naredil drugače? V tem primeru sem imel kakšnih 200 vnosov, tako da ni bil problem. Sem začetnik v C# in bi mi rešitev problema na ta način prišla prav.

Kako bi se tega lotil?

Je v Excelu še kakšna hitrejša varianta. Vidimo, da imajo nekateri 2 priimka, imena podjetij so sestavljena iz dveh, treh ali več besed, prav tako za kraj pri nekateih piše dvakrat - npr. "Isola Izola".

Karkoli bi mi bilo v pomoč. :)

  • spremenilo: kato99 ()

styrian ::

Torej nimaš programerskega vprašanja, ampak iščeš da nekdo "poslovno logiko" zate reši?

styrian ::

Problem nista dva priimka, ampak to da potrebuješ kakovosten seznam slovenskih imen.

kato99 ::

Sprašujem, če se to da? Kakšna je sintaksa itd.? Nadaljnje bom uredil sam.

Zadeva je že davno rešena, rad pa bi vedel, kako se to reši na hitrejši način.

reeves ::

kato99 je izjavil:

Sprašujem, če se to da? Kakšna je sintaksa itd.? Nadaljnje bom uredil sam.

Zadeva je že davno rešena, rad pa bi vedel, kako se to reši na hitrejši način.

Iz podatkov, ki si jih prilepil se ne da, ker imaš enake separatorje (presledek). Excel ne more vedeti, kaj katera beseda pomeni. Lahko bi spisal kodo v VBA ampak bi spet moral za vsako vrstico napisati ali sta dva imena ali en itd. To bi ti vzelo veliko več časa.

Lahko bi pa najprej vstavil neke separatorje (npr. vejico) kjer je potrebno in nato uporabil besedilo v stolpce. Potem samo še izbrišeš vse vejice naenkrat z najdi in zamenjaj. Ne vem pa, če je to hitreje od tvojega načina.

mirator ::

Mislim, da boš težko našel hitrejši način. Kot ti je svetoval @reeves, posamezne sklope loči z vejico. Pri tem pa pazi, da boš predvidel toliko stolpcev, kot jih potrebuje najdaljša formacija. Tam, kjer n.pr. manjka drugo ime ali drugi priimek, daš med vejice presledek.

perpetum ::

Treba je ugotovit koliko imen oz. priimkov ima oseba. Mislim, da bi se lahko fokusiral raje na ime podjetja. Sepravi odstranis prvi dve besedi in preostanek preveris ce obstaja na bizi. Ce ni zadetkov, odstranis prve tri besede in preveris na bizi ce obstaja subjekt.

Kako pa to naredis -> google


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel (preverjanje istih/e besed/e v celicah)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6722 (650) prtenjam
»

excel

Oddelek: Programska oprema
324516 (3125) xtrat
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182040 (1742) ZePe
»

Kopiranje vsake druge datoteke

Oddelek: Pomoč in nasveti
71083 (883) Okapi
»

[excel] makro | excel -pomoc

Oddelek: Programiranje
111864 (1648) smetko

Več podobnih tem