» »

Radiator ropota

Radiator ropota

Phantomeye ::

doma imamo centralno ogrevanje in radiator, ki se nahaja v podstrešnem stanovanju počne to ko je nastavljeno nekje med 3.5-5 (v tem območju radiator greje)

Menjani so bili vsi ventili na radiatorju. Edini radiator, ki to počne

video ropota:

https://drive.google.com/file/d/10zGE2i...

Scorpy84 ::

Odzraciti bo treba vse radiatorje, ki so priklopljeni na isto centralno pec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

FrRoSt ::

Predvsem odzrači radiator!

Če bo še ropotal potem, bo pa verjetno kakšna resonanca...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Machete ::

Jaz to naredim avtomatsko pred vsako sezono, ne vem zakaj je to treba ljudem povedati. Ponavadi, ni potrebe, sem pa tja ima kakšen zrak. Potem dofilam vodo v sistem, da je pritsik OK.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Na najvišje radiatorje montiraj odzračevalne lončke in ne bo težav. Npr. nekaj takšnega:
https://www.merkur.si/odzracevalni-lonc...

Phantomeye ::

Odgovor na komentarje, vedno odzračujemo pred sezono, in vmes - večkrat, če je treba.

Vesoljc ::

pride vroca voda s prave strani v radiator?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

FrRoSt ::

Phantomeye je izjavil:

Odgovor na komentarje, vedno odzračujemo pred sezono, in vmes - večkrat, če je treba.

Jahhh…. malo čuden ventil in izvedbo centralne imaš ;) Tale hrupna zadeva se ti pojavlja samo okoli 4 in ne na celotnem območju med 3,5 in 5!
Morda pride celo do kakšne koalacije!? Jaz bi pregledal vstopni ventil v radiator, to je na dovodu tople vode pred vstopom v radiator, ali je do konca odprt!?
Ventil je termostatski!? če se ne motim?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

floyd1 ::

Verjetno imaš povsod termostatske ventile, solidno izolirano hišo in je problem takrat, ko so ostali ventili že zaprti (zadosti toplo v prostoru), slabše izolirana mansarda pa bi "se rada še malo ogrela" in je ventil čisto malo odprt. Pri tem nastane v sistemu prevelik pritisk in posledica, ki si jo opisal.

Odpri kak drug radiator v prostoru (lahko tudi drugem prostoru) do konca, in poročaj, če ta še vedno brni. Ne bi smel...

V blokih zato delajo hidravlično uravnoteženje s pumpami, ki prilagajajo pretok skladno z odjemom toplote.

Pumpo daj na malo manj, ali imej en radiator vedno odprt (npr. kopalnica).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Malajlo ::

Jaz bi znorel, če bi to moral poslušat...
Ja, pumpo na manj, pa en radiator nekje na več. Ali pa zamenjaj ventil, ker ta ima očitno preveč lufta in "opleta". Isti efekt lahko pri kakšnih pipah slišiš. Dva tedna nazaj sem en kotni ventil odpiral, isto (samo desetkrat bolj glasno).

K0l1br1 ::

Termostatski ventil, ki bi malo odpiral/zapiral in klasična pumpa, ki tega ne zazna, vsi ostali radiatorji pa seveda zaprti.

Phantomeye ::

FrRoSt je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Odgovor na komentarje, vedno odzračujemo pred sezono, in vmes - večkrat, če je treba.

Jahhh…. malo čuden ventil in izvedbo centralne imaš ;) Tale hrupna zadeva se ti pojavlja samo okoli 4 in ne na celotnem območju med 3,5 in 5!
Morda pride celo do kakšne koalacije!? Jaz bi pregledal vstopni ventil v radiator, to je na dovodu tople vode pred vstopom v radiator, ali je do konca odprt!?
Ventil je termostatski!? če se ne motim?


Na "okoli 4" se pojavi ropot, če ročno najdem "pravo točko". Če ne tikam, se pa randomly začne oglašati na tem območju. Če premaknem levo desno utihne za za random časovno obdobje in potem spet. Se cela hiša potem ponoči trese. Če ponoči zaprem radiator me pa zjutraj v kopalnici čaka mraz.

Malajlo je izjavil:

Jaz bi znorel, če bi to moral poslušat...
Ja, pumpo na manj, pa en radiator nekje na več. Ali pa zamenjaj ventil, ker ta ima očitno preveč lufta in "opleta". Isti efekt lahko pri kakšnih pipah slišiš. Dva tedna nazaj sem en kotni ventil odpiral, isto (samo desetkrat bolj glasno).


Termostatsko glavo?, ventil je vodovodar zamenjal.

floyd1 je izjavil:

Verjetno imaš povsod termostatske ventile, solidno izolirano hišo in je problem takrat, ko so ostali ventili že zaprti (zadosti toplo v prostoru), slabše izolirana mansarda pa bi "se rada še malo ogrela" in je ventil čisto malo odprt. Pri tem nastane v sistemu prevelik pritisk in posledica, ki si jo opisal.

Odpri kak drug radiator v prostoru (lahko tudi drugem prostoru) do konca, in poročaj, če ta še vedno brni. Ne bi smel...

V blokih zato delajo hidravlično uravnoteženje s pumpami, ki prilagajajo pretok skladno z odjemom toplote.

Pumpo daj na malo manj, ali imej en radiator vedno odprt (npr. kopalnica).


Ma podstrešno stanovanje je že od nekdaj kritično. Določeni radiatorji malo naključno ne delajo kot bi morali. Delajo premalo ali pa ful. vmesne faze ni (bwah, stare hiše).

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Kot sem rekel - en radiator daj na maximum (tu potem termostat ne bo več zapiral radiatorja) in bo verjetno ok. Pa črpalko na kako stopnjo nižjo hitrost (če gre).

Kotlovnico imate skupno?

Določeni radiatorji malo naključno ne delajo kot bi morali. Delajo premalo ali pa ful. vmesne faze ni


Termostatski ventili lahko zelo natančno odmerjajo pretok. Če ga ne, je nekaj narobe. Pri nas v bloku so bili radiatorji velikokrat mrzli/mlačni v dobro izoliranem stanovanju.

Phantomeye ::

floyd1 je izjavil:

Kot sem rekel - en radiator daj na maximum (tu potem termostat ne bo več zapiral radiatorja) in bo verjetno ok. Pa črpalko na kako stopnjo nižjo hitrost (če gre).

Kotlovnico imate skupno?

Določeni radiatorji malo naključno ne delajo kot bi morali. Delajo premalo ali pa ful. vmesne faze ni


Termostatski ventili lahko zelo natančno odmerjajo pretok. Če ga ne, je nekaj narobe. Pri nas v bloku so bili radiatorji velikokrat mrzli/mlačni v dobro izoliranem stanovanju.


skupna, ker je itak hiša.

bom poskusil zamenjati termostat na radiatorju. Poskusil bom tudi s pumpo, če ni že kdo drug poskusil. En radiator na hodniku je pa na 5, ampak nič ne greje večino časa (to bi blo treba enkrat naredit eno orenk analizo sistema).

Scorpy84 ::

Ce imas hladne radiatorje, druge tople, pol imas prevec zraka v sistemu.

floyd1 ::

Še enkrat - termostat ni kriv, lahko pa seveda vseeno poskusiš :|

Pumpa v ti tišči vodo na polno, cevi pa so povsod zaprte zaradi termostatskih ventilov. V ceveh nastane pritisk in ko je ventil v položaju, kjer ima zelo majhen pretok, se sliši to tuljenje - voda pod velikim pritiskom teče skozi zelo tanko odprtino, zato se vse trese. Ko je pretok večji, tuljenja ni ker ni takega pritiska. Ko ni pretoka, tudi ne tuli, ker nima kaj. Točno to kaže tvoj video.

Koliko radiatorjev je sploh v sistemu? Če jih je veliko, bo morda treba dati 2 na maximum. Pa fajn bi bilo, da sta na tej isti veji.

Tisti na hodniku, ki je na 5 - to je verjetno max? Moral bi biti vroč... Mogoče je zapikal ventil. Odvij term. glavo in poglej, če igla na ventilu gre lepo ven in noter. Mene so 20 let nazaj nasrali z nekimi poceni italijanskimi term. ventili, pa smo vsako leto imeli težave - eden je piknil, drugi je puščal, po 2 letih smo že vidli rjo povsod na ventilu. Sem popiz** in zamenjali vse za Herzove. Potem nobenih problemov več. Še boljši so Danfoss. Tu se res ne splača šparat.

Pumpo se mogoče lahko nastavi na manjšo hitrost, si že pogledal?

Odzračeno sigurno je?

floyd1 ::

Scorpy84 je izjavil:

Ce imas hladne radiatorje, druge tople, pol imas prevec zraka v sistemu.

Ali to, ali pa slab term. ventil.

Ko ste menjavali ventile ste zamenjali tudi spodnje? (torej 2 na vsakem radiatorju). Lahko, da je tam problem. So spodnji ventili povsod odprti? Vem, da je mogoče komu hecno, a tudi za to varianto sem že slišal...

Phantomeye ::

floyd1 je izjavil:

Še enkrat - termostat ni kriv, lahko pa seveda vseeno poskusiš :|

Pumpa v ti tišči vodo na polno, cevi pa so povsod zaprte zaradi termostatskih ventilov. V ceveh nastane pritisk in ko je ventil v položaju, kjer ima zelo majhen pretok, se sliši to tuljenje - voda pod velikim pritiskom teče skozi zelo tanko odprtino, zato se vse trese. Ko je pretok večji, tuljenja ni ker ni takega pritiska. Ko ni pretoka, tudi ne tuli, ker nima kaj. Točno to kaže tvoj video.

Koliko radiatorjev je sploh v sistemu? Če jih je veliko, bo morda treba dati 2 na maximum. Pa fajn bi bilo, da sta na tej isti veji.

Tisti na hodniku, ki je na 5 - to je verjetno max? Moral bi biti vroč... Mogoče je zapikal ventil. Odvij term. glavo in poglej, če igla na ventilu gre lepo ven in noter. Mene so 20 let nazaj nasrali z nekimi poceni italijanskimi term. ventili, pa smo vsako leto imeli težave - eden je piknil, drugi je puščal, po 2 letih smo že vidli rjo povsod na ventilu. Sem popiz** in zamenjali vse za Herzove. Potem nobenih problemov več. Še boljši so Danfoss. Tu se res ne splača šparat.

Pumpo se mogoče lahko nastavi na manjšo hitrost, si že pogledal?

Odzračeno sigurno je?



cisto tko, da se razjasni par uporabljenih pojmov.

Ko govoriš o termostatu - govoriš o termostatskem ventilu?


---

pumpa je na manj, ne pomaga.

Odzračeno pa tudi, celo dve rundi.

Zdajle na pamet - v sistemu je 14 radiatorjev. Štirje v podstrešnem stanovanju (dva grejeta normalno - od tega je en tuleč, ampak vsaj dela, tisti na hodniku se redko ogreje, čeprav je na MAX, v dnevni dela selektivno, če je manj kot MAX, za ziher le, ko je na MAX). Vsi ostali radiatorji v hiši pa menda nimajo problemov. Preverim situacijo, kaj je s tem na hodniku, da ne deluje...

Še dobro, da imam klimo - za podporo ...

floyd1 je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Ce imas hladne radiatorje, druge tople, pol imas prevec zraka v sistemu.

Ali to, ali pa slab term. ventil.

Ko ste menjavali ventile ste zamenjali tudi spodnje? (torej 2 na vsakem radiatorju). Lahko, da je tam problem. So spodnji ventili povsod odprti? Vem, da je mogoče komu hecno, a tudi za to varianto sem že slišal...


Vodovodar menjal samo na kritičnem ventilatorju ...

(ce nau druge, bom kupil digitalno termostatsko glavo na wifi, pa nastavil timer, kdaj naj nabije na max in za koliko časa -.-)

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

mel sem podoben problem. dej preveri, katera cev rata prva vroca. radiator zapri, da se ohladi, potem pa odpri na max in daj roke na obe cevi. lahko da je narobe vezano.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

floyd1 ::

Ko govoriš o termostatu - govoriš o termostatskem ventilu

O glavi. Tam je termostat. Ventil je (praviš) itak zamenjan...

FrRoSt ::

Phantomeye je izjavil:


Na "okoli 4" se pojavi ropot, če ročno najdem "pravo točko". Če ne tikam, se pa randomly začne oglašati na tem območju. Če premaknem levo desno utihne za za random časovno obdobje in potem spet. Se cela hiša potem ponoči trese. Če ponoči zaprem radiator me pa zjutraj v kopalnici čaka mraz.

To je to!
Vedno se ti bo na določeni točki, ali pa ob določenem pretoku pojavil ta ropot! :D Če ne boš nekaj spremenil!

Jaz take centralne še nisem videl, da imaš na eno strani radiatorja samo ventil in nobene cevi!? Morda so, ker gre za kopalnico in tam ni veliko prostora, nekaj po domače zmutili in to se zdaj pojavlja kot stranski učinek... :O

Rešitev bi bila sila preprosta. Daj gor navadni ventil in ga imaš na polovico skoz odprtega....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Phantomeye ::

Vesoljc je izjavil:

mel sem podoben problem. dej preveri, katera cev rata prva vroca. radiator zapri, da se ohladi, potem pa odpri na max in daj roke na obe cevi. lahko da je narobe vezano.


bom preveril

FrRoSt je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Na "okoli 4" se pojavi ropot, če ročno najdem "pravo točko". Če ne tikam, se pa randomly začne oglašati na tem območju. Če premaknem levo desno utihne za za random časovno obdobje in potem spet. Se cela hiša potem ponoči trese. Če ponoči zaprem radiator me pa zjutraj v kopalnici čaka mraz.

To je to!
Vedno se ti bo na določeni točki, ali pa ob določenem pretoku pojavil ta ropot! :D Če ne boš nekaj spremenil!

Jaz take centralne še nisem videl, da imaš na eno strani radiatorja samo ventil in nobene cevi!? Morda so, ker gre za kopalnico in tam ni veliko prostora, nekaj po domače zmutili in to se zdaj pojavlja kot stranski učinek... :O

Rešitev bi bila sila preprosta. Daj gor navadni ventil in ga imaš na polovico skoz odprtega....


Evo, še ena zanimivost. Včeraj sem opazil, da je radiator na stopnišču, ki je nižje od kopalnice, mrzel (100 % mrzel), čeprav je bil na MAX. Zdajle sem pa dal radiator v kopalnici na MAX in se je tudi na stopnišču segrel.

Resno, nekdo ni opravil svojega dela prav -.-

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Lahko da so šparali in ta dva radiatorja vezali zaporedno.

Phantomeye ::

fikus_ je izjavil:

Lahko da so šparali in ta dva radiatorja vezali zaporedno.


ja v bistvu, tisti, ki je delal je nekaj delal na svojo roko in očitno ima podstrešno stanovanje enocevni sistem (ostala hiša je dvocevna).

floyd1 ::

Enocevni sistemi imajo navadno kar nekaj več težav. Žal.

FrRoSt ::

Phantomeye je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Lahko da so šparali in ta dva radiatorja vezali zaporedno.


ja v bistvu, tisti, ki je delal je nekaj delal na svojo roko in očitno ima podstrešno stanovanje enocevni sistem (ostala hiša je dvocevna).

Verjetno je res nekaj takega! Zato so tudi ventili tako čudni in radiatorji tako posebni! :))
Verjetno je bila to najenostavnejša in najcenejša varianta. To ne pomeni, da se zadeva ne da popravit. Ti termo ventili imajo tudi svoje tolerantno območje.... Kdaj se vklopijo in kdaj se izklopijo, in to ni vedno tako enostavno in natančno! In včasih jih dajejo gor že iz navade! Še vedno mislim, da bi moral dati v kopalnici gor čisto navadni ventil.

Z zrakom v radiatorjih je pa tako! Pretipaj vse radiatorje, ali so res topli povsod, po vseh vogalih! da nimaš v nobenem zračnih žepov, ker ti so pri enocevnem sistemu še toliko bolj neprijetni, odvečni in vsebujejo posebne stranske učinke...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Phantomeye ::

FrRoSt je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Lahko da so šparali in ta dva radiatorja vezali zaporedno.


ja v bistvu, tisti, ki je delal je nekaj delal na svojo roko in očitno ima podstrešno stanovanje enocevni sistem (ostala hiša je dvocevna).

Verjetno je res nekaj takega! Zato so tudi ventili tako čudni in radiatorji tako posebni! :))
Verjetno je bila to najenostavnejša in najcenejša varianta. To ne pomeni, da se zadeva ne da popravit. Ti termo ventili imajo tudi svoje tolerantno območje.... Kdaj se vklopijo in kdaj se izklopijo, in to ni vedno tako enostavno in natančno! In včasih jih dajejo gor že iz navade! Še vedno mislim, da bi moral dati v kopalnici gor čisto navadni ventil.

Z zrakom v radiatorjih je pa tako! Pretipaj vse radiatorje, ali so res topli povsod, po vseh vogalih! da nimaš v nobenem zračnih žepov, ker ti so pri enocevnem sistemu še toliko bolj neprijetni, odvečni in vsebujejo posebne stranske učinke...


Ja naslednji korak je verjetno navaden ventil.

Kar se tiče enocevnega sistema ... se očitno včasih niso znal vnaprej zmenit o specifikacijah, je blo bolj v smislu - zrihti radiatorje.

Malajlo ::

Enocevni so čisto v redu. Sicer je jeba, če imaš samo eno vejo, nimaš mešanega ventila, hidravlične kretnive, in pumpe za mešalni ventilom.
No, ko so mi menjali peč, so vor- in rücklauf zamenjali na eni veji. Najprej mi ni bilo nič jasno, potem sem pa odprl škatlo z razdelilnikom in plavi ventili vroči, rdeči pa mrzli. (cevi so pa vse v tleh in v stenah)
Odpri čisto vse ventile, pumpo na polno, odzrači, vsi radiatorji morajo biti vroči. Potem zmanjšaj pretok pumpe, ponovi odzračevanje. Nastavi termostate nazaj.
Igle rermostatakih ventilov pa preveri, če res niso zapikane. Kladivo pomaga [;]

Phantomeye ::

ena drobna ugotovitev - termo ventil sem na silo pritisnil ob steno in je nehalo tresti ...

FrRoSt ::

Malajlo je izjavil:

Enocevni so čisto v redu. Sicer je jeba, če imaš samo eno vejo, nimaš mešanega ventila, hidravlične kretnive, in pumpe za mešalni ventilom.
No, ko so mi menjali peč, so vor- in rücklauf zamenjali na eni veji. Najprej mi ni bilo nič jasno, potem sem pa odprl škatlo z razdelilnikom in plavi ventili vroči, rdeči pa mrzli. (cevi so pa vse v tleh in v stenah)
Odpri čisto vse ventile, pumpo na polno, odzrači, vsi radiatorji morajo biti vroči. Potem zmanjšaj pretok pumpe, ponovi odzračevanje. Nastavi termostate nazaj.
Igle rermostatakih ventilov pa preveri, če res niso zapikane. Kladivo pomaga [;]

Tudi ta bi verjetno bil, če OPja ne bi motilo ropotanje ventila! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Phantomeye je izjavil:

ena drobna ugotovitev - termo ventil sem na silo pritisnil ob steno in je nehalo tresti ...

Odpri termoventil do konca (na 5)! Tako boš imel kopalnico (najbolj) toplo, kar je morda tudi prav za kopalnico in poslušaj, ali se ti bo ropot še ponavljal. Kadarkoli...

Lahko tudi probaš: Če imaš možnost, povečaj tlak do maksimuma, ali pa to naredi, ko bo tlak na maksimumu, to je v največji ogrevai špici; odzračuj radiator, da curi voda maksimalno ven iz odzračevalnika, medtem pa odpiraj in zapiraj ventil! oD 0 do 5! Počasi in nekajkrat ponovi! Morda imaš tam kje tudi kakšen mehurček zraka ujet!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Phantomeye ::

FrRoSt je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ena drobna ugotovitev - termo ventil sem na silo pritisnil ob steno in je nehalo tresti ...

Odpri termoventil do konca (na 5)! Tako boš imel kopalnico (najbolj) toplo, kar je morda tudi prav za kopalnico in poslušaj, ali se ti bo ropot še ponavljal. Kadarkoli...

Lahko tudi probaš: Če imaš možnost, povečaj tlak do maksimuma, ali pa to naredi, ko bo tlak na maksimumu, to je v največji ogrevai špici; odzračuj radiator, da curi voda maksimalno ven iz odzračevalnika, medtem pa odpiraj in zapiraj ventil! oD 0 do 5! Počasi in nekajkrat ponovi! Morda imaš tam kje tudi kakšen mehurček zraka ujet!?


Nekaj sem že testiral, pa se do zdaj ni na 5 ... ampak kopalnica na 5 ... bi blo okej, če bi bila srednje velika, je pa tako majhna, da ni za zdržat, sploh, ker je školjka čisto zraven radiatorja ... če veš kaj mislim, heh.

FrRoSt ::

Phantomeye je izjavil:


Nekaj sem že testiral, pa se do zdaj ni na 5 ... ampak kopalnica na 5 ... bi blo okej, če bi bila srednje velika, je pa tako majhna, da ni za zdržat, sploh, ker je školjka čisto zraven radiatorja ... če veš kaj mislim, heh.

Vem kaj misliš. Tudi pri nas je tako. Samo mi imamo kopalnico v sredini v vseh ozirih in je načeloma dovolj topla, če je pa ekstra mraz, pa odviješ ventil, ko se greš kopat! Vendar je majhen radiator in takrat na te male radiarotje, tudi v predsobi, niso dajali termostatskih ventilov, na večje pa!

Ti imaš sistemsko interferenco! Sicer lahko nekoliko spreminjaš razne parametre, samo te sistemske interference ne boš odpravil! Lahko jo samo potisneš malo bolj dol ali bolj gor! Se ti bo pa pojavljala vedno, če nekaj ne spremeniš! Edino kar je učinkovito je, da spremeniš geometrijo! In ker se ti pojavlja na ventilu, je morda najlaže, če zamenjaš ventil. Na navadnega. Pa tudi to morda ne bo dovolj! Morda boš v skrajni sili, če boš hotel problem odpraviti, zamenjati tudi radiator!? Lahko potem izbereš kakšnega manjšega, morda celo lojtro! Morda celo brez ventila. Vendar je vse to odvisno od mnogih drugih stvari! Kakšen imate režim kurjenja, kje v enocevnem sisitemu se nahaja radiator, ...itditd.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Phantomeye ::

FrRoSt je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Nekaj sem že testiral, pa se do zdaj ni na 5 ... ampak kopalnica na 5 ... bi blo okej, če bi bila srednje velika, je pa tako majhna, da ni za zdržat, sploh, ker je školjka čisto zraven radiatorja ... če veš kaj mislim, heh.

Vem kaj misliš. Tudi pri nas je tako. Samo mi imamo kopalnico v sredini v vseh ozirih in je načeloma dovolj topla, če je pa ekstra mraz, pa odviješ ventil, ko se greš kopat! Vendar je majhen radiator in takrat na te male radiarotje, tudi v predsobi, niso dajali termostatskih ventilov, na večje pa!

Ti imaš sistemsko interferenco! Sicer lahko nekoliko spreminjaš razne parametre, samo te sistemske interference ne boš odpravil! Lahko jo samo potisneš malo bolj dol ali bolj gor! Se ti bo pa pojavljala vedno, če nekaj ne spremeniš! Edino kar je učinkovito je, da spremeniš geometrijo! In ker se ti pojavlja na ventilu, je morda najlaže, če zamenjaš ventil. Na navadnega. Pa tudi to morda ne bo dovolj! Morda boš v skrajni sili, če boš hotel problem odpraviti, zamenjati tudi radiator!? Lahko potem izbereš kakšnega manjšega, morda celo lojtro! Morda celo brez ventila. Vendar je vse to odvisno od mnogih drugih stvari! Kakšen imate režim kurjenja, kje v enocevnem sisitemu se nahaja radiator, ...itditd.


Ja zdaj sem izvedel, da ima podobno težavo še radiator v priličju. Lani je bil tisti del hiše prenovljen. Ne vem pa ali se je tam spodaj pojavilo prej, kasnej ali sočasno.

---

anyways, pomoje bom zabrisal radiator iz kopalnice, pa napeljal električnega :P

val46 ::

ne vem če boš s tem rešil problem, ker se ti to ropotanje lahko prenese na en drug radiator potem. A res nimaš kakega znanca-mojstra, da bi ti prišel pogledat? Sej skor v vsakem kraju je kak monter cenrtralne,tko da bi se lohk prej mal "strokovno" pozanimal.

FrRoSt ::

Phantomeye je izjavil:


Ja zdaj sem izvedel, da ima podobno težavo še radiator v priličju. Lani je bil tisti del hiše prenovljen. Ne vem pa ali se je tam spodaj pojavilo prej, kasnej ali sočasno.

---

anyways, pomoje bom zabrisal radiator iz kopalnice, pa napeljal električnega :P

NE obupaj! Električni radiator bi bila najslabša možna varianta!

Razumem, da si že vsega sit... Malo pusti zadevo, da se umiri...

Jaz kaj takega še nisem videl! Enocevni sisitem in termostatski ventil na koncu radiatorja, kjer ni nobene cevi! To bi pomenilo, da je to specialni radiator za enocevne sisteme!??

Vrži čez radiator eno ali dve brisače, morda celo deko, ventil pa odpri na max 5!

In pripelji si nekoga, ki se malce spozna na te zadeve! Morda je radiator res narobe priklopljen!?

Lahko namesto njega vstaviš samo neko radiator-lestev, se pravi nekaj (pretočnih) cevi, ki ti bodo ogrevale zadevo..

https://www.google.si/search?q=radiator...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

tlozej ::

FrRoSt je izjavil:


...
Jaz kaj takega še nisem videl! Enocevni sisitem in termostatski ventil na koncu radiatorja, kjer ni nobene cevi! To bi pomenilo, da je to specialni radiator za enocevne sisteme!??


Samo pojasnilo glede tipa radiatorja - to je povsem običajni radiator z notranjo povezavo med priklopom na omrežje in termostatskim ventilom.
Na primer:


LP

FrRoSt ::

Se mi je zdelo, da mora imeti neko notranjo povezavo! 8-)

Zakaj enostavno, če lahko kompliciraš!? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bart851 ::

Pri nas so bili isti problemi z ropotom radiatorjev. Ni bilo važno kako si nastavil termostatski ventil vedno je začel ropotat en radiator, možnost je bila samo da je bil termostatski ventil do konca odprt ali pa zaprt vmesnih stopenj ni bilo mogoče nastavit brez ropota radiatorjev . Pomagalo nam je samo zamenjavo pumpe in sicer s to :
https://si.grundfos.com/products/find-p...
Pri stari pumpi si imel tri nastavitve pretoka in nobena ni pomagala. Nova pa sama uravnava pretok.
Zdaj že mamo 4 leta tak in ni več problemov, termostatski ventil lahko nastaviš na želeno vrednost.

Ampak vseeno si pripelji vodovodarja za nasvet in da ti preveri vodovodno inštalacijo.

lucky13 ::

V mojem primeru je ropotal radiator, ki je bil kontra priključen kot vsi ostali - priključki na spodnji strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lucky13 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21264993 (4801) zpza
»

Izpust vode iz ogrevalnega sistea

Oddelek: Loža
123300 (3116) tiltech
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111247 (10415) Anney
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722057 (18784) Okapi
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821253 (13098) vinetu

Več podobnih tem